Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co w dobrej kurtce jest najważniejsze?


Lodzermensch

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem nowej kurtki. Jako, że dawno tego nie robiłem wypadłem trochę z obiegu. Do niedawna wzorem był dla mnie SPYDER(najlepiej rozreklamowany?) którego to większość z użytkowników forum specjalnie nie ceni.

Jak więc kupować kurtkę? Na co zwracać uwagę? Jakie firmy brać pod uwagę?

Ponieważ sprzęt wymieniam co kilka ładnych parę lat(poprzednią kurtkę TRESPASS kupiłem 15 lat temu:eek:) mogę przeznaczyć na nią "parę"(nie chcę kurtek skorpioner za 200 zł z allegro) złotych i cieszyć się nią jakiś czas.

Możecie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyder robi bardzo dobre rzeczy ale moim zdaniem trochę za drogie jak an swoje parametry i wykonanie. Mogę dać porównanie z Colmarem, obie kurtki za 2,5 tyś, Colmar bez porównania wygoniejszy, lepiej leży, lepiej (moim zdaniem) wykonany, ale w zasadzie sam musisz sobie odpowiedzieć co ci się podoba. Jak chcesz kurtkę z topowej firmy to: Colmar, Golwin, Descente, Kjus, Phonix. Troszkę gorsze Salomon, Rossignol, Vist, Killtec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Oglądałem w sklepach jakieś kurtki i nie byłem do nich przekonany bo były jakies takie cienkie. Warstwa zewnętrzna i jakaś podzewka. Ja jestem przyzwyczajony ze starych czasów do napompowanych kurtek i do tych nowoczesnych podchodzę z dystansem. Jak to możliwe, że taka cienizna może być ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj może może ;) Teraz firmy opracowują coraz to nowsze systemy ocieplin, które są cieniutkie, i np kurtka składa się z powłoki (np strech), membrany (np dermizax, kudos), ociepliny, podszewki z materiału antybakteryjnego itp. Dodatkowo np Colmar ma system Scholler PCM, który magazynuje nadmiar energii wytwarzanej przez ciało (np podczas wysiłku) i oddaje go jak potrzeba np na wyciągu utrzymując stałą temperaturę ;) (można sprawdzić na termometrze wszytym w kurtce że to działa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez szukam kurtki ale ja mam inny problem nie moge znalezc rozmiaru na mnie z racji tego ze jestem dosc sporych rozmiarow. czy spotkaliscie kurtki o rozmiarach powyzej xxl ( i spodnie)

Jeżeli udasz się do intersport i tam znajdziesz ewentualny model który Ci wpadnie w oko, a nie będzie rozmiaru, to obsługa sprawdzi w którym sklepie i jaki rozmiar występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli udasz się do intersport i tam znajdziesz ewentualny model który Ci wpadnie w oko, a nie będzie rozmiaru, to obsługa sprawdzi w którym sklepie i jaki rozmiar występuje

Tyle że np niektóre linie odzieży kończą się na xxl i nie ma nic większego, albo jak jest to nie zamawiają przed sezonem i nie da się kupić.

Bigu: musisz mierzyć, no xxl colmara jest dużo mniejsza od xxl spydera.

Głupi przykład, normalnie noszę L, jak mierzę coś włoskiego wychodzi że mam xl, a np. mierzyłem kurtkę Burtona (usa) i M była nawet jakby przy duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem juz ale nawet na zamowienie nie moglem dostac rozmiaru . dzieki za rade .mysle ze chyba sproboje skontaktowac sie z producentem (moze znajde jakiegos krajowego) i zamowie swoje rozmiary. a co byscie mi doradzali odnosnie nart?nie mam doswiadczenia w obecnych modelach bo ostatnio jezdilem na klasykach jakies 7 lat temu.dodam ze waze 130 kg i mam 190cm jezdze dlz zabawy i jestem sredniozaawansowanym narciarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem juz ale nawet na zamowienie nie moglem dostac rozmiaru . dzieki za rade .mysle ze chyba sproboje skontaktowac sie z producentem (moze znajde jakiegos krajowego) i zamowie swoje rozmiary. a co byscie mi doradzali odnosnie nart?nie mam doswiadczenia w obecnych modelach bo ostatnio jezdilem na klasykach jakies 7 lat temu.dodam ze waze 130 kg i mam 190cm jezdze dlz zabawy i jestem sredniozaawansowanym narciarzem

Berkner szyje spodnie na wymiar w Knurowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bigu

Jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze to dla mnie ważne w kurtce jest dopasowanie do ciała. Kurtka musi być lekka, nie krępować ruchów podczas zjazdu. Odpowiednie kieszenie do których zapakuję telefon, gogle itd. Większość znanych marek tego dla mnie nie spełnia. A już do szału mnie doprowadzają firmy które udają, że znają się na robocie i kieszeń na skipass umieszczają w prawym rękawie kiedy czytniki w stacjach narciarskich za granicą są po lewej stronie. Warto dopłacić parę stów i mieć kurtkę na parę sezonów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A już do szału mnie doprowadzają firmy które udają, że znają się na robocie i kieszeń na skipass umieszczają w prawym rękawie kiedy czytniki w stacjach narciarskich za granicą są po lewej stronie. Warto dopłacić parę stów i mieć kurtkę na parę sezonów. :)

to zamień rękawy i zaoszczedzisz hehhee:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...