Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatrzanska Łomnica


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
Niestety na Łomnicy w tym roku jeszcze nie byłem :( Co do waruków na drodze to wczoraj pisał Bończa tu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=8462 Ale według mnie lepsza opcja dojadu jest przez Jurgów niz Łysą Polanę.

No tak jakoś tak mi Łysa w głowie zapadła, nie wiem dlaczego. Trudno, pojadę jako królik doświadczalny w piątek i postaram się zdać relacje z warunków panujących w ośrodku Tatrzańska Łomnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem ze Słowacji,wypad był trzydniowy.Wyjazd we wtorek z Kraka o 9;15,trasa przez Białkę ,Jurgów,Podspady i Tatrzanska Lomnica na miejscu o11.30.Mieszkaliśmy w Grand Hotel Praha(mają promocję 33 euro za dobę).Mimo promocji hotel pusty trochę hindusów jedno małżeństwo anglików,paru słowaków z BA i my.Do wyciągu na Lomnicę 1500m,pogoda kiepska zimo -10 i sypie,ale co tam cza jeździć.Podjechałem pod dolną stację gondolki-nawet były miejsca i szok ceny skipasów powalają;30 euro za dzień.18 euro za jazdę od 12 do 16(drożej jak w Alpach).

Cóż ..kupuję skipas od jakiegoś gostka któremu znudziła się jazda w padającym śniegu za 6 euro i jazda na górę.:mad:Niestety po wyjeździe na Skalnate Pleso taka mgła że nie można jechać wyżej na Lomnickie Sedlo:(Jeszcze gorzej że na dół do Cucoriedky też nie można bo trasa NIEPRZYGOTOWANA:mad: i trzeba zjeżdzać koleją.Jazda była tylko od Startu do Lomnicy i na nowo otwartej 4-osobowej kanapie.Niestety jest tam dość płasko-dobre dla uczących się .Pozytyw:bardzo mało ludzi.:DWięcej informaci o stacji tu:http://www.vt.sk/.

Na następny dzień wybrałem się przetestować Strbskie Pleso,pogoda ładna tylka b.zimno.Z Lomnicy do Strbskiego jakieś pół godzinki jazdy bo ślisko, Słowaki wogóle nie sypią-białe drogi.Parking wreszcie bezpłatny dla naciarzy,(przy kupnie skipasu cza podbić kwita który dostaje się przy wjeździe na parking),skipass trochę tańszy: cały dzień;22 euro,ale można też kupić na godziny.Ludzi mało słoneczko,ale na górze na Solisku mgła:mad:Wyjeżdzam 4-osobową kanapą ,dość szybką ,ale bez osłony:mad:wieje niemiłosiernie,a przy -15 jest to nie do wytrzymania-zostaje jazda tylko na dole,a tam jest kiepsko jeden orczyk i bardzo krótki wyciąg krzesełkowy który na dodatek wlecze się niemiłosiernie,na dodatek na dole zagęściło się od ludzi bo mało kto decydował się na jazdę nz górze..brrr.Na szczęście po jakimś czasie wiatr uspokoił się i zdecydowałem się wyjechać ponownie na Solisko:D:D,wreszcie pojeździłem-mało ludzi i warunki cały czas idealne,dało się także jeździć po puchu między kosówką:Dsuper.Strona ośrodka tu:http://www.parksnow.sk/tatry/pl/index.php.

Trzeci dzień znów Lomnica-ludzi mało bez kolejek,słoneczko,mrozik tylko te ceny i zamknięta trasa ze Skalnatego Plesa do stacji pośredniej(a mieli to w tym roku już przygotować:confused:)

Ogólnie na Słowacji straszne puchy,większość hoteli i pensjonatów oferuje różne zniżki (widziałem wywieszone oferty już za 9 euro od osoby w dwójce),ludzi widzi się tylko na stoku.Wracałem dzisiaj przez Zakopane i szok inny świat:dzikie tłumy WSZĘDZIE.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po piątkowym wypadzie na Tatrzańska Łomnicę wypracowałem sobie takie zdanie:

"Polacy powinni się uczyć przygotowania stoków od słowaków, ale słowacy powinni się uczyć od polaków przygotowania ulic"

Jak już kolega piter100 napisał, słowacy wogóle nie sypią dróg, owszem sypią, ale nie solą tylko kamieniami, dzięki którym można stracić w samochodzie szybę, gdy tylko się za blisko kogoś jedzie.

A oto dowód:

20090220203.jpg

w640.png

20090220208.jpg

w640.png

Ta czarna droga w oddali to granica Polski.

Przygotowanie tras, jak dla mnie było wzorowe, zwłaszcza że, tam WOGÓLE nie ma śniegu (około 20cm) W szoku byłem, jak to zobaczyłem u nas metr, a tam tyle co nic.

Do końca jazdy (godz 16 !!!, brak oświetlenia) nie pojawiły się żadne muldy, co z pewnością jest zasługą małej ilości ludzi (zero kolejek) i nowego systemu naśnieżania. Pierwszy raz spotkałem się z takim sztucznym śniegiem, po nie ubitym chodziło się jak po piasku na plaży.

Trasa ze Skalne Pleso była nieprzygotowana, dlatego, że nie ma tam na tyle śniegu, a system sztucznego śnieżenia już tam nie sięga. Więc nie ma się co im dziwić że nie zdołali tego przygotować. Choć ja tam zjechałem i przyznam, że było ciekawie.

Na trasach czarnych kolejek również brak (głównie tam jeździłem) około 12 zaczęły pojawiać się muldy, ale tak samo do końca jazdy nie były one na tyle wielkie, by nadmiernie przeszkadzać w jeździe. Pogoda na samej górze (Łomickie Sedlo) była cudowna, aż żal zjeżdżać na dół w te chmury.

20090220140.jpg

w640.png

20090220114.jpg

w640.png

20090220098.jpg

w640.png

Ogólnie to polecam, drogo ale chyba najlepiej jeśli chcemy gdzieś pojeździć przez weekend.

Na pewno się tam jeszcze wybiorę, ale w marcu (bo obniżki będą) może już wtedy będzie otwarta trasa na całej długości. Bo teraz, rzeczywiście wybór był pomiędzy czarnymi i niebieską trasą. W drodze powrotnej chciałem kilka razy zjechać w ośrodku Hawrań, ale jak ujrzałem te kolejki do wyciągów (godz 17) to mi się odechciało, a patrząc na kolejki w jakich ludzie stoją w Białce Tatrzańskiej nie żałowałem żadnej złotówki, a właściwie euro centa wydanego w Łomnicy.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kolega piter100 napisał, słowacy wogóle nie sypią dróg, owszem sypią, ale nie solą tylko kamieniami, dzięki którym można stracić w samochodzie szybę, gdy tylko się za blisko kogoś jedzie.

To jest akurat coś za co zawsze Słowaków chwaliłem, zdecydowanie wolę zmrożoną białą drogę posypaną kamykami, niż zsoloną i rozjeżdżoną caipę z naszych dróg.

A że kamienie lecą...:rolleyes: no cóż zachowanie bezpieczniej odległości się kłania:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niż zsoloną i rozjeżdżoną caipę z naszych dróg.

Oj SB jak by to był rozjeżdżony śnieg to by było ok, ale tam pod śniegiem był wyślizgany lód, w dodatku raz ten śnieg był ubity a raz nie, prędkość max 50km/h bo przy wyższych można zęby stracić, tak trzęsło, nie wspomnę już co to robi z zawieszenia w samochodzie.

A po tych kamieniach, to jak bym miał przejechać całą Słowację, to bym chyba lakier na samochodzie stracił.

A w Polsce cała droga, od granicy do Krakowa zasolona i suchutka, ani raz nie użyłem spryskiwaczy do szyb, więc jednak naszym drogowcom należy się pochwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj SB jak by to był rozjeżdżony śnieg to by było ok, ale tam pod śniegiem był wyślizgany lód, w dodatku raz ten śnieg był ubity a raz nie, prędkość max 50km/h bo przy wyższych można zęby stracić, tak trzęsło, nie wspomnę już co to robi z zawieszenia w samochodzie.

Za mała prędkość i trzęsie, trzeba przyłożyć do 100 wtedy nie trzęsie bo auto w lufcie idzie:D, mam to sprawdzone, a zawieszenie... no cóż samochód nie jest na całe życie:D

A w Polsce cała droga, od granicy do Krakowa zasolona i suchutka, ani raz nie użyłem spryskiwaczy do szyb, więc jednak naszym drogowcom należy się pochwała.

Wiesz mnie się zdarza często wjeżdżać na Słowację przez Zwardoń i mam zupełnie inne odczucia- odwrotne:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mała prędkość i trzęsie, trzeba przyłożyć do 100 wtedy nie trzęsie bo auto w lufcie idzie:D, mam to sprawdzone, a zawieszenie... no cóż samochód nie jest na całe życie:D

No i tak też zrobiłem, ale przy wyprzedaniu kamieniami po szybie tak waliło, że rozsądniej było jechać te 60Km/h.

Dzisiaj po umyciu auta na masce pełno dziurek po kamieniach:mad:

Widocznie utrzymanie dróg jest rózne, ale dla mnie trasa Kaków-Jurgów była przyjemnością (jedyny korek w jakim stałem to w Białce 2 minuty), natomiast Jurgów-Tatrzańska Łomnica trochę niesmaku pozostało. Cała trasa zajęła 1 godz. 50 min:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Ludzi już na Podhalu sporo, więc mam chęć wybrać się w Tatry Vysoke do Tatranskej Lomnicy. Na stronie TLD informacje co do warunków są mizerne.

W cenniku pojawiły się skipasy na 1 dzień (35 E) z możliwością zwrotu w ciągu 2 godzin od rozpoczęcia jazdy (zwracają 14 E) lub z możliwością zwrotu w ciągu 4 godzin (zwracają 10 E).

Cena skipasu na 1 dzień 30 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

sprzedam karnet 7 dniowy ważny do 11.05.2010. dni nie muszą następować po sobie

sprzedam tanio karnet 7 dniowy (CHOPO, TATRZAŃSKA ŁOMNICA, STARY SMOKOWIEC) ważny do 11.05.2010. dni nie muszą następować po sobie więc mogą być to 2 wyjazdy np. 3dni plus kolejny 4dni. (inne karnety tego nie oferują)mój był 15 dniowym ale 8 dni zostało już wykorzystane

aktualnie karnet 7 dni kosztuje 162 euro (około 680pn) ja mogę sprzedać za około 500pln. W Warszawie dostarczę gratis

tel. 668677761

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć wszystkim.W niedzielę o poranku ,tak jakoś o 7:00 wyjrzawszy za okno:eek:ooo piękna pogoda :Dwpadłem na pomysł że można by dzisiaj troszkę rozruszać stare kości na nartach.Jako że reszta rodziny po tygodniowym pobycie w Val Di Fiemme nie chciała słyszeć o jeżdżeniu w kraju i wogóle ,postanowiłem ruszyć sam(przerażał mnie standarcik:spacer na Kopiec lub na rynek,obiadek na mieście,deserek...itp itd:mad:).A tu ferie,wszędzie w kraju full ludzi,więc mój wybór padł na Słowację,konkretnie Tatrzańską Łomnicę,przypomniałem sobie że w tym roku słowacy mieli uruchomić nową kolejkę 6-osobową i nową czerwoną trasę z Łomnickiego Pliesa (właściwie odnowionej starej:wąskiej stromej i zazwyczaj z minerałami).Trzeba przetestować

7:30 start z Kraka-droga była dobra :D8:35 Białka,pierwsi fanatycy budzą się i zaczynają robić tłok,9:10Łomnica

Nowe parkingi,bezpłatne,jak na tą godzinę dużo ludzi.-12 i słoneczko,jest dobrze:Dzostała tylko kasa:skipas 24E/dzień i do gondolki

Po kilkunastu minutach jestem na górze przy łomnickim plesie(1751m),stąd można wyjechać wyżej starą dwuosobową kanapą na Łomnickie Sedlo(2190m),

na dół prowadzi ostra czarna trasa,raczej nie dla amatorów(przy mnie zwozili dwóch połamańców).Trasa przygotowana,śnieg naturalny bardzo twardo,ale można jeździć poza trasą:Dz czego korzysta dużo ludzi i ja też:D

O trasie od Łomnickiego plesa na dół można powiedzieć:ostra czerwona,bardzo twarda,śnieg techniczny-BETON,i tak było cały dzień,SUPER.Część osób przeceniła swoje umiejętności i złaziła z buta bokami:eek:a mogli jeździć sobie spokojnie niżej 4-osobową kanapą która jeździła cały dzień pusta,lub nowowybudowaną 6(podgrzewane siedzenia,bańka osłonowa od wiatru-wyprzęgana-szybka).Na dole trasy łagodne,dobre dla uczących się i dzieci.Z samej góry na dól jest około 6km.

Ludzi było dość dużo,bo to niedziela,ładna pogoda a na dodatek słowacy też mają teraz ferie,ale o dziwo nie było kolejek,czwórka jeżdziła prawie pusta,szóstka ;co drugie krzesło puste,dwójka na sama górę pełna,ale też bez kolejek.Najwięcej ludzi jeździło gondolą,max 2 minuty stania.

Trasy przygotowane bardzo dobrze,niestety dla większości za twardo,no ale trudno winić słowaków za brak naturalnego śniegu.

Ja jestem baaardzo zadowolony z wyjazdu,przez 7 godzin zakatowałem nogi na maxa..

Oczywiście po nartach nie mogłem odmówić sobie pysznych bryndzlowych pirogów U Starej Mamy,mniam mniam(mojej ulubionej knajpy na Słowacji),

i tradycyjnie http://www.aquacityresort.com/pl/

więcej takich dni życzę wam....

zdjęcia z wyjazdu znajdziecie tu:https://picasaweb.google.com/109427685431503383282/TatrzanskaLomnica#

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jeżdziłem w niedziele na Tatrzańskiej ale nie za długo bo do 12. Prawdopodobnie jedną z tych osób które zwozili na dół była moja kobieta która ponaciągała więzadła w kolanie i nie była w stanie zjechać na dół, taki głupi wypadek się jej wydarzył, zjeżdzała spokojnie tam na początku czarnej a za nią gość sie wyj.. i nie mógł się zatrzymać, akurat ją podciął i tak niefortunnie zahamowała nogą że kolano zaamortyzowało ale nie w tą stronę co trzeba.. teraz kolano spuchnięte, conajmniej tydzień okłady i odpoczynek.. nie wiadomo jak będzie w tym sezonie z nartami a w planach zarezerowane już Maso Corto, całe szczęście w kolanie nic poważnie się nie uszkodziło. Co do pogody potwierdzam to co napisał piter, piękne słońce było.. trasy przygotowane elegancko, mi najlepiej cisnęło się czerwona od Łomnickiego Sedla do Startu:) ja juz bylem na slowacji od soboty ale nie pojezdzilem bo wialo i pozamykali trasy na Tatrzanskiej i na Strbskim. Ludzi rzeczywiscie malo, co nas tez dziwilo bo oni tez maja ferie.. ale weekend ok, poza tym wypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Na Łomnicy mają powstać:

1. 4os krzesło Tatranská Lomnica – Buková hora (ktoś wie, gdzie ta bukova hora jest?) o przepustowości 2400os/h.

2. Funitel Štart – Skalnaté Pleso, również 2400os/h

3. 4os krzesło na Lomnické Sedlo, przepustowość 1800 os/h (zastąpi stare 2os)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nie doczytałem nigdzie "u nas" to wklejam:

Tatrzańska Łomnica, najwyżej położony ośrodek narciarski w Słowacji, od sezonu 2011/12 będzie bogatszy o kolej linową, jaką nie dysponowała do tego pory żadna ze słowackich stacji. Oprócz nowej, pierwszej na Słowacji ośmioosobowej kanapy o przepustowości 2400 osób/godz., stacja narciarska ma w planach inne, przyciągające narciarzy inwestycje. Tereny zjazdowe zostaną powiększone o obszar 10 hektarów, powstaną kolejne sztucznie naśnieżane trasy o łącznej długości 2,7 km.
skionline.pl

Gdzie ta Bukova?

Edytowane przez Mario
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...