Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty polska marzec?


pio-trek

Rekomendowane odpowiedzi

witam, planuję w pierwszym tygodniu marca pojechać gdzieś na narty w Polskę (do tej pory tylko wlochy ale w tym roku z kasą krucho ;-) nie bardzo orientuje się jakie warunki panują w polskich górach dlatego jeżeli ktoś mógłby mi doradzić miejsce gdzie przy obecnych warunkach śnieg powinien być na począrku marca- oczywiscie interesują mnie ośrodki jedynie większe, tak aby nie było samych orczyków i zeby trasy były dłuższe niż 500m :-) preferowany kolor tras to niebieskie i lekko czerwone :-) czy znajdzie się coś takiego w Polsce? dodam że interesują mnie jeszcze ładne widoki o ile to juz nie jest za dużo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpuść sobie, jak do tej pory jeździłeś tylko u makaronów to możesz dostać wstrząsu, twój organizm może tego nie przeżyć.

Z tym "odpuść" to nie żartuję u nas też nic za damo nie ma, pojedziesz, jakieś pieniądze wydasz i będziesz ciężko wkurzony że straciłeś kasę, czas, zniszczyłeś sprzęt, a na pewno nie pojeździłeś :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób tak ja SB pisze:) A jak juz się uprzesz to ja bym polecał Białke Tatrzańska, jak na polskie warunki to osrodek raczej wiekszy, trasy powyżej 500m w przewadze niebieskie i czerwoną też znajdziesz, jeżeli chodzi o wyciągi to tam panuja miejsca siedzące;) Widok na tatry. Ale i tak wszystko zależy od pogody... Bedzie ciepło, zawieje halny to nigdzie nie pojezdzisz albo pojezdzisz w wodzie... Wybór nalezy do Ciebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu podobno zajebiście jest na Pilsku.Ale po ostatniej wizycie i fotorelacji Szpary przestałem w to wierzyć.Na pewno w marcu Bedzie chodził Kasprowy.Choc ja tam jeszcze w dobrych warunkach nie jeżdziłem,ale to nie z powodu braku śniegu tlko beznadziejnego przygotowania tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej jechać samochodem i w razie czego przenieść się za południową granicę? :-) gdyby nie to cholernie wysokie euro byłyby alpy... a co do szoku to czasem jeżdżę też w wieżycy na kaszubach więc aż takiego szoku nie będzie- ale właśnie nie chciałbym pojechać w miejsce gdzie trasy będą takie jak na pomorzu- czyli 300-600m bo takich mamy tu obok siebie kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardzo chciał wybrać na Pilsko, bo wstyd się przyznać - nie jeździłem tam - może Bozia da i posypie trochę teraz.

Też pojechałbym na Pilsko - i też (wstyd się przyznać) tam nie jeździłem.

Tym bardziej rajcuje mnie, jak patrzę na ten Wasz forumowy ranking trudności i przygotowania tras.

Życie to wyzwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardzo chciał wybrać na Pilsko, bo wstyd się przyznać - nie jeździłem tam - może Bozia da i posypie trochę teraz.

2 lata temu jeździłem na Pilsku jakoś koło połowy kwietnia. Było genialnie. Upał, pełno śniegu, trasy dobrze przygotowane, ale tylko te na górze, choć do dołu też się dało zjechać, choć żałuje że mnie coś podkusiło, bo narty miałem ostro zjechane. Ale góra świetna. Tylko trzeba pysk mocno nasmarować, bo inaczej jak świeci słońce, to można się nieźle zjarać. W tym samym sezonie jeździłem też na Chopoku 2 maja. I też było całkiem przyzwoicie, żeby nie powiedzieć bardzo dobrze. Więc w marcu też się powinno dać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu podobno zajebiście jest na Pilsku.Ale po ostatniej wizycie i fotorelacji Szpary przestałem w to wierzyć...
Powyżej Hali Miziowej,zwłaszcza na Kopcu,dobre warunki bywają nawet do drugiej połowy kwietnia! :) Wielu nie wierzy,więc jeżdżę bez tłoku i kolejek. :D
Marzec to zazwyczaj wspaniały czas na Kasprowy. Ale musi do tego czasu posypać śnieg bo na razie jest za mało.
Jeśli nic nie przeszkodzi,to właśnie wtedy tam zamierzam się wybrać. :rolleyes:
I własnie nie podobno :)Trezba pamiętać, ze w marcu już malo kto jeździ na narty i wtedy na Pilsku jest poezja.
Dokładnie! :) Ja zazwyczaj jeżdżę do samego końca,czyli przynajmniej do połowy kwietnia.
Ja bym się bardzo chciał wybrać na Pilsko, bo wstyd się przyznać - nie jeździłem tam - może Bozia da i posypie trochę teraz.
Naprawdę warto!Gat różnie dba o trasy,wyciągi-stare orczyki,ale jest gdzie pojeździć no i te widoki.Pomimo pewnych wad infrastruktury,prawdziwy narciarz będzie zadowolony(o ile dopisze pogoda). ;) Dodam jeszcze,że kiedyś w kwietniu byłem sam i... otwarli ośrodek!To powinien być standard,ale w naszym kraju wielu tego nie rozumie... :eek: Raz nawet trafiłem na +20 st,warunki dobre(mimo to!) i nawet jakiś gościu jeździł bez koszulki! :DWysłałem parę fotek z 14 kwietnia,zeszłego roku,powinno być widać,jakie były warunki. :)

14 kwiecień 016.jpg

14 kwiecień 019.jpg

14 kwiecień 048.jpg

14 kwiecień 024.jpg

14 kwiecień 022.jpg

57da80e89d453_14kwiecie016.jpg.ebf8406a7229d8e28f7e4912e4771fee.jpg

57da80e8d8da8_14kwiecie019.jpg.09cd0bffb3011c40ed11176646d63847.jpg

57da80e8e254f_14kwiecie048.jpg.46cbf4a3151e5b4daa32a65dc1c0f24f.jpg

57da80e8ec217_14kwiecie024.jpg.e85b135d6f73d6a98cf13935aa0764b6.jpg

57da80e90249b_14kwiecie022.jpg.97b4f5b60b6884a68d736196197a9025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 years later...
W dniu 27.01.2009 o 08:21, pio-trek napisał:

witam, planuję w pierwszym tygodniu marca pojechać gdzieś na narty w Polskę (do tej pory tylko wlochy ale w tym roku z kasą krucho 😉 nie bardzo orientuje się jakie warunki panują w polskich górach dlatego jeżeli ktoś mógłby mi doradzić miejsce gdzie przy obecnych warunkach śnieg powinien być na począrku marca- oczywiscie interesują mnie ośrodki jedynie większe, tak aby nie było samych orczyków i zeby trasy były dłuższe niż 500m 🙂 preferowany kolor tras to niebieskie i lekko czerwone 🙂 czy znajdzie się coś takiego w Polsce? dodam że interesują mnie jeszcze ładne widoki o ile to juz nie jest za dużo 😉

Szrenica, Czarna Gora, Karpacz w Sudetach. Jest jeszcze Zieleniec, ale tam trasy raczej krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Podbiję wątek co by nie mnożyć kolejnych i kolejnych ...

Wiem, że to w dużej mierze zależne od pogody, ale gdzie Waszym zdaniem warto pojechać w połowie marca aby jeszcze poszurać sobie kilka dni na koniec sezonu ?

Zależy jak jeździsz i jaką infrastrukturę preferujesz. Jak trasy niebieskie/ lekko czerwone + wygodne krzesła to Białka. Mimo że dosyć nisko to ich system naśnieżania robi swoje + fajne podejście do klienta, ewentualnie trochę trudniejszy Szczyrk ale tam większość tras / wyciągów może być zamknięta ze względu na ich podejście  do prowadzenia tego biznesu. Wspomniane gdzieś wcześniej Małe Ciche też może mieć fajne warunki, ale nie wiem jak długo oni tam działają. Jak wolisz ambitniejsze trasy i gorsze krzesła bądź orczyki cię nie odstraszają to oczywiście Pilsko i "alpejski" Kasprowy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Podbiję wątek coby nie mnożyć kolejnych i kolejnych ...

Wiem, że to w dużej mierze zależne od pogody, ale gdzie Waszym zdaniem warto pojechać w połowie marca aby jeszcze poszurać sobie kilka dni na koniec sezonu ?

Szczyrk sobie odpuść Sławku (masz odleglosc taka samą jak na Podhale).... a reszta to zależnie od zamierzeń i umiejetność (jak napisał przedpiszący) - Małe Ciche - do nauki, Kasprowy do jazdy, Białka - pewniak jeśli idzie o przygotowanie...może Bachledka (sam sie zastanawiam)?

Pilsko ok ale oprócz nart niewiele do roboty.

No i będąc w Białce można zabrać wędkę z sobą - woda blisko.. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...