Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobór odpowiednich allraound 'ów


Kijus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Po przeczytaniu mnóstwa tematów na forum, zdecydowałem się założyć nowy watek - pewnie zbyt pochopnie, poniewaz podobnych jest mnóstwo, ale jednak ryzykuje.

Jak w temacie szukam nart z grupy allround, gdyż wydaje mi sie, ze ta kategoria jest najbardziej odpowiednia do moich umiejętności. Na nartach jeździłem od małego, potem był snowboard, a w zeszłym roku pożyczone narty i miłość powróciła. Czas na zakup swoich - nowych.

Swoje umiejetności oceniam na dostateczne z plusem (nie bede dawał sobie numerka:)). Lubie jeździć powiedzmy dynamicznie, raczej ze skretami krótszymi i średnimi, a czasem po prostu relaksacyjnie. Szukam narty dość uniwersalnej, ale jednocześnie rozwojowej. Niestety mam specyficzne warunki gabarytowe, waże 93 kg przy 176 cm ale tendencja spadkowa wagi jest.

Mam prośbę do wielu madrych osób piszących na forum o porade w sprawie modelów, które sobie upatrzyłem, ale jednocześnie o podpowiedzi czy dobrze kombinuje:

A więc mam takie modele na oku z tego roku: Elan MAG 8 lub 10, Fischer RX8 Fire, Volkl 20 lub 10, no i oczywiście Rossigniol Zenith Z3. To tak na początek:)

Długość szukam takich 165 cm jesli dobrze kombinuje, ale na przykład taki Rossi ma 170 cm i nie wiem czy to nie bedzie za duzo na mój wzrost.

Pozdrawiam serdecznie i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę bronił rossola bo sam na nim jeżdżę, co prawa na z9 (176cm) r16m, więc spokojnie 170 będzie dla ciebie ok. Mamy podobne parametry tyle ze ważę 20kg mniej :) Zenithy są ogólnie świetne i warto się nimi zainteresować, była masa tematów o nich więc nie będę się powtarzać ;)

Fischery to fischery, również swietne narty (z opini znajomych) ale nie powiem więcej bo nie jeździłem ;) Za elanem nie przepadam więc nie będe psuć Tobie opini, natomiast warto zwrócić uwagę na metrony 9 (lub zeszłoroczne 10), zachwoują się podobnie do rossołów, tyle że są w pełni wykonane z tworzyw sztucznych co raczej nie ma znaczenia, promień mały i średni a przedwszytkim są to spokojne narty na każde warunki, a jak ktoś a dobre umiejętności to wykrzesa z nich wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Machu za odpowiedź, no właśnie jakoś nie zwróciłem uwagi na Atomica, a te Metrony też bardzo ciekawa propozycja. Ale to Rossignole narazie prowadzą. Narazie pozostaje wnikliwa analiza cen i chyba poczekam aż się ferie skończą i może jakieś obniżki bedą.

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam niezłą zagwozdkę, tak samo Metrony Atomica. Albo 164 cm albo 171. Możecie mi wyjaśnić troche jak to sie przekłada na jazdę, Tzn wiem, że krótsze lepiej wchodza w skręt:) i właśnie bardziej da się wywijać, ale 162 cm w przypadku Zenithów to jest aż 14 cm mniej niż mój wzrost.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metrony troche sie dobiera na innej zasadzie, myślę, że 164 cm będą dla Ciebie ok, ja mam 182 cm ale jestem nieco lżejszy i mam właśnie takie 164 cm. Jeździ sie na niej trochę jak na slalomce ale nie jest aż tak mecząca, nie jest tak wymagająca ale i nie ma takiej dynamiki i nie daje takich możliwości, ale za to tak nie traci na miękkim i rozjechanym - to taki specyficzny allround o krótszym promieniu skrętu w pewnym uproszczeniu. Generalnie dobrze Ci Machu radzi, ja się zgadzam z tą opinią, jak do krótszego skrętu to Metrony a jak ogólnie dobra narta do wszystkiego to Zenithy

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie.

Po kilku tygodniach poszukiwania dziś wreszcie zakupiłem dechy. Niestety a może stety już rossi z3, na którego byłem zdecydowany powychodził ze sklepów, jak również z allegro. A więc pojechałem dziś z rana do ski teamu, tak właściwie bez wiary, że coś ciekawego znajdę. Jeden sprzedawca był zmęczony sobotą więc nie chciało mu sie mi pomóc:D. Kręce się po sklepie i wpadł mi w oko napis ze Dynastar nawet do - 40%. W sumie niewiele wiedziałem o dynkach, ale myslę, że może trafie na jakiegoś gościa lepszego niż pierwszy to mi coś opowie. A więc stały obok siebie: jedne czarne, drugie w bieli - seria Contact 4x4 i Groove. Po rozmowie wybór padł na 4x4 w długości 165. Powiem szczerze, że szukałem narty rozwojowej zebym mógł pośmigać ze 3-4 lata, teraz jednak trochę obaw ze może jednak za wysoko pojechałem. Nie powiem cena tez zrobiła swoje bo wziąłem ją za 1450, przeceniona z 2300. No nic zobaczymy w przyszłym sezonie co to będzie. Dzięki za wcześniejsze porady. Dodam tylko, że jak teraz w domu na nie patrze to wyglądają przepięknie, bez żadnych zbędnych dodatków, po prostu piękna i prosta grafika i ten napis z boku Born in Chamonix Mount Blanc Valley:).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x4 to najwyższy model z serii - narta raczej określana jako ekspercka i tak dedykowana, ja na niej nie jeździłem, Machu chyba jeździł z tego co pamiętam. Cena rzeczywiście dobra ale powiem, że poszedłeś po całości. Ja nabyłem Groove'a i po pierwszym dniu jazdy jestem zadowolony. Chyba ta deska bardziej pasuje do twojego opisu (skręt krótki i średni) i na pewno jest bardziej przyjazna i łatwiejsza w prowadzenie - jednak ma bardziej charakter slalomki, 4x4 jest bardziej allroundówką - dużo szersza pod butem i ze znacznie większym promieniem skrętu, no i twardsza. Niemniej godne dechy kupiłeś i za bardzo dobre pieniądze:) Myślę, że podołasz i będziesz zadowolony, jest mocno rozwojowa:D - koniecznie napisz słówko jak przetestujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mihumor za dobre słowo. Tak porównałem w długościach 165: Groove ma taliowanie 118/66/102 i r=12 a 4x4:122/76/106 r=14, więc promień nie wychodzi taki znacznie większy. Oczywiście zdawałem sobie sprawe z tych rzeczy o których piszesz, także spoko. Jak przetestuje dam znać i potraktuje te narty jak tytuł w tym filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=hcqsQCxNyDA

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz rade bez problemu :D a jej wymiary sugerują że będzie bardziej uniwersalna od grove'a :) (jeden dynastar więcej na skionline :D), nie ma za trudnej narty:) może być tylko źle dobrana do warunków na stoku;)lub poza nim, a jeśli jeździsz to dasz rade napewno :)

Edytowane przez 1973marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się trochę tych Dynastarów na forum nazbierało - to może coś znaczyć:D Jeśli szukaleś allmountaina to jest wybór ok a cena rewelacyjna. Deska szeroka pod butem będzie bardzo fajnie chodziła w nieco gorszych warunkach, różnica jest spora - teraz czesto jeździłem na dwie pary, jak sie pogarszał stok zmienialem slalomki na Metrony co tez są szerokie pod butem i było bardzo dobrze. Na takich deskach też sie super jeździ:)

Co do nart za trudnych, myślę, że jednak bywają i może sie to różnie przedstawiać, np w ten sposób, że jedziesz na takiej narcie i czujesz zmęczenie po kilometrze jazdy a na lepiej dobranej po trzech, to samo w godzinach jazdy, zbyt trudna deskę czuje się szybciej i bardziej w kościach. Pomijam kwestie techniczne, wybaczanie błędów, możliwośc szbszego robienia postepów i takie szczegóły. Narty nie koń, raczej nie "wyrzucają z siodła" i na każdych da sie zjechać - kwestia tylko przyjemności, wytrzymałości, czasu itd , do tego dochodzą warunki. Każdy jeździ inaczej, z inną intensywnością, z różnym rytmem i zaangażowaniem więc każdy musi sam sie w tym odnaleść i sobie to poukładać. A nasze tu gadanie może mu w tym pomóc (tak przynajmniej powinno być).

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...