Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o potwerdzenie trafności wyboru


odyso

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem, poprzeglądałem i wstępny mój typ to:

Blizzard Model G-Force G1 + Wiązania IQ 3.10 (2009), 160 cm, w cenie ok. 800 zł

i teraz pytanie;

Czy przy 173 cm wzrostu, 90 kg wagi, umiejętności 5, preferowana jazda na przygotowanych trasach, raczej rekreacyjna jest to dobry wybór co by nie zmieniać za chwilę?

Dotąd (jakieś 10 lat) jeździłem rekreacyjnie na marketowych elanach (173 cm) i mimo, że w miarę sobie radzę to trochę mnie męczyły przy całodniowej jeździe i mam wrażenie, że duże opory stawiały przy skręcie, nie mówiąc już, że próby jazdy carvingowej na krawędziach zupełnie nie wychodziły, tak więc było to takie typowe wożenie się - dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze w tej cenie Atomic Drive 7 (161 cm) oraz Salomony x-wing 4 (162 cm), czy przy mojej wadze ujdą - osobiście jazda na 173 trochę mnie męczy jak trzeba mocniej kręcić, albo utrzymać na lodzie dlatego tak pomyślałem, że z krótszymi będzie mi łatwiej.

Z góry dziękuję za opinie.

Edytowane przez odyso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze w tej cenie Atomic Drive 7 (161 cm) oraz Salomony x-wing 4 (162 cm), czy przy mojej wadze ujdą - osobiście jazda na 173 trochę mnie męczy jak trzeba mocniej kręcić, albo utrzymać na lodzie dlatego tak pomyślałem, że z krótszymi będzie mi łatwiej.

Z góry dziękuję za opinie.

tego salomona to sobie całkiem odpuść (min 8) ten jeden atom to damski jest a drugi raczej taki sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak kombinuję i kombinuję po waszych uwagach jak koń pod górę i zacząłem na poważnie się skłaniać ku Metronom 9 - 164 cm, bo wedle metron index idealnie pasuje do wagi i umiejętności, jest stosunkowo krótka przy moich gabarytach, a i cena c.a. 850 zł jest chyba w miarę ok., tylko wiązania są 4R 310 i nie wiem czy nie za słabe, choć na obecnych tyroliach jeździłem z ustawieniem 70kg i się nie wypinały jak nie było trzeba.

Jeśli można prosić o sugestię, czy to dobry wybór.

Edytowane przez odyso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczą, wiązania też, ja mam 85 kg/182 cm i takowe są ok, nawet je dosyć mocno poganiałem i tylko na bardzo stromym i bardzo twardym wykazywały niewielkie braki. Myślę, że wybór bardzo dobry i ja osobiście polecam - a i cena rewelacja, ja za moje dałem 1200 ale przed sezonem. Narta moim zdaniem nie męcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia to miała być "wiosenna slalomka" albo "popołudniowa slalomka" - no i jest, niemniej narta ta zaskoczyła mnie swoją uniwersalnością i łatwością obsługi także w warunkach twardych, świetnie i pewnie ciągnie średni skręt, tak zupełnie bez wysiłku. A jazda pozatrasowa - rzadko miewam okazje ale mam jeszcze takie stare Rosoły w domy - 184 cm , na nich poza trasą jest bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...