Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
magelan

Kto żegluje

Recommended Posts

O żeglowaniu w moim wypadku to trudno mówić ale pewnie tego lata trochę na deseczce z żagielkiem pośmigam. W planie są 2 tygodnie takiego śmigania w Chorwacji i coś pewnie na miejscu....jak powieje.

Takie pytanko kto z forumowiczów żegluje i gdzie w sezonie 2009.

Ja lipiec/sierpień z Krzyży na j.Nidzkim na północ i z powrotem.

do Huca napisz on żegluje w pelnym tego słowa znaczeniu:)

My czyli nasza rodzina zegluje troszkę to tak jak na nartach jeździmy też troche posiadamy dwie omegi z tym jedna chomiczówka (regatowa) i jedna kabinową łajbe po generalnym remoncie foka jedna z omeg jest w ełku na działce

a dwie pozostałe łajby są wodowane na ślaskich akwenach.Jeszcze w Wilkasach na j.Tajty domek i 8metrową Twister 800 łajbe z klubu 10 członków klubu:D

do Huca napisz on żegluje w pelnym tego słowa znaczeniu:)

Bugi ja to raczej motorowodniak jestem:). Na żaglach to ostatni raz byłem na studiach. Owszem miło wspominam weekendowe wyprawy na przygode z Dąbia do Świnoujścia,ale to już raczej zamnkniety rozdział.

Bugi ja to raczej motorowodniak jestem:). Na żaglach to ostatni raz byłem na studiach. Owszem miło wspominam weekendowe wyprawy na przygode z Dąbia do Świnoujścia,ale to już raczej zamnkniety rozdział.

no ja to wiesz nie znam sie:P chodzilo mi o to ze pływasz po morzach i oceanach:P a teraz gdzie jestes?:P w domu czy wybywasz w rejs?:)

Czemu? :confused: Jeśli pływałeś na żaglach,to wiesz jaka to przyjemność,nawet na Żywieckim... ;)

Az tak bardzo mi nie zależy żeby znowu żeglować.Zresztą nikt z rodziny ani ze znajomych nie ma takich ciągotek i jakoś tak wychodzi.Zresztą na urlopie unikam wody jak ognia:D a raczej wszystkiego co ją przemierza

no ja to wiesz nie znam sie:P chodzilo mi o to ze pływasz po morzach i oceanach:P a teraz gdzie jestes?:P w domu czy wybywasz w rejs?:)

Do niedzieli się urlopuje a od poniedziałku 3 tygodnie szkoleniowe w Gdyni i pózniej do "produkcji":eek:

Az tak bardzo mi nie zależy żeby znowu żeglować.Zresztą nikt z rodziny ani ze znajomych nie ma takich ciągotek i jakoś tak wychodzi.Zresztą na urlopie unikam wody jak ognia:D a raczej wszystkiego co ją przemierza

W sumie się Tobie nie dziwię... ;) U mnie jest odwrotnie - ja lubię żeglować,zaraziłem przyjaciela i jeszcze są jakieś tradycje rodzinne:wujek Komandor,Ciocia pracuje w urzędzie morskim,a zaraził mnie mój ojciec... :rolleyes: Opływałem Mazury w wieku 10 lat(wtedy były to tereny spokojne bez "komercji i lansu"),sporo popływałem w okolicy(jeziora:Żywieckie i Międzybrodzkie),zaliczyłem jezioro Drawskie,a nawet Zatokę Gdańską przy wietrze dochodzącym do 7 w skali Beauforta... :cool: Najlepsze(a właściwie najgorsze) jest to,że do dziś nie zrobiłem patentu żeglarskiego... zawsze jakoś się załapałem,albo szczęście i ludzie dopisali... :D Może wreszcie w tym roku?

PS:Hucu,ale to chyba nie tylko praca?

Ja jedynie windsurfing .. zal. rybnicki w tym roku tylko i wylacznie ;) ale polecam zatoke (chyba standardowo) oraz z dalszych miejsc np jezioro Garda we wloszech - chyba najpiekniejsze miejsce gdzie plywalem.

Ja jedynie windsurfing .. zal. rybnicki w tym roku tylko i wylacznie ;) ale polecam zatoke (chyba standardowo) oraz z dalszych miejsc np jezioro Garda we wloszech - chyba najpiekniejsze miejsce gdzie plywalem.

Zatokę Pucką?-rozumię;)

W Rybniku też mi sie zdarza pojawić na desce ale głownie w terminach wrzesień-październik; wodę tam macie podejrzanie ciepłą:D Zresztą do Rybnika trafiłem z deską przez Chorwacje ale to juz inna bajka.

Elektrownia podgrzewa zalew z tąd mamy najdłuższy sezon ;)

Oczywiście że Pucką.. Chałupy są świetne ze względu na płytką wodę daleko od brzegu co daje mała falę i niezłego kopa.

Oprócz ciepłej wody macie tam też niezłe widoki - kurs na te wielkie kominy to niezapomniane wrażenie dla miloścników industrialnych klimatow:D Mimo tego postaram sie tam wczesna jesienia pojawić moze kilka razy jak Bozia da wiatr jakiś.

Jak zniechęcić potencjalnego żeglarza...

Wybrałem się w sobotę na rybki nad jezioro Żywieckie.Ludzi sporo,więc znalezienie cichego miejsca nie było łatwe.Zatrzymałem się przy klubie żeglarskim,bo jest tam fajne dojście do jeziora i przy okazji mogłem sobie coś zjeść w knajpce.Wchodzę na teren a tu jakiś młody chłopak zatrzymuje mnie i pyta czy jestem członkiem klubu.Mówię,że nie..."No to musi pan zapłacić 7 zł"! :eek: Tłumaczę mu,że chcę tylko przejść przez ośrodek i nic więcej,ale niestety i tak muszę zapłacić.Dotychczas myślałem,że najdroższy odcinek drogi w Polsce to A4 Katowice-Kraków... :P Oczywiście zrezygnowałem,tak dla zasady. :cool:

Chciałem przy okazji popytać o kurs żeglarski,bo do dziś nie mam uprawnień,ale taniej będzie zadzwonić! :P Jak wspomniałem wcześniej,na terenie ośrodka jest fajna knajpka,gdzie można niedrogo zjeść dość treściwe jedzonko... Zastanawiam się jak oni chcą zarobić,jeśli na wstępie odstraszają opłatą za wstęp? :confused: Nie tylko ja się wycofałem!Żeby choć w zamian oferowali jakieś atrakcje!Zastanawiam się ile razy trzeba będzie zabulić,żeby zapisać się na kurs,uczestniczyć w nim i inne takie... :eek: Na szczęście po drugiej stronie jeziora jest inne miejsce gdzie taki kurs można zrobić i nikt nie każe płacić za wstęp! :)

Tak 7,5 m bez papierka ,ale nikt nie wynajmie jachtu bez tegoż papierka -wymogi ubezpieczalni. A swoją drogą bardzo fajne kursy na żeglarza jachtowego są na zbiorniku Dziećkowickim Chełm Śląski/Imielin

Johnny jak masz krypę mniejszą niż 7,5m i silnik 10 km to Ci nie potrzebny żaden patent ...

To prawda,nawet kilka razy udało mi się popływać na takich małych łódkach. :) Kilka razy nawet i większą łajbę udało się wyrwać.Ale obecnie nikt nie ma na Żywieckim takich łodzi,no może poza jednym miejscem,gdzie czasem stoi przycumowany malutki Maczek.Co ciekawe,co drugi klient pyta o jachcik bez patentu!To nawet niezły biznes mógłby być. :rolleyes: Chyba jest tak jak pisze Magelan:

Tak 7,5 m bez papierka ,ale nikt nie wynajmie jachtu bez tegoż papierka -wymogi ubezpieczalni.

Podobnie słyszałem w wypożyczalniach,po prostu się boją kłopotów.

A swoją drogą bardzo fajne kursy na żeglarza jachtowego są na zbiorniku Dziećkowickim Chełm Śląski/Imielin

Propozycja warta rozważenia,choć wolałbym na Żywieckim,bo mam tam niedaleko i bez problemu mogę się przyhaczyć na kurs weekendowy. :)

Ja powolutku już zaczynam się pakowac i w piątek ruszam do Chorwacji na 2 tygodniowe żeglowanie na desce. Łódź to co prawda mizerna ale kawałek żagla jest i trzeba troche powalczyć. Liczę, że bedzie dobrze wiało bo z deską to u nas jest tak troche jak z nartami - rzadko i mało wieje, sezon krótki i do tego nie ma gdzie popływać. Dlatego szybko człowiek dochodzi do wniosku, że trzeba ruszać za granice w poszukiwaniu jakiś lepszych akwenów - takich deskowych alp:)