Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kto żegluje


magelan

Rekomendowane odpowiedzi

My czyli nasza rodzina zegluje troszkę to tak jak na nartach jeździmy też troche posiadamy dwie omegi z tym jedna chomiczówka (regatowa) i jedna kabinową łajbe po generalnym remoncie foka jedna z omeg jest w ełku na działce

a dwie pozostałe łajby są wodowane na ślaskich akwenach.Jeszcze w Wilkasach na j.Tajty domek i 8metrową Twister 800 łajbe z klubu 10 członków klubu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi ja to raczej motorowodniak jestem:). Na żaglach to ostatni raz byłem na studiach. Owszem miło wspominam weekendowe wyprawy na przygode z Dąbia do Świnoujścia,ale to już raczej zamnkniety rozdział.

no ja to wiesz nie znam sie:P chodzilo mi o to ze pływasz po morzach i oceanach:P a teraz gdzie jestes?:P w domu czy wybywasz w rejs?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? :confused: Jeśli pływałeś na żaglach,to wiesz jaka to przyjemność,nawet na Żywieckim... ;)

Az tak bardzo mi nie zależy żeby znowu żeglować.Zresztą nikt z rodziny ani ze znajomych nie ma takich ciągotek i jakoś tak wychodzi.Zresztą na urlopie unikam wody jak ognia:D a raczej wszystkiego co ją przemierza

no ja to wiesz nie znam sie:P chodzilo mi o to ze pływasz po morzach i oceanach:P a teraz gdzie jestes?:P w domu czy wybywasz w rejs?:)

Do niedzieli się urlopuje a od poniedziałku 3 tygodnie szkoleniowe w Gdyni i pózniej do "produkcji":eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak bardzo mi nie zależy żeby znowu żeglować.Zresztą nikt z rodziny ani ze znajomych nie ma takich ciągotek i jakoś tak wychodzi.Zresztą na urlopie unikam wody jak ognia:D a raczej wszystkiego co ją przemierza

W sumie się Tobie nie dziwię... ;) U mnie jest odwrotnie - ja lubię żeglować,zaraziłem przyjaciela i jeszcze są jakieś tradycje rodzinne:wujek Komandor,Ciocia pracuje w urzędzie morskim,a zaraził mnie mój ojciec... :rolleyes: Opływałem Mazury w wieku 10 lat(wtedy były to tereny spokojne bez "komercji i lansu"),sporo popływałem w okolicy(jeziora:Żywieckie i Międzybrodzkie),zaliczyłem jezioro Drawskie,a nawet Zatokę Gdańską przy wietrze dochodzącym do 7 w skali Beauforta... :cool: Najlepsze(a właściwie najgorsze) jest to,że do dziś nie zrobiłem patentu żeglarskiego... zawsze jakoś się załapałem,albo szczęście i ludzie dopisali... :D Może wreszcie w tym roku?

PS:Hucu,ale to chyba nie tylko praca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ja jedynie windsurfing .. zal. rybnicki w tym roku tylko i wylacznie ;) ale polecam zatoke (chyba standardowo) oraz z dalszych miejsc np jezioro Garda we wloszech - chyba najpiekniejsze miejsce gdzie plywalem.

W Rybniku też mi sie zdarza pojawić na desce ale głownie w terminach wrzesień-październik; wodę tam macie podejrzanie ciepłą:D Zresztą do Rybnika trafiłem z deską przez Chorwacje ale to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak zniechęcić potencjalnego żeglarza...

Wybrałem się w sobotę na rybki nad jezioro Żywieckie.Ludzi sporo,więc znalezienie cichego miejsca nie było łatwe.Zatrzymałem się przy klubie żeglarskim,bo jest tam fajne dojście do jeziora i przy okazji mogłem sobie coś zjeść w knajpce.Wchodzę na teren a tu jakiś młody chłopak zatrzymuje mnie i pyta czy jestem członkiem klubu.Mówię,że nie..."No to musi pan zapłacić 7 zł"! :eek: Tłumaczę mu,że chcę tylko przejść przez ośrodek i nic więcej,ale niestety i tak muszę zapłacić.Dotychczas myślałem,że najdroższy odcinek drogi w Polsce to A4 Katowice-Kraków... :P Oczywiście zrezygnowałem,tak dla zasady. :cool:

Chciałem przy okazji popytać o kurs żeglarski,bo do dziś nie mam uprawnień,ale taniej będzie zadzwonić! :P Jak wspomniałem wcześniej,na terenie ośrodka jest fajna knajpka,gdzie można niedrogo zjeść dość treściwe jedzonko... Zastanawiam się jak oni chcą zarobić,jeśli na wstępie odstraszają opłatą za wstęp? :confused: Nie tylko ja się wycofałem!Żeby choć w zamian oferowali jakieś atrakcje!Zastanawiam się ile razy trzeba będzie zabulić,żeby zapisać się na kurs,uczestniczyć w nim i inne takie... :eek: Na szczęście po drugiej stronie jeziora jest inne miejsce gdzie taki kurs można zrobić i nikt nie każe płacić za wstęp! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny jak masz krypę mniejszą niż 7,5m i silnik 10 km to Ci nie potrzebny żaden patent ...

To prawda,nawet kilka razy udało mi się popływać na takich małych łódkach. :) Kilka razy nawet i większą łajbę udało się wyrwać.Ale obecnie nikt nie ma na Żywieckim takich łodzi,no może poza jednym miejscem,gdzie czasem stoi przycumowany malutki Maczek.Co ciekawe,co drugi klient pyta o jachcik bez patentu!To nawet niezły biznes mógłby być. :rolleyes: Chyba jest tak jak pisze Magelan:

Tak 7,5 m bez papierka ,ale nikt nie wynajmie jachtu bez tegoż papierka -wymogi ubezpieczalni.

Podobnie słyszałem w wypożyczalniach,po prostu się boją kłopotów.

A swoją drogą bardzo fajne kursy na żeglarza jachtowego są na zbiorniku Dziećkowickim Chełm Śląski/Imielin

Propozycja warta rozważenia,choć wolałbym na Żywieckim,bo mam tam niedaleko i bez problemu mogę się przyhaczyć na kurs weekendowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja powolutku już zaczynam się pakowac i w piątek ruszam do Chorwacji na 2 tygodniowe żeglowanie na desce. Łódź to co prawda mizerna ale kawałek żagla jest i trzeba troche powalczyć. Liczę, że bedzie dobrze wiało bo z deską to u nas jest tak troche jak z nartami - rzadko i mało wieje, sezon krótki i do tego nie ma gdzie popływać. Dlatego szybko człowiek dochodzi do wniosku, że trzeba ruszać za granice w poszukiwaniu jakiś lepszych akwenów - takich deskowych alp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 10 years later...

Chwyciłam wielką łopatę 🤣 i wykopałam temat żeglarski sprzed jedenastu lat, żeby się podłączyć z paroma fotkami z wczorajszej rodzinnej inauguracji sezonu. Trochę spóźnionej, przez koronawirusa.

Udało się złapać dwie godzinki względnej pogody przed południem, w trakcie minionego burzowo-deszczowego weekendu i wypłynąć na wodę. Niedaleko - bo na Małe Dąbskie i kanały Międzyodrza, ale zawsze coś.

"Lisica"

IMG_20200524_104920_Bokeh.thumb.jpg.3eea5b84e449a06d55a4dbdfdcf93136.jpg

IMG_20200524_111016.thumb.jpg.50c9795f87a5858d1593e79eef303db6.jpg

IMG_20200524_111600.thumb.jpg.c8724646504b2bf4b39d2fa2b609ec08.jpg

Po drodze podziwialiśmy między innymi orła bielika, kormorany i czaplę, która malowniczo zapozowała na suchym drzewie - zapewne robota kormoranów.

IMG_20200524_114144.thumb.jpg.41ef6a18be33b59de1149e297b4fa640.jpg

IMG_20200524_114310.thumb.jpg.7419ea0a24ccbe85e4b3b113a7f06e12.jpg

IMG_20200524_115333.thumb.jpg.1566042509610ef35a02e79266fb4298.jpg

W Kanale Jacka:

IMG_20200524_115155.thumb.jpg.1c258a4d48d12fb77a0c4068d0ec5a95.jpg

I na Małym Dąbskim, na którym akurat odbywały się regaty w klasie Laser:

IMG_20200524_120659.thumb.jpg.91fbe2fb896021ec1b4264f8bb0fe67f.jpg

Wracając do domu uchwyciliśmy jeszcze taką panoramkę Szczecina, tuż przed gradobiciem. Pozdrawiam.

IMG_20200524_132742.thumb.jpg.70989fb9ffde540efde720621182e0dd.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

I na Małym Dąbskim, na którym akurat odbywały się regaty w klasie Laser:

IMG_20200524_120659.thumb.jpg.91fbe2fb896021ec1b4264f8bb0fe67f.jpg

Na górnej bojce (tam zawsze jest gorąco) trudno zachować odstępy zgodne z przepisami epidemii strachu. 

Seniorzy podjęli już decyzję o pływaniu razem?

Jakby była potrzebna dezynfekcja  mam rum 80% zakupiony w Austrii który czeka na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. :) 

prodpixnr8261-Stroh-Rum-80-Krug-wawi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...