Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kajaki


JC

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.03.2021 o 12:40, Gerald napisał:

... widziałem u kogoś takie kółka wkładane pod kajak, idealne na długich przenoskach a nawet wodowaniu. Może ktoś kojarzy już gotowe rozwiązania do kupienia? ...

 

Wpisz w wyszukiwarkę "wózek kajakowy" a znajdziesz ich setki.

Mając kółka możesz wózek zrobić sam lub zalecić stolarzowi - mniejszy i kompaktowy.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Parę fotek z górnej Narwi (Bondary - Ploski) 1-4 maja

01 maja - Bondary

001.thumb.jpg.dbd021cad5b3fe8ccb43267294f94d9c.jpg

Bondary

002i.thumb.jpg.c5ee5a1a86de81fd9c10bb6575c2204b.jpg

Narew

004.thumb.JPG.78cf4c2db1c5e84a6d27b00098e0d1c3.JPG

Trochę siatkówki  na rzece

006.thumb.JPG.f048ef0e7e1c549f2d4c79a51f05e45e.JPG

Skit w Odrynkach "pustelnia"

013.thumb.JPG.90632c19570a39115bb897a34efca9f6.JPG

 

016.thumb.JPG.26ccacbe9e918941f936df59d871af37.JPG

Skit z lotu ptaka w innej porze roku

2033782085_Skit01.thumb.jpg.ba2709778a3ac38d5b282af43828004e.jpg

Przystań kajakowa we wsi Narew

016.thumb.JPG.b54ccc471c5ddd04f6213479fb9c7dc8.JPG

02 maja - trochę suchego drewna na ognisko

021i.thumb.JPG.c1e603bd54a93ada44142050d10c856c.JPG

Deszcz i wiatr

023ii.thumb.JPG.c2e2dfd19570d2dca5347b0feeead0ef.JPG

wciąż deszcz i wiatr

027.thumb.JPG.e5961005efa434bd4e49d7c7a85ca20f.JPG

Koniec pływania

029.thumb.JPG.94b0d46d2b235508029571fb55e1ff78.JPG

Zwyciężyły: zimno, deszcz i wiatr

03 maja Ploski - pod dachem w dawno opuszczonym ośrodku

031.JPG.9386a1662f6483ae6d64ae2b6b8feef3.JPG

Ploski C.D. - biwak i suszarnia pod dachem

032.thumb.JPG.6d33bef989150c03833bcccf46c15d32.JPG

04 maja - Cerkiew w Puchłach

102.thumb.JPG.3cd06dfc8c2645d30c30d0bb3711a4e4.JPG

Tam trzeba wrócić

 

 

 

 

 

 

 

013.JPG

016.JPG

Edytowane przez MWłodek
  • Like 6
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pogoda nie była zbyt łaskawa ale jak widać prawdziwych twardzieli nie zraża. Nigdy tam nie byłem. Kumpel płynął całą Narew samotnie ale nie wiem skąd zaczynał. Jak widać warto tam się jeszcze raz wybrać.

Polecam Ci szwedzkie ognisko czy to z kołka czy nawet ze szczap, wystarczy kawałek drutu. nie musisz targać tyle towaru a pali się dług i daje dużo ciepła.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitek napisał:

... Polecam Ci szwedzkie ognisko  ...

Cześć

Znam : ),  przed wyjazdem przygotowałem odpowiedni pniak

Pniak.thumb.JPG.994f06244760bd262857aef6328cccbe.JPG

ale dowiedziałem się że moim Polo mamy jechać w 3 osoby z 3 kajakami, 3 namiotami i 3 osobistymi majdanami  ...

pniak musiał więc zostać

(drugie większe auto jechało z 1 osobą czyli prawie puste z Krakowa)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cześć

No to po Wierzycy!

Od jakichś 10-12 lat absolutnie pierwsze miejsce wśród rzek, po których płynąłem, zajmował Wel. Ta sytuacja właśnie się zmieniła. Rzeka jest fantastyczna. Jak to się mówi ma wszystko. I piękne odcinki widokowo-autostradowe i meandry środkowego biegu i trudne odcinki techniczne na nurcie. O tej porze roku i przy takiej wodzie na ciężko jest to rzeka trudna i bardzo uciążliwa. Ilość przeszkód zmuszających do wyciągania kajaka na brzeg jest niezliczona. Inne wymagają skomplikowanych manewrów technicznych typu przeciskanie na fartuchach albo trudne slalomy. Tam gdzie rzeka jest przycięta jest to zrobione w sposób bardzo profesjonalny eliminujący elementy, na których można się po prostu zabić lub niemożliwe do przeniesienia lądem ze względu na bagna. Widać, że opiekunowie rzeki z STG kajaki, są mądrymi ludźmi i nie niszczą jej bez potrzeby.

Zaskakuje sporo nowej infrastruktury na brzegu, śmietniki, fajne wiaty, pomosty oraz ścieżki. Niestety inwestorzy na etapie projektowania nie chcieli się konsultować z kajakarzami (absolutnie nieogarnialna głupota!) co skutkuje betonowymi krawężnikami i żwirowymi alejkami do drogach do ciągnięcia kajaków. Większość pomostów bez pochylni itd.

Na całej długości nie spotkaliśmy ani jednego kajaka na wodzie, za to sporo na lądzie i przyczepach odjeżdżało w deszczu do baz. Skok w Stargardzie dostarczył niezłych wrażeń, zwłaszcza kolegom, którzy olali zakładanie fartuchów po przenosce. :)

Zresztą, spektakularnych kabiny było więcej. Mnie się jakoś udało ale jestem fanem przecisków gdzie trudniej o wywrotki.

Niestety od piątku na mokro a w niedzielę na bardzo mokro - poziom rzeki w dolnym biegu po opadach podniósł się o jakieś 7-8 cm jak nic.

Pozdrowienia Mitek

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Cześć

No to po Wierzycy!

Od jakichś 10-12 lat absolutnie pierwsze miejsce wśród rzek, po których płynąłem, zajmował Wel. Ta sytuacja właśnie się zmieniła. Rzeka jest fantastyczna. Jak to się mówi ma wszystko. I piękne odcinki widokowo-autostradowe i meandry środkowego biegu i trudne odcinki techniczne na nurcie. O tej porze roku i przy takiej wodzie na ciężko jest to rzeka trudna i bardzo uciążliwa. Ilość przeszkód zmuszających do wyciągania kajaka na brzeg jest niezliczona. Inne wymagają skomplikowanych manewrów technicznych typu przeciskanie na fartuchach albo trudne slalomy. Tam gdzie rzeka jest przycięta jest to zrobione w sposób bardzo profesjonalny eliminujący elementy, na których można się po prostu zabić lub niemożliwe do przeniesienia lądem ze względu na bagna. Widać, że opiekunowie rzeki z STG kajaki, są mądrymi ludźmi i nie niszczą jej bez potrzeby.

Zaskakuje sporo nowej infrastruktury na brzegu, śmietniki, fajne wiaty, pomosty oraz ścieżki. Niestety inwestorzy na etapie projektowania nie chcieli się konsultować z kajakarzami (absolutnie nieogarnialna głupota!) co skutkuje betonowymi krawężnikami i żwirowymi alejkami do drogach do ciągnięcia kajaków. Większość pomostów bez pochylni itd.

Na całej długości nie spotkaliśmy ani jednego kajaka na wodzie, za to sporo na lądzie i przyczepach odjeżdżało w deszczu do baz. Skok w Stargardzie dostarczył niezłych wrażeń, zwłaszcza kolegom, którzy olali zakładanie fartuchów po przenosce. :)

Zresztą, spektakularnych kabiny było więcej. Mnie się jakoś udało ale jestem fanem przecisków gdzie trudniej o wywrotki.

Niestety od piątku na mokro a w niedzielę na bardzo mokro - poziom rzeki w dolnym biegu po opadach podniósł się o jakieś 7-8 cm jak nic.

Pozdrowienia Mitek

Fajnie - ile dni płynęliście? Nocowaliście na polach biwakowych czy gdzieś na dziko?

Aż spojrzałam na mapę, gdzie jest ta Wierzyca, bo przez Stargard to przecież Ina płynie (skądinąd też jest szlak kajakowy). Ale chyba chodziło Ci o Starogard? To zdecydowanie inna miejscowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Fajnie - ile dni płynęliście? Nocowaliście na polach biwakowych czy gdzieś na dziko?

Aż spojrzałam na mapę, gdzie jest ta Wierzyca, bo przez Stargard to przecież Ina płynie (skądinąd też jest szlak kajakowy). Ale chyba chodziło Ci o Starogard? To zdecydowanie inna miejscowość.

Cześć

5 dni i 3 godziny dokładnie ale dwa z tych dni to było płynięcie 9-21. Tam jest sporo miejsc do spania czy to pola czy na dziko tak, że to nie jest problem.

Nowa infrastruktura jest jednak zrobiona zupełnie bez sensu.

Pozdrowienia

PS

Oczywiście Starogard Gdański - jeszcze nie myślę jak należy... :)

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

Dawaj więcej tych zdjęć z Wierzycy - z duchami lub bez 👻

Cześć

Zrobiłem dokładnie jedno zdjęcie - łąkę mleczy dla Rybelka bo je uwielbia. Chłopaki coś robili. Jak będzie coś wyjątkowego to pokażę pewnie.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Zrobiłem dokładnie jedno zdjęcie - łąkę mleczy dla Rybelka bo je uwielbia. Chłopaki coś robili. Jak będzie coś wyjątkowego to pokażę pewnie.

Pozdrowienia

Bez wielu zdjęć to nie relacja. Język też masz słaby, ciężki, mało humoru.

Gwiazdą relacji to raczej nie będziesz. Może jakieś szkolenie z fotografii chociaż? 

Coś dla ciebie https://werbrand.pl/oferta/warsztaty-i-szkolenia/

 

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarioJ napisał:

Bez wielu zdjęć to nie relacja. Język też masz słaby, ciężki, mało humoru.

Gwiazdą relacji to raczej nie będziesz. Może jakieś szkolenie z fotografii chociaż? 

Coś dla ciebie https://werbrand.pl/oferta/warsztaty-i-szkolenia/

 

 

Nie jest moja intencja pisanie relacji tylko przekazanie faktów. Jak ktoś będzie zainteresowany to chętnie przekażę więcej na priv. Relacje mogą być czytane na przykład przez takie indywidua jak ty a to by mnie po prostu urażało.

Jak będę chciał się dowiedzieć czegoś o fotografii to z pewnością zapytam fachowca w stylu Wujota a nie jakiegoś samozwańczego palanta.

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Godzinę temu, brachol napisał:

Podpowie ktoś ciekawą, nietrudną rzekę w okolicach Poznania? Spływ jednodniowy myślę, że około 20 km. Odległość około 100km od Poznania. Raczej bez jezior.

Wełna pływaliśmy, kawałek Obrą. Wartą też. Coś mi świta o ciekawych rzekach w okolicach Piły. 

Jeszcze nie eksplorowałem ale zapytam kolegów i odpowiem.

Edytowane przez MWłodek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brachol napisał:

Podpowie ktoś ciekawą, nietrudną rzekę w okolicach Poznania? Spływ jednodniowy myślę, że około 20 km. Odległość około 100km od Poznania. Raczej bez jezior.

Wełna pływaliśmy, kawałek Obrą. Wartą też. Coś mi świta o ciekawych rzekach w okolicach Piły. 

Cześć

Właśnie wróciłam ze spływu Korytnicą, z Nowej Korytnicy do Osówki. Kilka drzew, ale bardzo płytko i mnóstwo mielizn. 13 km - 3 godzinki z haczykiem. Dalsze odcinki krótsze ale bardziej wymagające.

Dobrzyca - z zeszłego roku - sporo przeszkód, nie ma luzu, od Ostrowa do Tarnowa, 7 godzin śmiechu. 

Piława - ze Szwecji do Zabrodzia - 4 godziny nudy.

Obra - z Rybojadów do Międzyrzecza (Św. Wojciech), 4-5 godzin spokojnego spływu

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, .Beata. napisał:

Cześć

Właśnie wróciłam ze spływu Korytnicą, z Nowej Korytnicy do Osówki. Kilka drzew, ale bardzo płytko i mnóstwo mielizn. 13 km - 3 godzinki z haczykiem. Dalsze odcinki krótsze ale bardziej wymagające.

Dobrzyca - z zeszłego roku - sporo przeszkód, nie ma luzu, od Ostrowa do Tarnowa, 7 godzin śmiechu. 

Piława - ze Szwecji do Zabrodzia - 4 godziny nudy.

Obra - z Rybojadów do Międzyrzecza (Św. Wojciech), 4-5 godzin spokojnego spływu

 

Dodam Drawę, przed i za parkiem luzik, odcinek w parku dostępny od 1 lipca - raczej nie dla małych dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O satysfakcji decydują m.in. : pora roku, pogoda, poziom wody, towarzystwo,, upodobania  ...

Na tę chwilę otrzymałem takie wieści Piława lub Rurzyca. Na Rurzycy są dwa (?) nieduże jeziora.
Na Piławie, jeśli startujesz od Nadarzyc - do ujścia 2 dni, w środku miejscowość Szwecja, która może być początkiem lub końcem jednodniowego spływu, konkretne jezioro (zalew) tylko w ujściu, już na Gwdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, .Beata. napisał:

Cześć

Właśnie wróciłam ze spływu Korytnicą, z Nowej Korytnicy do Osówki. Kilka drzew, ale bardzo płytko i mnóstwo mielizn. 13 km - 3 godzinki z haczykiem. Dalsze odcinki krótsze ale bardziej wymagające.

Dobrzyca - z zeszłego roku - sporo przeszkód, nie ma luzu, od Ostrowa do Tarnowa, 7 godzin śmiechu. 

Piława - ze Szwecji do Zabrodzia - 4 godziny nudy.

Obra - z Rybojadów do Międzyrzecza (Św. Wojciech), 4-5 godzin spokojnego spływu

 

Korytnica - spokojny odcinek jest również poniżej: od Sówki (nie Osówki :/) do Jaźwin. W samej Sówce jest jedna przenoska przez jaz na moście. Od Nowej Korytnicy do Jaźwin jest 15 km. Następny odcinek do Bogdanki ma 2 km ale jest hardcore i pokonuje się go do dwóch godzin, bo raczej o płynięciu nie ma mowy. Bardzo ciekawa rzeka - parę zdjęć jest też u mnie na blogu.

Drawa - w ostatnich latach odcinek na terenie DPN udostępniano już w ostatni weekend czerwca. Trzeba pytać w informacji Parku Narodowego. Odcinek parkowy poniżej Bogdanki (Bogdanka-Głusko) jest przepiękny - urozmaicony i nieco łatwiejszy niż z Drawna do Bogdanki. Szczerze polecam.

Rurzyca - bardzo przyjemna rzeka na jeden dzień (Trzebieszki - Krępsko ok. 20 km)

Dobrzyca - można na dwa dni: Golce-Ostrowiec (nie Ostrów 🙈) - niecałe 20 km, można przenocować na polu biwakowym, ale są spartańskie warunki. Można drugiego dnia popłynąć do Tarnowa.

Piława - poniżej Zalewów Nadarzyckich nie ma już jezior. Do Szwecji z Nadarzyc jest 21 km. Następny odcinek ze Szwecji do Zabrodzia -17 km. Nie polecam Piławy w wakacyjne weekendy - tłumy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tanova napisał:

Korytnica - spokojny odcinek jest również poniżej: od Sówki (nie Osówki :/) do Jaźwin. W samej Sówce jest jedna przenoska przez jaz na moście. Od Nowej Korytnicy do Jaźwin jest 15 km. Następny odcinek do Bogdanki ma 2 km ale jest hardcore i pokonuje się go do dwóch godzin, bo raczej o płynięciu nie ma mowy. Bardzo ciekawa rzeka - parę zdjęć jest też u mnie na blogu.

Drawa - w ostatnich latach odcinek na terenie DPN udostępniano już w ostatni weekend czerwca. Trzeba pytać w informacji Parku Narodowego. Odcinek parkowy poniżej Bogdanki (Bogdanka-Głusko) jest przepiękny - urozmaicony i nieco łatwiejszy niż z Drawna do Bogdanki. Szczerze polecam.

Rurzyca - bardzo przyjemna rzeka na jeden dzień (Trzebieszki - Krępsko ok. 20 km)

Dobrzyca - można na dwa dni: Golce-Ostrowiec (nie Ostrów 🙈) - niecałe 20 km, można przenocować na polu biwakowym, ale są spartańskie warunki. Można drugiego dnia popłynąć do Tarnowa.

Piława - poniżej Zalewów Nadarzyckich nie ma już jezior. Do Szwecji z Nadarzyc jest 21 km. Następny odcinek ze Szwecji do Zabrodzia -17 km. Nie polecam Piławy w wakacyjne weekendy - tłumy.

O rety... korona mi do głowy uderzyła ;) a tak na serio to wcale śmieszne nie jest, od jakiegoś czasu mam dziwne takie problemy...przepraszam @bracholza wprowadzenie w błąd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...