Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ciepłe kraje i nie tylko ...


Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam takie fotki,które puściłeś:część z nartowania,część z egzotycznej wysepki... Piękne to było! :rolleyes:

Niestety muszę zejść na ziemię,może nawet uciułał bym odpowiedni grosz,ale mam wiele ważniejszych planów/wydatków...

Planuję więc wyłącznie Europę,czyli np.Włochy,może Słowenia,Francja itp.,czyli jakieś parę tysięcy złotych.Najfajniej byłoby mieć jakąś lokalizację blisko na narty i do morza,czy choćby niedaleką "przerzutkę".

Ale na razie to tylko plany...

Będe jednak wdzięczny za "wklejkę"! :)

Kurcze ja tego nie mogę znaleźć, może JC pomoże? :)

Szukałem w wielu tematach i tego jednego posta nie mogę znaleźć ...

Ile masz do wydania?

Bo można lecieć na Sri Lankę za 900ojro/14dni/all-inclusive :)

Czyli: pare dni w Austrii a potem na któreś lotnisko w Niemczech i .... przygoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mysiauku się z tobą nie zgodzę. fakt jest tanio na sri lance, gdyż będąc tam końcem października za wypożyczenie samochodu z klimatyzacją i kierowcą, który jednocześnie był przewodnikiem organizującym nam 6 dniowe tour de srilanka włącznie z noclegami dla 2 osób zapłaciłem 350 $ (benzyna wliczona w cenę) - swoją drogą to według mnie najlepszy sposób podróżowania po tej herbacianej wyspie.

tak szczęśliwie się złożyło dzięki żonie, że dwa lata wcześniej byłem w tajlandii. i muszę stwierdzić, że tutaj naprawdę nastąpiło rozpasanie niskich cen. drewniany domek przy plaży z klimatyzacją, funem, łazienką i lodówką niecałe 60 pln za dobę (nie licząc braku zmywarki standard alpejski). wypożyczenie skutera na dobę 14 pln, benzyna wtedy koło 2 pln, śniadanie wypasione na plaży około 15 pln podczas gdy na ulicy 1,5-3 pln itd. najlepsze jest to, że odwiedziłem sobie dzielnicę chińską w bangkoku i o ile wszelkie precjoza u tajów były 5 krotnie tańsze niż w polsce, to chińczycy sprzedawali te same towary o połowę taniej od tajów :rolleyes:

ps. a srilankę polecam za niesamowite góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mysiauku się z tobą nie zgodzę. fakt jest tanio na sri lance, gdyż będąc tam końcem ....wyspie.

Hmmm...

W Tajlandii jeszcze nikt znajomy nie był. A Sri Lanka opanowana bo taniocha.

Dzięki za opis :)

Jak organizowałeś Tajlandię ?

To już mam dwa miejsca potencjalnych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak organizowałeś Tajlandię ?

no więc jeszcze wtedy nieżonka pożyczyła przewodnik lonely planet od koleżanki, a następnie zakupiła bilety lotnicze do tajlandii. ja wydrukowałem sobie parę kartek informacji o walucie, języku itd. oraz oczywiście o dzielnicy bangkoku patpong oraz zakupiłem ubezpieczenie podróżne.

no i wystartowaliśmy z katowic przez frankfurt. acha tuż przed lądowaniem w azji okazało się, że nie wzieliśmy przewodnika lp:)

a później jedna noc w bangkoku, osiem dni na wyspie cosa mui i pięć dni zwiedzania bangkoku:)

generalnie wszystko w ciemno, a więc najfajniej jak się da, bo najtaniej (nie licząc standardowych biletów lotniczych) i niezależnie. sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

wszystkie ceny w tajlandii są mocno zawyżone, ale oni lubią się targować wiec nie problem zejść z ceną za "roleksa" 500 pln do 30 pln za dwa :D

dobra metoda to wchodzenie do lokalnych biur podróży i zbieranie folderów, a następnie organizowanie sobie samemu wycieczek według ich pomysłów. przykład - pół dnia snorklingu od osoby około 150 pln w bp. my pożyczyliśmy wspomniany już wyżej skuter i pojechaliśmy do najbliższej wioski położonej nad morzem. tam zapytaliśmy pierwszego lepszego gościa po ile u niego snorkling i od razu zostaliśmy jego klientami - dziesięcioosobowa łódź tylko dla nas dwojga, komplet płetwy, rurki maski w cenie no i wyprawa na rafę - pięć godzin pływania - 70 pln za całość

jak do tej pory najlepsza kuchnia jaką doświadczyłem to tajska

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igielit to w Polsce masz,a jeśli wybierzesz Johnny tak piękne plaże,jakie Koledzy prezentują-to jesteś sprzedany-zapomnij o górach;)

A tu masz link do biura/to nie reklama!!!/http://www.vip-travel.pl/

A tu wyjazd do Chile,co prawda w tym roku,ale przykładowo zobacz jakie koszty

http://sanblas.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=1&gclid=CIWO_LKJhZoCFYE_3godanXsFA

A tak na spokojnie-masz rację wystarczą Alpy,wybierz Alpy francuskie,ogrom terenu narciarskiego,piękne widoki,a gadać nie musisz,bo będziesz po nartach się zadowalać żoną;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igielit to w Polsce masz,a jeśli wybierzesz Johnny tak piękne plaże,jakie Koledzy prezentują-to jesteś sprzedany-zapomnij o górach;)

A tu masz link do biura/to nie reklama!!!/http://www.vip-travel.pl/

A tu wyjazd do Chile,co prawda w tym roku,ale przykładowo zobacz jakie koszty

http://sanblas.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=1&gclid=CIWO_LKJhZoCFYE_3godanXsFA

A tak na spokojnie-masz rację wystarczą Alpy,wybierz Alpy francuskie,ogrom terenu narciarskiego,piękne widoki,a gadać nie musisz,bo będziesz po nartach się zadowalać żoną;)

Dzięki! :) Piękne to wszystko,ale jak mówisz,chyba pozostanę przy tych Alpach. ;) Chyba,że jak to często u mnie bywa,wyjdzie jakiś "spontan"... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiło się gorąco:)-Tajlandia,Cejlon i tak dalej.A to wątek o zimowej pasji,o ludziach gór;)Oj czuć,że idzie lato:rolleyes:

Też fajna propozycja,choć nie tak letnia;)

http://canadianheli-skiing.com/

dzięki Darek ,że próbujesz jakoś ukierunkować dyskusję;) bo za chwilę zacznę w tym wątku czytać o urokach Egiptu albo innego równie gorącego (brrrr ) miejsca:eek::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwesti narty plus plaża to znajomy był w Hiszpani na wielkiej górze niedaleko Grenady - chyba Sierra Nevada czy jakoś tak - mistrzostwa swiata tam były chyba kilka lat temu. Z góry widać Afrykę, wariant ciekawy też ze wzgledu zwiedzaniowego bo Andaluzja jest bardzo piękna.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mulhac%C3%A9n

Ja bym jednak i tak wybrał Francję na ten zestaw a jeszcze bardziej to Chile tyle, że to już dużo drożej i bardzo długi i meczący przelot. No i w Chile to bardzo zimna woda w Oceanie.

Na wyjazd do Chile biuro jest całkowicie zbędne - podrózowanie po tym kraju jest banalne więc mozna jechać w wariancie calkowicie budżetowym. Koszta pobytowe można zamknąc w kwocie 25-35 USD dziennie z przejazdami i noclegami, przelot kolo 1000USD.

No i panowie miejscówka nieodległej już w czasie Olimpiady - Soczi. To moze być ciekawe

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzenie z minionego sezonu:

Przyjechaliśmy do T.H.

Po kilku godzinach jazdy w cieplutkim autku przyszło wysiąść z niego na wysokości 1750 mm, i słoneczko niby było ale mrozik - 10 z wiatrem, w każdym razie piździ niemiłosiernie(jak dla mnie pełnia szczęścia:D)

No i żona z powodu zaistniałej sytuacji, mówiąc delikatnie lekko wkur... zdenerwowana... cedzi przez zęby że następne święta na Hawajach!

a ja na to:

A co tam hala śnieżna postawili?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...