Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj niewiele lepiej,ale może deszcz zmieni się w śnieg? :rolleyes:

:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że województwie pomorskim i powiecie elbląskim będzie bardzo silny wiatr. W porywach jego prędkość może przekraczać 130 kilometrów na godzinę.

Masz Johny rację.już lepiej niech spadnie śnieg!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ujrzałem pierwsze białe płatki tej jesieni.

I nadal sypie,zimno ledwo 3 stopnie więc i na ziemi zaczyna być białawo.

Przy całym narciarskim zacięciu jakie mam wcale się z tego nie cieszę.

Bo z tego śniegu nie ma żadnego pożytku,i tak zejdzie za kilka ,kilkanaście godzin.

A na choćby namiastkę nartowania przyjdzie jeszcze dłuuuuuuugo poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ujrzałem pierwsze białe płatki tej jesieni.

I nadal sypie,zimno ledwo 3 stopnie więc i na ziemi zaczyna być białawo.

Przy całym narciarskim zacięciu jakie mam wcale się z tego nie cieszę.

Bo z tego śniegu nie ma żadnego pożytku,i tak zejdzie za kilka ,kilkanaście godzin.

A na choćby namiastkę nartowania przyjdzie jeszcze dłuuuuuuugo poczekać.

W Polsce to się mówi, że dopiero trzeci śnieg zostaje.

Ale figo nie martw się w jedynych słusznych górach zanosi się na to, ze pow. 2000 m raczej śnieg już nie spłynie. A to mnie bardzo cieszy bo już tylko 22 dni...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy tym razem opady śniegu spowodują rozruch wyciągów w październiku? Takiej sytuacji nie pamiętam. Przed chwilą na migawce tv widziałem wyciąg krzesełkowy w Zakopanem w ruchu - może więc padający ciągle śnieg i mróz komuś będzie służył. Komu?:D

Ja nie jestem optymistą i uważam, że nie jest to możliwe, aby uruchomili jakiekolwiek wyciągi w październiku. Nie zapominajmy, że ziemia jest ciepła, a pokrywa śnieżna nie jest z nią w żaden sposób związana. Tym bardziej, że nie zapowiadają dużych spadków temperatury w Beskidach w ciągu dnia: http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11733

Inna sprawa, że większość właścicieli nie jest pewnie przygotowana na uruchomienie wyciągów tak wcześnie. Część pewnie przechodzi coroczne przegląd. Np Kasprowy tam mróz spory i jeśli będzie odpowiednia grubość pokrywy śniegowej to teoretycznie trasy można przygotować. Być może również uruchomią jakąś wyrwirączkę np po Nosalem. Na więcej bym nie liczył chyba, że zima w górach nie odpuści do początków listopada. Wtedy może...

W Zielonce pod Warszawą sypie zajebiście od 7:30. Śniegu jest kilka centymetrów. Ok 12:30 słyszałem grzmoty jak w czasie letniej burzy. Na ulicach powiatowych kilku-centymetrowe błoto. Zimówki założone dzisiaj rano.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdzielu:eek:

ale sypie na południu:confused:

kto pamięta podobne opady śniegu o tej porze roku ??? ( czyli połowa października) , ba ja jakoś nie mogę sobie przypomnieć , chociaż trochę wiosen mam już na karku

Nic nadzwyczajnego, 2 lata temu było podobnie, zasypało mi w połowie października dopiero co skiełkowany trawnik:eek:, a potem jeszcze zdążył przed zimą urosnąć.

I też tego roku(2 lata temu) nastąpił precedens w Alpach, a mianowicie w ostatnich dniach października w Styrii ruszyły pierwsze wyciągi: na Planai i na Reiteralm. Zresztą na pewno pamiętacie że slalomy z Lewi zaplanowane na 10-11 listopada zostały przeniesione do Pilch koło Schladming na górę Reiteralm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu padało zdrowo ale to było grubo po 20 tym - no i zimniej bylo bo teraz u mnie przynajmniej to od razu megachlapa sie robi, breja i jest strasznie nieprzyjmnie, dwa lata temu było przy opadach znacznie zimniej i ten śnieg to wtedy nawet ze 3 dni leżał. Taki opad śniegu przed 15tym października i to nie tylko w gorach normalny nie jest, zapisuje go sobie w pamięci jako rekordowo wczesny - pomyśleć, że jeszcze 10 dni temu kąpałem sie w jeziorze:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu w słowackim Zdiarze w pierwszych dniach listopada (dokładnie 3-7.11) były wręcz piękne warunki. Szkoda tylko, że działała tylko Strednica, ale i tak można się było wyjeździć do bólu. Więc może w tym roku będzie podobnie, dlatego te dzisiejsze opadu wcale mnie nie dziwią.

To prawda.

Niestety Strednica działała tylko w weekendy a ja podchodziłem z dziewczynką na piechotę coby się jeździć nauczyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Natomiast myśle, że jeżeli opady śniegu się utrzymaja to jest szansa, że na weekend ruszy któryś z wyciagów na Białym Krzyżu- mój typ to "Bartuś":)

Jeśli będzie dalej tan naparzać jak teraz,to jest to możliwe! :rolleyes:

Może to taka namiastka nartowania,ale zawsze... :rolleyes:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że województwie pomorskim i powiecie elbląskim będzie bardzo silny wiatr. W porywach jego prędkość może przekraczać 130 kilometrów na godzinę.

Masz Johny rację.już lepiej niech spadnie śnieg!;)

To chyba będzie już 12 w skali Beauforta! :eek:

Lepiej niech sypie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym weekendowym nartowaniem to chyba niepoprawny optymizm przez was przemawia :) co prawda sniegu troche jest ale myslicie ze da sie po nim jezdzic ?? jeden przejazd ratraka i wszystko szlak trafi !! raczej na cuda bym nie liczyla ... chyba ze ten stan jeszcze z tydzien sie utrzyma

ps. kurier na letnich dojechal :) zimowki sa juz na kolach wiec jak dla mnie zima moze sobie juz tak zostac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...