Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wędkujecie?


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A ja do obecnych tutaj kolegów wędkarzy mam autentyczną wielką prośbę:

Spędzam od wielu lat na rzekach dużo czasu i niestety wielokrotnie mieliśmy nieprzyjemność zatrzymywać się, biwakować, czy też po prostu obserwować miejsca "powędkarskie". W wielu wypadkach była to zgroza i koszmar. Zwiezione jakieś plastikowe krzesła, wiadra, śmietniki i kible praktycznie w miejscu gdzie się siedziało. A ja już nawet nie myślę o miejscach z dojazdem samochodem.

Wielokrotnie sprzątaliśmy takie miejsca zabierając śmieci do kajaka - dało się. Może w środowisku objąć takich śmieciarzy jakimś wewnętrznym ostracyzmem? Przecież są strażnicy, którzy kontrolują uprawnienia na akwenach. Niech wystawią gościowi mandat żeby miał wybór pomiędzy więzieniem a sprzedażą samochodu?

Koledzy zróbcie coś z nimi, serdecznie proszę.

Pozdrowienia

Cześć.

Proszę o dokładnie to samo "bezdusznych" kajakarzy co puchy/buteleczki po piwerkach i innych napojach oraz inne śmieci po sobie w rzeczkach zostawiają i to ja/my wędkarze po nich sprzątamy. Koledzy zróbcie coś z nimi serdecznie proszę.

Widzisz @Mitek, i wśród kajakarzy i wśród wędkarzy i wokół nas są śmieciarze i ludzie, który sprzątają po sobie ...

Osobiście jestem zwolennikiem co najmniej 5 setek mandatu za śmiecenie i wyrzucanie petów z okien aut. A i policjanty nie będą się musieli po krzakach chować aby mandat wystawić. Wystarczy się rowerem na Wisełką przejechać po bulwarach.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

A nic, też ryzyko duże zwłaszcza podczas jazdy na szosie i też karma może wrócić jak zadepczesz podczas biegania albo  przejedziesz rowerem kilka czy kilkadziesiąt ślimaków 😉

No, szczególnie te ślimaki to specjalnie depczę i rozjeżdżam. Abstrahując już od tego, że ślimaki kręgowcami nie są. A i na szosie mogę łosia specjalnie potrącić, i celowo ogłuszyć jazzem dzika.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitek napisał:

 

Cześć

A ja do obecnych tutaj kolegów wędkarzy mam autentyczną wielką prośbę:

Spędzam od wielu lat na rzekach dużo czasu i niestety wielokrotnie mieliśmy nieprzyjemność zatrzymywać się, biwakować, czy też po prostu obserwować miejsca "powędkarskie". W wielu wypadkach była to zgroza i koszmar. Zwiezione jakieś plastikowe krzesła, wiadra, śmietniki i kible praktycznie w miejscu gdzie się siedziało. A ja już nawet nie myślę o miejscach z dojazdem samochodem.

Wielokrotnie sprzątaliśmy takie miejsca zabierając śmieci do kajaka - dało się. Może w środowisku objąć takich śmieciarzy jakimś wewnętrznym ostracyzmem? Przecież są strażnicy, którzy kontrolują uprawnienia na akwenach. Niech wystawią gościowi mandat żeby miał wybór pomiędzy więzieniem a sprzedażą samochodu?

Koledzy zróbcie coś z nimi, serdecznie proszę.

Pozdrowienia

 

Cześć 

...co do diagnozy pełna zgoda, ale piszesz do wędkarzy którzy mieli by dzwonić po służby interwencyjne o działanie  ? To,tak jak sam byś szedł chodnikiem i dzwonił po straż,ze typ przed tobą rzucił pęta na chodnik,co więcej prosił o interwencje !? Sorry ale bez sensu!

Kulturę wynosi się z domu, tak wiec wędkarz czy narciarz czy ktokolwiek inny nie może odpowiadać za ogół -to nie realne smutne ale nie realne.
 

Choc,zgadzam się z Tobą jak na wstępie ze karać  za buractwo powinny dość surowo .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Victor napisał:

Cześć 

...co do diagnozy pełna zgoda, ale piszesz do wędkarzy którzy mieli by dzwonić po służby interwencyjne o działanie  ? To,tak jak sam byś szedł chodnikiem i dzwonił po straż,ze typ przed tobą rzucił pęta na chodnik,co więcej prosił o interwencje !? Sorry ale bez sensu!

Kulturę wynosi się z domu, tak wiec wędkarz czy narciarz czy ktokolwiek inny nie może odpowiadać za ogół -to nie realne smutne ale nie realne.
 

Choc,zgadzam się z Tobą jak na wstępie ze karać  za buractwo powinny dość surowo .

pozdrawiam

Podkreśliłem to co komentuję. Tu chodzi o zostawianie naprawdę konkretnego syfu. Ma wrażenie, że piszesz trochę nie na temat, albo od bardzo dawna nie miałeś doczynienia z polską rzeczywistosiąć.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziemowit Polska rzeczywistość jest wszędzie i nie trzeba być w kraju,żeby ja widzieć. To nie zmienia faktu,ze buractwo jest i będzie buractwem. Śmiecenie czy w większym czy mniejszym stopniu jest tym samym . Powiedz,jak chcesz to zmienić ?..oczywiście możesz być wolontariuszem który weźmie worek i będzie sprzątał ale czy czasu ci wystarczy na życie żeby to robić za wszytkich którzy w dupie to maja .. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Cześć.

Proszę o dokładnie to samo "bezdusznych" kajakarzy co puchy/buteleczki po piwerkach i innych napojach oraz inne śmieci po sobie w rzeczkach zostawiają i to ja/my wędkarze po nich sprzątamy. Koledzy zróbcie coś z nimi serdecznie proszę.

Widzisz @Mitek, i wśród kajakarzy i wśród wędkarzy i wokół nas są śmieciarze i ludzie, który sprzątają po sobie ...

Osobiście jestem zwolennikiem co najmniej 5 setek mandatu za śmiecenie i wyrzucanie petów z okien aut. A i policjanty nie będą się musieli po krzakach chować aby mandat wystawić. Wystarczy się rowerem na Wisełką przejechać po bulwarach.

 

Słuchaj koleś!

Specjalnie starałem się swoją prośbę napisać w taki sposób aby nie urazić żadnego wędkarza bo nie wątpię, że tylko z takimi mogę mięć tu do czynienia a nie z "wędkarzami". Naucz się czytać i rozumieć słowo czytane!

Widzę, że trafiłem jednak źle. W związku z tym proszę oficjalne przeprosiny dla wszystkich kajakarzy, których czuję się przedstawicielem. Masz 24h.

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Cześć.

Proszę o dokładnie to samo "bezdusznych" kajakarzy co puchy/buteleczki po piwerkach i innych napojach oraz inne śmieci po sobie w rzeczkach zostawiają i to ja/my wędkarze po nich sprzątamy. Koledzy zróbcie coś z nimi serdecznie proszę.

Widzisz @Mitek, i wśród kajakarzy i wśród wędkarzy i wokół nas są śmieciarze i ludzie, który sprzątają po sobie ...

Osobiście jestem zwolennikiem co najmniej 5 setek mandatu za śmiecenie i wyrzucanie petów z okien aut. A i policjanty nie będą się musieli po krzakach chować aby mandat wystawić. Wystarczy się rowerem na Wisełką przejechać po bulwarach.

 

Ale samozaoranie,  posądzasz @Mitek i jego ekipę o zaśmiecanie rzek...☹️

 

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Annaa napisał:

Ale samozaoranie,  posądzasz @Mitek i jego ekipę o zaśmiecanie rzek...☹️

 

Smozaorał się ten kto temat zaczął choć jak widzę część osób odbiera to inaczej. Odpowiedziałem w formie  dokładnie takiej samej w jakiej @Mitek wystosował apel do mnie/nas.

8 godzin temu, Mitek napisał:

Słuchaj koleś!

Specjalnie starałem się swoją prośbę napisać w taki sposób aby nie urazić żadnego wędkarza bo nie wątpię, że tylko z takimi mogę mięć tu do czynienia a nie z "wędkarzami". Naucz się czytać i rozumieć słowo czytane!

Widzę, że trafiłem jednak źle. W związku z tym proszę oficjalne przeprosiny dla wszystkich kajakarzy, których czuję się przedstawicielem. Masz 24h.

Pozdro

I vice versa koleś. Gdybym to ja jako pierwszy taki post wystosował do grupy kajakowej to dopiero byłby zamęt ... Dlatego pisząc kolokwialnie nigdy nie rzucam kamieniem pierwszy. Natomiast reaguję wprost proporcjonalnie do zaistniałej sytuacji. Zdaję sobie też sprawę co doskonale widać na forum, że rowerzystów czy kajakarzy jest na tym forum cała masa i co ja jeden wędkarz mogę w starciu z rzeszą kajakarzy ... Może i niezbyt wiele, ale choć spróbuje pokazać, że są ludzie z wędką, którzy też lubią wody i o nie w mniejszy lub większy sposób dbają. Znamienne jest, że całkiem fajny wątek odkurzyłem po ładnych kilku latach niebytu ... Czyżby część osób bała się przyznać do swego hobby ze względu na ostracyzm jakiego mogą doświadczyć ze strony innych ? Co do czytania ze zrozumieniem to także działa w obydwie strony.

Fotka z wczoraj. Tak, za każdym razem jak jestem nad wodą to sprzątam. Nie biegam z workiem, wezmę tyle ile mi się do plecaka zmieści. Ktoś powie, że to niewiele ... Błąd, to bardzo dużo. Gdyby tylko co druga osoba wzięła z nad wody choć jedną taką butelkę ... Jakbyś miał wątpliwości gdzie są to w moim śmietniku. W razie kolejnych wątpliwości i niewiary zapraszam na pokaz.

Z poważaniem i pozdro.

 

s.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinn napisał:

Pewne jest jedno.

Syfiarze znajdą się wszędzie i wszystkich do jednego worka nie ma co wrzucać.

Fajnie by było jak byśmy na to reagowali,tylko tyle albo aż tyle....

 

Cześć

Pisząc to co napisałem trochę co innego miałem na myśli. Nie wątpię, że tu na forum wszyscy są z reagujących i robią to co opisał kolega Sławek. W wypadku wędkarstwa mamy jednak nieco inną sytuacją niż np z kajakarzami. Na wodzie często znajdują się ludzie, przypadkowi na jednorazowych spływach i jako kajakarz nie mam na to zupełnie wpływu. Mogę jedynie reagować w wypadku gdy widzę chamstwo i brak szacunku dla środowiska.

Wędkarz z tego co się orientuję aby wędkować musi mieć kartę wędkarską czy wykupione innego rodzaju pozwolenia do łowienia na konkretnych wodach. Nie jest tak całkiem anonimowy...

W każdym środowisku są czarne owce niestety.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Victor napisał:

@Ziemowit Polska rzeczywistość jest wszędzie i nie trzeba być w kraju,żeby ja widzieć. To nie zmienia faktu,ze buractwo jest i będzie buractwem. Śmiecenie czy w większym czy mniejszym stopniu jest tym samym . Powiedz,jak chcesz to zmienić ?..oczywiście możesz być wolontariuszem który weźmie worek i będzie sprzątał ale czy czasu ci wystarczy na życie żeby to robić za wszytkich którzy w dupie to maja .. 

Za pomocą większych nakładów na ochronę środowiska z publicznych pieniędzy. Mam tu na myśli takie rzeczy jak

- kampania edukacyjna na rzecz ochrony środowiska i promocja zmiany zachowań w społeczeństwie.

- zwiększenie maksymalnej kary finansowej za wyrzucanie śmieci w lesie lub za palenie ich w piecu.

- powołanie służb, które będą zbierać śmieci, likwidować nielegalne wysypiska i poszukiwać sprawców. 

- zwiększenie nakładów finansowych na sadzenie lasów mieszanych i ukrócenie masowej wycinki drzew.

 

I jeszcze jeden interesujący mnie punkt, który być może nie spodoba się @Mitek ze względu na zmniejszenie 'dzikości' przyrody, czyli:

- wytyczanie szlaków pieszych i rowerowych, stawianie znaków, ławek i wiat dla turystów oraz dbanie o to.

 

Ja wiem, że lasy gospodarcze są po to, by ciąć i sprzedawać, że lasy monokulturowe sosnowe czy świerkowe są podatne na gradacje i trzeba je 'wymienić' na zdrowsze, ale jeśli turysta widzi ścieżki leśne głęboko zorane jak po czołgach i gołe szarobure place po wycince drzew oraz pstrokate znaki "zakaz wstępu, ścinka drzew" to zastanawia się czy jego starania mają jeszcze jakiś sens. Dlatego niech państwo da dobry przykład.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 08:02, Sławek Nikt napisał:

Znamienne jest, że całkiem fajny wątek odkurzyłem po ładnych kilku latach niebytu ... Czyżby część osób bała się przyznać do swego hobby ze względu na ostracyzm jakiego mogą doświadczyć ze strony innych ?

Trudno mi się wypowiadać za wszystkich wędkarzy obecnych na tym forum ale ja akurat nie jestem zwolennikiem wsadzania wszystkiego do jednego wora. Dlatego o wędkarstwie lubię pogadać na forum wędkarskim (którego zresztą sam jesteś uczestnikiem) na temat innych moich pasji tez gdzieś gdzie mogę pogadać z ludźmi "w temacie". Sporo tutaj rowerzystów i kajakarzy wiec w okresie letnim maja wspólny temat.

Nie czuje parcia na przekonywanie kogokolwiek ze wędkarz to już nie chłop w kufajce i filcogumach stojący z tanim winem w garści na brzegu. Ze na ryby wiara obecnie jeździ na Amazonkę czy na Kubę a już kierunek Skandynawski jest tak popularny jak Austria wśród narciarzy.

Zakładam ze "bydło" zdarzyć się może w każdym towarzystwie bez względu na to czy to wędkarze czy kajakarze - czasem działa tutaj efekt "spuszczenia z łańcucha".

Ale faktem tez jest to ze to wędkarze stoją na "czujce", to oni zasygnalizują każdy nielegalny zrzut nieczystości do wody czy inna zapowiedz "katastrofy" ekologicznej - z prostej przyczyny - oni są nad wodą w dzień i w nocy o każdej porze roku... również wtedy gdy kajakarze jeżdżą na nartach.

(o ostracyzmie nie ma mowy ..raczej brak zainteresowania.. )

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lexi napisał:

Trudno mi się wypowiadać za wszystkich wędkarzy obecnych na tym forum ale ja akurat nie jestem zwolennikiem wsadzania wszystkiego do jednego wora. Dlatego o wędkarstwie lubię pogadać na forum wędkarskim (którego zresztą sam jesteś uczestnikiem) na temat innych moich pasji tez gdzieś gdzie mogę pogadać z ludźmi "w temacie". Sporo tutaj rowerzystów i kajakarzy wiec w okresie letnim maja wspólny temat.

Ano widzisz, jak zawsze ile osób tyle opinii. Ja z kolei uważam że skoro można porozmawiać o rowerach czy kajakach to czemu nie miałoby być sympatycznie przy rozmowach o wędkowaniu na forum narciarskim jak jest sympatycznie o nartach na forum wędkarskim ? 😀 Osobiście zimą zdecydowanie wole narty. Rowerem też trochę jeżdżę, ale tylko trochę. Może kiedyś jak  mnie natknie to wrzucę parę fotek mojego "bolida" 😂

Zdaję sobie za to doskonale sprawę, że ten wątek jak i inne będą wątkami mocno niszowymi na forum narciarskim i wcale mnie to nie dziwi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lexi napisał:

Nie czuje parcia na przekonywanie kogokolwiek ze wędkarz to już nie chłop w kufajce i filcogumach stojący z tanim winem w garści na brzegu. Ze na ryby wiara obecnie jeździ na Amazonkę czy na Kubę a już kierunek Skandynawski jest tak popularny jak Austria wśród narciarzy.

Ale faktem tez jest to ze to wędkarze stoją na "czujce", to oni zasygnalizują każdy nielegalny zrzut nieczystości do wody czy inna zapowiedz "katastrofy" ekologicznej - z prostej przyczyny - oni są nad wodą w dzień i w nocy o każdej porze roku... również wtedy gdy kajakarze jeżdżą na nartach.

I ja nie mam parcia jak piszesz aby przekonywać ludzi, że wędkarz to człowiek oblatany 🤔 kolokwialnie rzecz ujmując, ale dlaczego miałbym tego nie powiedzieć/napisać jeśli ktoś myśli/mówi inaczej aby tego kogoś wyprowadzić z błędu ... Tak długo stereotypy nimi zostaną jak długo będą przemilczane bez reakcji.

I pewien jestem, że kajakarze jak widzą, iż coś złego się dzieje z wodą to również reagują 💪

Ps. Jak lód skuje rzeki i zima jest fajna, taka jak ostatnia to ja przedkładam naukę jazdy na nartach nad wędkowanie i co z tego będzie nie wiem  🙆‍♂️ 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

I ja nie mam parcia jak piszesz aby przekonywać ludzi, że wędkarz to człowiek oblatany 🤔 kolokwialnie rzecz ujmując, ale dlaczego miałbym tego nie powiedzieć/napisać jeśli ktoś myśli/mówi inaczej aby tego kogoś wyprowadzić z błędu ... Tak długo stereotypy nimi zostaną jak długo będą przemilczane bez reakcji.

No właśnie już mi na tym specjalnie nie zależy - często ludzie nie potrafią lub po prostu nie chcą dyskutować..sa twardogłowi...mam wrażenie ze liczy się dla nich produkcja postów powiązana z gloryfikowaniem własnego ego - dawniej jadałem takich na śniadanie, teraz jestem na diecie.

10 minut temu, Sławek Nikt napisał:

I pewien jestem, że kajakarze jak widzą, iż coś złego się dzieje z wodą to również reagują 💪

I pewnie tak jest - choć wielu kajakarzy "turystycznych" nie znam. W mojej miejscowości jest klub kajakowy ale to inna działka.

22 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Zdaję sobie za to doskonale sprawę, że ten wątek jak i inne będą wątkami mocno niszowymi na forum narciarskim i wcale mnie to nie dziwi.

W sezonie "ogórkowym" można pogadać o czymkolwiek - trzeba jedynie mieć z kim ( w sensie zainteresowania obu stron).

Na marginesie - kilka zdjęć powieszonych tutaj przez kolegów to już widziałem w kilku miejscach a niektóre  fotki poznaje - u mnie "pod domem" robione.😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wędkowanie prawie tak jak narciarstwo ma wiele twarzy 😉 Można sobie usiąść nad wodą ze spławikiem czy gruntówką i tak sobie leniwie spędzić czas oczekując na branie jak na powolnym zjeżdżaniu od "stacji" do "stacjii" czy jak niektórzy piszą płużeniu pomiędzy wizytami w knajpkach, a można też np. założyć wodery i przedzierać się przez wodę i gałęzie niemal tak jak w miarę szybki czyli bezpieczny zjazd po nieznanym 💪 Jak ktoś woli wyższy lewel to można pobrodzić i późnym wieczorem 😉 Na foto bez osprzętu bo sprawdzałem co tam może być 💪 Takie sprawdzenie co można przejść, a co trzeba ominąć na powrotną drogę i późny wieczór baaardzo się przydaje.

jz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 09:10, Sławek Nikt napisał:

Ano widzisz, jak zawsze ile osób tyle opinii. Ja z kolei uważam że skoro można porozmawiać o rowerach czy kajakach to czemu nie miałoby być sympatycznie przy rozmowach o wędkowaniu na forum narciarskim jak jest sympatycznie o nartach na forum wędkarskim ? 😀 Osobiście zimą zdecydowanie wole narty. Rowerem też trochę jeżdżę, ale tylko trochę. Może kiedyś jak  mnie natknie to wrzucę parę fotek mojego "bolida" 😂

Zdaję sobie za to doskonale sprawę, że ten wątek jak i inne będą wątkami mocno niszowymi na forum narciarskim i wcale mnie to nie dziwi.

Mimo, że z wędkowaniem mam bardzo mało wspólnego to jako rowerzysta bardzo doceniam tę działalność. Po prostu dzięki tytanicznej pracy bezimiennych stachanowców mam tysiące km przepięknych ścieżek wzdłuż cieków wodnych. To często najlepsze tereny do jazdy. 

Pozdrawiam kolegów z kijami serdecznie. 

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...