Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wędkujecie?


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się wahałem,czy poruszać taki temat,bo to w końcu forum narciarskie,ale skoro już było o żaglach,kajakach,nurkowaniu,czy nawet ciepłych krajach i do tego mamy lato w pełni,to może i o "moczeniu kija pogadamy? :) Wędkarstwo to popularny sport w Polsce,więc zapewne i tutaj znajdzie się paru zapaleńców. ;) Może się pochwalicie zdobyczami? :rolleyes: Moja najlepsza to niewymiarowy szczupak. :o

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy można tą formę rekreacji nazwać sportem,to proponuję obejrzeć filmik poniżej... :D Taką rybę można złowić nawet na jeziorze Żywieckim! :rolleyes::eek::cool:

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno temu jak byłem młody z kumplami z osiedla pojechałem na ryby z własnym sprzętem nad jeziorem nie pamiętam nazwy.

Ojciec kazał mi zabrać mydło a ja wtedy nie wiedziałem po co?:confused:

Teraz już wiem. :)

Nie udało mi się wtedy złowić ryby i do dzisiaj ta sztuka jest ponad moje siły.

A wszystko przez mydło!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Siemka, dobry temat...

Ja wędkuję i to dość sporo - tylko spinning, od wczesnej wiosny do pierwszych lodów.

spinning czyli wędkarstwo sportowe, metoda pozwalająca łowienie drapieżników. jest to bardzo interesujący i ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, przy spinningu trzeba się sporo nałaźić i trochę kilometrów zrobić - żeby były efekty. od roku łowię także z łodzi i jest to również bardzo ciekawa opcja, pozwalająca docierać w miejsca trudnodostepne - gdzie jest duże prawdopodobieństwo trafienia okazu. przy pomocy echosondy łowienie staje się bardzo ciekawe...

najczęściej łowione ryby to szczupak, boleń, kleń, sandacz oraz wczesną wiosną okoń.

ten rok nie był rewelacyjny jeśli chodzi o połowy, gdyż mieliśmy do czynienia z wieloma powodzimi oraz wysokim stanem wody w naszych rzekach.

poziom wody jest oczywiście ważnym elementem podczas łowienia wsyzstkich ryb, duży wpływ ma także ciśnienie, pogoda...

te wszystkie czynniki należy brać pod uwage wybierając się na konkretną rybę...

przy każdej rybie trzeba myśleć jaką przynętę użyć, jaki kolor, rozmiar, na jakim ciężarze główki jigowej(w przypadku gum) itp... należy też eksperymentować... jest to bardzo trudne

wędkarstwo spinningowe nie jest tanim hobby,każdego z drapieżników łowi się innymi wędkami o charakterystyce odpowiadającej danemu gatunkowi, dla ryb agresywnie atakujących przynętę - wędziska twardsze, dla ryb delikatnie skubiących typu okoń - bardzo delikatne wędziska

ceny takich wędzisk - dobrych wędzisk - wynoszą tyle co cena za parę dobrych nart

do tego konkretny kołowrotek również w podobnej cenie, przynęty (należy mieć ich sporo), plecionki (lepsza opcja niż żyłki)

to wszystko daje nam bardzo dobrą zabawę i nie pozostaje nic innego jak namówić rybę do współpracy...

myślę, że kogoś zachęciłem do wędkowania

aaa i czas spędzony o świcie nad wodą , to to co śmiganie na nartach na pustym, idealnie przygotowanym stoku w lesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pneumatyka

Ja w przyszłym roku obiecałam sobie, że zacznę jeździć na ryby. Nie wiem dlaczego, ale ciągnie mnie do tego. Uwielbiam naturę i ciszę, a pewnie satysfakcja z polowania też jest niezła :)

Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku nie ma mowy o spokojnym siedzeniu, spinning wiąże się z przemierzaniem brzegów rzek lub innych zbiorników, przedzieranie się przez krzaczory, skradanie się do drapieżników, stanie w wodzie po pas - to rzecz normalna, kazdy robi to co lubi, a w przypadku złowienia pięknej ryby zapomina się o trudach i wysiłkach... wartoooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w przypadku złowienia pięknej ryby zapomina się o trudach i wysiłkach... wartoooo

W pełni się zgadzam! :cool:

Ja to głównie na nocki jeżdżę i grunt,właściwie cały weekend na rybach,ale czasem też wybieram się na spining.

Większość ryb wypuszczam,rzadko,ale czasem wezmę coś na ząb... nie ma to jak świeża rybka,a nie 5 razy zamrażana i odmrażana z hipermarketu. ;)

Ale może zostawmy ten temat na lato,kiedy brakuję tematów narciarskich. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam! :cool:

Ja to głównie na nocki jeżdżę i grunt,właściwie cały weekend na rybach,ale czasem też wybieram się na spining.

Większość ryb wypuszczam,rzadko,ale czasem wezmę coś na ząb... nie ma to jak świeża rybka,a nie 5 razy zamrażana i odmrażana z hipermarketu. ;)

Ale może zostawmy ten temat na lato,kiedy brakuję tematów narciarskich. ;)

Przecież jak ryba spełnia wymiar to nie ma co się tłumaczyć i można bez problemu ją brać...

oczywiście wypuszczam nawet wymiarowe ryby, ale sandaczyka czasem wezmę bo nie ma chyba lepszej rybki...

czasem szczupaczka ładnego wezmę, ale 1-2 w roku...

nie ma co - ryba spełnia wymiar to można ją brać...

widziałem często nad wodą ludzi biorących 10 cm okonki do domu - smiech na sali, ani się tym nie najesz, a jak wypuscisz to jest szansa ze ktos za kilka lat wyjmie trzydziestoparo cm okonia, bywają też i tacy co szczupaczka poniżej wymiaru potrafią wziąść - kłusownictwo...

ja traktuje spinning jako sport i wiele przyjemności sprawia mi każda wyjęta ryba, która zdrowa wraca do wody...

na wiosnę reaktywacja tematu...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak ryba spełnia wymiar to nie ma co się tłumaczyć i można bez problemu ją brać...

oczywiście wypuszczam nawet wymiarowe ryby, ale sandaczyka czasem wezmę bo nie ma chyba lepszej rybki...

czasem szczupaczka ładnego wezmę, ale 1-2 w roku...

nie ma co - ryba spełnia wymiar to można ją brać...

widziałem często nad wodą ludzi biorących 10 cm okonki do domu - smiech na sali, ani się tym nie najesz, a jak wypuscisz to jest szansa ze ktos za kilka lat wyjmie trzydziestoparo cm okonia, bywają też i tacy co szczupaczka poniżej wymiaru potrafią wziąść - kłusownictwo...

ja traktuje spinning jako sport i wiele przyjemności sprawia mi każda wyjęta ryba, która zdrowa wraca do wody...

na wiosnę reaktywacja tematu...:D

Oczywiście,że nie ma nic złego,byle nie siać spustoszenia. ;)

też niestety widziałem łowienie na 3 wędki,czy branie niewymiarowych ryb - takie przykre to. :(

johny jak chcesz spróbować ekstremalnego wędkarstwa to zaparaszm do rybnika :Dhttp://www.fishing.pl/ryby/rekordy/pirania i jeszcze inne cuda tutaj ludzie z wody wyciągają :D

Gdzieś już to widziałem - dobre! :D

Ale się gość musiał zdziwić... :P

Niestety ze względu na ciepłą wodę,obce gatunki ryb mogą się tam przystosować... :eek:

PS.powoli kompletuję odpowiedni sprzęt na suma lub amura,więc może w przyszłym roku...

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu są sumy, i sumy afrykańskie, amury i tołpygi, szczupaki, okonie, sandacze :) i jeszcze dużo innych cudaków

Hahaha,ja tam nawet jestem zalogowany! ;)

No to w sam raz na te święta - to jest karp!

Takiego karpia złowił gościu w miejscu zwanym "Zalewy miejskie w Kazimierzy Wielkiej"

obraz_234.jpg

:)

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...