Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wędkujecie?


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Ziom10,ładne sztuki! :rolleyes: Miejscówki też piękne! :cool:

wybieram się w niedzielę na Odrę na zawody spiningowe może ktoś wie na co tam teraz można zapolować????

Możesz np. zapolować na taką egzotyczną rybę ;) :

800px-Lepomis_gibbosus2.jpg

To jest Bass Słoneczny,oczywiście nie jest to naturalnie występująca ryba w naszych wodach,sprowadzono ją z dorzecza Missisipi.No i teraz mają z nią problem... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioom :

Noo pojechałeś trochę po bandzie , i kilku rybowędkarzom tutaj podniosłeś ciśnienie :-)

W tym mnie :-)

W wolnej chwili jak będzie ciepła jesień to na Wiłlę w okolicy Dęblina zapraszam,

Szczupak tam ładny siedzi , sandacz , a i sum zacny jak się ma farta.

I solidny kij bo mój ojciec stracił niezły spining i sporo plecionki jak się 30 kilo sukinkota uwiesiło. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przegrałem 1,5 godzinną walkę z sumem w bardzo silnym powodziowym nurcie, delikatny kij do 28 gram i dość mocna pleciona - niestety lipa...

Nie było moim celem pojechać po cisnieniu chłopakom;), poprostu bardzo dużo łowię, na rzece, człowiek się rzeki uczy całe życie, też przyrtrafiało mi się wiele wypadów bez ryby, ale spinning to konkretna zajafffka

Zochha co do odry i zawodów spinningowych to możesz złowić na tej rzece każdą rybę żyjącą w naszej szerokości geograficznej ;), jeśli chcesz wygrać zawody, a będzie to trudne po tym jakie pytanie zadałeś, powinieneś nastawić się na okonki, - klenie, bolenie, jazie to trudniejsze ryby i przypadkiem ich nie złowisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nad Radomką...

Wczorajsza piękna pogoda sprawiła, że postanowiłem powędkować...

...ponieważ poranne wstawanie jest dla mnie ostatnio problemem - to rozpocząłem późno...wstyd się przyznać o której.

Cel - Radomka, niedaleko mojej działeczki.

Kije - delikatny piker oraz gruntówka z żywcem.

Widok w dół rzeki:

982c1ff5d18a38demed.jpg

Widok w górę rzek:

7fe08867afb3c044med.jpg

Słoneczko grzeje mocno :)

Leżaczek, Frugo i opalanie - to lubię.

Rybki biorą niestety przeciętnie. Kilka płotek i kiełbików, ukleja...

Poza popsutym zacięciem na gruntówce - nic się nie dzieje.

...no nie tak nic...spływik kajakowy mnie "odwiedził" - fajnie...

- przypomniał mi się ostatni wypad z kajakami nad Pilicę.

00ffcb85813467demed.jpg

Dzień mija mi szybciutko.

Już mam się zbierać - a tu ponowne branie na wcale nie taką malutką płoteczkę...

...zacięcie, odejście, wyskok nad wodę - krótkie holowanie, podbierak...

Pan szczupak:

f8550e73e3aea90emed.jpg

Drobnica w doskonałej kondycji wróciła do wody...

...szczupak - tym razem pojechał ze mną do domu.

bce76a8e133de706med.jpg

Mała, nieuczęszczana, dzika rzeczka jaką jest Radomka - to cudowne chwile nad wodą.

Spora rybka z małej rzeki - jest tylko dopełnieniem spędzonego czasu.

Pozdrawiam wędkarzy.

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Wiśle i nawet z bananem na twarzy wracałem. :) Co zarzut,max 30 sekund czekania i branie!Brały głównie okonie,ale ich łapczywość zachwycała. ;) Nawet na "zestaw uklejkowy" złowiłem takiego ponad 20 cm!Raz nawet nie byłem w stanie wyciągnąć zwierza... :confused:

Jednak ten rok to jakaś katastrofa nad jeziorem Żywieckim - kompletnie nie mogę złowić żadnej większej ryby.Ba!Gdyby to tylko ja...

Kompletnie nie moje klimaty.

Ale baw (bawcie) się dobrze.

Oj Figo Figo,wędkarstwo w naszych stronach by Ci się spodobało... ;) Montujemy sprzęt,zakładamy przynętę (obojętnie jaką,efekt jest zawsze taki sam :P ) i już możemy przejść do przyjemniejszych rzeczy - grill,karczek czyyy... brr... podnoszenie. ;)

Dziś trafiłem przy tamie na jakieś zawody wędkarskie,przygotowali chyba 16 stanowisk,nie wszystkie były obsadzone.Pytałem jednego Gościa jak tam wyniki... :P siatki puste.Chyba tylko jedna osoba złowiła jakąś większą rybę...

Nie napracuję się człowiek... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje szczupaczka, szkoda, że zabiłeś takiego malucha w celach konsumpcyjnych :confused:

Z reguły wypuszczam rybki...ten niestety był złapany na żywca z gruntu(pierwsza moja ryba tą metodą)...połknął głęboko kotwicę i niestety w czasie cholu uszkodził sobie wnętrze...

Ponieważ rodzice od dawna mówili bym wreszcie coś im przywiózł, ryba wymiarowa...to postanowiłem go zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru : ja Radomkę znam dość dobrze właśnie z wypadów kajakowych .

Nawet rzekłbym , że znudziła mi się już.

Ale jest blisko w miarę od wawy , a nie zawsze można 300 kilometrów jechać żeby popływać na Mazurach :-)

Ja czasem na spływ zabieram wędeczkę.

Mam taki malutki teleskopik , do tego lekka blaszka , woblerek albo twister i czasem się jakiegoś okonka upoluję.

Raczej na nic większego się wtedy nie nastawiam bo i sprzęt nie ku temu i czasu najczęściej mało.

Nawet jak dam ostro z wiosła i znajdę jakieś fajne miejsce to góra 20-30 minut zanim się reszta ekipy pojawia i po łowieniu.

Może za tydzień się wybiorę na Wisłę , ale na razie chodzą słuchy , że niska woda.

W odwodzie w tamtej okolicy pozostają starorzecza w których jest sporo sumików karłowatych , a te biorą prawie zawsze.

Strasznie żarłoczne bydlaki .

I w sumie smaczne nawet tylko skubańce nie za wielkie rosną i brzydkie są jak noc listopadowa ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Sezon rozpoczęty nad "moją" rzeką, w "moim" miejscu.

Dwie i pół godziny łowienia delikatnym Pickerem.

f161786dac866343med.jpg

Widok na łowisko

0881e4ee0466a3dbmed.jpg

Mazowiecki klimacik

9a6276c7a27c8fc0med.jpg

Pierwsza ryba w Sezonie - pięknie wybarwiona Płoć

45f7befc6fc4e35fmed.jpg

Trafił się też spory Leszczyk :happy:

795399cf824e412dmed.jpg

Wędka - 15g wyrzutu - delikatniutka.

Żyłka główna 0,20; na przyponie 0,10 + malutki haczyk.

Zanęta płociowa, "czekolada", przynęta: pinka.

Kilka płotek i ok kilogramowy Leszcz, myślę że jak na pierwszy raz i tak krótko - to ok.

Sezon narciarski jeszcze trwa... Sezon wędkarski - otworzony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...