Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

- Brenna Świnorka (ok. 900 m) kanapa 4 os (CLF)

Czy ktoś może ma na ten temat jakieś potwierdzone informacje, czy może to wogóle nie było planowane, bo nic nie mogę na ten temat znaleść?:confused:

Temat kanapy na Świniorce już przewija się od przynajmniej dwóch sezonów. Nie zaczęli tam na razie żadnych robót, więc najbliższa zima będzie na pewno jeszcze "orczykowa". Z tego co wiem to nie mogą się tam miejscowi dogadać między sobą, a szkoda, bo to fajne miejsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kanapy na Świniorce już przewija się od przynajmniej dwóch sezonów. Nie zaczęli tam na razie żadnych robót, więc najbliższa zima będzie na pewno jeszcze "orczykowa". Z tego co wiem to nie mogą się tam miejscowi dogadać między sobą, a szkoda, bo to fajne miejsce.

Potwierdzam, najbliższy sezon po staremu.

Byłem tam w lecie w knajpce i dowiedziałem się nieoficjalnie, że właściciele nie mogą zdecydować się jakie mają być priorytety ich ewentualnych inwestycji w stację narciarską.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, najbliższy sezon po staremu.

Byłem tam w lecie w knajpce i dowiedziałem się nieoficjalnie, że właściciele nie mogą zdecydować się jakie mają być priorytety ich ewentualnych inwestycji w stację narciarską.

Byłem tam tydzień temu - nic się nie dzieję. Zero ruchu,więc pewnie niczego nowego nie będzie. :( Za to jestem ciekaw,jak dojeżdża się do tej stacji... Jest zakaz,a od niego jeszcze sporo drogi... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Przeglądając stronę lift-world znalazłem takie info:

[TABLE=class: tableUebersicht, width: 750]

[TR]

[TD=class: tableText]Jurgow[/TD]

[TD=class: tableText][/TD]

[TD=class: tableText]Hawran 2[/TD]

[TD=class: tableText]poland.gif[/TD]

[TD=class: tableText]4-CLF[/TD]

[TD=class: tableText]Tatrapoma[/TD]

[TD=class: tableText]2011[/TD]

[TD=class: tableText]under construction[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

I teraz pytanko, czy ktoś coś o tym wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[TABLE=class: tableUebersicht, width: 750]

[TR=bgcolor: #eeeeee]

[TD=class: tableText]bau.gif Szczyrk[/TD]

[TD=class: tableText][/TD]

[TD=class: tableText]Czyrna-Hala Skrzyczeńską[/TD]

[TD=class: tableText]poland.gif[/TD]

[TD=class: tableText]3-CLD[/TD]

[TD=class: tableText]Doppelmayr[/TD]

[TD=class: tableText]2012[/TD]

[TD=class: tableText]unconfirmed[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[TABLE=class: tableUebersicht, width: 750]

[TR]

[TD=class: tableText] Gołdap[/TD]

[TD=class: tableText][/TD]

[TD=class: tableText]Piekna Góra 2[/TD]

[TD=class: tableText]poland.gif[/TD]

[TD=class: tableText]4-CLD[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]unconfirmed[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[TABLE=class: tableUebersicht, width: 750]

[TR]

[TD=class: tableText] Myslenice[/TD]

[TD=class: tableText][/TD]

[TD=class: tableText]Chelm[/TD]

[TD=class: tableText]poland.gif[/TD]

[TD=class: tableText]8-MGD[/TD]

[TD=class: tableText]Doppelmayr[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]unconfirmed[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Tyle z nowych i jeszcze przypomnę:

[TABLE=class: tableUebersicht, width: 750]

[TR]

[TD=class: tableText] Sienna[/TD]

[TD=class: tableText][/TD]

[TD=class: tableText]Czarna Góra[/TD]

[TD=class: tableText]poland.gif[/TD]

[TD=class: tableText]6-CLD[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]unconfirmed

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[TABLE=class: tableUebersicht, width: 750]

[TR]

[TD=class: tableText]Szczyrk[/TD]

[TD=class: tableText][/TD]

[TD=class: tableText]Jaworzyna-Skrzyczne[/TD]

[TD=class: tableText]poland.gif[/TD]

[TD=class: tableText]4-CLD[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]unconfirmed

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[TABLE=class: tableUebersicht, width: 750]

[TR=bgcolor: #eeeeee]

[TD=class: tableText] Zakopane[/TD]

[TD=class: tableText][/TD]

[TD=class: tableText]Butorowy Wierch[/TD]

[TD=class: tableText]poland.gif[/TD]

[TD=class: tableText]6/8-CGD[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]unconfirmed[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[TABLE=class: tableUebersicht, width: 750]

[TR]

[TD=class: tableText] Zakopane[/TD]

[TD=class: tableText][/TD]

[TD=class: tableText]Goryczkowa[/TD]

[TD=class: tableText]poland.gif[/TD]

[TD=class: tableText]4-CLF[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]????[/TD]

[TD=class: tableText]unconfirmed[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

@lift-world.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To co prawda nie jest inwestycja, raczej mrzonka aczkolwiek nie pozbawiona sensu. Myślę, że niektórym z was się spodoba:

Dość spory ośrodek narciarski zaplanowany na górze Kurasówka (1040 m.n.p.m.), około 10 km na wschód od Białki Tatrzańskiej. >>> MAPA <<<

page0001h.th.jpg

page0002cr.th.jpg

page0001l.th.jpg

Jest to tylko koncepcja, ale ma spore szanse na realizację. Trzeba tylko znaleźć "głupiego", który wyłoży na to pieniądze.

Teren jak najbardziej nadaje się na budowę stacji narciarskiej, nie jest póki co przyblokowany naturą 2000, ponieważ w większości są tam rzadkie lasy, które dawno temu zostały mocno przerzedzone pod pastwiska. Warunki terenowe umożliwiają poprowadzenie niebieskich tras o długości nawet 2,2 km, oraz kilka kilometrowych czerwonych. Idąc przykładem Białki, ma to szansę stać się czołową stacją narciarską w PL (no chyba, że szczyrk i pilsko w końcu stanie na nogi).

Być może kiedyś zjedziemy z Kurasówki, zachwycając się pięknym widokiem na tatry:

FOTO -> http://static.panoramio.com/photos/original/39434564.jpg

Życzę tego Wam i sobie na zbliżające się święta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prawda nie jest inwestycja, raczej mrzonka aczkolwiek nie pozbawiona sensu. Myślę, że niektórym z was się spodoba:

Dość spory ośrodek narciarski zaplanowany na górze Kurasówka (1040 m.n.p.m.), około 10 km na wschód od Białki Tatrzańskiej. >>> MAPA <<<

page0001h.th.jpg

page0002cr.th.jpg

page0001l.th.jpg

Jest to tylko koncepcja, ale ma spore szanse na realizację. Trzeba tylko znaleźć "głupiego", który wyłoży na to pieniądze.

Teren jak najbardziej nadaje się na budowę stacji narciarskiej, nie jest póki co przyblokowany naturą 2000, ponieważ w większości są tam rzadkie lasy, które dawno temu zostały mocno przerzedzone pod pastwiska. Warunki terenowe umożliwiają poprowadzenie niebieskich tras o długości nawet 2,2 km, oraz kilka kilometrowych czerwonych. Idąc przykładem Białki, ma to szansę stać się czołową stacją narciarską w PL (no chyba, że szczyrk i pilsko w końcu stanie na nogi).

Być może kiedyś zjedziemy z Kurasówki, zachwycając się pięknym widokiem na tatry:

FOTO -> http://static.panoramio.com/photos/original/39434564.jpg

Życzę tego Wam i sobie na zbliżające się święta.

To już jest coś. Malutkie ale piękne. Bardzo podobny projekt jak Wielka Sowa w Górach Sowich (Sudety) - za PRL-u, gdzie udało się zrobić tylko podwójny orczyk na szczyt i tak pozostało do dziś - a właściwie to na dziś ośrodek zamknięto. Dzisiejszy właściciel ma jakieś problemy prawne. Znając skuteczność naszego aparatu po transformacji zajmie to zapewne z 10 lat zanim cokolwiek tam zaczną znów. (Podobnie było z Dzikowcem w Górach Kamiennych).

Pozdrawiam, RK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie. Kiedy w koncu oczy ludzkie ujrza pieniadze podatnika w miescie Zakopane ?

Wydaje mi sie ze ludzie zostawiaja tam ogromne sumy od kilkudziesieciu lata ,a miasto wciaz wyglada jak ruina. Ani porzadnego chodnika , ani parkingu co dopiero mowic o drogach !

Sytuacja conajmniej dziwna , lub wrecz przeciwnie . To Polska , a pieniazki sa w pewnych rekach :mad:

Może po "przebudzeniu" jakimś. Ale to raczej nie za naszych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ludzie zostawiaja tam ogromne sumy od kilkudziesieciu lata ,a miasto wciaz wyglada jak ruina. Ani porzadnego chodnika , ani parkingu co dopiero mowic o drogach !

Drogi są porobione, tak samo jak chodniki. Nowa nawierzchnia z Poronina na Zakopane właśnie się teraz robi. Ktoś kto tego nie widzi na codzień może zauważyć jak dużo się zmieniło, choć nie twierdzę że wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kłopoty z naśnieżaniem niebieska, łatwiejsza trasa na Czantorii w Ustroniu jest częściej zamknięta niż otwarta. Ale w przyszłym roku to się zmieni. Będą mogły korzystać z niej rodziny z dziećmi

Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,10860245,Czantoria_otwiera_sie_na_rodziny.html#ixzz1hkhw11il

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wprawdzie nie polska inwestycja, ale ze względu na jej rozmach postanowiłem się podzielić wieściami zza granicy - są już znane terminy oddania do użytku kolejnych kolejek w najpopularniejszym słowackim ośrodku Jasna-Chopok. Do tej pory wszystkie kolejki budowane są zgodnie z harmonogramem, więc kolejne też nie powinny mieć opóźnień: Sezon 2012/2013:- 50-osobowa gondola Koliesko - Priehyba- 24-osobowa gondola Priehyba - Chopok- 15-osobowa gondola Kosodrevina - ChopokKolejne sezony:- 6-osobowa kanapa (kryta i wyprzęgana) Jelenia Luka – Predne Derese (sezon 2013/2014)- 6-osobowa kanapa (kryta i wyprzęgana) Jelenia Luka – Zadne Derese (sezon 2014/2015)- 6-osobowa kanapa (kryta i wyprzęgana) Krupova – Jelenia Luka (sezon 2016/2017)- 8-osobowa gondola Lucky – Priehyba (sezon 2016/2017)- 8-osobowa gondola Lucky – "trasa nr 5" (sezon 2017/2018)- 8-osobowa gondola Krupova - Kosodrevina (termin bliżej nieokreślony)A tak będzie wyglądał Chopok za kilka lat - wielki parking na Luckach, dzięki czemu auta nie będą już zatrzymywane przy wjeździe do doliny gdy jest większy ruch, a po drugiej stronie parking na Krupowej (również dużo łatwiejszy dojazd niż do Srdieczka):

chopok-juh.jpg

jasna.jpg

źródło: http://www.lift-world.info/lifte/projects/page1.php

chopok-juh.jpg.5f48e59178b413b8eb4349fc0b515e4c.jpg

jasna.jpg.cf3ca78a926706e4feaa5e6bdab6ce22.jpg

Edytowane przez koliber
Kosodrevina - Chopok: 15-os. a nie 8-os. gondola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec snów o kolei linowej na Pilsko i nartostradzie ze Skrzycznego

2011-12-27 15:08:47, aktualizacja: 2011-12-27 15:11:38

Wszystko wskazuje na to, że najatrakcyjniejsze narciarsko miejsca w Beskidach wkrótce będą omijane przez miłośników nart i snowboardu. Powód? Ekolodzy zablokowali budowę kolei linowej na Pilsko oraz modernizację trasy zjazdowej FiS ze Skrzycznego.

ZOBACZ, GDZIE JUŻ MOŻNA POJEŹDZIĆ NA NARTACH W BESKIDACH

Kamil Durczok miał rację, gdy w 21 stycznia pisał w Dzienniku Zachodnim felieton pt. "Polskie góry toną w zalewie ekoszachrajstwa" i przyrównał Beskidy do skansenu.

"A skansen mamy, bo grupa, przepraszam, to cytat z jednego z licznych forów internetowych, "życiowych popaprańców i nieudaczników zwanych ekoterrorystami" zamordowała Zakopane, Szczyrk i Korbielów. Jak im się ta sztuka udała? Ano za pomocą kartki z napisem "protest". Tak zablokowali poszerzanie tras na Skrzycznem, naśnieżanie ośrodka na Pilsku i jakąkolwiek dyskusję o Kasprowym" - napisał Kamil Durczok.

POLSKIE GÓRY TONĄ W ZALEWIE EKOSZACHRAJSTWA - CZYTAJ FELIETON KAMILA DURCZOKA

Za swoje słowa spotkało go potępienie organizacji ekologicznych w całym kraju, a głos sprzymierzeńców z lobby narciarskiego był ledwo co słyszalny.

DURCZOK POSZEDŁ NA WOJNĘ Z EKOLOGAMI. OTO ICH ODPOWIEDŹ

Dzisiaj okazało się, że jego przewidywania co do przyszłości narciarstwa w Beskidach spełniają się w stu procentach. Właśnie starosta żywiecki odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy nowej kolei linowej w masywie Pilska (Korbielów, gmina Jeleśnia) oraz niwelacji Hali Szczawiny. Jest to skutek wrześniowego postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach, w którym RDOŚ odmówił uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia. Bezpośrednią przyczyną

był opracowany w sposób niezgodny z przepisami i wymaganiami merytorycznymi raport o oddziaływaniu na środowisko.

Wiadomo jednak, że przeciw tej inwestycji występowali ekolodzy. Inwestycja miała być zrealizowana na terenie obszaru Natura 2000 "Beskid Żywiecki" i Żywieckiego Parku Krajobrazowego. W jej ramach przewidywano wybudowanie kolei linowej (wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą) oraz zniwelowanie Hali Szczawiny, tj. obniżenie poziomu terenu o ok. 2 m w celu ułatwienia podchodzenia narciarzy do dolnej stacji kolei.

POTRZEBA MILIONOWYCH INWESTYCJI, ABY URATOWAĆ PILSKO DLA NARCIARZY

Przeciw dewastacji przyrody na Pilsku Pracownia występowała wielokrotnie od końca lat 80-tych. Najbardziej spektakularna sprawa dotyczyła wyciągów nr 8 i 9, które wskutek wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego Gliwicka Agencja Turystyczna miała rozebrać do końca 2005 roku. Pierwszy z wyciągów (nr 9) został rozebrany w listopadzie 2005 r. Drugi wyciąg (nr 8), prowadzący z Hali Miziowej na Kopiec, rozebrano dopiero pod koniec 2007 roku.

Na tym nie koniec. Okazuje się także, że w gruzach legł pomysł na modernizację 14-letniej trasy FIS na Skrzycznem, która ze względów na nowe ostrzejsze wymogi bezpieczeństwa straciła homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i trzeba ją było znacznie poszerzyć. Przy okazji zdecydowano się na kolejne inwestycje - wyciąg kanapowy i budowę ośrodka narciarskiego.

MIMO PROBLEMÓW W BESKIDACH PRZYBYWA TRAS NARCIARSKICH

Jednak i tym razem dali o sobie znać ekolodzy - działacze Stowarzyszenia Ochrony Jaskiń "Grupa Malinka", którzy zaprotestowali przeciw inwestycji twierdząc, że zagrozi ona populacji nietoperzy.

SPRAWDŹ WARUNKI NARCIARSKIE W BESKIDACH

Zgodnie z prawem, w przypadku takiego protestu, urząd w Szczyrku wstrzymał inwestycję i zobowiązał inwestora - Centralny Ośrodek Sportu - do sporządzenia raportu o wpływie na środowisko. Raport powstał i zawiera klauzulę, że prace budowlane nie mogą być prowadzone od wiosny do jesieni, czyli w praktyce nigdy.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/487540,koniec-snow-o-kolei-linowej-na-pilsko-i-nartostradzie-ze,id,t.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ośrodek narciarski na Pilsku dalej bez kupca

Żaden inwestor nie zgłosił się na środowy przetarg, podczas którego miało dojść do licytacji ośrodka narciarskiego Pilsko w Korbielowie. Jego cena wywoławcza wynosiła 16,5 mln zł

Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,11031159,Osrodek_narciarski_na_Pilsku_dalej_bez_kupca.html?bo=1#ixzz1kUaZjLmA

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie ta cała sytuacja,bo jeśli nie będzie chętnych,a rządzący będą to mieli w dupie,to być może to ostatni sezon na Pilsku. :mad:: :frown::

Pozostaje jeździć tam jak najczęściej,żeby było co wspominać... :sorrow:

Choć nie bardzo wierzę,żeby dopuszczono do upadku takiego ośrodka narciarskiego. :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja też uwielbiam Pilsko i staram się być tam jak najczęściej, dlatego śledzę sytuację na bieżąco. Szkoda, że krzesło na Miziową z eko-powodów zablokowane, ale i tak plus dla GAT-u, że podjął wyzwanie i zaczął się starać i w ogóle po latach zastoju próbuje coś robić. Moim marzeniem jest to, żeby wjechać sobie wygodnie na sam szczyt a potem zjechać szeroką, naśnieżoną i oświetloną "5"-tką na sam dół (ale by było - ponad 4 km jazdy!). Szkoda, że nie doszło do tego, o czym wcześniej mówiono - że PKL wstępnie interesowało się Pilskiem aby postawić tam kolej jak na Żarze - czujecie - wjeżdżamy na samą Miziową a później tylko cały czas w dół:D No ale PKL teraz ma własne, prywatyzacyjne problemy. Mam nadzieję, że jednak nie będzie aż tak źle i coś w końcu uda się zrobić - http://slask.naszemiasto.pl/artykul/1266067,wyciagi-na-pilsko-sa-do-sprzedania-a-chetnych-nie-ma-czy,id,t.html - wczorajszy artykuł na temat ostatniego przetargu a także...:" "...Obecnie GAT rozważa kolejne rozwiązania, które przedstawi ministrowi skarbu. Jednym z nich jest obniżenie ceny wywoławczej. Agencja zastanawia się także, czy samodzielnie nie pozyskać pieniędzy z kredytów i sprzedaży innej części majątku, przeznaczając je na inwestycje na Pilsku. Jest jeszcze trzecia opcja - utworzenie nowego podmiotu i pozyskanie zewnętrznego partnera, który w ramach współpracy mógłby pomóc w prowadzeniu ośrodka."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest to, żeby wjechać sobie wygodnie na sam szczyt a potem zjechać szeroką, naśnieżoną i oświetloną "5"-tką na sam dół (ale by było - ponad 4 km jazdy!).

Akurat co do pilska, to mi sie to podoba ze wjazd na sama gore pilska wyglada tak jak wyglada i powrot tez ;) dla mnie ma to swoj urok :) niestety teraz wszyscy by chcieli tylko kanapy :( a ja na nich nie lubi marznac :) wole stary dobry orczyk :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam aż takim maniakiem kanapy nie jestem (chociaż fajnie jakby była, bo jak cały dzień człowiek śmiga to jednak nogi przez chwilę odpoczywają a na orczyku jakby nie patrząc nogi dodatkowo pracują) ale bardziej zależałoby mi na 5-tce "pełną gębą" - czyli od samego szczytu aż po sam dół - 4 km jazdy to już jest coś - zapewniony system naśnieżania oraz od Szczawin do Strugi dodatkowo poszerzenie, bo tam już jest wąsko - wówczas jeden porządny wyciąg na całej takiej długiej trasie byłby uzasadniony. a jeszcze jakby wieczorem można byłoby na tym pojeździć - miooodzio:)) Bo tak tylko Babia i 1-ka. Na taką długą 5-tkę kolej liniowa jak na Żarze jak znalazł. No tak - ale oprócz porządnych pieniędzy - pogódź to jeszcze wszystko z ekologicznym jazgotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bardziej zależałoby mi na 5-tce "pełną gębą" - czyli od samego szczytu aż po sam dół - 4 km jazdy to już jest coś - zapewniony system naśnieżania oraz od Szczawin do Strugi dodatkowo poszerzenie, bo tam już jest wąsko - wówczas jeden porządny wyciąg na całej takiej długiej trasie byłby uzasadniony

Czterokilometrowa kanapa? Takich cudów to nawet w Alpach nie znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...