Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytując za Solisko Arena:

Nowy, poważny! inwestor MOSTY Katowice (drogi,tunele)/PBC Sp. z O.o. (tereny sportowe) bardzo intensywnie przygotowuje się do budowy KANAPY 6-osobowej na górę Beskid w Szczyrku Biłej!

No to by było coś. Beskid to fajna górka. Nawet bardzo fajna. Szeroka, fajne nachylenie. Kiedy na niej śmigałem zwykle nie była przygotowana. Pamiętam swoje rozmowy ze znajomym GOPRowcem co siedział na tej górce, w których informował mnie, że otrzymał zapewnienie, że "dziś przed wieczorną ma być ratrak". I na tym się kończyła historia z ratrakiem na tej górce. Ale i tak się jeździło bo tam prawie ludzi nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,13454432,Na_ekspresowke_do_Zywca_jeszcze_poczekamy__Jak_dlugo_.html?bo=1 - na S69 jeszcze trochę poczekamy - szkoda, bo jeszcze w zeszłym sezonie bardzo prze-liczyłem się na ten listopad 2012. Nic bardziej mnie nie wkurza, jak zjeżdżam z nowej obwodnicy Bielska i pratycznie od Wilkowic do Żywca "kulam się" (zwłaszcza, jak ktoś "mknie" cały czas 40km/h a tu takiego delikwenta wyprzedzić się nie da). Czy to ostateczny termin - przekonamy się - pod koniec roku:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Pozwolę sobie ponownie zacytować Solisko Arenę - mam nadzieję, że się nie obrażą - bo to przecież - ku chwale nam - narciarzy;)

"Nowa kolej linowa z Jaworzyny na Skrzyczne ? - czteroosobowa z wyprzęganymi krzesełkami wyposażonymi w osłony, czas wyjazdy 4 minuty :)

bo chociaż dokładnie taki projekt jest już gotowy (od 4 lat!), to COS w Szczyrku właśnie niedługo rozstrzyga przetarg na zaciągnięcie kredytu, który wg nich ma "pozwolić na rozpoczęcie prac"

cytujemy: "...23 kwietnia nastąpi otwarcie ofert, w połowie maja powinien zostać rozpisany przetarg na wykonanie kolei, Końcem tego samego miesiąca być może wyłoniony będzie już wykonawca, a ukończenie inwestycji miałoby być zaplanowane na koniec 2013"

Oj, zbyt dobrze to wygląda, uwierzymy jak zobaczymy wbitą pierwszą łopatę - ale BARDZO mocno kibicujemy, "drogie" banki dajcie im ten kredyt!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..23 kwietnia nastąpi otwarcie ofert, w połowie maja powinien zostać rozpisany przetarg na wykonanie kolei, Końcem tego samego miesiąca być może wyłoniony będzie już wykonawca, a ukończenie inwestycji miałoby być zaplanowane na koniec 2013"

COS obowiązuje ustawa PZP (chyba?), więc nie ma hu.a, żeby ogłosić przetarg na wykonawce i w tym samym miesiącu mieć wyłonionego wykonawce. To jest przetarg na parę-paręnaście baniek więc wg mnie procedura nieograniczona: od momentu ogłoszenia przetargu do złożenia ofert - minimum 60 dni, ocena złożonych ofert - to już jak tam sprawnie działa COS - nie wiem, ale pewnie koło miesiąca, potem ogłoszenie rezultatu przetargu, od tego momentu 10 dni na protesty, jeżeli ich nie będzie (nie wiem jak w tej branży, ale w innych protestuje sie na potęgę jak w grze jest 10 mln) to po tych 10 dniach podpisanie umowy i rozpoczecie realizacji. Czyli z lekka licząc od ogłoszenia do rozpoczęcia realizacji nie mniej niż 3,5 miesiąca :eek: :frown::

Chyba, że coś źle zrozumiałem, lub COS może stosowac jakieś procedury uproszczone.... :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, czarno to widzę! COS chce budować wyciąg ze środków budzetu państwa! Z tego budżetu który nie ma środków na emerytury, szkoły, zdrowie.... Druga sprawa, nic nie pisze się o dokumentacji projektowej- projekcie wraz z uzgodnieniami, pozwoleniami, raportami itp. Żeby to załatwić, to też schodzi sporo czasu, szczególnie gdy wywęszy interes jakaś grupa od ochrony wszelakich stworzeń czy jacyś ekoterroryści. Bez tego trudno ruszyć z czymkolwiek! Na dziś to oni nawet forsy na inwestycję nie mają obiecanej, nie mówiąc o posiadaniu. Można co prawda ogłosić przetarg w formule "zaprojektuj i wykonaj", czyli bez posiadania dokumentacji projektowej, ale ją i tak trzeba wykonać i na wszystko uzyskać odpowiednie zgody!!!! Co, samo się zrobi? Coś mi się wydaje że przydałbym się prezesowi COS w "obszarze przygotowania i realizacji inwestycji":smile: Ale bez "zapewnienia żródła finansowania" nic nie da się zrobić!

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było coś, ale znalazłem ciekawe wiadomości na temat inwestycji w Białce z zeszłego roku.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/802223,postawili-wyciag-bez-pozwolenia-na-budowe-sprawe-zbada,id,t.html

Widać że "góral" był poduczony o możliwości zalegalizowania samowoli budowlanej. Nie działał pochopnie i bez głowy. Nie ryzykował rozbiórki samowoli budowlanej. Dobrze go pouczyli. Mozliwe że sami pracownicy zakopiańskiego nadzoru budowlanego. PS. Wyciąg obsługiwał dziennie np. 500 osób po 40 zł za karnet. Wychodzi 500x40 = 20 000zł/dzień, na miesiąc jest już ok600 tys, za dwa miesiace minimum 1,2 mln, za trzy 1,8 mln. Niechby to nawet było połowa tej kwoty, bo może coś żle liczę. Jest z czego zapłacic za legalizację samowoli? To nie totolotek, poduczony góral umie liczyć i może się jeszcze z podpowiadaczami i karzącymi go podzielić! Starczy dla wszystkich! Ale jest jeszcze wątek prokuratury! To też nie powinno być trudne do przeskoczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wyciąg obsługiwał dziennie np. 500 osób po 40 zł za karnet.

To są rzeczywiste dane ? Mieszkałem pod wyciągiem przez 6 dni w okolicach Sylwestra i przewijało się tam może kilkadziesiąt osób dziennie. Potem jeszcze dwa weekendy, także w czasie ferii i też tłumów nie było, a raczej pojedyncze osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule chodzi o nowopowstały wyciąg krzesełkowy na Kaniówce (w miejsce orczyka), trochę na uboczu Białki. Jest to nieduży stok, ok. 500 m, na tym samym karnecie co Kotelnica, Bania, Kluszkowce i Jurgów. Z racji położenia i "niewielkości" raczej niezbyt tłumnie odwiedzany. Z tego co podają, to w przyszłym sezonie ma być możliwość przejazdu z Kotelnicy na Kaniówkę po dołożeniu jednego wyciągu i przygotowaniu odpowiednich tras (tylko w jedną stronę na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są rzeczywiste dane ? Mieszkałem pod wyciągiem przez 6 dni w okolicach Sylwestra i przewijało się tam może kilkadziesiąt osób dziennie. Potem jeszcze dwa weekendy, także w czasie ferii i też tłumów nie było, a raczej pojedyncze osoby.

Sam jeżdżąc po Białce 2 dni(na wspólnym karnecie) w lutym chciałem tam uciec przed tłumami w godzinach południowych, w końcu tyle reklam widział, a tu co przejeżdżałem to wyciąg stał. Więc niby wszystko takie piękne w tej białce a jednak nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

SB, nic o tym problemie nie wiedziałem, a Ty spowodowałeś że pogorszył mi się nastrój jaki miałem dziś, w dniu bez deszczu. :smile: Dodatkowo spowodowało to że zastanowiłem się nad marnością swojego istnienia i porównałem do zwierząt. O ile ich los jest lepszy od ludzkiego. Do mojego psa i kota przyjeżdża lekarz. Nie stoją w kolejkach, nie zapisują się na wizyty. Nie martwią się o pracę, o swoje porozpuszczane w świat potomstwo, ani nawet o pożywienie i dach nad głową. Ta sowa może ma trochę gorzej niż moja kocica, ale stoi za nią cała armia urzędników i innych ekoterrorystów. A ja zaproponuję pewien pomysł do rozpatrzenia przez światłych urzędników, ekologów i innych obrońców przyrody. Może tak w ramach ochrony środowiska i redukcji emisji CO2 popełnicie zbiorowe samobójstwo? Uchroni to was przed patrzeniem na drogi, domy, budowle a także inne ustrojstwa jak wyciągi, służące do sprawiania przyjemności ludziom. Ludzkość odetchnęłaby gdybyście zdecydowali się na ten obywatelsko-ekologiczny czyn! A i mniej byłoby darmozjadów których z podatków utrzymujemy!

PS. marboru, a w Korei to jakiej sójki tam nie przegonili budując ośrodek narciarski?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że "góral" był poduczony o możliwości zalegalizowania samowoli budowlanej. Nie działał pochopnie i bez głowy. Nie ryzykował rozbiórki samowoli budowlanej. Dobrze go pouczyli. Mozliwe że sami pracownicy zakopiańskiego nadzoru budowlanego. PS. Wyciąg obsługiwał dziennie np. 500 osób po 40 zł za karnet. Wychodzi 500x40 = 20 000zł/dzień, na miesiąc jest już ok600 tys, za dwa miesiace minimum 1,2 mln, za trzy 1,8 mln. Niechby to nawet było połowa tej kwoty, bo może coś żle liczę. Jest z czego zapłacic za legalizację samowoli? To nie totolotek, poduczony góral umie liczyć i może się jeszcze z podpowiadaczami i karzącymi go podzielić! Starczy dla wszystkich! Ale jest jeszcze wątek prokuratury! To też nie powinno być trudne do przeskoczenia!

Najlepsze jest to:

"Co ciekawe, Władysław D. mógłby całkiem legalnie wozić narciarzy, gdyby poczekał z budową wyciągu. W sierpniu 2012 r. złożył w starostwie tatrzańskim wniosek o pozwolenie na budowę na Kaniówce wyciągu krzesełkowego i dwóch orczyków. Nie zaczekał jednak na odpowiedź urzędników, tylko ruszył z robotami. Gdy przedstawiciele starostwa poszli na wizję lokalną przed wydaniem decyzji, zastali już gotowe wyciągi."

Jeśli to było uzgodnione to ok, ale jeśli za każdym razem szanowni urzędnicy reagują z taką prędkością, to ja się nie dziwię że postawił ten wyciąg bez pozwolenia. Mogło być i tak: nie posmarujesz to będziemy cię opóźniać jak sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gaciach coś drgnęło... znaczy w Szczyrku:

http://www.tvs.pl/45200,tylko_u_nas_zobacz_co_ukrywano_w_szczyrku_zdjecia_wideo.html

do poczytania i/lub oglądania

Nowa rzecz to jakaś kanapa 6 os. w Biłej ...nie znam (?) - ponoć jakaś mikra ta górka - czy to okolice Beskidu?

Oprócz tego wielokrotnie wymieniane wcześniej krzesło w SON - p. Richter mówi że machnie to w try miga ...czyli plany plany plany.

O COS nic nie wspominają.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...