Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam ale puściłem pawia :eek: a i uderzyłem się głową w ścianę by mi przeszło :frown:: ale nadal nie jestem w stanie komentować takich wypowiedzi ....

Jak masz inne zdanie to je wyartykułuj.

A jeżeli nudności ci na to nie pozwalają, to poczekaj aż ci przejdzie.

A na czas złego samopoczucia wyłącz komputer, to wypowiedzi innych nie będą ci go jeszcze pogarszać.

Jak już ci przejdzie to po prostu napisz z czym się nie zgadzasz, lub co cię tak uraziło w mojej wypowiedzi. Tak naprawdę jest prościej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym sezonie to inwestycje będą bardzo znikome bo z pustego ani SON nie naleje (poleje) wodnych obietnic ;)
Po tym sezonie widać że inwestycje inwestycjami ale najważniejsza "inwestycja" jest niezależna od nikogo a jest nią po prostu zima choćby taka jak była w zeszłym sezonie. Choć podobno mają dokończyć FIS w COS do samego dołu razem ze sztucznym naśnieżaniem a prace mają zacząć się już na wiosne. Wtedy za roku jeśli tylko będzie zima to będzie jazda do samego dołu czyli porządne 700 metrów w pionie to lubie. Edytowane przez christofer30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR przejął SON!..

A to jest ciekawa informacja.

Czyżby zima położyła Pana Richtera?

Wykupić Żdiar? :biggrin:

Niewątpliwie, to co proponujesz byłoby najlepszym rozwiązaniem, ale na innym terenie, poza BT, już tego sukcesu powtórzyć się nie da.

Tam wejdą inni udziałowcy i zacznie się walka, kto kogo wyrucha.

No widzisz Chris_M, może się jednak da i poza BT?

Z jednej strony szkoda, że to nie inwestor z Polski.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skolnity w Wiśle, Kopa w Karpaczu, Nartorama w Zieleńcu, Strbske Pleso (Sk) i 2 kolejki w Białce - to te w miarę prawdopodobne inwestycje na chwilę obecną.

W dalszej kolejności Hala Pośrednia i Beskid w Szczyrku, Zagroń II w Istebnej, Świniorka w Brennej i może coś w Korbielowie (te wszystkie już znacznie mniej pewne).

2015/16 - Czarna Góra (od strony Białej Wody).

FIS w Szczyrku to rzeczywiście istotna inwestycja, nie wiem jak jest z naśnieżaniem na górnej części Kaskady (chyba też miało być już w tym roku?)

EDIT: Wow! Powyższa wiadomość o przejęciu SON przebiła wszystko.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą inwestycje będą klienci. Założymy się?

Dokładnie, Jacku. Skoro masa ludzi z Polski jeździ na Chopok i cena im nie przeszkadza, to jeśli w Szczyrku sytuacja się*poprawi to na pewno ludzie będą, niezależnie od ceny.

W końcu jest realne, że w Polsce powstanie ośrodek z prawdziwego zdarzenia, z trasami a nie z łąkami 200 m przewyższenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą inwestycje będą klienci. Założymy się?

Mobilnie Jacek

też jestem zadowolony, nie ma sensu się zakładać

ale jak przesadzą z cenami to różnie z tymi klientami może być

w Korbielowie też się dzieje, a to dzisiejsze info powinno jeszcze bardziej ich zdeterminować do inwestycji

w końcu dla nas narciarzy konkurencja jest zdrowa, oby nie było tylko zmowy cenowej

Ciekaw jestem co teraz w COS-ie wymyślą?

Edytowane przez jata_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Jacku. Skoro masa ludzi z Polski jeździ na Chopok i cena im nie przeszkadza, to jeśli w Szczyrku sytuacja się*poprawi to na pewno ludzie będą, niezależnie od ceny...

No niestety.. mów za siebie... Ja odpadam zapewne. Nie stać mnie na Chopok, a jak czasem uda się wyłuskać więcej kaski to wolę pojechać w Alpy. Ludzie jeżdżą takie kurorty bo są one względnie blisko PL. Dla wielu osób pokonanie dystansu do Alp jest niewyobrażalne. Docieranie tam samolotami raz, że kosztuje a dwa ma sens chyba tylko dla tych co non stop chleją. Auto to skrzydła i niezależność. Dla mnie np problemem jest brak LPG w Austrii. Dlatego jeśli już w Alpy to do Włoch albo Słowenii...

Obawiam się, że zmodernizowany przez TMR Szczyrk będzie kolejnym zabitym brylującymi, nadzianymi lansiarzami i familiami ośrodkiem w stylu BT.

Cóż... pożyjemy, zobaczymy.

Mam nadzieję, że następnej zimy uda mi się jeszcze nacieszyć się Szczyrkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając polskie cwaniactwo i kombinatorstwo oraz chęć zarobienia za wszelką cenę, "niepolskość" inwestora może być właśnie wielką zaletą... ;-)

Pewnie masz rację, ale mnie i tak trochę żal.

Zawsze to jakoś tak przyjemniej jak "nam" się udaje.

Obawiam się, że zmodernizowany przez TMR Szczyrk będzie kolejnym zabitym brylującymi, nadzianymi lansiarzami i familiami ośrodkiem w stylu BT.

Mam nadzieję, że nie.

Szczyrk zawsze miał taki specyficzny "klimat".

Może nie Żdiar:smile:,ale coś w Polsce.

Jest w naszym pięknym kraju trochę zapyziałych ośrodków, którym przydałby się porządny inwestor.

A poza tym czemu od razu zakładać "wyruchanie":biggrin: w końcu właśnie BT jest przykładem, że się da i bez tego.

Pozdrawiam

Pierwotnie w tym poście zamiast zapyziałych ośrodków miałem SON. Ale zmieniłem bo pomyślałem, że nie będę nikogo drażnił.

Prorok cy ki diabeł:wink:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genialna wiadomość :)

30 mln euro - szału nie ma ale to zawsze 3-5 km krzesełka i nowej infrastruktury :)

Jest taki przelicznik. Krzesło czteroosobowe, koszt 100m to jeden milion zł.

120 milionów gwarantowanych inwestycji, słowackiej spółki, da nam 12 wyciągów czteroosobowych długości jednego kilometra.

Oczywiście pewna ilość tych pieniędzy, zostanie zainwestowana w nowoczesne naśnieżanie. Pozostanie , mam nadzieję z osiem, jednokilometrowych czteroosobowych wyciągów narciarskich, da nam to osiem kilometrów nowoczesnych wyciągów.

Nie możemy zakładać, pewnych modyfikacji planów narciarskich. Również związanym z tym, zwiększeniem nakładów finansowych, na rozwój nowoczesnej infrastruktury narciarskiej w Szczyrku. Może na plus. Może gondole na Małe Skrzyczne, funkcjonujące cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki przelicznik. Krzesło czteroosobowe, koszt 100m to jeden milion zł.

120 milionów gwarantowanych inwestycji, słowackiej spółki, da nam 12 wyciągów czteroosobowych długości jednego kilometra.

nie ma takich cen chyba że stare używki z Alp :biggrin: oraz bez systemu naśnieżania , armatka to minimum 50 tyś sztuka a gdzie pompy , energia, zbiorniki , ratraki bagatela od 400tyś w górę za nowy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR to jest inwestor z branży. Zna się na prowadzeniu ośrodków narciarskich. Na Chopoku i Łomnicy inwestują w najlepsze możliwe urządzenia wyciągowe. Znają też specyfikę regionu. Co to znaczy widać w Szklarskiej. gdzie austriacki inwestor kompletnie nie daje sobie rady. Może niektórzy będą ubolewać nad utratą przaśnego, ale taniego Szczyrku. Ale tej zimy było widać, że Szczyrk bez inwestycji w ciężkich zimach będzie zawsze chodził na 1/5 gwizdka. W tym sezonie siedziałem całą zimę w Bielsku ze względów zawodowych. W Szczyrku byłem raz na nartach. Dzisiaj rano na COS-ie. Przez całą zimę Szczyrk miał gorszą ofertę niż Wisła i nawet Ustroń. TMR zainwestuje nie tylko w wyciągi ale też w naśnieżanie, źródła wody, knajpki itp. Jestem pewien, że TMR będzie miał większe szanse zrobić jeden karnet z COS-em i Nowym Beskidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...