Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z Krakowa do Zakopanego w 60 minut!

Po 2020r. będzie można dojechać pociągiem do Zakopanego w godzinę! :applause: Nowa linia kolejowa Podłęże-Piekiełko ma spowodować szybsze pokonanie trasy. http://podhaleregion.pl/index.php/wiadomo%C5%9Bci/powiat-nowotarski/12768-w%C4%99ze%C5%82-w-poronienie-%E2%80%93-2017-rok,-z-krakowa-do-zakopanego-kolej%C4%85-w%E2%80%A6-60-minut-%E2%80%93-po-2020-roku

Wreszcie mamy w 100 procentach pewną decyzję i obiecane środki na te inwestycję – mówił poseł Andrzej Gut Mostowy o węźle w Poroninie. – Jest to inwestycja o tyle drażliwa, że tworzą się gigantyczne „korki" hamujące ruch na całym Podtatrzu. Ale jest też ona inna – ze względu na to, że jest inwestycją wspólną samorządów oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przypomnę, że jest to droga krajowa, do której dochodzi droga wojewódzka, ale taka była wola środowiska podhalańskiego, aby w końcu rozpocząć tę inwestycję, że Starostwo Tatrzańskie i gmina Poronin poprosiły marszałka o sfinansowanie nowej dokumentacji – bo projekty sprzed 10 lat wzbudziły duże protesty lokalnej społeczności. Dlatego marszałek przeznaczył kilkaset tysięcy zł na zaprojektowanie węzła w Poroninie, wspólnie ze Starostwem Tatrzańskim i gminą. Generalna Dyrekcja zobowiązuje się ten projekt zrealizować, a jest to koszt 40 milionów zł. Kilka dni temu mieliśmy wstępną, ustną decyzję, teraz jest ona już „na papierze". To pozwoli Generalnej Dyrekcji już w tym roku, przed wakacjami, rozpocząć pierwszy etap tej inwestycji, czyli remont mostu w Poroninie. Kolejnym krokiem będą prace projektowe dotyczące całego węzła.

W 2017 roku ma powstać drogowy węzeł w Poroninie.

Prace przy moście w Poroninie mają się rozpocząć w czerwcu, równocześnie będą trwały prace projektowe. Porozumienie między GDDKiA a samorządem wojewódzkim ma być podpisane do kilku tygodni. Cała węzłowa inwestycja powinna się zakończyć w półtora roku do dwóch lat.

- W początkach 2017 r. powinniśmy już jeździć „zakopianką" w zupełnie innych warunkach, jeżeli oczywiście nie wystąpią przeszkody geologiczne – mówi prof. Hodorowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taka informację na stronie Białki.

http://www.bialkatatrzanska.pl/2014-11-20-11-21-23/aktualno%C5%9Bci/387-nowa-kolej-rusza.html

Może jechać?

Ci to mają tempo :happy:

A gdzie to dokładnie postawili? Byłem tam ostatnio i nie widziałem żadnej nowej kolei, najnowsze to te dwie na Jankulakowskim (VI i VIII). Na mapce też jeszcze nie ma 9-tki.

edit: ok, już doczytałem - to będzie kolejka na Wysoki Wierch.

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to dokładnie postawili? Byłem tam ostatnio i nie widziałem żadnej nowej kolei, najnowsze to te dwie na Jankulakowskim (VI i VIII). Na mapce też jeszcze nie ma 9-tki.

edit: ok, już doczytałem - to będzie kolejka na Wysoki Wierch.

To chyba tylko żarcik na Prima Aprilis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno wyczuć, news z 26.11.2014 był taki jak poniżej, obie kolejki na Jankulakowski już działają.

"W realizacj są również dwie nowe koleje: nr VIII na Jankulakowskim Wierchu oraz nr IX Kolej Remiaszów. Obie to innowacyjne koleje krzesełkowe umożliwiające transport dzieci poniżej 125 cm wzrostu (automatyczne otwieranie i zamykanie pałąka + jego nadzór) oraz regulowany przenośnik taśmowy służący do wsiadania. Dokonuje on automatycznego pomiaru wysokości osób wsiadających, dostosowując każdorazowo wysokość krzesełka do wysokości, która będzie właściwa dla najniższej z osób – zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i normami.

Długości nowych tras to odpowiednio 760 oraz 900 metrów. Planowane otwarcie w styczniu 2015r."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2020r. będzie można dojechać pociągiem do Zakopanego w godzinę! :applause: Nowa linia kolejowa Podłęże-Piekiełko ma spowodować szybsze pokonanie trasy. http://podhaleregion.pl/index.php/wiadomo%C5%9Bci/powiat-nowotarski/12768-w%C4%99ze%C5%82-w-poronienie-%E2%80%93-2017-rok,-z-krakowa-do-zakopanego-kolej%C4%85-w%E2%80%A6-60-minut-%E2%80%93-po-2020-roku

W 2017 roku ma powstać drogowy węzeł w Poroninie.

To też Prima Aprilis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wyciąg na Gubałówce!

Od grudnia ma działać na Gubałówce nowy wyciąg orczykowy o dł. 382m (od dolnej stacji kolei linowo-terenowej). Powyżej planowanego orczyka grunty należą do rodziny, która od 10 lat nie chce, żeby została otwarta trasa przechodząca przez ich działkę.

http://m.strefabiznesu.gazetakrakowska.pl/artykul/w-zakopanem-maja-dosc-narciarze-wroca-na-gubalowke

gubalowka_wyciag.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde z tymi Byrcynami... Co za kołtuństwo. Moje moje moje... żeby się udławili tą glebą... Pazerne toto...

A jakoś tak nie dawno w TV coś było, że oni ponoć już odpuszczają, że będzie teraz wielkie białe szaleństwo... I co..? Już nie aktualne..??

Na miejscu PKL zbudowałbym nie orczyk a krótkie krzesło, nawet 6CLD. Powinno być zaprojektowane tak, żeby po "byrcynich szopkach" (bo w końcu kiedyś się skończą nie..? )

można je było bez przeszkód i zbędnych ceregieli przedłużyć do sensownej długości.

Co za ludzie... chłop zywemu nie psepuści...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde z tymi Byrcynami... Co za kołtuństwo. Moje moje moje... żeby się udławili tą glebą... Pazerne toto...

Wolność jest, to każdy może robić co chce! Np.zamknąć trasę z kilkudziesięcioletnią historią!

Na miejscu PKL zbudowałbym nie orczyk a krótkie krzesło, nawet 6CLD. Powinno być zaprojektowane tak, żeby po "byrcynich szopkach" (bo w końcu kiedyś się skończą nie..? )

można je było bez przeszkód i zbędnych ceregieli przedłużyć do sensownej długości.

Co za ludzie... chłop zywemu nie psepuści...

Chyba taniej jest teraz zbudować orczyk, za kilka lat go wywalić do Szczyrku i postawić kanapę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy tak chętnie i z entuzjazmem użyczacie swojego majątku dla dobra prywatnej/komunalnej firmy????

Ja raczej dziwię się drugiej stronie, że nie potrafi się dogadać. W końcu to ich interes. Jednak widocznie całkiem dobrze sobie radzą bez narciarzy, którzy i bez tego nie są szczególnie hołubionym targetem w Zakopanem...

PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotelnica Białczańska ------------Remiaszów Potok - Wysoki Wierch

Wczoraj i przedwczoraj , montowane były słupy i rolki , latał śmigłowiec dobre parę godzin .Praca wre pomimo błota , ale za parę tygodni powinna kolej być gotowa. Ciągle śledzę przez lornetkę postęp prac, W tej chwili Supersnow

zaczął zwozić rury do naśnieżania i inne towary .Pozdrawiam i życzę miłego dnia .

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że 'sezon ogórkowy' już prawie się rozpoczyna, człowiek myślami wybiega już do następnego sezonu zimowego. Na 'górskiej pustyni' jaką niewątpliwie jest region Warmii i Mazur, każda nowa inwestycja powoduje wypieki na twarzy zapaleńców białego szaleństwa. Jeśli dodać do tego, że budową zajął się sam Pan Tadeusz Gołębiewski, może z tego wyniknąć ciekawy projekt. Ślę najświeższe zdjęcia z budowy stoku przy Hotelu Gołębiewskim w Mikołajkach.

DSC_0479.jpg

DSC_0482.jpg

DSC_0483.jpg

DSC_0484.jpg

DSC_0485.jpg

DSC_0490.jpg

DSC_0491.jpg

DSC_0493.jpg

DSC_0494.jpg

DSC_0479.jpg.ee442f81876e4e6ee0664a1471efe131.jpg

DSC_0482.jpg.da5e484ea3cd9d538aae8961f050fd4c.jpg

DSC_0483.jpg.49568e18d0ee2f9b8be540a0ecb08882.jpg

DSC_0484.jpg.7074c914b3bea6fba7cb8db0465be463.jpg

DSC_0485.jpg.d275c479a7d4e322d0ed5c6f4a92bcba.jpg

DSC_0490.jpg.baa54b86cedf5405a4f465dab8e8a886.jpg

DSC_0491.jpg.d94b889e6e1aaf8e94df3f6068e58582.jpg

DSC_0493.jpg.1c32be018b303dd0b795b29c90b64ab5.jpg

DSC_0494.jpg.e7cf2110de559f25b6f9f68031466442.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych oficjalnych danych nie posiadam. Jak 'wieść gminna' niesie - krzesełko niewyprzęgane 2 lub 4 osobowe ok, 300-350m dł., trasa o długości ok. 650m (taki banan)- średnie nachylenie między 19 a 22% ( w zależności jak im wyjdzie). Wody do naśnieżania mają w bród. Oprócz jeziora Tałty dysponują 2 zbiornikami retencyjnymi. Znając inwestycje Pana Tadeusza to termin zima 2015 jest realny na tą chwilę (zobaczymy jak im pracę pójdą).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dodać do tego, że budową zajął się sam Pan Tadeusz Gołębiewski, może z tego wyniknąć ciekawy projekt.

A zajął się dosyć sensownie, bo zaczął od skonsultowania tego projektu na naszym forum, dzięki czemu uniknął poważnego błędu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17936-Tworzymy-nowy-stok-narciarski-potrzebujemy-porady!

A trzeba przyznać, że lokalizacja wydaje się być strzałem w dziesiątkę: na miejscu istnieje niewykorzystana zimą baza noclegowa, a w dodatku nie muszą się obawiać braku śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...