Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odwracasz kota ogonem! To przymierzająca się do władzy opcja pogrąży ten kraj w niebycie, ewentualnie w czarnej otchłani. Że o obciachu nie wspomnę. Widać, że rydzykowa indoktrynacja odnosi sukces. Szkoda.
Masz bardzo prymitywne widzenie świata. Według Ciebie, jeśli ktoś nie jest podatny na kłamstwa serwowane przez Gazetę Wyborczą oraz TVN, to już koniecznie musi być "moherem" oraz "wyznawcą Rydzyka".Na potwierdzenie tego co napisałem w swoim poprzednim komentarzu, przedstawiam zrzut ekranu przedstawiający wielkość długu publicznego Państwa Polskiego w momencie pisania mojego komentarza. Pochodzi on z internetowej strony organizacji FOR http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl/abc-dlugu założonej przez Leszka Balcerowicza.

DĹug publiczny 2015-07-05.jpg

Według tego licznika długu, średni dług na mieszkańca (wliczając w to starców kobiety oraz noworodki) wynosi ponad 28,5 tys PLN, a dług ukryty wynosi ponad 82,5 tys. PLN na mieszkańca. Co więcej, ten jawny dług rośnie o 250 mln PLN na dobę! http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl/metoda-liczeniaCzy w takim razie Leszek Balcerowicz też został przez Rydzyka zindoktynowany?
Żebyś był wiekowym moherem to nie miałbym złudzeń ale o ile mi wiadomo jesteś młodym człowiekiem. Straszne jest to, że sekciarska propaganda połyka coraz więcej młodych ludzi...
Rozczaruję Ci: jakkolwiek - wbrew temu co myślisz - wcale nie jest młodym człowiekiem, to nie jest żadnym "wyznawcą Rydzyka", ani nigdy go nawet nie miałem okazji słuchać! Co więcej, przez blisko 10 lat byłem gorącym wyznawcą Unii Demokratycznej, a potem Unii Wolności. Ale to było w czasach, kiedy człowiek był młody i głupi!Bo im dłużej się polityce i politykom przyglądałem, tym jaśniejszym się dla mnie stawało, że to jest banda cynicznych złodziei i oszustów, kłamiących jak najęci przed wyborami, a po dorwaniu się do władzy myślących tylko o tym, jakby się tu najszybciej nachapać i jednocześnie zapewnić sobie wiekuisty dostęp do koryta.
To Ty się martw Kolego co będzie kiedy Polska postawi na festiwal abstrakcyjnych i śmiesznych obiecanek cacanek pani Sz.
O to się nie martwię, na pewno nie będzie gorzej niż za rządów PO.A Twojej uwadze polecam ten wykres, również pochodzący z tego samego portalu co poprzedni:

DĹug publiczny 2001-2014.jpg

Zwróć uwagę, że w latach 2001-2014 tylko przez dwa krótkie okresy dług publiczny Państwa spadał, jeden z tych okresów przypadał na okres rządów Prawa i Sprawiedliwości. W okresie rządów PO ten dług (liczony w stosunku do PKB!) cały czas mocno rósł!
Cóż... "ciemny lud to kupi...", jak mawiał pewien nierozgarnięty bullterier.
Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że ten "bullterier" mówił wówczas o przedwyborczych obietnicach Platformy Obywatelskiej i jak się okazuje, miał rację! Ten "ciemny lud" przestał te kłamstwa kupować dopiero po ośmiu latach rządów PO!PS:Jak znam życie, to kolega moderator obudzi się zapewne dopiero wtedy, gdy ja opublikuje ten mój post :(Ale apeluję do Niego, jeśli dotychczas nie usuwał postów kolegi MOSTOSTAL, aby pozostawił także moją odpowiedź na te posty!

57da839b461e7_Dugpubliczny2015-07-05.jpg.5f83b2b676e8a9c4f9fe0d8c6ac2a566.jpg

57da839b5016c_Dugpubliczny2001-2014.jpg.732578fd40272336bf45df7c0a6c4005.jpg

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już gadać na ten temat. Każdy wie swoje. Po wygranej pisu dopiero będziesz mieć dług publiczny. Zobaczysz jak potężna kasa odpłynie do Watykanu, wszelkiej maści funduszy kościelnych i zasili konta tłustych biskupów. Nowa władza nie tknie KRUSu ani sponsorowania partii politycznych z BP! I wiele, wiele innych!

Do tego będziesz mieć wojnę z ruskimi o grata ze smoleńska, kolejną odsłonę idiotyzmu z tym związanego za który zapłacisz z własnej kieszeni.

Rozdawnictwo p. Szydło skończy się mega kryzysem jakiego jeszcze nie mieliśmy. Na prawdę chcesz Polski okraszonej takimi kreaturami jak Kaczyński, Maciarewicz, Pawłowicz, ks.Oko, Sobecka, Ziobro itp....? A może chcesz być budzony o 6 rano przez CBA z nieokrzesanym Kamińskim na czele (sieg heil)!.

To ciemnogród! Masakra! Populizm jednak zwycięża. Tak jak w Grecji!

Kiedy zrozumiecie, że aby w Naszym Kraju było lepiej musi najpierw wymrzeć pokolenie homosovieticusów i ludzi skażonych tamtym myśleniem, nieróbstwem, przywilejami z klucza partyjnego i mającymi roszczeniowy stosunek do państwa.

Ja nie twierdzę, że teraz jest idealnie. Sam mam wiele pretensji do obecnej władzy. Nie chcę jednak mieć jeszcze gorzej a na to się zanosi. Chyba nie wierzysz w pustosłowie i głupie obiecanki składane przez p. Szydło, marionetkę wiadomo kogo.

Z resztą. o czym my tu mówimy... Nikt nikogo tu nie przekona do swoich racji. To ogień kontra woda. Białe vs czarne. Na szczęście nikt nikogo tu na siłę nie trzyma i można wyjechać. W końcu tyle pięknych i normalnych krajów jest w Europie i nie tylko.

Moderator zapewne wywali całą tą dyskusję. I słusznie. Prawda, że to nie miejsce na takie dysputy. I zapewne siedziałbym cicho gdyby Peszkod nie zaczął pisić w swoim poście. Nie będę siedział cicho bo nie zgadzam się z tą propagandą.

Ubolewam tylko nad tym, że Moder usuwa tylko moje posty co wskazuje na jego stronniczość, a tak być nie powinno.

o im dłużej się polityce i politykom przyglądałem, tym jaśniejszym się dla mnie stawało, że to jest banda cynicznych złodziei i oszustów, kłamiących jak najęci przed wyborami, a po dorwaniu się do władzy myślących tylko o tym, jakby się tu najszybciej nachapać i jednocześnie zapewnić sobie wiekuisty dostęp do koryta....

W tym się z Tobą zgadzam co do joty i podpisuję się wszystkimi kończynami. Polityka to szambo !

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.radioccm.pl/

Wyczytałem takie coś.

"Pracują na całego w Szczyrku.

Gorąco - więc mamy coś dla ochłody... W Szczyrku - trwają prace nad przebudową ośrodka narciarskiego Czyrna - Solisko. Słowacka spółka Tatra Mountain Resorts ciągle pracuje tu nad zmianą otoczenia - i przede wszystkim nad doposażeniem ośrodka. Trwają także prace papierkowe.

Mówi nam prezes spółki, Bogus Hlavaty. Pod Skrzyczne zjeżdza już nowy sprzet - w tym elementy kolejki gondolowej. Ta jest już montowana. Słowacy chcą by była gotowa już na ten sezon."

Myślę że to chodzi o kolejke na beskid bo tam już może są przywożone elementy nowej kolejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.radioccm.pl/

Wyczytałem takie coś.

"Pracują na całego w Szczyrku.

Gorąco - więc mamy coś dla ochłody... W Szczyrku - trwają prace nad przebudową ośrodka narciarskiego Czyrna - Solisko. Słowacka spółka Tatra Mountain Resorts ciągle pracuje tu nad zmianą otoczenia - i przede wszystkim nad doposażeniem ośrodka. Trwają także prace papierkowe.

Mówi nam prezes spółki, Bogus Hlavaty. Pod Skrzyczne zjeżdza już nowy sprzet - w tym elementy kolejki gondolowej. Ta jest już montowana. Słowacy chcą by była gotowa już na ten sezon."

Myślę że to chodzi o kolejke na beskid bo tam już może są przywożone elementy nowej kolejki

Obczaję wam, ale za tydzień. Teraz kierunek północ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.radioccm.pl/Wyczytałem takie coś."Pracują na całego w Szczyrku.Gorąco - więc mamy coś dla ochłody... W Szczyrku - trwają prace nad przebudową ośrodka narciarskiego Czyrna - Solisko. Słowacka spółka Tatra Mountain Resorts ciągle pracuje tu nad zmianą otoczenia - i przede wszystkim nad doposażeniem ośrodka. Trwają także prace papierkowe. Mówi nam prezes spółki, Bogus Hlavaty. Pod Skrzyczne zjeżdza już nowy sprzet - w tym elementy kolejki gondolowej. Ta jest już montowana. Słowacy chcą by była gotowa już na ten sezon."Myślę że to chodzi o kolejke na beskid bo tam już może są przywożone elementy nowej kolejki
Dziś przejechałem przez Szczyrk, od Hali Pośredniej po dolinę Biłej. W całym masywie Skrzycznego nie dzieje się nic, no chyba ze chodzi o jakiś poboczny parking. Wdrapałem się kawałek w kierunku Skrzycznego by zobaczyć, czy przypadkiem nie zrobili tego przejazdu z trasy FIS do dolnej stacji kolei (jakiś "mostek"), ale powiem Wam, że w ogóle nie wydaje mi się on możliwy. Trasa FIS na całym dolnym odcinku biegnie sporo niżej od Widokowej i to jeszcze za głęboką doliną, nie wiem jak oni zamierzają to wykombinować. Wszystko jest zarośnięte wysoką trawą, nic tam nie robią.Za to na Beskidzie prace trwają, ale nie wdrapywałem się na górę. Stoi ok. 10 armatek, wygląda jakby przygotowywali się już na ten sezon. Za to z Klimczoka, gdzie byłem kilka dni wcześniej, było widać intensywne prace terenowe na całej górnej polanie Beskidu.

beskid2.jpg

beskid1.jpg

beskid2.jpg.cc42b3004607b39525b0dd3a06e2b19d.jpg

beskid1.jpg.80346a60ca0d87a607c0c030760bd46b.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Gdyni oddano do użytku kolejkę linowo szynową, prostszą i krótszą wersję "Gubałówki". Wagon to kabina CWA obstalowana na platformie jeżdżącej po rurowych szynach na wzór kolejek górskich z lunaparku. Wagonik jest jeden, bezobsługowy, działający na zasadzie windy. Znacznie usprawnia wjazd na Kamienną Górę. Można tak dojechać autem ale trzeba słono płacić za parking, że o braku miejsc postojowych nie wspomnę.

Kolejka jest ... d a r m o w a !!! Ciekawe jak długo.

http://trojmiasto.tv/Kolejka-na-Kamienna-Gore-11705.html

http://trojmiasto.tv/Pierwsze-godziny-kursowania-kolejki-na-Kamienna-Gore-11885.html

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kolejka-na-Kamienna-Gore-kursuje-z-problemami-n92310.html

http://trojmiasto.tv/Wjazd-kolejka-na-Kamienna-Gore-11899.html

[video=youtube;Q29-ni53kE8]

1172733.jpg

Gdynia_-_Kamienna_Gora_-_kolejka_torowa_foto_1.jpg

558bf54bcadeb_o,size,933x0,q,70,h,18dbb7.jpg

z18141729V,Kolejka-szynowa-juz-w-lipcu-bezplatnie-bedzie-wozi.jpg

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno, dawno temu obowiązywało takie hasło - tysiąc szkół na tysiąclecie państwa. Może teraz każde miasto które ma jakąś górkę, musi mieć kolejkę na nią!!!

Albo jeszcze lepiej każde miasto - aquapark i kolejkę!

PS Fajnie się wydaje cudze pieniądze (zwłaszcza jak przy okazji można przyciąć do własnej kieszeni)

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. we Wrocku też zbudowano mega gondolę... Po co..?

To należy raczej rozpatrywać w kategoriach atrakcji turystycznej. Gdynia swoją drogą jest dość bogata bo zawsze miała szczęście do prezydentów w przeciwieństwie do reszty 3miasta. Stać ich to zbudowali. Lepsze to niż plany budowy lotniska w Babich Dołach które byłoby odległe o 30km od Rębiechowa. To był dopiero chory plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie, ale a'propo prywatyzacji PKL do PKG (btw. zrobią coś w końcu? :< tyle naobiecywali)

http://www.wykop.pl/link/2652729/pkl-przekret-wiekszy-niz-amber-gold/

http://www.radiownet.pl/publikacje/starosta-tatrzanski-koleje-linowe-sprzedano-na-slupa

I takie małe podsumowanie całości w komentarzu

Sprawa smierdzi na kilomter, bo nawet radni Zakopanego byly zszkokowani, gdy dowiedzili sie, ile procent udzialow przypadnie miastu. Tygodni Podhalanski wlasciwie od trzech lat o niczym innym nie pisze.

Gminy mają aktualnie mniej niż 0.5% kapitału, czyli nie mają żadnego prawa głosu w sprawach istotnych dla PKL.

i takie trochę na wisienkę

http://www.wykop.pl/wpis/13510221/nie-bylo-mnie-kilka-lat-w-gorach-wiec-szczenka-mi-/

Oczywiście wszystko jest lekko podkolorowane, i robienie z igły widły, ale jak dla mnie, to prywatyzacja PKL śmierdzi na kilometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa smierdzi na kilomter, bo nawet radni Zakopanego byly zszkokowani, gdy dowiedzili sie, ile procent udzialow przypadnie miastu...

Nie wiedzieli, nie chcieli wiedzieć, czy rżną głupa, a właściwie robią wodę z mózgów naiwnym słuchaczom.

Sami zakładali tę spółkę i nie wiedzieli jaki procent udziałów będą mieli??? Wspaniali udziałowcy. Jeszcze o takich nie słyszałem.

Natomiast pamiętam jak cieszyli się jak dzieci, że taką świetną spółkę założyli i że nie oddadzą Kasprowego wrednym Słowakom...

No cóż - za głupotę trzeba płacić. Szkoda, że nie płacą z własnej kieszeni.

A najlepiej całą winę zrzucić na innych...

Kabaret.

Tadek.

PS.

Tak na marginesie, całe szczęście dla narciarstwa w Polsce, że TMR w końcu nie mógł kupić PKLu...

Jedyna jasna strona tej prywatyzacji!

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAKRES RZECZOWY INWESTYCJI :

Ogólne założenia funkcjonalno- użytkowe :

Podstawowe parametry funkcjonalno użytkowe projektowanego wyciągu orczykowego tzw. talerzykowego:

1) rodzaj wyciągu narciarskiego - o wysokim prowadzeniu liny z zaczepem 1 osobowym,

2) różnica wysokości - ca125,0 m,

3) długość wyciągu narciarskiego ~ca 545 mb.,

4) przepustowość wyciągu narciarskiego 700 – 800 osób/godzinę,

5) prędkość transportu płynnie regulowana od 1,5 – 3,5 m/s,

6) napęd elektryczny na dole ~ 37 kW,

7) peron górny z wysiadaniem narciarza bezpośredniona kole przewojowym,

8) ilość podpór trasowych – wg zastosowanej technologii,

9) zabezpieczenie konstrukcji stalowej- ocynk,

10) gwarancja - 36 miesięcy,

11) czas naprawy serwisowej - 12 godzin,

12) obiekt sterówki ( jeśli wymagany) powierzchnia użytkowa ~ 4 m2,

13) linie kablowe, elektryczne i sterownicze ,monitoringu terenu wraz z ukształtowaniem terenu,

14) ułożenie światłowodu B2Y 24E 1-mod w rurze osłonowej wzdłuż trasy wyciągu (długość ca 600m) z montażem w szafkach dystrybucyjnych na stacjach wyciągu.

Są już wyniki przetargu. Wykonawca Tatralift - Kieżmark cena 1,5 mln zł. Dla porównania kolejka Leitner Jaworzyna - Skrzyczne coś koło 20 mln zł. Gdyby więcej takich tanich wyciągów to i karnety byłyby tańsze Edytowane przez christofer30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już wyniki przetargu. Wykonawca Tatralift - Kieżmark cena 1,5 mln zł. Dla porównania kolejka Leitner Jaworzyna - Skrzyczne coś koło 20 mln zł. Gdyby więcej takich tanich wyciągów to i karnety byłyby tańsze

No ale nie porównuj talerzyku o długości 550 m. z wyprzęganym 4-osobowym wyciągiem krzesełkowym o długości 1200m., a poza tym jak dla mnie 1.2 miliona to jakoś szczególnie tanio nie jest, bo koszt 4 osobowej niewyp. kanapy Tatraliftu to ~5-6 mln. złotych

btw. strona tatralift:

Szczyrk, POLSKA (SLO 6) - konstrukcja

:o ?

Edytowane przez cody3223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...