Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Plany, zebrania, informacje są elementem tzw. nowoczesnego biznesu. Nie sztuka wybudować coś, sztuka na tym zarobić! Takie gry powodują ruchy notowań na giełdzie, (gawiedż wierzy, że stan giełdy odzwierciedla rzeczywisty stan gospodarki i wartości firm, a nie jest czystą spekulacją), no i o to chodzi. Dodatkowo, nawet jak się chce coś wybudować i dostać dofinansowanie, np. tzw. unijne, trzeba przygotować wszelkie papiery. Kto to robił, wie o co chodzi.

Zostawmy te gry. Dla nas ważne czy w ogóle coś wybudują i kiedy. Mam nadzieję że tak. Szkoda tylko że kasa za PLK juz dawno przejedzona a teraz to my będziemy dostarczycielem zarobku dla jakiegoś funduszu spekulacyjnego. No ale jak gajowy zakazał Lasom Państwowym, to zakazał! To się nazywa skuteczność.

Ty człowieku ledwo co wróciłeś i znowu wygadujesz te swoje prawdy oświecone. Uspokój się i pisz na temat, bo wchodząc na forum narciarskie nikt nie ma ochoty tego czytać. Znowu polecisz na banicje i będziesz miał pretensje do całego świata. Ludzie tu chcą odpocząć i porozmawiać o swojej narciarskiej pasji, a Ty z buciorami ze swoimi polityczno i pseudoeknomicznymi wypocinami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak czytasz. Ba, komentujesz, nic nie wnosząc do dyskusji o inwestycjach. Przeczytaj jeszcze raz swój komentarz i zastanów się czy jest na temat? Pozbądź się uprzedzeń i włącz myślenie. Przeczytaj mój post tyle razy aż dostrzeżesz ze piszę o budowaniu, czyli o inwestycjach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wezmę Bumera w obronę - fakt w ostatnim poście o tym pisze, choć może nie od razu to widać.

Natomiast nie podoba mi się ferowanie wyrokami w stylu wiadomo czyim co ma miejsce kilka postów niżej.

Panowie. Dość już złego się dzieje w kraju. Nie dokładajmy się do tego. Ja pasuję. Nie będę na TYM FORUM więcej politykować ani uderzać w polityczną nutę. Wszyscy wiedzą kto jest kto i kogo lubi. Upust swoim sympatiom politycznym daliśmy tu pół roku temu.

Im (tym i tamtym) chodzi właśnie o to, żebyśmy się pożarli i skakali sobie do gardeł.

Dejcie pokój.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolajki.JPG

W tych nizinnych ośrodkach często ukrywają prawdziwe parametry stoku. Mamy wyścig na "najdłuższą trasą w Północnej Polsce"). Jeszcze niedawno widziałem reklamę stoku w Mikołajkach mówiącą o 700 m trasy. Z załączonej fotki wynika, że stok ma 317 m i 38 m przewyższenia. Co stanowi daje 12% średniego nachylenia. Dla porównania słynny "płaski" stok w Białce to ok. 13%. Trasa okrężna ma ponad 400 m więc średnie nachylenie jest poniżej 10%. Szału nie ma. Ciekaw jestem prawdziwych parametrów Kurzej Góry. Na moje oko to jakieś 55 m przewyższenia. W związku z tym trasa nr 2 (700 m) musi być męcząco płaska.

Mikolajki.JPG.7961913a084a6bbdac789cdd1614b1ce.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Samorząd Ustronia postanowił również zainwestować w Czantorię. Chodzi o dofinansowanie naśnieżenia i oświetlenia trasy nr 2 'Faturka'. Na ten cel przekazano z budżetu milion złotych.

informacja z http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,32799,ustron--jaki-budzet-.html

Od jakichś 10 lat się o tym naśnieżaniu mówiło, może tym razem w końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to wczoraj przeczytałem , chyba jednak jakieś przekłamanie tutaj mamy

o ile naśnieżanie niebieskiej jest OK to oświetlenie przede wszystkim czerwonej powinno się w pierwszej kolejności zrobić

O ile pamiętam to na Fakturze wcale nie ma naśnieżania. Swoją drogą nigdy jeszcze nie widziałem aby ten wyciąg w ogóle chodził. Faktura jest stosunkowo wysoko i do tego niezbyt stroma więc będzie łatwa w utrzymaniu. Schodziłem tym stokiem latem i jest bardzo przyjemny, bardziej przypomina czerwoną niż niebieską. Co do czerwonej jedynki to w pierwszej kolejności poprawa naśnieżania i zbiornik na wodę. Swoją drogą oni mają tam 25 lanc i pare armat a mają problem z naśnieżeniem tego stoku. Widziałem skuteczność takich lanc na Kubinskiej Holi i oni chyba w 3 dni potrafią naśnieżyć cały ośrodek. Te z Czantorii to chyba są jakieś atrapy :stupid: Szkoda bo góra jest super i ma potencjał ale jak zwykle złe zarządzanie robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzień dobry:) Beskid Sport Arena przygotowuje się do utwardzenia części trasy czerwonej nr.4 (polana dolna). Jako pierwsi w Polsce podpisaliśmy umowę na dostawę technologi z renomowaną firmą Steinbach Alpin. Na zdjęciu widzicie najsilniejszą maszynę z floty Beskid Sport Arena - Pisten Bully 600, przygotowującą powierzchnię śniegu do utwardzenia. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, wykorzystując najnowocześniejsze światowe technologie, dążymy do zapewnienia komfortu jazdy:)" Info z FB

Edytowane przez marek_kapica
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...