Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna kanapa na nizinach :) 

Tym razem w województwie lubelskim, w zeszłym roku miałem tam okazję być:

Stok narciarski Chrzanów u Rzetelskiego :) 

Bardzo fajne miejsce gdzie czeka na mnie darmowy karnet za relację na Skionline :) 

Kanapa 4 osobowa :) 

kanapa.thumb.jpg.e963ed28b6b1d2da83bd11ac37394a42.jpg

No i trochę inwestycji w trasy - wąska nartostrada, będzie teraz autostradą :o 

Praca wre!

trasa.jpg.b25add93f70033736966b17495a3cb54.jpg

Super!

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
32 minuty temu, artix napisał:

A czy ktoś widział zakres prac na Zakopiance? 

Naprawde jest rozmach. 

Rozmach to chyba za dużo powiedziane, ale "chłopcy drogowcy" walczą ostro.

Jechałem chyba ze 2 tyg. temu, podpory pod wiadukty stoją, szykowali szalunki pod wylewnie betonu... ale trochę to jeszcze potrwa. 

Jak byś wybierał się w te rejony, to radzę przez Slovakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek napisał:

Rozmach to chyba za dużo powiedziane, ale "chłopcy drogowcy" walczą ostro.

Jechałem chyba ze 2 tyg. temu, podpory pod wiadukty stoją, szykowali szalunki pod wylewnie betonu... ale trochę to jeszcze potrwa. 

Jak byś wybierał się w te rejony, to radzę przez Slovakie

Byłem w zeszły weekend ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 27.08.2017 o 20:48, Jasiek napisał:

Rozmach to chyba za dużo powiedziane, ale "chłopcy drogowcy" walczą ostro.

Jechałem chyba ze 2 tyg. temu, podpory pod wiadukty stoją, szykowali szalunki pod wylewnie betonu... ale trochę to jeszcze potrwa. 

Jak byś wybierał się w te rejony, to radzę przez Slovakie

Na stronie forum skyscapercity pojawiło się trochę zdjęć wykonanych przez nadzór. Widać na nich jak skomplikowana jest budowa raptem 16 km drogi. Część zdjęć, zwłaszcza jak się zestawi to co budują z wielkością stojącego obok domu, albo wielkością koparki lub ciężarówki, pokazuje jak wielkie obiekty powstają przy budowie Zakopianki:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=120015&page=513 

Ja się cieszę, bo każda taka inwestycja przybliża mnie do momentu, w którym spod drzwi domu w KRK na Bielą Put pod Chopokiem dojadę w ok. 2h. Dzisiaj jest to ok. 2:45, więc trzeba znaleźć jakieś 3 kwadranse. Obecna inwestycja na Zakopiance mam nadzieję że daje szanse na jakieś 10-15 min. oszczędności. Reszta do wyciśnięcia po stronie słowackiej (rozbudowa R3 do Ruzemberoka i D1), ewentualnie rozbudowa u nas od Rabki do Jabłonki, choć tam i tak się nieźle jedzie. Może w ciągu 10 lat się uda dojść pod te 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, leitner napisał:

Info o inwestycjach w Karpaczu na Kopie. Oprócz kolei krzesełkowo - gondolowej zostanie wybudowana instalacja sztucznego naśnieżania, ale to nie koniec inwestycji w tym ośrodku :) 

http://www.skionline.pl/stacje/kopa-pod-sniezka-najnowsze-inwestycje-w-karpaczu,newsy,7447.html 

Szklarska Poręba też inwestuje:

https://wroclaw.tvp.pl/33871515/nowe-inwestycje-narciarskie-na-szrenicy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie forum skyscapercity pojawiło się trochę zdjęć wykonanych przez nadzór. Widać na nich jak skomplikowana jest budowa raptem 16 km drogi. Część zdjęć, zwłaszcza jak się zestawi to co budują z wielkością stojącego obok domu, albo wielkością koparki lub ciężarówki, pokazuje jak wielkie obiekty powstają przy budowie Zakopianki:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=120015&page=513 
Ja się cieszę, bo każda taka inwestycja przybliża mnie do momentu, w którym spod drzwi domu w KRK na Bielą Put pod Chopokiem dojadę w ok. 2h. Dzisiaj jest to ok. 2:45, więc trzeba znaleźć jakieś 3 kwadranse. Obecna inwestycja na Zakopiance mam nadzieję że daje szanse na jakieś 10-15 min. oszczędności. Reszta do wyciśnięcia po stronie słowackiej (rozbudowa R3 do Ruzemberoka i D1), ewentualnie rozbudowa u nas od Rabki do Jabłonki, choć tam i tak się nieźle jedzie. Może w ciągu 10 lat się uda dojść pod te 2h.
A Slowacy maja jakieś konkretne plany na tą drogę? Bo na razie chyba nic się tam nie dzieje.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

A Slowacy maja jakieś konkretne plany na tą drogę? Bo na razie chyba nic się tam nie dzieje.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka
 

Coś się tam dzieję. 

W zakresie D1 - obwodnicy Rużemberoka - to powinna być skończona do 2017 roku. Jest to projekt pewnie równie trudny jak nasza Zakopianka i mimo, że ja patrząc na ostatnie zdjęcia, to jakoś tego końca 2017 roku nie widzę, ale na pewno coś się tam dzieje:

http://www.dialnica.info/dialnice/D1_Hubova-Ivachnova.html

W zakresie R3 - ogłoszono przetarg na kontynuowanie tego kawałka, który jest. Na razie więc może przełomu nie ma, ale jakimiś drobnymi kroczkami coś się tam poprawia:

http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/slowacy-oglaszaja-przetarg-na-droge-w-strone-polski-59369.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę informacji w linkach o inwestycjach: 

- w Szklarskiej - nowa łatwa trasa + naśnieżanie, może wreszcie Lola będzie ruszać z początkiem zimy, no i pytanie kiedy wymiana krzeseł 

- w Karpaczu - nowe krzesło od grudnia + naśnieżanie. 

Jest też trochę zdjęć tutaj i tutaj

 

 

 

Screenshot_2017-09-13-22-36-56.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, p.e.t.e napisał:

Na stronie ośrodka w Karpaczu zamieszczona jest informacja o tym, że nowy wyciąg krzesełkowy będzie oddany najwcześniej w styczniu lub lutym 2018.   

Ja też słyszałem z tzw. dobrze poinformowanego źródła, że krzesło ruszy na sezon, ale letni 2018, a nie zimą. Tak więc z dużym zainteresowaniem czytam doniesienia, że jest jakaś nadzieja na to, że coś się stanie tej zimy. Z systemem naśnieżania, to też tak podobno nie do końca, bo póki co zostanie przygotowana instalacja pod naśnieżanie tj. przede wszystkim rurociągi, ale póki co bez reszty szpejów tj. pomp, lanc itd. Moje "źródło" twierdzi, że problemem tego projektu niestety jest zasobność portfela inwestora, która nie pozwala na wykonanie tak spektakularnego postępu jak w ośrodkach gdzie tej kasy jest więcej. Rzeczy mają się dziać i iść w dobrym kierunku, ale niestety wolniej niż dałoby się to zrobić gdyby kasa była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego (chyba też) dobrze poinformowanego źródła wynika że kolej ruszy zimą. Z naśnieżaniem niestety będzie jak mówisz - ważne, że chociaż robią ten pierwszy krok (czyli nawet jak kolej ruszy w lutym, to być może nie dla narciarzy).

 

Oprócz armat/lanc szykują się kolejne inwestycje w następnych sezonach. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O otwarciu w grudniu mówi m.in. poniższa informacja:

Screenshot_2017-09-13-22-37-33.thumb.png.a2b162f0eedfa9caf4ca9e06e0b5d196.png

Czy jest to realny termin, czy tylko informacja dla turystów chcących odwiedzić Karpacz w święta czy Sylwestra, mająca na celu ich przyciągnięcie, a nie odstraszenie późniejszym terminem otwarcia, czas pokaże. Porównując do zeszłorocznej budowy krzesła w Czarnej Górze termin rozpoczęcia prac jest podobny, ale jednak koło miesiąca późniejszy i biorąc pod uwagę fakt, że w CG odbiory robione były ekspresowo a otwarcie odbyło się też niedługo przed świętami może być ciężko z dotrzymaniem planowanego terminu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia Thursday, September 14, 2017 o 09:43, Cosworth240 napisał:

Ja też słyszałem z tzw. dobrze poinformowanego źródła, że krzesło ruszy na sezon, ale letni 2018, a nie zimą. Tak więc z dużym zainteresowaniem czytam doniesienia, że jest jakaś nadzieja na to, że coś się stanie tej zimy. Z systemem naśnieżania, to też tak podobno nie do końca, bo póki co zostanie przygotowana instalacja pod naśnieżanie tj. przede wszystkim rurociągi, ale póki co bez reszty szpejów tj. pomp, lanc itd. Moje "źródło" twierdzi, że problemem tego projektu niestety jest zasobność portfela inwestora, która nie pozwala na wykonanie tak spektakularnego postępu jak w ośrodkach gdzie tej kasy jest więcej. Rzeczy mają się dziać i iść w dobrym kierunku, ale niestety wolniej niż dałoby się to zrobić gdyby kasa była.

Aleś palnął! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...