Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia Friday, October 06, 2017 o 13:13, Cosworth240 napisał:

Dotarła do mnie plotka, że wokół ośrodka zaczęła kręcić się grupa inwestycyjna związana pewnym Panem Sobiesławem, co to do Polski Mercedesy sprowadza i że niby od tego roku ośrodek być może będzie już zarządzany przez ludzi związanych z tym inwestorem. Ponieważ jednak wokół ośrodka narosło już tyle mitów i legend, a plotek jeszcze więcej, to jestem ciekawy czy JC, Leitner albo gregor_g4 lub ktokolwiek słyszał o takich pomysłach przed zbliżającym się sezonem... ??? 

 

Dnia Friday, October 06, 2017 o 14:01, JC napisał:

Niestety nie, a wiadomości, które do mnie docierająca nie są optymistyczne.

 

Dnia Friday, October 06, 2017 o 17:43, Cosworth240 napisał:

Hmm... to niedobrze, bo moja plotka pochodzi od osoby poważnej i dość dobrze zorientowanej w sprawach polskich ośrodków narciarskich i naprawdę się ucieszyłem, że coś się dobrego może zacząć wokół tej góry dziać....

 

Dnia Thursday, September 14, 2017 o 09:43, Cosworth240 napisał:

Ja też słyszałem z tzw. dobrze poinformowanego źródła, że krzesło ruszy na sezon, ale letni 2018, a nie zimą. Tak więc z dużym zainteresowaniem czytam doniesienia, że jest jakaś nadzieja na to, że coś się stanie tej zimy. Z systemem naśnieżania, to też tak podobno nie do końca, bo póki co zostanie przygotowana instalacja pod naśnieżanie tj. przede wszystkim rurociągi, ale póki co bez reszty szpejów tj. pomp, lanc itd. Moje "źródło" twierdzi, że problemem tego projektu niestety jest zasobność portfela inwestora, która nie pozwala na wykonanie tak spektakularnego postępu jak w ośrodkach gdzie tej kasy jest więcej. Rzeczy mają się dziać i iść w dobrym kierunku, ale niestety wolniej niż dałoby się to zrobić gdyby kasa była.

 

Dnia Thursday, September 14, 2017 o 23:15, artkas napisał:

O otwarciu w grudniu mówi m.in. poniższa informacja:

Screenshot_2017-09-13-22-37-33.thumb.png.a2b162f0eedfa9caf4ca9e06e0b5d196.png

Czy jest to realny termin, czy tylko informacja dla turystów chcących odwiedzić Karpacz w święta czy Sylwestra, mająca na celu ich przyciągnięcie, a nie odstraszenie późniejszym terminem otwarcia, czas pokaże. Porównując do zeszłorocznej budowy krzesła w Czarnej Górze termin rozpoczęcia prac jest podobny, ale jednak koło miesiąca późniejszy i biorąc pod uwagę fakt, że w CG odbiory robione były ekspresowo a otwarcie odbyło się też niedługo przed świętami może być ciężko z dotrzymaniem planowanego terminu.

 

17 godzin temu, leitner napisał:

Dzisiaj w Polsacie News potwierdzono termin otwarcia kolei na Kopę - ma być gotowa na święta BN. Część starego "Zbyszka" jest już zdemontowana. Obecnie trwa wylewka betonu (nie pamiętam tylko czy chodziło o stację czy o podpory).

 

6 godzin temu, Cosworth240 napisał:

No to Dodo drogi napisz coś więcej... chyba, że to miała być wypowiedź w stylu Dyrektora Mieczysława, naczelnika więzienia z Kilera: "wiem, ale nie powiem..."

Poczytaj jeszcze raz te posty. Powołując się na doskonale zorientowane źródła niestety trochę się ośmieszasz. Albo podaj źródło info, albo powołaj się na portal,gazetę czy telewizję. A ploty z pod budki z piwem zachowaj dla siebie, Bądź przyznaj, że zasłyszałeś w barze przy drinku . Najgorsze te twoje źródła informacji, groteska. A cała śmieszność delikatnie mówiąc, spada na ciebie, nie na twoich informatorów. Jak nie wiem to nie piszę. Siemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, leitner napisał:

Obecnie trwa wylewka betonu

Widziałem ten reportaż i nie było to lanie betonu a zbrojenie wykopu pod stację, to jest miesiąc za późno aby zdążyć jeszcze w tym roku.

Nawet TMR nie postawi kanapy w 2 miesiące, realny termin nowy wyciąg na Kopę  2018r.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dodo napisał:

 

Poczytaj jeszcze raz te posty. Powołując się na doskonale zorientowane źródła niestety trochę się ośmieszasz. Albo podaj źródło info, albo powołaj się na portal,gazetę czy telewizję. A ploty z pod budki z piwem zachowaj dla siebie, Bądź przyznaj, że zasłyszałeś w barze przy drinku . Najgorsze te twoje źródła informacji, groteska. A cała śmieszność delikatnie mówiąc, spada na ciebie, nie na twoich informatorów. Jak nie wiem to nie piszę. Siemka.

Sorry dodo, ale ale ja nie pije... ?  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u góry wygląda to już całkiem dobrze. :)

Zobaczymy jak szybko pójdzie z dołem, bo tam - zgodnie z ostatnimi zdjęciami w reportażu Polsatu z 16 października, o którym wcześniej pisaliście - są jeszcze daleko w polu z budową stacji.

kopa1.thumb.jpg.fb34c72fb982b7cc21ba3c70c202c79a.jpg

kopa2.thumb.jpg.c686c2474d50f660222d8ab73db82a4e.jpg

A przy okazji przydałoby się trochę informacji z tegorocznych inwestycji, bo jakoś w tym roku bardzo z tym ubogo, no może poza Szczyrkiem. Redakcja też jakoś nie kwapi się do wyprawy, jak co roku, po okolicznych polsko-słowacko-czeskich ośrodkach i opisu co tam w terenie piszczy. :(

O Kopie coś tam wiemy, w Szklarskiej zmiany jakieś mają być, Czarna Góra przetarg ogłosiła w zeszłym roku na budowę dwóch krzeseł, pierwsze powstało, a drugie, w miejscu Procy, gotowe miało być w tym roku, a w temacie cisza. Coś miało się dziać na Świeradowcu - jakaś gondola, 2 krzesła, ...

U sąsiadów też planują, budują, choćby w Szpindlerowym krzesło w Miseczek na Medvedin, foto z fb:

spin1.jpg.ffcad2e7285d083563e0584223d7e9e5.jpgspin2.jpg.57c6e82455a70218ae688dbb73c2d219.jpgspin3.jpg.7b8cf60d8f040fd0756423663cfbf775.jpg

Sezon coraz bliżej, a z informacjami bieda...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w praktyce też "bieda". Poza Szczyrkiem, Kopą i bliżej nieokreślonymi planami dot. Szrenicy (nowa trasa na dole), wiemy o pełnym połączeniu Białki, czyli powstaniu "czterech dolin". 

W Słowacji nowy wariant trasy "10b" w Otupnem i poszerzenie "5-ki" (czyli ośrodek Jasna-Chopok), w pozostałych ośrodkach zastój od wielu lat.

Trochę lepiej w Czechach - wspomniany Szpindlerowy Młyn i parę innych, na ogół dość krótkich krzeseł w różnych rejonach kraju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to Czechy nie Polska, ale inwestycja w ośrodku leżącym niedaleko naszej granicy więc myślę, że może być w tym wątku.

W Czarnym Dole przeprowadzono testy po wymianie starego trzyosobowego krzesła na nową czwórkę z jednoczesnym przedłużeniem trasy jego przebiegu i tras obok niego.

Tym samym zrobiono mały kroczek do planowanego połączenia w przyszłości ośrodka w Czarnym Dole z Jańskimi Łaźniami.

https://youtu.be/RNQHxtP58hg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, artkas napisał:

Co prawda to Czechy nie Polska, ale inwestycja w ośrodku leżącym niedaleko naszej granicy więc myślę, że może być w tym wątku.

W Czarnym Dole przeprowadzono testy po wymianie starego trzyosobowego krzesła na nową czwórkę z jednoczesnym przedłużeniem trasy jego przebiegu i tras obok niego.

Tym samym zrobiono mały kroczek do planowanego połączenia w przyszłości ośrodka w Czarnym Dole z Jańskimi Łaźniami.

https://youtu.be/RNQHxtP58hg

Zanim połączyły się ośrodki w Czarnym Dole, Pecu i Janskich często byłem w Czarnym Dole. Powody prozaiczne, dużo tańsze karnety, darmowy parking (to akurat mało istotne, ale jednak) i mało narciarzy w weekendy, a w tygodniu to nawet pustki. Wyjątek to ferie holenderskie, oni też upodobali sobie ten ON. Trzeba będzie w tym sezonie sprawdzić jak to teraz wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, artkas napisał:

W Czarnym Dole

Cytat

Kilkadziesiąt wyciągów, w tym liczne nowoczesne kanapy i gondola, ponad 70 km tras narciarskich, pięć połączonych wspólnym skipassem miejscowości - tak za kilka lat ma wyglądać SkiResort Černá hora - Pec, już obecnie największy ośrodek narciarski u naszych południowych sąsiadów.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można potraktować to jako humorystyczną ciekawostkę, ale coś tam niby się dzieje ;)
 

Cytat

 

Całoroczna hala narciarska w Zakopanem?
Dziś w zakopiańskim urzędzie miasta odbyło się spotkanie w sprawie budowy całorocznej hali narciarskiej w Zakopanem na stoku z Ciągłówki na Furmanową.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele inwestora (spółki zawiązanej przez właścicieli terenu), pracownicy wydziałów, radni.

Projekt jest wizjonerski. Zakłada on budowę całorocznej hali narciarskiej. Stok ma mieć długość tysiąca metrów, a szerokość 40.

Więcej na ten temat przeczytacie w czwartek w papierowym wydaniu TP.

 

 
 
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka hala to duże zniszczenie krajobrazu. Poza tym takie hale mają sens w miejscach gdzie prawie nigdy nie ma śniegu i potrzeba do tego odpowiedniej bazy demograficznej. Przez pół roku nikt nie będzie z niej korzystał, bo jazda w hali nie jest przyjemniejsza niż na świeżym powietrzu nawet przy nieoptymalnych warunkach pogodowych. Jak budować taką halę to raczej na przedgórzu lub w Bełchatowie. Utrzymanie warunków przez cały rok bardzo dużo kosztuje. W Zakopanem nie będzie to wielka atrakcja. Chyba,  że kompletnie zimy się u nas skończą. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...