Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Author napisał:

PKL to nie biedna firma więc nie widzę kłopotu z potencjalną modernizacją. Ja nie widzę ani jednego powodu by w przypadku naprawdę trudnych zim trzeba było konieczne robić dobrze narciarzom. Druga strona medalu to taka sytuacja ja ostatnia sucha i ciepła jesień. Powstaje pytanie jak wyczarować ogromne ilości wody skoro jej brakuje. Jak jest jakiś zbiornik choć od wielu lat mówi się o budowie sztucznego to proszę o podanie jego pojemności. Łatwo obliczyć ile m3 wody trzeba na wyprodukowanie do takiej samej ilości śniegu. Pomnożyć przez powierzchnię i dodać odpowiednią grubość pokrywy bo w Tatrach nie wystarczy 30-40cm tylko trzeba prawie 1 metra. Natomiast logiczne, że każdy boi się precedensu na zasadzie dasz palec będą po jakimś czasie chcieć rękę. 

W kwestii TPN-u czy sławnych ekoterrorystów to jak widzę panuje jakieś dziwne przekonanie, że o tylko tych ludzi chodzi. Jest cały ogrom ludzi od "przyrody" z tytułami naukowymi. Nie tylko z Polski. Pewne nieprawidłowości to oni w pierwszej kolejności zgłaszają do RDOŚ. To jest cały powiązany system i jak na obecne czasy nikt na Kasprowym nie poszaleje. Już nawet Słowacy czy ich TANAP gmerają w przepisach tak by przyroda wygrywała a nie ludzie. Na tapecie postawiono kozice i świstaki... Pora się obudzić i zakopać poza modernizacją wyciągów plany jakichkolwiek inwestycji w Tatrach. PKL niech się zajmie lepiej Gubałówką, Butorowym czy pasowało by by dostał Nosal bo to na tej górze skupi się trzon inwestycji w tym 

-

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Author napisał:

Dokładnie Tatry a w zasadzie bardzo nikła ich część są dla ludzi. Myślisz, że obecnie są dla zwierząt? Jak trzeba to ludzie ukamienują niedzwiadka, dla każdego nadmiernie ciekawskiego niedzwiedzia kontakt z ludzmi to wyrok, nadal się w Tatrach nagminnie kłusuje, ... i tak by można było wymieniać. Dobrze, że prawie nie ma wilków bo też miały by przekichane. Jeśli uważasz, że zamkniesz gęby kasą przeciwnikom wrzucając ich wszystkich do jednego wora to gratulacje. Zakopane śpi na kasie to łatwo było by to już dawno załatwić. Szanujmy się wzajemnie i nie sprowadzamy tematu na tak niski poziom. 

Na pewno wszystko da się wybudować i nawet nie trzeba do tego specjalistów. Nadal mamy jednak problem z wodą. W trakcie wspomnianych anomalii praktycznie ciągle wieje albo jest halny co uniemożliwia naśnieżanie lub znacząco by je wydłużyło. Nadal przypominam o prawie metrowej warstwie. No chyba, że wjedziemy buldożerami i wyrównany teren. Sztuczny ubity śnieg utrzymuje się jak wiemy dłużej. Obecnie jak ktoś bywa w Beskidach fajnie czuć jak w ciepłe dni po zbliżeniu się w teren ze śniegiem nagle robi się chłodno. Jak zwraca uwagę TPN nie wiadomo jaki to by miało wpływ na dolinę. Czy to są oszołomy? Być może ale jak wspomniałem nie widzę ani jednego powodu dla którego trzeba dla garstki zapaleńców ryzykować. Chcesz poczuć się jak w Alpach to od tego jest druga strona Tatr. 

 

Piszesz coś o zniżaniu poziomu, a sam wypisujesz jakieś głupoty o incydentach w Tatrach. Czy uważasz, że narciarze będę kamieniować śpiące niedzwiedzie ? Daj spokój. Nie takie wiatry wieją w górach, poradzimy sobie bez szkody dla przyrody. Wszędzie na Świecie się da, tylko w Polsce kilku idiotów eketerrorystów się znajdzie i nic się nie da zrobić, bo świstak, bo larwa, bo wiatr, bo kwiatek, itd. A Słowacy robią biznes i śmieja sie z Polaków dymanych przez ekoterrorystyczne mafie. Zresztą, może to nawet Oni inspirują pewnie działania mafii tzw. Ekologicznych.

I nikt nie mówi o budowie lunaparku na Kasprowym. Góra jest oblegana cały rok, od kilkudziesięciu lat są wyciągi. Popieram modernizację obecnych kolejek, poprawę bezpieczeństwa poruszania się pomiędzy kotłami oraz umożliwenie naśnieżania. To chyba nie jest lunapark w stylu Chopoka ? 

Chcę, aby tą górę przywrócić w Polsce narciarzom na poziomie XXI w. I tak są ograniczenia ilościowe. Nie będzie to Chopok, czy nawet Łomnica/Szczyrbskie. Nie ma takich możliwości. Polska zasługuje na 1 taki ośrodek. 

Edytowane przez Krakus81
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ale jak wspomniałem nie widzę ani jednego powodu dla którego trzeba dla garstki zapaleńców ryzykować. Chcesz poczuć się jak w Alpach to od tego jest druga strona Tatr. 

A dlaczego z drugiej? Żeby dudki trafiły do Słowaków?

Edytowane przez Hextor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlatego z drugiej, że 80% Tatr jest po stronie słowackiej. I nawet jeżeli kilka gór przeznaczą na narciarstwo, to i tak im ich dużo więcej zostanie niż u nas. W dodatku Słowacja to nie tylko Tatry, ale też inne góry. To zwyczajnie kraj górzysty, podczas gdy Polska to kraj nizinny. Trzeba więc uszanować to co mamy, a nie wylać betonem, postawić budy i liczyć hajs przy dudniącym Martyniuku.

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krakus81 napisał:

Piszesz coś o zniżaniu poziomu, a sam wypisujesz jakieś głupoty o incydentach w Tatrach. Czy uważasz, że narciarze będę kamieniować śpiące niedzwiedzie ? Daj spokój. Nie takie wiatry wieją w górach, poradzimy sobie bez szkody dla przyrody. Wszędzie na Świecie się da, tylko w Polsce kilku idiotów eketerrorystów się znajdzie i nic się nie da zrobić, bo świstak, bo larwa, bo wiatr, bo kwiatek, itd. A Słowacy robią biznes i śmieja sie z Polaków dymanych przez ekoterrorystyczne mafie. Zresztą, może to nawet Oni inspirują pewnie działania mafii tzw. Ekologicznych.

I nikt nie mówi o budowie lunaparku na Kasprowym. Góra jest oblegana cały rok, od kilkudziesięciu lat są wyciągi. Popieram modernizację obecnych kolejek, poprawę bezpieczeństwa poruszania się pomiędzy kotłami oraz umożliwenie naśnieżania. To chyba nie jest lunapark w stylu Chopoka ? 

Chcę, aby tą górę przywrócić w Polsce narciarzom na poziomie XXI w. I tak są ograniczenia ilościowe. Nie będzie to Chopok, czy nawet Łomnica/Szczyrbskie. Nie ma takich możliwości. Polska zasługuje na 1 taki ośrodek. 

Cześć

Rozumiem, że z wykształcenia jesteś ekologiem i masz wiedzę na temat tego typu ekosystemów jak małe góry?

Pozdrowienia

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krakus81 napisał:

 A Słowacy robią biznes i śmieja sie z Polaków dymanych przez ekoterrorystyczne mafie. Zresztą, może to nawet Oni inspirują pewnie działania mafii tzw. Ekologicznych.

I nikt nie mówi o budowie lunaparku na Kasprowym. Góra jest oblegana cały rok, od kilkudziesięciu lat są wyciągi. Popieram modernizację obecnych kolejek, poprawę bezpieczeństwa poruszania się pomiędzy kotłami oraz umożliwenie naśnieżania. To chyba nie jest lunapark w stylu Chopoka ? 

Którzy to Słowacy się śmieją? To co zrobili po huraganie zostało klepnięte w Bratysławie. Trochę na podobnej zasadzie jak u nas w Szczyrku. Ja popieram modernizację tego co jest ale wykluczone jest sztuczne śnieżenie. Pomysł się narodził po faktycznie anormalnej sytuacji ale bez przesady. Nadal używasz inwektyw o kilku ekoterrorystach gdzie wyrażnie Ci napisałem, że oni jak już to powtarzają stanowisko TPN-u. Jak ono ulegnie zmianie co nie jest możliwe to z chęcią porozmawiamy o temacie. Z tego co mi wiadomo "nowy" Nosal ma nieco ostudzić zapędy w omawianym temacie. 

@Hextor a dlaczego do Słowaków a nie Austrii czy generalnie krajów Alpejskich? Ale jak już tak piszesz to tak. To jedno z najbogatszych miast w Polsce i moim zdaniem najbogatszy region. Tu nawet jak nie ma śniegu to są tłumy i są takie interesy, które tego śniegu chciały by jak najmniej. Po drugiej stronie jest odwrotnie bo nawet góry zamykają na zimę. Poświęcili drobną cześć ich Tatr i to w miejscach już narciarsko eksploatowanych. Cała reszta jest nie tknięta i taka pozostanie. A nawet więcej bo TANAP szykuje więcej terenu z bez względnym zakazem jakichkolwiek wejść. Oboje wiemy, że bez potężnego zbiornika na wodę nici z planu naśnieżania. Myślmy realnie na takiej samej zasadzie jak mi tutaj wytknięto nierealność gondoli na Miziową. Kolejna sprawa z tymi dutkami jest taka, że i tak coraz więcej ich wydajemy u Słowaków bo też w lecie ogromnie na przestrzeni ostatnich lat wzrósł ruch turystyczny. I dobrze bo taka dywersyfikacja pozwala u nas jeszcze jako tako funkcjonować. Ja się czasem zastanawiam gdzie by się ci ludzie pomieścili i jak funkcjonował by region gdyby faktycznie zrealizować te pomysły dotyczące rozbudowy infastruktury i hoteli w Tatrach. Zaraz ruszy nowa "zakopianka" i jestem ciekaw jaki to będzie miało wpływ na ruch turystyczny w tym regionie. Co się dzieje jak w dany rejon spędza się zbyt dużo ludzi bez koniecznej infrastruktury mieliśmy nie tak dawano w Szczyrku. Zakopane ledwo zipało w tej kwestii już dawno temu i zupełnie nic się nie poprawiło. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mamy totalną posuchę, jeśli chodzi o realne zapowiedzi inwestycji stricte narciarskich (a w zeszłym roku już buldożery ruszały), więc pewnie na sezon 2019/20 nic wielkiego się nie wydarzy. Choć może to cisza przed burzą?

Na razie ruszyła budowa ... drogi:

torek, 16 kwietnia 2019

Trwa już budowa szczyrkowskiego łącznika z drogą S1

 
Niniejszym informuję, że trwa już budowa łącznika dla narciarzy i turystów głównie ze Śląska i z Małopolski, którzy w przyszłym sezonie odwiedzą Szczyrk.

Pomysł połączenia z drogą ekspresową jest bardzo dobry, szkoda tylko, że łącznik będzie się kończył w Buczkowicach. Jego główną zaletą będzie odciążenie Bystrej lub Rybarzowic - dziś zatkanych przez samochody dojeżdżające do Szczyrku. Łącznik natomiast nie zlikwiduje korków w samym Szczyrku, bo te wynikają z innych przyczyn (brak wystarczająco pojemnych parkingów oraz konieczność przejazdu przez centrum miejscowości).

Najsensowniejsza na dziś wydaje się budowa parkingu na końcu łącznika i organizacja transportu zbiorowego do Szczyrku bezpośrednio z tegoż parkingu.

A tak wyglądają prace obecnie:
100_3673.JPG

Więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/04/trwa-juz-budowa-szczyrkowskiego-acznika.html

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ośrodkach czeskich i słowackich TMR też nic wielkiego się nie wydarzy - tak przynajmniej wynika z relacji niektórych akcjonariuszy, którzy byli na walnym zgromadzeniu (jedynie dla nich dobra wiadomość, że poza darmowymi skipasami, rozważane jest wznowienie wypłat dywidendy).

Najbardziej prawdopodobne jest poszerzenie tras w nowo nabytym ośrodku Jested i budowa restauracji w Szczyrku (na wzór tej przy wysiadaniu z kanapy z Luczek), a wszelkie powazniejsze inwestycje (m.in. połączenie Szpindlerowego Młyna, gondola Biela Put-Priehyba w Jasnej oraz niebieska trasa Lukova-Otupne) dopiero w przyszłych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w tle jest coś, czego nie braliśmy pod uwagę, obserwując tylko wielki boom frekwencyjny:

1. Drastyczny wzrost kosztów (energia, woda, pracownicy);

2. Ten boom wcale nie był taki wielki, w marcu można było śmigać bez kolejek praktycznie wszędzie;

3. Szczyrk już nie pomieści większej ilości narciarzy, niż przyjechało w czasie ferii;

4. W Szczyrku było wiele osób "zwiedzających", którzy wcale nie będą nadal regularnie przyjeżdżali.

To decyduje, że robi się tylko bardzo pewne inwestycje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, WojtekM napisał:

A dlatego z drugiej, że 80% Tatr jest po stronie słowackiej. I nawet jeżeli kilka gór przeznaczą na narciarstwo, to i tak im ich dużo więcej zostanie niż u nas. W dodatku Słowacja to nie tylko Tatry, ale też inne góry. To zwyczajnie kraj górzysty, podczas gdy Polska to kraj nizinny. Trzeba więc uszanować to co mamy, a nie wylać betonem, postawić budy i liczyć hajs przy dudniącym Martyniuku.

ale kto pisze o jakimś lunaparku ? Ty ciągle. Masz chyba jakąś obsesje. Nikt rozsądny tego na Kasprowym nie chce. Większość narciarzy chce, aby na Kasprowym było nowocześnie i bezpiecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, koliber napisał:

W ośrodkach czeskich i słowackich TMR też nic wielkiego się nie wydarzy - tak przynajmniej wynika z relacji niektórych akcjonariuszy, którzy byli na walnym zgromadzeniu (jedynie dla nich dobra wiadomość, że poza darmowymi skipasami, rozważane jest wznowienie wypłat dywidendy).

Najbardziej prawdopodobne jest poszerzenie tras w nowo nabytym ośrodku Jested i budowa restauracji w Szczyrku (na wzór tej przy wysiadaniu z kanapy z Luczek), a wszelkie powazniejsze inwestycje (m.in. połączenie Szpindlerowego Młyna, gondola Biela Put-Priehyba w Jasnej oraz niebieska trasa Lukova-Otupne) dopiero w przyszłych latach.

TMR coś ostatnio stawia na rozrywkę niezimową - o czym świadczy dzierżawa kolejnego pola golfowego wraz z hotelem, a z informacji narciarskich, to podali takie info:

 In the midterm, TMR plans to add a large Alpine resort into its portfolio, which the clients could use within the GOPASS program. The first step towards this goal is a marketing cooperation with the Austrian Mölltaler Gletcherbahnen Gesellschaft.

Zapewne chodzi o dalszą walkę o Nassfeld - to jest duża inwestycja (pomysł rozbudowy ośrodka na włoską stronę) i na pewno wejście do Karyntii spowoduje spowolnienie innych inwestycji - choć w sumie wiadomo na co mniej więcej można liczyć w najbliższych latach - w Szczyrku powiedzieli, że zrobią nową kanapę, ale po tym jak powstanie trasa alternatywna dla Bieńkuli - co zapewne potrwa chwilę, bo chyba nie ma nawet specjalnie koncepcji takiej trasy, zapewne poprawią ofertę gastronomiczną; na Chopoku kanapa z Jasnej na Priehybę - mają problemy z papierkami, ale pewnie powstanie jak nie za rok, to za dwa, za to wydaje się, że pomysły nowej kanapy na południu poszły w odstawkę; są pomysły na nową trasę w kierunku na Otupne; w Tatrzańskiej - ma powstać kanapa spod Grandu - znów problem z papierkami, o innych inwestycjach tam brak mowy, a pomysły połączenia Łomnicy z Hrebeniokiem koleją 3S to karkołomny pomysł raczej poszedł w odstawkę; Szczyrbskie Pleso - są duże plany, ale wszystko zależy od papierków; w Szpindlu mają spinać ośrodek w całość - ale też coś zwolnili; Jested zapewne coś dostanie, bo to nowa zabawka. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO decyzję o inwestycjach na następny sezon podejmowali do końca roku 2018, kiedy jeszcze nie widzieli jaki będzie poprzedni sezon. Tak więc pewnie podeszli ostrożnie do tematu, a na nowe rzeczy dadzą za rok.

Bardziej martwi mnie brak wieści z PKL bo w połowie kwietnia mieli ogłosić dalsze plany działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hextor napisał:

Tam to by trzeba wyprofilować końcówkę, albo zmienić położenie dolnej stacji. Samo naśnieżanie za wiele nie da, bo mało komu chce się odpychac kijami przez kilometr. Ale same armaty na pewno się przydadzą, bo to była pierwsza stacja z Tatryski co skoczyła sezon.

Tam ma iść duża przebudowa systemu. Nie same armaty, a rurociągi, pompy i inne takie atrakcje są w planach. Armaty powinny w tym przypadku być dopełnieniem tego wszystkiego. 

Nie bardzo widzę ani możliwość przeprofilowania tej końcówki - bo jakby to miało wyglądać, przy obecnych warunkach terenowych - ani za bardzo zmianę położenia dolnej stacji obecnej kanapy - stawianie w zasadzie wyciągu od nowa. Można się zastanowić, czy tam nie powinien stanąć osobny wyciąg obsługujący niebieską trasę - nie wiem, czy w ogóle są takie plany. Wtedy ewentualnie ta końcówka byłaby do pokonania tylko od tzw. czasu do czasu i byłaby mniej uciążliwa dla tych dla których obecnie jest uciążliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bez nerwów. Te szkodniki czy bardziej nieudaczniki nic nie zrobią. To jest tak jak z tym sławnym prawem śniegu gdzie najwięcej przeciwników jak się okazało było na Podhalu. Poza tym w górach 10 hektarów to jest nic. Takie chamy jak ten wyżej nadal będą ujadać ale tylko to im pozostaje. Państwo Polskie niestety nie uregulowało kwestii prawnych i nie wywaliło takich kmiotów z terenów chronionych. Trzeba traktować ich jak powietrze. 

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Author napisał:

Fajnie, że siedzisz mi w portfelu. Mam 30 arów ziemi w Krakowie ale też nie mogę wszystkiego bo ogranicza mnie plan zagospodarowania. Takie życie. I od kiedy Dzwonkówka jest w jakiś parku. Dla mnie możesz zamknąć. Wytyczy się gdzie indziej bez łaski. Może nawet ładniejszy. Ale w sumie chodzi o rynsztokowy poziom Twojej wypowiedzi. Jak widzę po jednych piniądzach z Panem Hextorem jesteście. Cokolwiek ad vocem to działa jak płachta na byka. Dosyć to zabawne jest. Za aluzje w kierunku Oświęcimia powinieneś od kopa dostać bana i mam nadzieję, że ktoś Cię gościu zgłosi do moderacji. 

O przepraszam, ja tam żadnych hektarów nie mam, jestem chłopak z miasta. Tyle tylko że lubię jeździć na nartach. I strasznie wkurza mnie, że zawsze gdy gdzies w pl pojawia się pomysł inwestycji narciarskich to zawsze wiadoma pracownia musi blokować, nie ważne czy to duże góry jak Pilsko i Kasprowy czy małe jak w Czarnym Groniu. Jakoś za granicą potrafią połączyć ochronę przyrody z długimi, różnorodnymi trasami i nowoczesną infrastrukturą. Od Sierra Nevade, przez Pireneje, Alpy, Piryn, Niskie Tatry, Szwardzald, Karpaty Wschodnie aż po Góry Skandynawskie się da, a w Polsce na świętej górze wyciąg z epoki Gomułki. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hextor czy zwróciłeś uwagę, że prawie wszystko dotyczy nie tyle samej inwestycji co jej rozmachu lub metod jak pod Pilskiem. No wybacz bo pomimo, że jestem za stacją na Potrójnej w Beskidzie Małym to akceptowalna jest dla mnie połowa z planów. Plany w Sądeckim też są za gigantyczne. Jest jakiś kraj gdzie ogólnie ludzie by nie protestowali gdyby chcieć ruszyć najcenniejszy teren. Moim zdaniem nie. Można zrobić ankietę i zapytać z ciekawości ludzi jak by zareagowali na plan budowy ogromnego ośrodka w rezerwacie na Baraniej Górze. Byś się zdziwił. Ja akurat tej pracowni nie trawie a za wp..nie się między wódkę a zakąskę w Tabołów dostali by ode mnie solidnego kopniaka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 08:22, Cosworth240 napisał:

Tam ma iść duża przebudowa systemu. Nie same armaty, a rurociągi, pompy i inne takie atrakcje są w planach. Armaty powinny w tym przypadku być dopełnieniem tego wszystkiego. 

Nie bardzo widzę ani możliwość przeprofilowania tej końcówki - bo jakby to miało wyglądać, przy obecnych warunkach terenowych - ani za bardzo zmianę położenia dolnej stacji obecnej kanapy - stawianie w zasadzie wyciągu od nowa. Można się zastanowić, czy tam nie powinien stanąć osobny wyciąg obsługujący niebieską trasę - nie wiem, czy w ogóle są takie plany. Wtedy ewentualnie ta końcówka byłaby do pokonania tylko od tzw. czasu do czasu i byłaby mniej uciążliwa dla tych dla których obecnie jest uciążliwa.

A mi to odpychanie kijkami pasowało. Można trochę podrasować kondycję, a i część narciarzy wywiewa gdzieś indziej. Nie wszędzie musi być jak w Białce, tak samo jak pasuje mi to podejście na Skrzycznem. Coraz bardziej mi pasuje.

Co do Szczawnicy. Tam przydałby się nowy mostek (szerszy). I łatwiejszy dostęp do niebieskiej, aby nie trzeba było się podciągać tymi wolnymi wyciągami. Zresztą tam chyba kiedyś dojazd z Palenicy bez wspinania był (przecinka)?

Wspomnienie z tego sezonu:

https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/01/pewnie-nigdy-tam-nie-jezdziliscie.html

 

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Narciarz ze Śląska artykuł przeczytałem, fajny. A na lato polecam trasę jaworki, biała woda, Polanami do granicy, zakręt w prawo w kierunku wysokiej (jedynie jakiś 1 km jest beznadziejny, pokrzywy ze wszystkich stron ale spokojnie można przejść) jak chcesz to wysoka później na wąwóz można zjechać krzesłem w jaworkach. Na całej trasie mega widoki (trzy korony, sokolica, ja nie zwracałem uwagi ale może widać on sucha woda?). I jedna polana z owcami piękna. Ludzi ZERO. Trasa na cały dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...