Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.04.2019 o 06:57, Mops napisał:

@Narciarz ze Śląska artykuł przeczytałem, fajny. A na lato polecam trasę jaworki, biała woda, Polanami do granicy, zakręt w prawo w kierunku wysokiej (jedynie jakiś 1 km jest beznadziejny, pokrzywy ze wszystkich stron ale spokojnie można przejść) jak chcesz to wysoka później na wąwóz można zjechać krzesłem w jaworkach. Na całej trasie mega widoki (trzy korony, sokolica, ja nie zwracałem uwagi ale może widać on sucha woda?). I jedna polana z owcami piękna. Ludzi ZERO. Trasa na cały dzień

Byłem tam kilka razy ... latem. Fajne miejsca.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 22:10, Hextor napisał:

No to skąd takie ataki na mnie skoro też ich nie trawisz?

A choćby za Twój ostatni post. Nie widzę u Ciebie za grosz refleksji. Jakiś czas temu był tutaj taki mądry głos za wyznaczeniem kilku miejscówek pod narty i na tym koniec. A Ty popierasz nie wiem na ile prawdziwe ale tak debilne plany, że aż głowa boli. W skrócie zamiast faktycznie iść wyżej wymienionym tropem jacyś kretyni chcą robić małe obiekty, które nie utrzymają się finansowo. No jeszcze gdyby to dotyczyło "chłodniejszego i zasobniejszego w śnieg" Podhala to bym nic nie pisał. Miejscowa ludność ma cytuję "zagospodarować użytki zielone położone na naturalnych stokach". Idzie ze śmiechu opluć monitor. Podasz mi jak to ma wyglądać na jakimkolwiek przykładzie takiego "użytku". To ma być na wzór proponowanego tutaj wyciągu w LW w Krk? Albo ktoś tu robi z nas imbecyli albo to co czytamy to jakiś roboczy brudnopis jakiegoś urzędasa co góry widział na globusie bo nawet nie widokówce. 

Zamiast pomyśleć nad Piskiem, Mosornym, Tabołowem, ... Nosalem no i tymi powiedzmy z 2-3 innymi miejscami, ruszyć tym z kopyta to dostaniemy jakąś urzędniczą papkę do spuszczenia w kiblu. Żadnego konkretu, żadnej szerszej wizji na Beskidy tylko rzucenie hasła by ludność coś budowała. Zupełnie jak te 500+ na krowę. Mnie to osobiście do ubiegłego tygodnia śmieszyło ale teraz jestem przerażony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem prostym człowiekiem, jak widzę że wspomniana pracownia protestuje to z automatu jestem za. Nawet nie muszę czytać do końca.

A co do pomysłu żeby wyznaczyć parę miejsc gdzie można by rozwijać narciarstwo to jestem za, ale przy obecnych przepisach to nie realne. Bo nasi geniusze we wszystkich sensownych miejscach zrobili Natura 2000. Słowacy podeszli do tematu mądrze i tam gdzie był potencjał narciarski nie robili Natury 2000, za to zrobili w miejscach gdzie nie było ośrodków narciarskich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jeeb napisał:

Ha ha nice try.

 

BTW przeczytałem tą petycje i strasznie jest ona populistyczna. Niby jak budowa nowej kolejki na Kasprowy wiązała by się z likwidacją parku narodowego? Czyżby Tatry miały się zawalić od Wołowca aż po Rysy?

Edytowane przez Hextor
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hextor napisał:

Ha ha nice try.

 

BTW przeczytałem tą petycje i strasznie jest ona populistyczna. Niby jak budowa nowej kolejki na Kasprowy wiązała by się z likwidacją parku narodowego? Czyżby Tatry miały się zawalić od Wołowca aż po Rysy?

Rzeczywiście ten apel Pracowni jest populistyczny.

Trasa o długości 2km i szerokości 30m to jest 6ha, więc rozporządzenie ledwo umożliwi zrobienie jednej nowej trasy albo przebudowę/budowę jednego wyciągu w TPN.

Poza parkiem to będzie możliwość budowania małego ośrodka narciarskiego z 3 trasami po 1km, jeszcze trzeba mieć powierzchnię na infrastrukturę. Może by wreszcie Wielka Sowa ruszyła z budową.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 17:14, koliber napisał:

Nie wiem czy ktoś to już na forum zamieścił, ale pozytywnych wieści nigdy za wiele:)

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/596561,ulatwienia-inwestycje-narty-ekolodzy-protest.html

 

Krok w dobrym kierunku! Ale jeszcze nie wystarczający. Oby rząd miał jaja i wprowadził to prawo jak najszybciej. Wyborcy na to czekają. Ale znając Jarka to pewnie wycofa się przed zmianą albo po 3 miesiącach obowiązywania nowego prawa. 

Ja trzymam za tę zmianę kciuki!

Edytowane przez Krakus81
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 10:46, Hextor napisał:

BTW przeczytałem tą petycje i strasznie jest ona populistyczna. Niby jak budowa nowej kolejki na Kasprowy wiązała by się z likwidacją parku narodowego? Czyżby Tatry miały się zawalić od Wołowca aż po Rysy?

Trzeba by się zagłębić w definicję parku narodowego. Czym jest i jaką ma pełnić funkcję. Moim skromnym zdaniem już obecnie pod park to nie podpada. Wystarczy taki dzień jak dziś by stwierdzić jakie to żałosne by parkiem to nazwać. Chyba tylko po to by z jednej strony zarabiać kasiorę a z drugiej okradać nas płacących za wejście. Likwidacja była by tylko formalnością. 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Author napisał:

Trzeba by się zagłębić w definicję parku narodowego. Czym jest i jaką ma pełnić funkcję. Moim skromnym zdaniem już obecnie pod park to nie podpada. Wystarczy taki dzień jak dziś by stwierdzić jakie to żałosne by parkiem to nazwać. Chyba tylko po to by z jednej strony zarabiać kasiorę a z drugiej okradać nas płacących za wejście. Likwidacja była by tylko formalnością. 

z tego co napisałeś wynika jasno że nigdy w Tatrzańskim Parku Narodowym nie byłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 10:42, Hextor napisał:

Ja jestem prostym człowiekiem, jak widzę że wspomniana pracownia protestuje to z automatu jestem za. Nawet nie muszę czytać do końca.

A co do pomysłu żeby wyznaczyć parę miejsc gdzie można by rozwijać narciarstwo to jestem za, ale przy obecnych przepisach to nie realne. Bo nasi geniusze we wszystkich sensownych miejscach zrobili Natura 2000. Słowacy podeszli do tematu mądrze i tam gdzie był potencjał narciarski nie robili Natury 2000, za to zrobili w miejscach gdzie nie było ośrodków narciarskich.

Tylko słowackie Tatry są 3 razy większe od naszych więc mogli sobie pozwolić na kilka miejsc z turystyką przemysłową i resztę o ograniczonym dostępie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Author napisał:

Trzeba by się zagłębić w definicję parku narodowego. Czym jest i jaką ma pełnić funkcję. Moim skromnym zdaniem już obecnie pod park to nie podpada. Wystarczy taki dzień jak dziś by stwierdzić jakie to żałosne by parkiem to nazwać. Chyba tylko po to by z jednej strony zarabiać kasiorę a z drugiej okradać nas płacących za wejście. Likwidacja była by tylko formalnością. 

Większość turystów rzadko wychodzi poza dolinę z głównym szlakiem turystycznym. A opłaty na wejściu, oprócz utrzymania szlaków TPN, są jednocześnie formą ubezpieczenia - dzięki nim funkcjonuje TOPR.

Edytowane przez AndRand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndRand napisał:

Tylko słowackie Tatry są 3 razy większe od naszych więc mogli sobie pozwolić na kilka miejsc z turystyką przemysłową i resztę o ograniczonym dostępie.

Bingo. 100 proc racji.

Edit: prawie 4 x większe. Słowacy podchodzą mądrze, a w Polsce są zakusy idiotów i kończy się na wyrębach oraz przekopach. 

Edytowane przez WojtekM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tu nie mówię o Tatrach tylko ogólnie o polskich górach. Np. taka Snieznica ma górna stacje ponad 100 m poniżej szczytu bo Natura 2000. Szczyrku z Brenna się nie da połączyć wyciągiem bo też natura 2000. Generalnie jak jakaś górka w okolicy jest wyższa niż przeciętna to u nas z automatu ja wpisali do Natury 2000 nie patrząc że są tam plany rozbudowy stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndRand napisał:

Większość turystów rzadko wychodzi poza dolinę z głównym szlakiem turystycznym. A opłaty na wejściu, oprócz utrzymania szlaków TPN, są jednocześnie formą ubezpieczenia - dzięki nim funkcjonuje TOPR.

Ciekawe zatem czemu mi przeszło już lata temu wybieranie się w nie latem czy weekendy jak i też wyniosłem się do Słowaków. Ciekawe w jaki to sposób Orla Perć jest tak oblegana. Chyba faktycznie jest jakiś alternatywny wymiar czasu i miejsca i bywam w innych górach. Opłaty to kradzież i możesz sobie to nazywać jak chcesz inaczej. Ciekawe czemu inne parki mają furę kasy z Uni czy funduszu leśnego na remonty a bidoki w Tarach nie mają. Masz w ogóle pojęcie ile drewna wyjechało z tych gór w ostatnich 10 latach? Do tego dochodzą nie małe opłaty za parkowanie. Tłumaczenia tego wszystkiego funkcjonowaniem TOPR-u to już nawet nie komentuję. Tak samo jak insynuacji czy ktoś gdzieś był czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Author napisał:

Ciekawe zatem czemu mi przeszło już lata temu wybieranie się w nie latem czy weekendy jak i też wyniosłem się do Słowaków. Ciekawe w jaki to sposób Orla Perć jest tak oblegana. Chyba faktycznie jest jakiś alternatywny wymiar czasu i miejsca i bywam w innych górach. 

Ale Słowacy nie chcą byś się do nich przenosił.

Prawdę mówiąc się tego boją - bo ich jest 6 milionów na 4 razy większe Tatry, a nas 40 milionów.

Co do utrzymania szlaków w TPN - uważam, że u nas są bardzo dobrze utrzymane. Jak ścieżki w parku. Przekazywanie opłaty parkowej na TOPR też jest dobrym rozwiązaniem bo akurat Horska ma problemy ze ściągalnością ubezpieczenia za akcje ratownicze. TPN mógłby jednakże bardziej odpuszczać ochronę w rejonie Kasprowego - pewnie 90% odwiedzających nie rusza się dalej niż 300m od kolejki/wyciągu

Edytowane przez AndRand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Czyżbyśmy pod gondolą budowali tunel przejazdowy  pod ul. Zwalisko dla narciarzy chcących się dostać z "1" i Bieńkuli do gondoli. Nieeee, ale taki ma powstać wkrótce. 

IMG_20190515_095630.thumb.jpg.438756fdb78612bd92711a593db77473.jpg

Tu to raczej “Norek” coś kombinuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na ten sezon nie szykują się żadne inwestycje, tylko inwestycyjki. 

Szczyrk:

  • rozwiązanie przejazdu 1 i odnogi 3-ki bezkolizyjnie z drogą;
  • chyba nastąpi poprawa gastronomii;
  • nic nie słychać ani nie widać rozbiórki orczyka, może (???) zrobią coś, aby go uruchomić;
  • jakieś drzewa tną na Solisku, jakieś poszerzenia (objazdy), czy coś?

Piwniczna:

  • skończą ten Kicarz, czy nie?

Brenna:

  • faza koncepcyjna.

Istebna:

  • nic nie wiadomo o uruchomieniu Ochodzitej, coś tam w Hotelu Złoty Groń mówiło się, że może będzie nowa trasa, ale kiedy?

Pilsko:

  • dużo mówiło się o zmianie właściciela i ... przestało się mówić.

 

Ktoś wie coś więcej???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...