Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Hextor napisał:

Kurcze szkoda, że Go Pro nie miałeś, był by hit na YouTube. Już widzę w myślach jak dwóch kumpli jadących bardzo szybko się zdarza, a potem lecą bluzgi.

Jakoś dziwnym trafem mnie omijają takie 'atrakcje'. Ani we mnie nikt nie wpada, ani ja w nikogo. No i w sumie nie przypominam sobie abym widział jak dwóch jadących szybko gości się zderza. Jakies tylko mało groźne wywrotki. Raz tylko widziałem spora plamę krwi na stoku, ale już przyjechałem po zdarzeniu.

Wg statystyk wypadków na stokach jest multum, w samym Szczyrku w sezonie na pewno co najmniej kilkaset różnych zdarzeń wymagających interwencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mirekn napisał:

Dramat. Co będzie? Nic nie będzie! Skansen będzie! 

Mam swoje zdanie na temat finansowania formacji ekologicznych, ale nie chce mi się nawet pisać na ten temat. Na pewno nie ma to nic wspólnego z rzeczywistą ekologią. Jakoś w Niemczech, jak jest interes do zrobienia, to pałują ekologów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak się jednak okazuje, sprawa jednak nie jest ostatecznie rozwiązana. - Nie ma zagrożenia dla planu zagospodarowania przestrzennego, dlatego, że nasz wniosek leśny, który jest częścią procedury planistycznej, uwzględniał ochronność tego terenu. Czyli zachowuje status quo tego, o czym pisze pan Ślusarczyk. Nie jest tak, że jeśli ochronność tego terenu będzie utrzymana, to nie powstanie inwestycja. Ona powstanie, tylko inwestor, jeśli ta ochronność będzie, zapłaci więcej za wylesienie jednego hektara lasu. Gdyby tej ochronności nie było, to zapłaciłby relatywnie mniej - mówi w rozmowie z nami wójt Brennej Jerzy Pilch.

Wójt skomentował także działania Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. - Trochę mnie dziwi, że próbują opinię publiczną w błąd wprowadzać, że uchylenie tej ochronności zablokuje inwestycje czy zablokuje nasze prace planistyczne - dodaje.

Pracownia powołuje się także na sprzeciw wobec Kotarz Areny dużej części społeczeństwa Brennej. Czy jest tak w istocie? - Sprzeciw obnażył się na ostatniej dyskusji publicznej, na której mieliśmy pełną salę sesyjną i cztery osoby stanęły przeciwko inwestycji. One zostały osamotnione i wyszły w trakcie spotkania. Wydaje się, że większość społeczeństwa uczestnicząca w tej dyskusji była zdecydowanie za inwestycją, takie miałem sygnały i takie wnioski płyną także z późniejszych spotkaniach indywidualnych - uważa Jerzy Pilch.

źródło https://wiadomosci.ox.pl/co-dalej-z-kotarz-arena,58565

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sapient napisał:

Czyli jednak Ślusarczyk...

Gość blokuje wszystkie inwestycje. Abstrahując od słuszności/ braku słuszności tych protestów musi mieć gość mocne nerwy lub mocną ochronę lub mocne plecy. Za to go trzeba podziwiać, nie żartuję. Blokuje inwestycje warte wiele milionów złotych, państwowe, prywatne, wszyscy go znają i wszyscy o nim słyszeli. Niejednemu człowiekowi chyba zepsuł interes. Pewnie zainteresował też pewne służby.

Dobrze (dla niego i ogólnie), że Polska to nie Rosja, bo tam nikt nie odważy się protestować przeciw "ważnym dla państwa inwestycjom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czyli jednak Ślusarczyk...

Gość blokuje wszystkie inwestycje. Abstrahując od słuszności/ braku słuszności tych protestów musi mieć gość mocne nerwy lub mocną ochronę lub mocne plecy. Za to go trzeba podziwiać, nie żartuję. Blokuje inwestycje warte wiele milionów złotych, państwowe, prywatne, wszyscy go znają i wszyscy o nim słyszeli. Niejednemu człowiekowi chyba zepsuł interes. Pewnie zainteresował też pewne służby.

Dobrze (dla niego i ogólnie), że Polska to nie Rosja, bo tam nikt nie odważy się protestować przeciw "ważnym dla państwa inwestycjom".

Cześć

Wniosek moim zdaniem bzdurny Narciarzu. Jeżeli blokuje bo ma rację - super. Ale jeżeli uważasz, że blokowanie dla zasady jest OK bo coś jest np. państwowe, żydowskie, czy jakiekolwiek toś muł.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Wniosek moim zdaniem bzdurny Narciarzu. Jeżeli blokuje bo ma rację - super. Ale jeżeli uważasz, że blokowanie dla zasady jest OK bo coś jest np. państwowe, żydowskie, czy jakiekolwiek toś muł.

Pozdrowienia

1. W ogóle nie wartościowałem tego "blokowania". Mam swoje zdanie, jako narciarz (jakoś w innych krajach to działa, a u nas się nic nie da zrobić), ale  w ogóle nie wartościowałem tych postaw. Dziwi mnie tylko, że Ślusarczyk potrafi nadepnąć na odcisk naprawdę ważnym i bogatym ludziom. I tyle.

2. Czy ja cię gdziekolwiek i kiedykolwiek obrażałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

1. W ogóle nie wartościowałem tego "blokowania". Mam swoje zdanie, jako narciarz (jakoś w innych krajach to działa, a u nas się nic nie da zrobić), ale  w ogóle nie wartościowałem tych postaw. Dziwi mnie tylko, że Ślusarczyk potrafi nadepnąć na odcisk naprawdę ważnym i bogatym ludziom. I tyle.

2. Czy ja cię gdziekolwiek i kiedykolwiek obrażałem?

Cześć

Nie było moja intencja obrażanie. Użyłem nieco zmienionego cytatu. Jeżeli poczułeś się urażony to bardzo przepraszam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hextor napisał:

Ehhh i znowu ci eko-terrorysci. Nie zdziwił bym się jak by za nim stal zagraniczny potentat branży narciarskiej. W końcu jak u nas będzie skansen to Polacy będą zmuszeni jeździć za granicą.

Ależ z pewnością tak jest. Ale tu nie chodzi o pojedynczą firmę, tu wchodzi geopolityka. Ale ktoś przecież ten ekologiczny terroryzm finansuje i ochrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot po raz kolejny wprowadza opinię publiczną w błąd, poprzez podawanie nieprawdziwych informacji zmierzających tylko i wyłącznie do zablokowania inwestycji w Brennej. Publikacja Stowarzyszenia „Koniec Inwestycji na Kotarzu w Brennej. Wygrało prawo i przyroda” to atak nie tylko na Inwestora, którym jest liczna grupa mieszkańców Brennej, ale również na samorząd lokalny, jak i krajowy. Nie zapominajmy bowiem, że projekt „Kotarz Arena - Centrum Aktywnego Wypoczynku” wpisany jest do krajowej „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” jako kluczowa część strategicznego projektu Beskidzkiego Centrum Narciarstwa oraz „Programu dla Śląska”.

 

Więcej możesz przeczytać na stronie Kotarz Arena na fb.

  • Like 1
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, WojtekM napisał:

Zło czai się wszędzie. I najciemniej jest pod latarnią. Czy jakoś tak .... :cool:

ja bym powiedział:

 

biznes is biznes a lajf is brutal ent ful of zasadzkas ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, WojtekM napisał:

Zło czai się wszędzie. I najciemniej jest pod latarnią. Czy jakoś tak .... :cool:

Myślę nawet, że forum może być bardzo łatwym miejscem namierzania przez ekologów tego, co się gdzieś dzieje. Obserwuję, że wiele mniejszych inwestycji powstaje ... w ciszy. I chyba nijak inaczej się tego nie da robić, choć trudno utrzymać tę ciszę w górach, po których chodzą setki tysięcy (a może i więcej) pieszych turystów, w tym nasze grono zapalonych i zainteresowanych narciarzy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...