Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

@leitner, Marcin w miejscu starego orczyka wzdłuż Bieńkuli w ciągu ostatniego miesiąca pięknie wyrównano trasę. Czy wiesz może czy tam postawią coś tymczasowego jak na M.S.

Niestety na razie nic nie wiem, choć podejrzewam, że mogą postawić jakiś talerzyk. Może uda mi się czegoś dowiedzieć w najbliższym czasie jak tam wpadnę :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2019 o 08:31, Hextor napisał:

A ilu tu ludzi hejtowalo pomysł wymiany 60 letniej kolejki na Kasprowym na nową?

Btw. Oszołomy dalej nie odpuszczają

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24975049,plany-rozbudowy-stacji-narciarskich-ekolodzy-wnikliwie-sie.html#s=BoxLoKrLink

no i racje ma dyrektor TPN, zgoda na wymiane krzesel na dotychczasowej trasie ale zadnych tuneli, jeziorek i armat.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jeeb napisał:

no i racje ma dyrektor TPN, zgoda na wymiane krzesel na dotychczasowej trasie ale zadnych tuneli, jeziorek i armat.

akurat tunel w skale wiele nie psuje w przyrodzie, szczególnie taki tunel kolejowy z zakopca do strbskiego,

również mały tunelik w kopule kasprowego byłby przydatny

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Muszę wpaść do tego oszołoma.

 

spolszczonych określeń tej sieci jest całe mnóstwo, ale oszołom chyba najlepiej się przyjął :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎10‎.‎07‎.‎2019 o 23:44, WojtekM napisał:

Jesteś ekoterrorystą? 😈

to kim w takim razie jest dyrektor TPN ?

Wchodząc do Parku Narodowego chciał bym oglądać jedynie dziką przyrodę a nie liny wyciągu, lance, armaty, sztuczne jeziorka, garaże albo inne zabudowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jeeb napisał:

to kim w takim razie jest dyrektor TPN ?

Wchodząc do Parku Narodowego chciał bym oglądać jedynie dziką przyrodę a nie liny wyciągu, lance, armaty, sztuczne jeziorka, garaże albo inne zabudowania.

A powinieneś chcieć widzieć budy, dymiące grille, ryczące głośniki i świstaki na talerzach. Czyli taki nowy polski wzorzec Parku Narodowego. Nie będzie Słowak śmiał się nam w twarz, hej! Ale Wam, ekoterrorystom, trudno dogodzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

A powinieneś chcieć widzieć budy, dymiące grille, ryczące głośniki i świstaki na talerzach. Czyli taki nowy polski wzorzec Parku Narodowego. Nie będzie Słowak śmiał się nam w twarz, hej! Ale Wam, ekoterrorystom, trudno dogodzić.

Cześć

Wiesz Wojtek byłem ostatnio w Białowieży - ten wzorzec jest niestety prawdziwy. Ja nie widzę innego sposobu jak zamknięcie. Społeczeństwo o tak niskim poziomie nie zasługuje na obcowanie z przyrodą. Albo się ogarnie i nauczy albo nie ma wstępu. Myślę, że to nie ma nic wspólnego z ekoterroryzmem - przynajmniej w moim wypadku bo nie czerpie z tego żadnych korzyści - po prostu chcę obcując z przyroda robić to tak aby jej nie niszczyć aby nie niszczyć chociażby tej chwili.

Chcąc nie chcąc udostępnienie i umasowienie wiąże się z dopływem zwykłej hołoty. Widać to na każdym kroku.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 08:36, MarioJ napisał:

akurat tunel w skale wiele nie psuje w przyrodzie, szczególnie taki tunel kolejowy z zakopca do strbskiego,

również mały tunelik w kopule kasprowego byłby przydatny

Dokładnie tak - nie rozumiem dlaczego ten tunel, a w zasadzie tunelik budzi tyle kontrowersji. Ingerencja w przyrodę żadna - nawet widzę plusy tego rozwiązania, bo mniej osób będzie dreptać wokoło - a naprawdę moze to spowodować wygodne skomunikowanie Goryczkowej z Gąsienicowa.

W skale moznaby nawet schować cześć szpejów górnej stacji wyciągu, co oznaczałoby także polepszenie walorów krajobrazowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pobliżu mojej rodzinnej miejscowości coś powstaje,ale z treści artykułu trudno mi zdefiniować,co to będzie-może ktoś wytłumaczy prostemu człowiekowi,co będzie budowane za prawie milion?...https://gorlice24.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/658_sekowa/7166_malastow_to_juz_pewne_powstanie_snowpark_z_igielitem.html  W tej chwili jest tam niewielki stok z 2 talerzykami...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 10:36, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz Wojtek byłem ostatnio w Białowieży - ten wzorzec jest niestety prawdziwy. Ja nie widzę innego sposobu jak zamknięcie. Społeczeństwo o tak niskim poziomie nie zasługuje na obcowanie z przyrodą. Albo się ogarnie i nauczy albo nie ma wstępu. Myślę, że to nie ma nic wspólnego z ekoterroryzmem - przynajmniej w moim wypadku bo nie czerpie z tego żadnych korzyści - po prostu chcę obcując z przyroda robić to tak aby jej nie niszczyć aby nie niszczyć chociażby tej chwili.

Chcąc nie chcąc udostępnienie i umasowienie wiąże się z dopływem zwykłej hołoty. Widać to na każdym kroku.

Pozdrowienia

Jak chcesz obcować z przyrodą to sobie idź na Pyszną, tam nie ma ludzi. A Kasprowy zostaw narciarzom.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hextor napisał:

Jak chcesz obcować z przyrodą to sobie idź na Pyszną, tam nie ma ludzi. A Kasprowy zostaw narciarzom.

Na szczęście nie jesteś właścicielem gór. Pozwól, aby zasady ustalali ci, którzy od lat o te góry dbają w sposób zrównoważony. Oczywiście mamy dziś boom turystyczny (jeszcze większy na chodzenie i wspinaczki, niż na narty). Boom minie, a paru zapaleńców zostanie. Idioci się sami wykruszą lub przerzucą na elektryczne hulajnogi. A góry są też dla ludzi, są też po to, aby je podziwiać. A aby je podziwiać, trzeba tam wejść, wjechać, czy zjechać. 

Ponadto miejscowość górska powinna mieć korzyść z tych gór w okolicy, a nie zdychać z głodu i biedy.

Wszytko musi mieć swoje miejsce, także turystyka i także narciarstwo. Oczywiście w ramach zdrowego rozsądku, a zdrowym rozsądkiem nie jest blokowania wszystkiego. Bo to blokowanie rozwoju na Kasprowym przyczyniło się ... do powstania wielu stacji tam, gdzie ograniczeń nie było (Białka, Jurgów, Małe Ciche, Bukowina, itp.). Nie dało się zaśnieżyć trochę Goryczkowej, to powstały kilometry zaśnieżonych tras w Białce. Ot, skutek. Dla Białki - pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedziela, 21 lipca 2019

Nowa inwestycja. Gondola na Siodło i krzesło na Klimczok

 
2019-07-21%2B%25289%2529.png

Pomysł po sprawdzeniu dystansu na mapach u wujka Google'a, wcale nie wygląda kompletnie abstrakcyjnie.

Kluczowa dla realizacji projektu jest odległość od ewentualnego parkingu zlokalizowanego w Biłej - dzielnicy Szczyrku. Parking taki mógłby powstać przy Hotelu Klimczok (co pewnie byłoby bardzo dogodną sprawą dla tegoż hotelu) lub przy przystanku PKS (ok. 300 m dalej).

Odległość w linii prostej od Hotelu Klimczok do Siodła pod Klimczokiem okazuje się bowiem zaskakująco przyjazna: tylko ok. 1370 m

(...)

A zalety? Zalet jest mnóstwo:
 
  • śnieg do maja;
  • śnieg od początku grudnia zaledwie przy lekkim dośnieżeniu;
  • powstałe bardzo fajne rodzinne centrum narciarskie dla nielubiących wielkich przestrzeni rodzin;
  • bliskość gastronomii - schronisko;
  • bliskość wielkich stacji wokół (Szczyrk) - co gwarantuje popularność.

(...)

Więcej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/07/nowa-inwestycja-gondola-na-siodo-i.html

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,150461,24942072,w-lipcu-otworza-autostrade-pyrzowice-czestochowa-ale-bez.html

Tak z innej beczki. Lepszy dojazd na Śląsk już w wakacje i w końcu zima bez jazdy starą, dziurawą Gierkówką (1). Do Szczyrku, Wisły i innych miejscowości narciarskich coraz lepszy dojazd. Dopiero dzisiaj sprawdziłem kiedy otwarcie, wczoraj jechałem nad A1 (jeszcze zamkniętą) i takie WOW przecież ona jest już gotowa. I dzisiaj jeszcze większe wow że zaraz otwierają. 

Edytowane przez Mops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mops napisał:

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,150461,24942072,w-lipcu-otworza-autostrade-pyrzowice-czestochowa-ale-bez.html

Tak z innej beczki. Lepszy dojazd na Śląsk już w wakacje i w końcu zima bez jazdy starą, dziurawą Gierkówką (1). Do Szczyrku, Wisły i innych miejscowości narciarskich coraz lepszy dojazd. Dopiero dzisiaj sprawdziłem kiedy otwarcie, wczoraj jechałem nad A1 (jeszcze zamkniętą) i takie WOW przecież ona jest już gotowa. I dzisiaj jeszcze większe wow że zaraz otwierają. 

One remark: obwodnica Częstochowy nie będzie otwarta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mysiauek napisał:

One remark: obwodnica Częstochowy nie będzie otwarta. 

 

5 godzin temu, Mops napisał:

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,150461,24942072,w-lipcu-otworza-autostrade-pyrzowice-czestochowa-ale-bez.html

Tak z innej beczki. Lepszy dojazd na Śląsk już w wakacje i w końcu zima bez jazdy starą, dziurawą Gierkówką (1). Do Szczyrku, Wisły i innych miejscowości narciarskich coraz lepszy dojazd. Dopiero dzisiaj sprawdziłem kiedy otwarcie, wczoraj jechałem nad A1 (jeszcze zamkniętą) i takie WOW przecież ona jest już gotowa. I dzisiaj jeszcze większe wow że zaraz otwierają. 

Nie rozumiem, dlaczego miałbym z Rudy Śląskiej jechać w góry przez Częstochowę. Przecież to a) w przeciwną stronę b) równie daleko, co w góry. Konsekwentnie nie rozumiem, po co w ogóle miałbym jechać gdziekolwiek przez tę Częstochowę. Nad morza (różne) leci się z Pyrzowic. Po strawę duchową (zabytki) jedzie do Krakowa. Po strawę widokową do Zakopanego lub w czeskie Jesioniki. Na narty do Szczyrku albo Wisły na południe. W Alpy też na południe przez Żory i Gorzyczki, a nie Częstochowę...

Ta droga jest ogólnie zbędna, przecież do Warszawy nie pojadę, bo tam tłum, wszyscy gonią za kasą i myślą tylko o kasie i nic ciekawego w tym mieście na pustyni nie ma.

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 16:29, Narciarz ze Śląska napisał:

 

Nie rozumiem, dlaczego miałbym z Rudy Śląskiej jechać w góry przez Częstochowę. Przecież to a) w przeciwną stronę b) równie daleko, co w góry. Konsekwentnie nie rozumiem, po co w ogóle miałbym jechać gdziekolwiek przez tę Częstochowę. Nad morza (różne) leci się z Pyrzowic. Po strawę duchową (zabytki) jedzie do Krakowa. Po strawę widokową do Zakopanego lub w czeskie Jesioniki. Na narty do Szczyrku albo Wisły na południe. W Alpy też na południe przez Żory i Gorzyczki, a nie Częstochowę...

Ta droga jest ogólnie zbędna, przecież do Warszawy nie pojadę, bo tam tłum, wszyscy gonią za kasą i myślą tylko o kasie i nic ciekawego w tym mieście na pustyni nie ma.

Dobrze prawisz, ale jak chciałbym do Ciebie dołączyć, to ta droga jak znalazł:;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...