Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mops napisał:

W okolicach Zbójnickiej Kopy wszystkie lance wypruli z ziemi i od nowa. I jeszcze częściowo chyba 3A będzie naśnierzana. Po lewej jak się idzie od Skrzycznego jest rów (wykopany) prawdopodobnie pod lance. 

I smutna wiadomość - na Hali Skrzyczeńskiej nie ma już ani śladu po orczykach z Czyrnej. 

Na Zbójnickiej Kopie nigdy nie było lanc! Na całej trasie są ukryte w ziemi hydranty do podłączenia mobilnych armat, które po naśnieżeniu są demontowane.

Rów, to tylko i wyłącznie do celów ochrony trasy przed wypłukaniem przez deszczówkę

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JC napisał:

Na Zbójnickiej Kopie nigdy nie było lanc! Na całej trasie są ukryte w ziemi hydranty do podłączenia mobilnych armat, które po naśnieżeniu są demontowane.

Rów, to tylko i wyłącznie do celów ochrony trasy przed wypłukaniem przez deszczówkę

@JC sorry za fakenews. Trasa ze Zbójnickiej pomyliła mi się z trasą z Małego Skrzycznego a na 2 są lance. Teraz zorientowałem się że rzeczywiście zimą nie widziałem żadnej lancy na 3B (przynajmniej do połączenia z 2)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mops napisał:

@JC sorry za fakenews. Trasa ze Zbójnickiej pomyliła mi się z trasą z Małego Skrzycznego a na 2 są lance. Teraz zorientowałem się że rzeczywiście zimą nie widziałem żadnej lancy na 3B (przynajmniej do połączenia z 2)

Tam coś nie grało z naśnieżaniem, zwłaszcza w górnym odcinku trasy. Może poprawią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś na temat "tunelu" czy jak inni wolą "przepustu" dla narciarzy pod ulicą Zwalisko? To co miło być od tras 1 i 5 pod gondolę. Bo nadal nic się tam nie dzieje. Nic nie robią. Po orczykach C1 i C2 już ani śladu. Ani podpory. Nic nie ma poza dolną stacją. Na Hali Skrzyczeńskiej pusto. Znów postawią jakiś talerz ze Słowacji? Aktualnie nie wygląda żeby co kowiek chcieli tam postawić poza kanpą za kilka lat. A do tego czasu? 

Trochę to wkurzające, że osoby z tras 1 i 5 będą musiały się pchać pod gondolę. Nie można zostawić nawet 1 orczyka? Nawet w Białce Tatrzańskiej jest orczyk wzdłuż trasy 1. Taki nowoczesny ośrodek a ma orczyk. Szczyrk nie może przy trudniejszych trasach? W COSie jest, w SMR nie może być? Wiem że dużo osób co jeździ do Szczyrku nie umie jeździć na orczykach ale przecież te osoby często nie zjadą po 5 czy 11 a jednak trasy nie są likwidokwane. Czemu orczyk muszą być likwidokwane? Miejsce gdzie startowały kiedyś 4 orczyki prawdopodobnie nie będzie miało żadnego wyciągu😕. Rozumiem że większość orczyków to zabytki techniki. Ale czy jeśli coś ma tam powstać za kilka lat to czy nawet zabytek (który działa) musi być demontowny? Przecież do Bieńkuli trzeba podejść od gondoli i jeszcze trzeba dojeżdżać specjalnie (przez drogę!). Przecież jak będzie większy wiatr to cały SMR będzie stał. Talerzyk pod gondolą nic nie pomoże gdy w Czyrnej nie będzie orczyków. 

To już koniec. Trochę się zdenerwowałem kiedy uświadomiłem sobie ze to prawdopodobnie koniec orczyków z Czyrnej. Wielka szkoda. Wiem, zaraz niektórzy będą pisać że kiedyś postawią tam kanapę. Kiedyś, nie wiadomo kiedy. I wszyscy z tras 1 i 5 pod gondolę do tej ogromnej kolejki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 13:39, Mops napisał:

A wiadomo coś na temat "tunelu" czy jak inni wolą "przepustu" dla narciarzy pod ulicą Zwalisko? T

To już koniec. Trochę się zdenerwowałem kiedy uświadomiłem sobie ze to prawdopodobnie koniec orczyków z Czyrnej. 

Wygląda na to, że w tym roku w Szczyrku (i w zasadzie w całych Beskidach) są dwie "wielkie" inwestycje:

  • restauracja (pochwalam, będzie luźniej na stoku, bo duża grupa klientów zostanie na browarze i golonku);
  • droga od S-ki do Buczkowic (jest znacznie zaawansowana, jechałem, widziałem).

Mam nadzieję, że razem z drogą powstanie parking przy niej i plac dla skibusów.

Tunelu na razie nie widać w ogóle.

Orczyki zostały skutecznie zdemontowane, nie ma śladu.

Tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Co ciekawe:?

W wielkim niedawno ogłoszonym planie inwestycyjnym PKL-u w ogóle tego nie było.

W PKL coś sie rusza - w Krynicy ma ruszyć projekt pt. Rozbudowa naśnieżania. Ma być gotowe jeszcze przed tym sezonem. Sa nowe pomysły na Żarze - także naśnieżanie, choć raczej dopiero za rok. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Żar to jakieś 15 lat temu uczyłem się tam jeździć na nartach i już wtedy planowali puścić kolej krzesłkową z tego co pamiętam jakoś z drugiej strony.

Edytowane przez Mietek
A teraz to tylko orczyk nie wiem po co tam chyba i tak już nikt nie jeżdzi na pewno trzeba zainwestować w naśniżanie i jaką normalną kolej krzesełkową co by nart nie trzeba było odpinać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 9.07.2019 o 13:53, Góral spod Skrzycznego napisał:

Stowarzyszenie Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot po raz kolejny wprowadza opinię publiczną w błąd, poprzez podawanie nieprawdziwych informacji zmierzających tylko i wyłącznie do zablokowania inwestycji w Brennej. Publikacja Stowarzyszenia „Koniec Inwestycji na Kotarzu w Brennej. Wygrało prawo i przyroda” to atak nie tylko na Inwestora, którym jest liczna grupa mieszkańców Brennej, ale również na samorząd lokalny, jak i krajowy. Nie zapominajmy bowiem, że projekt „Kotarz Arena - Centrum Aktywnego Wypoczynku” wpisany jest do krajowej „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” jako kluczowa część strategicznego projektu Beskidzkiego Centrum Narciarstwa oraz „Programu dla Śląska”.

 

Więcej możesz przeczytać na stronie Kotarz Arena na fb.

Pracownia to takie sprzedawczyki, które powinny się nazywać pracownią na rzecz pewnej grupy, która boi się konkurencyjnego ośrodka rekreacyjno - sportowego.  Brenna ma prawo się rozwijać i zasługuje na to by stać się górskim kurortem turystycznym, a do tego są niezbędne inwestycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie jedyną nową kolejką linową będzie przeniesiona z Alp 4 osobowy fixed grip w Ustrzykach Dolnych na Gromadzyniu. To chyba jeden z najgorszych lat jeśli chodzi o rozwój infrastruktury wyciągowej od prawie 20 lat. Chyba się nasze góry nasyciły. To samo jest w Czechach i Słowacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Honza napisał:

 To chyba jeden z najgorszych lat jeśli chodzi o rozwój infrastruktury wyciągowej od prawie 20 lat. Chyba się nasze góry nasyciły. To samo jest w Czechach i Słowacji. 

W punkt. Koszty rosną i między innymi u nas zaczyna się nie opłacać robić czegokolwiek na takich małych wysokościach. Trzeba potem dać odpowiednią cenę a tu niektórzy becą , że 100 zł za cały dzień nawet na Pilsku to rozbój w biały dzień. Liczba narciarzy też mniej więcej jest skończona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami jako społeczność narciarska podcinają gałąż z której korzystają. Jest drogo to nie pojadę. Nie jedz. Część ośrodków padnie z takim rozumowaniem bo koszty samych mediów są ogromne i nadal rosną. Tak samo jak ze schroniskami czy bacówkami. Tam gdzie najtrudniej zimą browar kosztuje majątek i do tego bywa ciepły. Nie mniej się płaci bo jak się obrazi to nie będzie nawet tego. Nie wiem jak można nie rozumieć, że sporo ośrodków ma zarobek tylko przez te 2-3 miesiące w roku. Właśnie takie miejsca trzeba wspierać jadąc a z raz w sezon a nie cały czas do Białki czy innego Szczyrku bo tam nawet jak całą zimę śniegu nie będzie to przeżyją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, piszecie tak jakby problemem naszych stacji była słaba frekwencja. Ja tymczasem widzę coś zupełnie innego. Pokażcie mi jedną stację, gdzie jest nowoczesna infrastruktura i są problemy z ilością chętnych do jazdy. Tam gdzie zainwestowano są tłumy i kasa się zgadza. Faktycznie, skanseny typu Pilsko mogą cienko funkcjonować ale tutaj przyczyny są oczywiste. Czasy się zmieniły i mało komu odpowiadają takie standardy jak na Pilsku czy w Koninkach.

Brak inwestycji to chyba prosta kalkulacja. Koszty budowy nowoczesnej stacji od podstaw są ogromne. Oprócz tego już zdrożały zdecydowanie lub wkrótce zdrożeją mocno, energia elektryczna, woda, koszty pracownicze. To będzie musiało się przełożyć na ceny karnetów, a jest jakaś granica bólu. Faktycznie może być niewielu chętnych do jeżdżenia po trasie liczącej 700 metrów za 70 złotych przez 3 godziny. Dodajmy do tego występujące niemal rok w rok ciepłe zimy i przewidywania, że będzie raczej cieplej niż chłodniej, no i jest jak jest. A że w bonusie mamy jeszcze protesty ekologów przy każdej tego typu inwestycji, to dopełnia to tylko słabe perspektywy w przyszłości.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Author napisał:

W punkt. Koszty rosną i między innymi u nas zaczyna się nie opłacać robić czegokolwiek na takich małych wysokościach. Trzeba potem dać odpowiednią cenę a tu niektórzy becą , że 100 zł za cały dzień nawet na Pilsku to rozbój w biały dzień. Liczba narciarzy też mniej więcej jest skończona. 

O ile w takiej Białce czy Szczyrku mogę wyłożyć kasę bez mrugnięcia okiem, to na Pilsku mam duże obiekcje. Nie ma tam nowych inwestycji, infrastruktura gorsza niż 10 lat temu, a do tego jest wysoko i nie trzeba naśnieżać. Tak więc każdy wzrost ceny karnetu powyżej inflacji to czyste zdzierstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...