Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Hextor napisał:

O ile w takiej Białce czy Szczyrku mogę wyłożyć kasę bez mrugnięcia okiem, to na Pilsku mam duże obiekcje. Nie ma tam nowych inwestycji, infrastruktura gorsza niż 10 lat temu, a do tego jest wysoko i nie trzeba naśnieżać. Tak więc każdy wzrost ceny karnetu powyżej inflacji to czyste zdzierstwo.

Pilsko to tylko drobny przykład. Są inne ośrodki, które w najbliższym czasie nic nie zainwestują bo musiały by naprawdę wydać masę pieniędzy a o zarobek słabo. Będą jechać na tym co obecnie i podnosić ceny. Narzekaczy również przybędzie i koło się zamyka. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spoko loko. Narciarze przyniosą się do tych ośrodków co inwestują, więc inne też będą musiały zainwestować bo padną.

 

Wostatnich latach mieliśmy sporo inwestycji, więc ten jeden słabszy o niczym nie świadczy. Jak się zwrócą ostatnie inwestycje to znowu zaczną wydawać, albo PKL załatwi w końcu papiery i ruszy z tym co obiecują od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Narzekaczy" przybędzie i nie ma co się dziwić, większość ośrodków w Polsce ma absurdalne ceny za swoją ofertę narciarską. Tak jak przywołany przykład stoków pokroju 700m i ceny 70zł za 3h. Takie stacje wybiorą raczej tylko lokalni, którzy chcą pojeździć blisko domu, wtedy kiedy nie mogą wyjechać na kilkudniowy wyjazd. Sam również raczej będę okrajać lokalne szusowanie bo jest coraz bardziej nieopłacalne. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hextor napisał:

O ile w takiej Białce czy Szczyrku mogę wyłożyć kasę bez mrugnięcia okiem, to na Pilsku mam duże obiekcje. Nie ma tam nowych inwestycji, infrastruktura gorsza niż 10 lat temu, a do tego jest wysoko i nie trzeba naśnieżać. Tak więc każdy wzrost ceny karnetu powyżej inflacji to czyste zdzierstwo.

Możesz pisać że zdzierstwo a oni mogą zrobić stówę za zjazd. Nic Ci do tego. Ich kasa i ich ryzyko.Jak będzie za drogo, to możesz pojechać w alpy albo pójść na ryby. Tak to się porobiło, że o cenie decyduje właściciel, który pewnie ma świadomość, że jak za bardzo przegnie z ceną, to sam będzie się ślizgał na górce.

A jeśli już mówisz o inflacji, to masz stuprocentową na prądzie, chyba że przyjdziesz ze swoim - w wiaderku:;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mietek napisał:

Niestety w korbielowie mają to na własne życzenie. Szkoda bo potencjał duży i tak zmarnowany no ale nam się nie opłaca inwestować...

Nie nam, tylko właścicielowi ośrodka. Każdy lubi zarabiać. Być może nie ma z czego dołożyć... A może nie ma na to miejsce pomysłu. W dawnych czasach, jak miałem do wyboru Szczyrk czy Pilsko, to zawsze wybierałem Pilsko - i z bonusem w knajpie w Jeleśni, za świetnie spędzony dzień. Szczyrk i Białka nakreśliły kierunek rozwoju. Ale żeby pójść ich tropem, to trzeba mieć duży worek pieniędzy. Być może póki co, potencjalni inwestorzy, mają pewniejszy sposób na inwestowanie swoich kapitałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelb91 napisał:

"Narzekaczy" przybędzie i nie ma co się dziwić, większość ośrodków w Polsce ma absurdalne ceny za swoją ofertę narciarską. Tak jak przywołany przykład stoków pokroju 700m i ceny 70zł za 3h. Takie stacje wybiorą raczej tylko lokalni, którzy chcą pojeździć blisko domu, wtedy kiedy nie mogą wyjechać na kilkudniowy wyjazd. Sam również raczej będę okrajać lokalne szusowanie bo jest coraz bardziej nieopłacalne. 

Zdajesz sobie sprawę jaki jest koszt modernizacji/budowy takiej strasy pod nowoczesną kolej? To jest kwota 2 cyfrowa w PLN z jedynką z przodu. Dolicz do tego ogromne podatki od nieruchomości, opłaty za wodę, prąd, armatki, ratraki, obsługę, pensje. Spore koszty za badania techniczne gdzie im starsza infrastruktura tym drożej. Spory haracz finansowy dla LP nawet jak masz las swój i tak dalej i tak dalej. Stawiam dolary przeciw orzechom, że jak by już w listopadzie cały miesiąc był śnieg to ruch w interesie był by taki sam jak w marcu. Czyli tak sobie. To kolejny kłopot czyli paru miesięczny obrót. Zapewne takie ośrodki co oferują taką kasę za 3 godz nie mają przyszłości ale jak mi ktoś narzeka bo trzeba wydać stówę w Korbielowie to mnie krew zalewa. Zatem, nie narzekamy bo przy takim podejściu i wybieraniu tylko Szczyrku czy Białki lepiej nie będzie. 

Edytowane przez Author
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pilsku zdaje się, że jest problem obecnego właściciela, który w biznes planie założył, że nic nie będzie inwestował, tylko odcinał kupony od tego co zbudował GAT 20-30 lat temu. Było nawet paru chętnych na kupno ośrodka, ale dał zaporową cenę. Tak więc paradoksalnie jedyną szansą dla tego ośrodka jest to aby upadł :)

W dodatku wymieniłem Szczyrk czy Białkę jako przykład. Za Białka nie przepadam, bo jest za płasko, ale jest kilka innych ośrodków, które też inwestują co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hextor napisał:

Na Pilsku

Wiem, że to "teoria spiskowa" i "wielkie chciejstwo ;) " w temacie Buczynka ale zauważyłem, że nie działają dwie kamerki u góry Soliska ta na stok i w stronę polany Buczyna na forum http://korbielow.com/Thread-jest-ukończone--1?page=89 na stronach 89 i 90 wyczytałem coś co mnie zastanowiło ;) Czy ktoś może coś wie ?
Będę jutro wchodził na Pilsko od Glinnego więc nie chcę nadrabiać drogi i sprawdzać naocznie :) co i jak.

Pozdrawiam

mirekn  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirekn napisał:

Wiem, że to "teoria spiskowa" i "wielkie chciejstwo ;) " w temacie Buczynka ale zauważyłem, że nie działają dwie kamerki u góry Soliska ta na stok i w stronę polany Buczyna na forum http://korbielow.com/Thread-jest-ukończone--1?page=89 na stronach 89 i 90 wyczytałem coś co mnie zastanowiło ;) Czy ktoś może coś wie ?
Będę jutro wchodził na Pilsko od Glinnego więc nie chcę nadrabiać drogi i sprawdzać naocznie :) co i jak.

Pozdrawiam

mirekn  

chwalili się ostatnio na facebooku, że dotarła do nich nowa kamerka na wymianę po awarii.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hextor napisał:

Na Pilsku zdaje się, że jest problem obecnego właściciela, który w biznes planie założył, że nic nie będzie inwestował, tylko odcinał kupony od tego co zbudował GAT 20-30 lat temu. Było nawet paru chętnych na kupno ośrodka, ale dał zaporową cenę. Tak więc paradoksalnie jedyną szansą dla tego ośrodka jest to aby upadł :)

W dodatku wymieniłem Szczyrk czy Białkę jako przykład. Za Białka nie przepadam, bo jest za płasko, ale jest kilka innych ośrodków, które też inwestują co jakiś czas.

Jesteś wróżką że wiesz co inwestorowi w głowie siedzi?

Jeden w biznesach radzi sobie lepiej a drugi gorzej a co jest powodem jego decyzji biznesowych, to chyba tylko on wie a reszta to tylko domysły. 

Za bankructwem ośrodka zawsze stoją ludzkie tragedie, tego im życzysz?

Kapitalizm jest tak wymyślony, że ludzie nic innego nie robią, tylko knują - jak tu kasę zrobić:;)  Jeżeli jest w tej chwili inwestycyjna posucha, to jest tego jakiś powód. Może sezon jest zbyt krótki i trudno jest utrzymać ośrodek przez cały rok. Powodów aby w "narty" nie inwestować jest dużo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
11 minut temu, tresor napisał:

Najlepsza narciarska wiadomość dotycząca Podhala od dawna.

"powstanie nowa "superstacja narciarska", na której miłośnicy białego szaleństwa będą mieli do dyspozycji ponad 7 kilometrów tras zjazdowych "

będzie czad na 7 kilometerach

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marboru napisał:

Napisali ,że krzesło 6-osobowe. Mam nadzieję, że to nie będzie zwykła wyprzęgana kolej , ale miękka , podgrzewana i z osłonami. Ale i tak super ,że coś chcą zrobić, bo aż się prosi by się połączyć

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Przemekc1 napisał:

Trochę nie rozumiem, w artykule jest napisane, że stacje zostaną połączone, a na załączonej grafice dolna stacja będzie w znacznej odległości od stacji Suche, ktoś wie jak może wyglądać to połączenie?

 

Może i racja . Jak nie zrobią nartostrad , które by łączyły wyciągi, to będzie jak w bukowinie na Rusinskim jazda po polach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wiadomość, jeśli rzeczywiście będzie to połączenie. Im więcej takich ""większych stacji", tym mniejsze kolejki na już istniejących. Tendencja obecnie jest taka, że tylko takie przyciągają narciarzy. Pojedyńcze stacje-wyciągi powoli odchodzą do przeszłości. 

Ja jednak czekam na połączenie terenów narciarskich Białki i Bukowiny. I rzeczywiście Bukowina powinna coś zadziałać, aby połączyć swoje wyciągi krzesełkowe choćby głupim orczykiem i jakąś "nartostradą". 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...