Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Białka Tatrzańska - wydaje się ze gotuje się tu jak w kotle, wokół na potęgę  rosną domy, domki. hotele, wigwamy i inne szałasy. Górale dostrzegli szanse na "przytulenie" dodatkowych "dutków" wiec wykazują się refleksem w zaistniałej sytuacji, liczą na najazd gości w zimie. Wszędzie panuje straszny harmider i smród spalonej benzyny - turystyczny koszmar 😄

A na stoku .....renowacja starego orczyka na gorze Kaniówki no i grzebią mocno w ziemi na Kotelnicy pod krzesłem II - może ktoś wie co robią?

DSC01317.jpg.10853420f1fe33f03afc735ba8b820dd.jpgDSC01318.jpg.9e9b6a0b7666f6a814c5ad48d262b1a7.jpgDSC01379.thumb.jpg.e653faca623d4ff8fece331609644d54.jpgDSC01350.jpg.f152a25649b3114b98e024e41d7098c0.jpgDSC01323.jpg.216a9f24d56ba9024e2abdd5bda560bd.jpg

 

 

Acha - ci którzy liczyli na połączenie z Rosiński niech się nie łudzą  🙂

DSC01334.jpg.48bdb6203ebc9b3b2cb5a627be5941b6.jpg

 

Edytowane przez Lexi
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pawelb91 napisał:

Dziwne że ośrodek Zdiar Strednica też się nie przyłączył. Tam trasy wyglądają na ciekawsze (te przy krzesełku). 

Kropla drąży skałę. Teraz to aż się prosi o to. Lokalizacja jest idealna, żeby mając kilkudniowy karnet Tatry Super Ski zajrzeć tam na jeden dzień albo kilka godzin. Jeśli dobrze kojarzę to parking przy samej drodze prowadzącej od granicy. Mniej więcej jak w Jurgowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, przyznam, że ja byłem pewien, że cały czas mówimy o tym ośrodku Strednica, nawet niezbyt kojarzyłem, że jest jeszcze osobno Strachan. Ciekawe ile tak pociągną, skoro na jednym karnecie można mieć Jurgów(+ reszta polskich ośrodków), Strachan i Bachledovą to kogo skusi taki mały ośrodek, nie zdziwię się, że za rok będzie już zmiana.

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelb91 napisał:

Dziwne że ośrodek Zdiar Strednica też się nie przyłączył. Tam trasy wyglądają na ciekawsze (te przy krzesełku). 

Tam jest problem właścicielski, tzn jest kilkudziesięciu wspólników, a co się z tym wiąże problemy z dogadaniem się. Może kiedy klienci zaczną na skrzyżowaniu częściej skręcać w lewo do Strachana, właściciele dogadają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Coś wiesz na przyszłość, czy wnioskujesz po tym, że nic nie robią w tym kierunku w tym roku? Jestem jednym z tych, którzy się łudzą:)

..🙂.. to moje odczucia tylko, nic w krzakach odgradzających jedno od drugiego się nie dzieje ... ja bym wolał żeby tak zostało bo Rusin to fajny stok do nauki (zona polubiła) a ze brak połączenia to i ruch mniejszy bo dojazd nie jest idealny. 

A Białka no cóż... jest jak Nowy York -  "Love it or leave it".....😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

..🙂.. to moje odczucia tylko, nic w krzakach odgradzających jedno od drugiego się nie dzieje ... ja bym wolał żeby tak zostało bo Rusin to fajny stok do nauki (zona polubiła) a ze brak połączenia to i ruch mniejszy bo dojazd nie jest idealny. 

A Białka no cóż... jest jak Nowy York -  "Love it or leave it".....😉

I tu się zgadzam. W marcu tego roku ( ostatni tydzień przed COVID ) na Rusińskim luz i jazda bez kolejki do kolejki. A w Białce jak to Białce, nawet po feriach 10 minut stania. 
Jedyny ból taki, że po Białce można ski busem się przemieszczać, a na Rusin trzeba jechać autem. 
Poza tym Rusin jest bardzo OK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, JC napisał:

Tam jest problem właścicielski, tzn jest kilkudziesięciu wspólników, a co się z tym wiąże problemy z dogadaniem się. Może kiedy klienci zaczną na skrzyżowaniu częściej skręcać w lewo do Strachana, właściciele dogadają się.

Dokładnie. Strachan, delikatnie mówiąc, jest bardziej przedsiębiorczy... tylko nie ma takiej fajnej górki jak Strednica :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Biały napisał:

Być może to nowy zbiornik na 51,5 tys. m3.  Był przetarg z terminem realizacji do 30 listopada.

..czyli stok by się trochę skurczył, idąc dalej tym tokiem rozumowania jak zaludnia wszystkie te domy i hotele które budują to będzie taka presja na ten kurczący się stok ze na dole będzie kolejka do wyciągu a na gorze kolejka do zjazdu - żeby mozna bylo zachować te 1,5m pomiędzy jadącymi narciarzami.. 😂

..a barany z za ogrodzenia będą się temu przyglądać...ze zrozumieniem - dla nich miejsca tez w Białce mało..

DSC01383.thumb.jpg.a0e3fc04747417879fc942a282ed7517.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na trasę 2c. Tak w sumie to nie wiadomo, po co ona powstała. Ale jak się popatrzy na te górki w maps.google.com w 3D, i do tego ci co jeździł tą trasą, na pewno zauważył, jaki fajne odejścia od tej trasy można robić, to może ten zbiornik ( o ile to zbiornik ), to początek czegoś nowego. Może za rok, dwa jakieś nowe wyciągi/trasy w tamtą stronę, w stronę Gronia.

To jest tylko moja dywagacja, nie poparta niczym pewnym.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jaca10 napisał:

Zobaczcie na trasę 2c. Tak w sumie to nie wiadomo, po co ona powstała. Ale jak się popatrzy na te górki w maps.google.com w 3D, i do tego ci co jeździł tą trasą, na pewno zauważył, jaki fajne odejścia od tej trasy można robić, to może ten zbiornik ( o ile to zbiornik ), to początek czegoś nowego. Może za rok, dwa jakieś nowe wyciągi/trasy w tamtą stronę, w stronę Gronia.

To jest tylko moja dywagacja, nie poparta niczym pewnym.
 

Coś tam planują. Zacytuję z zapytania ofertowego :

"....Zamawiający zamierza zrealizować projekt opisany powyżej poprzez stworzenie innowacyjnego wyciągu narciarskiego charakteryzującego się podwyższonymi parametrami, którego pierwszym etapem będzie realizacja zamierzenia inwestycyjnego polegającego na wykonaniu prac budowlanych i technologii koniecznych do stworzenia zbiornika do naśnieżania z pompownią wraz infrastrukturą – który jest przedmiotem niniejszej zapytania ofertowego, a jednocześnie który jest niezbędny do realizacji dalszych etapów Inwestycji...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Biały napisał:

Może za rok, dwa jakieś nowe wyciągi/trasy w tamtą stronę, w stronę Gronia.

Gorale z Gronia chętnie się podłączą do takiej "dudkodajni" jak Kotelnica.

Gron to straszne zadupie było, teraz niewiele lepiej chyba. Bylem tam kiedyś dawno 2 tygodnie na obozie, bez wyciągu, bez dostępu do cywilizacji i bez ogrzewania - tylko nogi i kopny śnieg, warunki kapitalne byly i paczka niezła wiec było fajnie ale zadupie straszne.

Edytowane przez Lexi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 21:30, Mitek napisał:

Cześć

Takie wiercenia to nie jest strzelanie do celu z zamkniętymi oczami i nie polega na "trafieniu". Ktoś coś spieprzył po prostu albo oszukał.

Pozdro

Chyba jednak jest.Po Krynicy znowu porażka,dowiercili się tylko  do niewielkiego złoża metanu zamiast gorącej wody i właśnie zakończyli prace,co my lokalni z rozbudzonymi nadziejami przyjęliśmy z dużym smutkiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 21:23, lski@interia.pl napisał:

Chyba jednak jest.Po Krynicy znowu porażka,dowiercili się tylko  do niewielkiego złoża metanu zamiast gorącej wody i właśnie zakończyli prace,co my lokalni z rozbudzonymi nadziejami przyjęliśmy z dużym smutkiem..

Cześć

A kto to robił, kto nadzorował geologicznie itd. Może być na priv to zobaczymy o co tam chodziło.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 11:27, jaca10 napisał:

Zobaczcie na trasę 2c. Tak w sumie to nie wiadomo, po co ona powstała. Ale jak się popatrzy na te górki w maps.google.com w 3D, i do tego ci co jeździł tą trasą, na pewno zauważył, jaki fajne odejścia od tej trasy można robić, to może ten zbiornik ( o ile to zbiornik ), to początek czegoś nowego.

Ja myślę ,że trasa 2c pełni funkcje poprawiania statystki, bo dzięki niej ośrodek ma 1,600 km więcej tras, ale mimo wszystko fajnie by było zrobić trasę 2c aż do samego dołu [na dolną stację kotelnicy I] . Gdy "może" wymienią ten 3 osobowy wyciąg na gondole albo coś innego , to byłaby nawet  fajna trasa na ostatni zjazd. Może dlatego tam ten zbiornik? kto wie ... ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 10.09.2020 o 21:07, Biały napisał:

Być może to nowy zbiornik na 51,5 tys. m3.  Był przetarg z terminem realizacji do 30 listopada.

https://bialkatatrzanska.pl/przetargi/?cultureKey=

Na Kotelnicy jest ... za dużo wyciągów. Ten stary 3-os. chyba (dla bezpieczeństwa) należałoby zlikwidować. Za dużo osób naraz wjeżdża na jedną górę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 21:26, pawelel napisał:

Ja myślę ,że trasa 2c pełni funkcje poprawiania statystki, bo dzięki niej ośrodek ma 1,600 km więcej tras, ale mimo wszystko fajnie by było zrobić trasę 2c aż do samego dołu [na dolną stację kotelnicy I] . Gdy "może" wymienią ten 3 osobowy wyciąg na gondole albo coś innego , to byłaby nawet  fajna trasa na ostatni zjazd. Może dlatego tam ten zbiornik? kto wie ... ?

Wymiana tego 3-os. wyciągu na GONDOLĘ! byłaby głupotą. 

Tam już jest zbyt tłoczno. 

Narciarstwo NIE POLEGA tylko na wtłoczeniu maksymalnej ilości osób na górę i niech się tłoczą...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała refleksja przed sezonem:

niedziela, 4 października 2020

Narty. Będzie sezon tylko dla zapaleńców?

 

 

%2528Hochkar%2529%2B%252836%2529.jpg
Puste stoki będą czekały na narciarzy?

Tak (patrz niżej) wyglądają zalecenia na najbliższy sezon narciarski, także w Polsce - przy czym szczegółowe ograniczenia (np. odnośnie przepustowości wyciągów) nie są jeszcze znane:

 

 

"Co ty możesz zrobić by zwiększyć swoje i innych bezpieczeństwo na stokach w czasach COVID-19?

 

  • Unikaj popularnych terminów, takich jak ferie zimowe i Boże Narodzenie.
  • Unikaj wyjazdów na narty w weekendy.
  • Nocuj najlepiej w apartamentach gdzie będziesz mógł samodzielnie przygotować posiłek, unikniesz zbędnego kontaktu z innymi ludźmi.
  • Nie szalej podczas après-ski - trzymaj się jednego baru, aby zminimalizować kontakt z innymi. W wielu krajach apres ski w tym sezonie będzie bardzo ograniczone. Zero głośnej muzyki, obsługa tylko przy stolikach.
  • Zostań na zewnątrz, więc im więcej czasu spędzasz na dworze, tym lepiej.
  • Południowy posiłek przygotuj na kwaterze i bezpiecznie zjedz na stoku.
  • Nauka jazdy na nartach - wybierz lekcje prywatne by uniknąć grup nieznajomych!"

 

 

Komentarz instruktora:

"Unikaj popularnych terminów i weekendów" - fajnie się mówi, tyle, że wiele osób w Polsce tylko w tych terminach ma czas na taką (narty) rozrywkę. Ponadto narty to sport towarzyski oraz rodzinny. Jedzie się razem wówczas, gdy wszyscy mają wolne, a najczęściej oznacza to weekendy, ferie lub święta. I - trzeba trafu - wówczas ośrodki narciarskie przeżywają tzw. boom.

Więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2020/10/narty-bedzie-sezon-tylko-dla-zapalencow.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 11:09, tanova napisał:

inwestycja w nowe trasy - jak najbardziej mile widziana.

Pobiegałem ostatnio przez tydzień w okolicach nowych inwestycji w Świeradowie a konkretnie teren pomiędzy końcem ulicy Leśnej a Polaną Izerską. 
62314792400__4FE25AED-9973-47DE-8071-B729D3068155.thumb.JPG.44f39326d4a1e79594edcec328095c4d.JPGIMG_0275.thumb.JPEG.a30c5e795362714c338b1db36934ac9b.JPEG

Z nowych inwestycji największy ruch panuje na budowie wieży i trasy w koronach drzew i nowego hotelu na końcu ulicy Leśnej. Są też konkretne plany rozbudowy istniejących hoteli w tym Białego Kamienia. Naturalne wydaje się, że jeżeli chodzi o inwestycje typowo narciarskie to na pierwszy plan pójdzie stary orczyk ten ze zdjęcia i te mniejsze poniżej .
IMG_0249.thumb.jpeg.bf6948298ea7595ee8dc2435de4d61dc.jpeg IMG_0279.thumb.jpeg.578ac552de7c72688b917f07a3678f2f.jpeg

IMG_0252.thumb.jpeg.d423f93d39ac4659d795a2afde886f6c.jpegIMG_0237.thumb.jpeg.d58d918ee8dc19aa08f583dbd0e3c161.jpeg

Z tych problemów, które ja widzę to: 
- parkingi (cała logistyka dojazdu do atrakcji w tym narciarskich)
- połączenie infrastruktury narciarskiej po tej stronie Świeradowa w całość tj. tych orczyków ze zdjęcia jak i tych terenów na górze Świeradowiec z przecinką pod trasy do których chyba w 2011 robił przymiarkę Hiszpański inwestor https://www.goryizerskie.pl/?file=art&art_id=365 
Trzymam kciuki ... a tereny do biegania przyjemniaste ;)


Pozdrawiam

mirekn
 

 

Edytowane przez mirekn
link wstawiłem
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejna inwestycja w Sudetach. Może niezbyt spektakularna, ale cieszy.

Ośrodek Karpacz Ski Arena robi kolejny kroczek w dobrym (tj normalnym) kierunku. W tym roku powstanie wyciąg taśmowy z parkingu do dolnej stacji wyciagu o długości 225m i uruchomione zostanie naśnieżanie łacznika nartostrad Euro i Grosik, co daje szanse na jeżdżenia na Złotówce. Dojście z parkingu w butach narciarskich było akurat uciążliwe.

http://karpaczskiarena.pl/zima-2020-2021/

kolejnym prostym krokiem powinno być uruchomienie skibusów po Karpaczu i wspólny karnet z Winterpol Biały Jar

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 12:46, Krzysztof W. napisał:

Jednak coś się dzieje w tych "zwariowanych czasach".

https://www.zieleniec.pl/w-zielencu-powstaje-nowa-kolei/

Długość stoku 400metrow......Dramat....ale co się dziwić jak do Zielenca jada ludzie którzy jeździć nie potrafią....Potem zobaczą gdzieś orczyk i powiedzą że to zbyt trudne....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyciąg taśmowy w Karpaczu widziałem już tego lata - wyglądał na gotowy. Bardziej jednak zaskoczył mnie sam Karpacz, w którym nie byłem od lat - dawna ulica główna stała się deptakiem, a ruch samochodowy przebiega równoległą drogą powyżej, tunelem pod stokiem "Kolorowa" i rynnami saneczkowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...