Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, mysiauek napisał:

Tak. Jak co roku praktycznie rzecz biorąc.

No to nie ma siły ;) musieliśmy  się spichnąć :). Jeżdżę tam od 2000 roku, systematycznie.
Będę w grudniu jak co to priv.
Admina proszę o wykasowanie prywaty .
M. 

Edytowane przez mirekn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 21:08, pawelb91 napisał:

W tym roku rusza budowa molochu 5 gwiazdkowego przy samym stoku. Oddanie do użytku w 2021.

http://belmonte.com.pl/#top

wiz3-zoom.thumb.jpg.97194c1f3a683467a34a4b7d5e17e140.jpg
wiz5-zoom.thumb.jpg.677e44b59b05321450ab83af01cbedeb.jpg

 

 

Inwestycja nie stricte narciarska, ale przy samym stoku Henryk Ski w Krynicy-Zdrój.

Aktualny postęp prac:
https://nowysacz.naszemiasto.pl/krynica-zdroj-buduja-pierwszy-pieciogwiazdkowy-hotel-w/ar/c3-7967691

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nic mnie ta budowa nie obchodzi. Od dwóch lat szukają ludzi z kasą którym chcą sprzedać pokoje których nie ma! Zebyśmy czasem kiedyś nie przeczytali o nabitych w butelkę. A Krynica to jednak taki  grajdół. Tam bogaty raczej nie przyjedzie, nie wiedzieć czemu. W kompleksie Czarny Potok  były  apartamenty za dolary!!! Mentalnośc właściciela dała tu upust specyficznej fantazji. Na poczatku ceny były że ho ho. Po roku spuszczono z tonu. Podobnie Prezydent, basen tylko dla gości itp. Po roku juz dla każdego za dwie i pół dychy i potańcówka dla kuracjuszy też się z klubu zrobiła. Hotel Krynica, ach , co tu pisać i powtarzać, Continental.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2020 o 19:07, Lexi napisał:

..n

no. Pucharu świata już tu raczej nie będzie 😑

Ano właśnie w radyju mówiono, że stacja ma być rozbudowana (TPN szuka tzw. snonsora czy jakoś tak) i wspominano o powrocie pucharu ... I to nikt inny jak pan Bachleda temat potwierdził, że to dobre wiadomości są.

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sławek Nikt napisał:

Ano właśnie w radyju mówiono, że stacja ma być rozbudowana (TPN szuka tzw. snonsora czy jakoś tak) i wspominano o powrocie pucharu ... I to nikt inny jak pan Bachleda temat potwierdził, że to dobre wiadomości są.

Tak, czytałem ze radni klepnęli ..itd..

Dalej przeczytałem natomiast ze: Dalsze kroki zależeć będą od porozumienia właścicieli gruntów i infrastruktury narciarskiej.....😁...

Wiec do rozbudowy daleko, do homologacji tez....do zawodów PS ...eee jakby to powiedzieć ....kosmos😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zebrałem aby podsumować moje przemyślenia na temat nowych inwestycji narciarskich w kraju :)

1) Karpacz - taśma pod wyciąg, byłem miesiąc temu i faktycznie wyglądała na skończoną. Co prawda nigdy nie byłem tam w sezonie, ale wydaje mi się, że dobrze by wyszli na tym aby połączyć jednym karnetem wyciągi na Kopę i ten wyciąg z centrum.

2) Szrenica - tutaj te 2 stare wyciągi jadą na górę strasznie długo, dobrze, że planują wymienić chociaż ten jeden (dolny) na szybkie. Co prawda górna część trasy wydaje się być dużo ciekawsza, ale tam jest alternatywa w postaci orczyka, więc może dobrze, że zaczynają od tego na dole. Mam nadzieję, że się nie rozmyślą przez obecną sytuację.

3) Pilsko - tu największe zaskoczenie. Spodziewałem się, że Słowacy wykorzystają ten wyciąg jako bazę części zamiennych, a tu ktoś chce go uruchomić. Co ciekawe przez tyle lat nie było chętnego, a tu pojawił się w krytycznym momencie, po najcieplejszej zimie w historii (pewnie liczy, że druga taka się nie trafi), po aferze z najdroższym parkingiem w kraju (która wkurzyła wielu narciarzy) oraz w momencie kiedy nie wiadomo czy w sezonie będzie lockdown czy nie.

4) Nosal - świetnie, że coś się ruszyło w tym temacie. Mam nadzieję, że górale się tym razem dogadają i powstanie świetna trasa dla zaawansowanych, a może nawet i wróci puchar świata :)

5) Solina - dziwna inwestycja, spodziewałem się że PKL zainwestuje najpierw na Goryczkowej, Gubałówce albo w Zawoi, a tu robią wyciąg w Bieszczadach i to jeszcze prawdopodobnie bez trasy narciarskiej.

5) Świeradów Zdrój - też mam mieszane uczucia. Sam projekt był bardzo dobry, ale głównie przez Etap 3, jeżeli zrealizują projekt z jego pominięciem to będzie kolejna Białka czy Zieleniec tylko z mniejszą liczbą wyciągów. Nie będą mieć szans z okoliczną Szrenicą i Kopą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz o Nosalu 😮 podobno TPN zgodził się na sporą wycinkę lasu i na nowe trasy... W projekt zaangażowany sam Jędrek z Warszawy 😮 info z TVP, więc nie biorę jednak tego poważnie pod uwagę 🤪 @JC może byś uruchomił swoich informatorów i dał info, co i jak?

https://www.tvp.info/50758788/podhale-zakopane-burmistrz-nosal-dla-narciarzy-najwczesniej-za-dwa-trzy-lata

Edytowane przez marboru
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

I jeszcze raz o Nosalu 😮 podobno TPN zgodził się na sporą wycinkę lasu i na nowe trasy... W projekt zaangażowany sam Jędrek z Warszawy 😮 info z TVP, więc nie biorę jednak tego poważnie pod uwagę 🤪 @JC może byś uruchomił swoich informatorów i dał info, co i jak?

https://www.tvp.info/50758788/podhale-zakopane-burmistrz-nosal-dla-narciarzy-najwczesniej-za-dwa-trzy-lata

Już pisały o tym regionalne dzienniki jakiś czas temu. Więc TVP niczego specjalnego nie odkrył. Fajnie, że nawet  TPN stoi na stanowisku, że tamten rejon parku idzie na narciarstwo. 

Pytanie czy z perspektywy biznesowej będzie to opłacalne? Położenie wskazuje na to, że tak. Trudność tej góry wskazuje, że nie. Ale trzymajmy kciuci. A PAD od dawna wspierał reaktywacje jednej ze "świetych gór" polskiego narciarstwa. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument MPZP dla terenów narciarskich na Nosalu uchwalony przez zakopiańskich radnych: https://www.zakopane.pl/assets/zakopane25/media/files/6a705336-3eea-42b4-9250-af37bf814656/nosal-stacja-narciarska.pdf. Szczególnie ciekawy jest załącznik nr 1, czyli mapka pokazująca jak to wszystko będzie wyglądać.

W skrócie zaplanowana jest kolej krzesełkowa ze stacją pośrednią, mniej więcej po śladzie starej kolei krzesełkowej, tylko ze stacją dolną przesuniętą bliżej ulicy. Trasa zostanie znacznie poszerzona do wysokości stacji pośredniej. Powyżej, trasa będzie mniej więcej taka jak obecnie i będzie przebiegać w nieznacznym oddaleniu od kolei.
W mojej ocenie plan wygląda rozsądnie. Poszerzenie trasy/ingerencja w przyrodę odbędzie się jedynie na łatwiejszym odcinku trasy, bliżej ulicy i miasta, potencjalnie wykorzystywanym przez początkujących narciarzy, dla których szerokość stoku będzie zaletą. Narciarze zaawansowani będą mieli do dyspozycji trasę podobną do tego co było przed unieruchomieniem starej kolei krzesełkowej. Dodanie stacji pośredniej spowoduje, że inwestycja będzie opłacalna dla potencjalnego inwestora, bo kolej nie będzie musiała się utrzymać jedynie z zaawansowanych narciarzy.

Przywrócenie Nosala narciarzom to IMO pierwszy krok do powrotu Zakopanego na narciarską mapę Polski, pozwoli na organizację zawodów, treningów oraz jazdę wieczorną na porządnej czarnej trasie. Nic tylko się cieszyć. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jeeb napisał:

ja trzymam aby prędzej zmienił się PAD zanim zaczną karczować lasy 

Niektórzy by chcieli, by nie było niczego...jak mawiał klasyk. Ale szanuje Twoje zdanie. 

Ja trzymam kciuki, by jednak znalazł się inwestor i dało się zrobić ciekawą stację narciarską. By te nasze święte góry narciarstwa odzyskały blask. Nie rozmach, a blask. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, laryzbyszko napisał:

Przywrócenie Nosala narciarzom to IMO pierwszy krok do powrotu Zakopanego na narciarską mapę Polski

Hipotetycznie oczywiście,bo za chwile odezwa się obrońcy natury i maja prawo,ale ingerując w naturę po drugiej stronie wzgórza to mogliby zrobić drugi krok i połączyć Nosal ze stacja w Kuźnicach (kolejka krzesełkowa plus dwie trasy zjazdowe) wtedy powstałby całkiem ciekawy ośrodek narciarski w Zako. Ale to marzenia ściętej głowy w realiach RP.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Victor napisał:

Hipotetycznie oczywiście,bo za chwile odezwa się obrońcy natury i maja prawo,ale ingerując w naturę po drugiej stronie wzgórza to mogliby zrobić drugi krok i połączyć Nosal ze stacja w Kuźnicach (kolejka krzesełkowa plus dwie trasy zjazdowe) wtedy powstałby całkiem ciekawy ośrodek narciarski w Zako. Ale to marzenia ściętej głowy w realiach RP.

pozdrawiam

Technicznie jest to możliwe, jednak obecne uwarunkowania prawno-środowiskowe sprawiają, że możemy zapomnieć o takiej inwestycji. Zresztą, taka inwestycja miałaby sens tylko w przypadku wymiany obecnego wagonu lub postawienia nowej kolejki o znacznie większej przepustowości (np. do dolnej stacji KL Goryczkowa). Kolejki do obecnej kolejki stoją  praktycznie całymi dniami w sezonie, więc wtłaczanie jeszcze większej liczby narciarzy do Kuźnic przy obecnej infrastrukturze po prostu nie ma sensu. Ale zgadzam się, że z punktu widzenia narciarstwa "trasowego" ośrodek Kasprowy-Nosal byłby zupełnie nową jakością na polskiej mapie ośrodków narciarskich.

BTW. Nie wiem czy ktoś z Was jeszcze pamięta, ale do około 2009 roku utrzymywany był zjazdowy szlak narciarski z Nosala do Kuźnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, laryzbyszko napisał:

Technicznie jest to możliwe, jednak obecne uwarunkowania prawno-środowiskowe sprawiają, że możemy zapomnieć o takiej inwestycji. Zresztą, taka inwestycja miałaby sens tylko w przypadku wymiany obecnego wagonu lub postawienia nowej kolejki o znacznie większej przepustowości (np. do dolnej stacji KL Goryczkowa). Kolejki do obecnej kolejki stoją  praktycznie całymi dniami w sezonie, więc wtłaczanie jeszcze większej liczby narciarzy do Kuźnic przy obecnej infrastrukturze po prostu nie ma sensu. Ale zgadzam się, że z punktu widzenia narciarstwa "trasowego" ośrodek Kasprowy-Nosal byłby zupełnie nową jakością na polskiej mapie ośrodków narciarskich.

BTW. Nie wiem czy ktoś z Was jeszcze pamięta, ale do około 2009 roku utrzymywany był zjazdowy szlak narciarski z Nosala do Kuźnic.

To byłoby coś pięknego. Coś co przywróciłoby Zakopanemu tytuł "zimowej stolicy Polski". Jednak to całkowicie nierealne na dzisiaj. 

Należy postępować małymi kroczkami. Budować i remontować co się da, edukować młodych, że ekologia jest ważna, ale ważne jest też gospodarka i rozwój gospodarczy. By młodzi mieli lepsze życie, niż my. By kasa z turystyki nie leciała na Słowację, itp. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...