Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Bumer napisał:

Czepiacie się! U mnie prezydent miasta, kształcony typowo, z jakimś licencjatem, doświadczony asystentura znanej europosłace, oświadczył pisemnie, że  "rządania" spelnia. 

Rzadko się czepiam, musi mi się ulać... ale przychodzi taki moment, że chamstwu trzeba się sprzeciwiać kulturom i godnościom łosobistom.

Płaczę głównie nad spadającą sprzedażą książek. Wszystkim polecam walkę z tym trendem/trędem/trendę (dla testu - niepotrzebne skreślić).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mario33 napisał:

Rzadko się czepiam, musi mi się ulać... ale przychodzi taki moment, że chamstwu trzeba się sprzeciwiać kulturom i godnościom łosobistom.

Płaczę głównie nad spadającą sprzedażą książek. Wszystkim polecam walkę z tym trendem/trędem/trendę (dla testu - niepotrzebne skreślić).

Cześc

Drogi Mariuszu jak tu swego czasu zaapelowałem o pewną dbałość językową, to zyskałem paru wrogów. Pomimo wszystko uważam, że warto, i trzeba, i należy i dzięki Ci. A jeżeli to komuś nie pasuje, że chcemy aby po Polsku pisać, to on jest durniem - nie my.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

Czepiacie się! U mnie prezydent miasta, kształcony typowo, z jakimś licencjatem, doświadczony asystentura znanej europosłace, oświadczył pisemnie, że  "rządania" spelnia. 

Skoro asystsntura znanej eurposłance to on jest bliżej rządu i dlatego spełnia "rządania"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 13.03.2021 o 12:05, mario33 napisał:

Rzadko się czepiam, musi mi się ulać... ale przychodzi taki moment, że chamstwu trzeba się sprzeciwiać kulturom i godnościom łosobistom.

Płaczę głównie nad spadającą sprzedażą książek. Wszystkim polecam walkę z tym trendem/trędem/trendę (dla testu - niepotrzebne skreślić).

niedziela, 13 grudnia 2020

Czytanie książek. Jest trochę lepiej. Czy to efekt pandemii?

 

 

image.png
Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej - Chebziu

Biblioteka Narodowa opublikowała coroczny raport dotyczący czytelnictwa Polaków. Najnowszy raport dotyczy 2019 r.

 

Zdaniem Bilbioteki Narodowej:  "Znamy już najnowsze wyniki badań czytelnictwa. Jak wynika z raportu Biblioteki Narodowej, w 2019 roku można odnotować trwałe zatrzymanie spadku czytelnictwa, a nawet niewielki wzrost deklaracji czytelniczych. Jest to w pewnej mierze wynik dobrej koniunktury, która pozwoliła na wzmożone zakupy nowości książkowych, ale również podsycania zainteresowań czytelniczych przez ekranizacje, seriale czy gry komputerowe. Niewątpliwie znaczącą rolę w kształtowaniu gustów czytelniczych mają prestiżowe nagrody literackie, jak Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk."

Moim zdaniem Biblioteka Narodowa pominęła w tym opisie tzw. "efekt pandemii". 

"Zostań w domu!" — namawiał nas rząd oraz telewizja. No to coś w tym domu trzeba było robić.

"Przecież nie będę rozmawiał z  domownikami!" — pomyślał niejeden Polak i sprawdził ... zasoby własnej biblioteki. Ja sam przyznam ze wstydem (bo dziś czytanie książek to strata czasu, a ten czas można by było wykorzystać na coś pożytecznego, już nie mówię robotę), że sam mocno zawyżyłem normę: królowa Agata (Christie), król Jarosław (Haszek), prawnik John (Grisham) oraz as wywiadu Frederic (Forsyth) - wykonałem ponowny przegląd tych zbiorów. Leciały i lecą też w aucie audiobooki Joe Alexa. Przede mną jeszcze samochodziarz Jeremiasz Urzędniczysyn (Jeremy Clarkson) - i lista ulubionych autorów (nie licząc książek historycznych) zostanie odzapomniana. 

Ale do rzeczy. Oto graficzne przedstawienie stanu czytelnictwa w Polsce:

 

image.png
Źródło: Biblioteka Narodowa

Wysunąłem kiedyś tezę, że wraz ze ... wzrostem liczby studentów ... gwałtownie spadł odsetek wśród Polaków ludzi czytających książki - czytaj: "prawdziwej inteligencji". 
Niemniej korelacja jest: więcej studentów - to mniej ludzi czytających, mniej studentów - więcej ludzi czytających
 
Dlaczego tak jest, Bóg raczy wiedzieć.
 
Cały test:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
19 minut temu, Stusi napisał:

https://www.google.com/amp/s/noizz.pl/lifestyle/najwieksza-w-polsce-sciezka-w-chmurach/vq2qr1m.amp 

Wieża już prawie ukończona a wiadomo coś o wyciągach na Świeradowiec które niby też były w planach? 

Jak byłem w Świeradowie jesienią to gadali tam cały czas, że inwestycja w wyciągi w okolicy Świeradowca to jakiś kolejny etap, hotel Biały Kamień miał w związku z tym też plany rozbudowy. Cały generowany wtedy przekaz był bardzo podobny do tego :
https://www.eluban.pl/wiadomosci/25698,kolej-gondolowa-nad-swieradowem

Pozdrawiam
mirekn

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirekn napisał:

Jak byłem w Świeradowie jesienią to gadali tam cały czas, że inwestycja w wyciągi w okolicy Świeradowca to jakiś kolejny etap, hotel Biały Kamień miał w związku z tym też plany rozbudowy. Cały generowany wtedy przekaz był bardzo podobny do tego :
https://www.eluban.pl/wiadomosci/25698,kolej-gondolowa-nad-swieradowem

Pozdrawiam
mirekn

To chyba jakieś pobożne życzenia a nie plany. Papier przyjmie wszystko. Bo wygląda imponująco, ale skoro przez tyle lat nie potrafili poprowadzić drugiej trasy że Stogu Izerskiego to jakoś czarno widzę realizacje tych wizji, zwłaszcza teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stusi napisał:

To chyba jakieś pobożne życzenia a nie plany

Nie mnie to oceniać ;) projekt nazywa się "Modernizacja infrastruktury narciarskiej na górze Świeradowiec w Świeradowie-Zdroju" można na archiwalnym  BIP-e, wygooglować jakie wyciągi. jaka długość tras etc. np. tu:
http://bip.umswieradowzdroj.nv.pl/a,18026,obwieszczenie-burmistrz-amiasta-o-wydaniu-decyzji-o-srodowiskowych-uwarunkowaniach-realizacji-przeds.html plik wyciągi.
Pierwszy etap tj. tam magiczna wieża to też w ramach tego projektu co widać tu : https://swieradowzdroj.pl/upload/pdf/5608/raport-architektoniczny-skywalk-swieradow-zdroj-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-polska.pdf



Pozdrawiam
mirekn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirekn napisał:

Nie mnie to oceniać ;) projekt nazywa się "Modernizacja infrastruktury narciarskiej na górze Świeradowiec w Świeradowie-Zdroju" można na archiwalnym  BIP-e, wygooglować jakie wyciągi. jaka długość tras etc. np. tu:
http://bip.umswieradowzdroj.nv.pl/a,18026,obwieszczenie-burmistrz-amiasta-o-wydaniu-decyzji-o-srodowiskowych-uwarunkowaniach-realizacji-przeds.html plik wyciągi.
Pierwszy etap tj. tam magiczna wieża to też w ramach tego projektu co widać tu : https://swieradowzdroj.pl/upload/pdf/5608/raport-architektoniczny-skywalk-swieradow-zdroj-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-polska.pdf



Pozdrawiam
mirekn 

Etap 1 - w zasadzie jest.

Może jeszcze uda się etap 2.

Takie projekty (prawdopodobnie ze względów środowiskowych) się maksymalizuje, aby zobaczyć, co realnie jest możliwe. Ale uwaga: to że możliwe, nie znaczy że powstanie. 

Prawdopodobieństwo realizacji całości: 0,5%. Jakiejś części poza Sky Walk: może 20-30 proc. Tak to odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 12:05, mario33 napisał:

Rzadko się czepiam, musi mi się ulać... ale przychodzi taki moment, że chamstwu trzeba się sprzeciwiać kulturom i godnościom łosobistom.

Płaczę głównie nad spadającą sprzedażą książek. Wszystkim polecam walkę z tym trendem/trędem/trendę (dla testu - niepotrzebne skreślić).

Masz rację ,taki trend jest.Sam mu uległem.Przestałem czytać,gdy zaprzyjaźniłem się z mieszkającym niedaleko znanym pisarzem;uznałem,że taki wkład w kulturę wystarczy...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawelb91 napisał:

Lanovky.sk podają w tym nowy wyciąg krzesełkowy przy odbudowywanych mniejszych skoczniach w Zakopanem.

SLF2 Średnia Krokiew / Zakopané (Tatralift)

Zgadza się. Niemniej: powstał! Nie każda kolej linowa ma cel narciarski: Parkowa, Gubałówka, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kokoSKI napisał:

Gdzie w 2020 w Polsce powstały te dwie nowe koleje? Jedna to Zieleniec, a druga?   

128 Ustrzyki Dolne: Gromadzyń 2019 SLF-4 720 161 2000 Doppelmayr použitá LD
129 Zieleniec: Diament 2020 SLF-4 399 63 2400 Tatralift  
130 Zakopane: Srednia Krokiew 2020 SLF-2 221 80 832 Tatralift  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jaworzyna Krynicka - wieża widokowa przy górnej stacji gondoli.
 
"Tak wysoko jeszcze nie było! 🔝 Podnosimy Jaworzynę! 😁
Już w te wakacje do Waszej dyspozycji oddana będzie nowa wieża widokowa na szczycie Jaworzyny Krynickiej!
Będziecie mogli podziwiać panoramę Beskidu Sądeckiego z 1123 m. npm.! 💪
Kto z Was ma ochotę wspiąć się na szczyt wieży? 😀"
 
185280038_4208284439194301_6491711545321229373_n.thumb.jpg.20c364da5dc5cd6a4b2a15168454bed4.jpg
 
184936262_4208284449194300_9057095864367152853_n.thumb.jpg.5ef5803ebf819969e7d46f09bcabe6bd.jpg
 
Na szczęście nie taki chochoł jak na sąsiedniej Arenie.
Ciekawe o ile zwiększy to kolejki do gondoli w zimowym zatłoczonym czasie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...