Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kokoSKI napisał:

Czego oni tam jeszcze nie upchną na tym szczycie? Najpierw zbudowali tą wielką knajpę i tym samym zasłonili widok na Beskid Niski, a teraz stawiają wieżę żeby można było zobaczyć widok... ciekawe czy będą kasować za wejście. 

No, ciekawe. Ja słyszałem że każdemu kto wejdzie na wieżę będą w kasie zwracać dychę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bumer napisał:

No, ciekawe. Ja słyszałem że każdemu kto wejdzie na wieżę będą w kasie zwracać dychę. 

Mnie kiedyś zwrócili 50zł za wejście na wieżę na Gubałówce :) (To bardziej był słup niż wieża, ale jednak) Niestety nie wiem, czy atrakcja jest dalej dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby na forum narciarskim nie było tylko o wędkowaniu, rowerach, tenisie itp., to spieszę donieść, że w zeszłym tygodniu byłem zawodowo w COS Szczyrk, bo podpisywano umowę na przebudowę tras narciarskich - chodzi o trasy biegowe - na Kubalonce w Wiśle. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie z papierkami i kwestiami administracyjnymi, to na przyszły sezon, bodaj 5 km tras zyska sztuczne naśnieżanie. Wartość projektu to ponad 7 mln zł brutto. Jest pewna nadzieja, że w przyszłości na Kubalonce system naśnieżania zostanie jeszcze bardziej rozbudowany; pojawi się oświetlenie i inne duże inwestycje - ale to plany na przyszłość. Tu fotka z podpisania umowy - pochwalę się, że i mnie zdarzyło się stanąć w blasku fleszy i kamer tv, choć w roli nieco pomocniczej w stosunku do oficjeli na zdjęciu.

image.png.72c57dddc986558e162b97bf68aed345.png

Z innych informacji - dobra wiadomość jest taka, że w Ustoniu na Czantorii także pojawi się i naśnieżanie i oświetlenie na polanie na górze.

Tyle z rzeczy o których mogę napisać. Planów na rozbudowę w COS Szczyrk (krzesła, gondola, zbiornik żeby nie powiedzieć małe jezioro) i nie tylko tam jest sporo. Wszystko zależy od kasy, ale jest u polityków przekonanie, że w ramach kasy z UE - tych miliardów, o których tak się teraz trąbi - sporo rzeczy się uda zrealizować. Nie o wszystkim na tym etapie mogę podzielić się publicznie, poza tym wiele z tych planów, to na razie kreski na mapach albo bardziej z mojej perspektywy koncepcje niż coś realnego. Mam nadzieję, że wiele rzeczy się wkrótce skonkretyzuje. Jest jedna taka potencjalnie bardzo duża wiadomość jeżeli chodzi o infrastrukturę zimową, choć niekoniecznie stricte pod narciarstwo alpejskie. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Żeby na forum narciarskim nie było tylko o wędkowaniu, rowerach, tenisie itp., to spieszę donieść, że w zeszłym tygodniu byłem zawodowo w COS Szczyrk, bo podpisywano umowę na przebudowę tras narciarskich - chodzi o trasy biegowe - na Kubalonce w Wiśle. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie z papierkami i kwestiami administracyjnymi, to na przyszły sezon, bodaj 5 km tras zyska sztuczne naśnieżanie. Wartość projektu to ponad 7 mln zł brutto. Jest pewna nadzieja, że w przyszłości na Kubalonce system naśnieżania zostanie jeszcze bardziej rozbudowany; pojawi się oświetlenie i inne duże inwestycje - ale to plany na przyszłość. Tu fotka z podpisania umowy - pochwalę się, że i mnie zdarzyło się stanąć w blasku fleszy i kamer tv, choć w roli nieco pomocniczej w stosunku do oficjeli na zdjęciu.

image.png.72c57dddc986558e162b97bf68aed345.png

Z innych informacji - dobra wiadomość jest taka, że w Ustoniu na Czantorii także pojawi się i naśnieżanie i oświetlenie na polanie na górze.

Tyle z rzeczy o których mogę napisać. Planów na rozbudowę w COS Szczyrk (krzesła, gondola, zbiornik żeby nie powiedzieć małe jezioro) i nie tylko tam jest sporo. Wszystko zależy od kasy, ale jest u polityków przekonanie, że w ramach kasy z UE - tych miliardów, o których tak się teraz trąbi - sporo rzeczy się uda zrealizować. Nie o wszystkim na tym etapie mogę podzielić się publicznie, poza tym wiele z tych planów, to na razie kreski na mapach albo bardziej z mojej perspektywy koncepcje niż coś realnego. Mam nadzieję, że wiele rzeczy się wkrótce skonkretyzuje. Jest jedna taka potencjalnie bardzo duża wiadomość jeżeli chodzi o infrastrukturę zimową, choć niekoniecznie stricte pod narciarstwo alpejskie. 

To oświetlenie i naśnieżanie przy fakturze  ?? Tam by można dlugo jezdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cosworth240 napisał:

trasy biegowe - na Kubalonce

Kubalonka biegówki

Modernizacja tras biegowych na Kubalonce

08.12.2020 Jak informuje Urząd Miejski w Wiśle, na terenie tras biegowych na Kubalonce, należących do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, prowadzona była przebudowa sieci energetycznych. Realizowane zadania obejmowały m.in. demontaż linii napowietrznej średniego napięcia, montaż linii kablowej ziemnej średniego napięcia oraz dostawę i montaż stacji transformatorowej.

Celem podjętych już działań jest stworzenie profesjonalnej instalacji dośnieżania tras.

Inwestycje na Kubalonce realizowane są ze środków Ministerstwa Sportu. Plany na najbliższe lata obejmują kontynuację prac, zmierzających do znacznej poprawy warunków dla narciarzy korzystających z obiektu. – Rozpoczynamy tak naprawdę dużą inwestycję, która bardzo przysłuży się rozwojowi polskiego sportu w dyscyplinach zimowych – mówi dyrektor COS w Szczyrku, Tomasz Laszczak.

Z inwestycji cieszy się burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. – To jest naprawdę bardzo dobra wiadomość dla narciarstwa w Beskidach. Mam nadzieję, że ten zamierzony zakres prac uda się zrealizować: system naśnieżania i całą infrastrukturę wokół tego, a także wyasfaltowanie tras, tak, aby był to kompleks całoroczny – mówi gospodarz Wisły. – Mam nadzieję, że na Kubalonce w przyszłości uda nam się zorganizować zawody najwyższej rangi, które podobnie jak Puchar Świata w skokach narciarskich będą wpływały na promocję i rozwój naszego regionu

 

 

KUBALONKA jest 6 mln złotych na naśnieżanie tras!

12.05.2021 Koszt naśnieżania tras i całego systemu rurociągów wyniesie około 6 mln złotych. Warto dodać, iż wcześniej prowadzono prace związane z zabezpieczeniem systemu energetycznego na trasach, które kosztowały około 1 mln złotych.
Jak wcześniej zapowiedział dyrektor COS OPO Szczyrk Tomasz Laszczak, to nie koniec procesu odnowienia obiektu, na którym w miesiącach zimowych trenują narciarze biegowi czy biathloniści.

Chce on, aby za dwa lata trasy były w pełni oświetlone. Pragnie, aby ośrodek żył cały rok. Dlatego ma tam też powstać m.in. trasa nartorolkowa.

System naśnieżania od Techno Alpin ma być gotowy w lutym 2022 roku, a jego długość obejmie około 5 km rurociągów. Wszystkie fundusze (siedem milionów) pochodzą ze środków ministerstwa.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2013 o 17:00, koliber napisał:

http://www.ustron.bip.info.pl/dokument.php?iddok=10600&idmp=363&r=o

Nie wiem o co dokładnie chodzi, jaka była ta poprzednia decyzja, ale widać że wciąż walczą o naśnieżanie niebieskiej trasy z Czantorii.

http://czantoria.net/uploads/2012/05/OG%C5%81OSZENIE.pdf - tu kolejny przetarg, więc zgodę chyba uzyskali.

 

9 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Z innych informacji - dobra wiadomość jest taka, że w Ustroniu na Czantorii także pojawi się i naśnieżanie i oświetlenie na polanie na górze.

Czantoria naśnieżanie niebieskiej, w końcu może się uda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

 

Czantoria naśnieżanie niebieskiej, w końcu może się uda.

Zabijcie mnie, mam przed sobą te wszystkie techniczne załączniki, mogę dopytać Klienta, bo do końca nie jestem pewien, czy naśnieżanie dotyczy tylko górnej części trasy Faturka, wraz z oświetleniem do samego dołu, czy naśnieżanie będzie na całym odcinku od góry do samego dołu (skłaniam się ku tej wersji, bo oprócz armat, będzie jeszcze 11 lanc).

W ramach tego zamówienia został już zrealizowany Etap I - tj. dostawa 10 armat - przyjechało pięć TechnoAlpin TR10 plus 5 TF10 (częściowo na wieżach, a częściowo wysięgnikach), a do zrealizowania pozostaje etap II - ze względu na Covid został przesunięty na ten właśnie rok - który obejmuje zasadnicze prace budowlane plus montaż oświetlenia i lanc.

Generalnie jednak Czantoria po tych inwestycjach będzie dysponowała fajnym nowoczesnym systemem śnieżenia tzw. "topowego" producenta (częściowo już istnieje, bo na czerwonej trasie są żółte armaty; stacja pomp też przebudowana niedawno; wszystkim steruje system AtassPlus); mają przyzwoite krzesło Doppelmayr'a; nie wiem jak z ratrakami. Ogólnie jak na inwestycje miejską i możliwości miasta Ustroń to całkiem fajnie. Oczywiście pytanie, co z wieżą widokową - osobiście nie gustuje w tych projektach, ALE z punktu widzenia przyciągania turystów, to jest istotny projekt dla tego miejsca. Jest to jednak potężny projekt, pewnie warty ok. 30 mln PLN. Pytanie, czy znajdą się na niego środki.

Tu opis zakresu dostaw tego co się teraz realizuje: 

image.png.d2420527caa9d862c688ded15ea34865.png

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 13:33, kokoSKI napisał:

Czego oni tam jeszcze nie upchną na tym szczycie? Najpierw zbudowali tą wielką knajpę i tym samym zasłonili widok na Beskid Niski, a teraz stawiają wieżę żeby można było zobaczyć widok... ciekawe czy będą kasować za wejście. 

Nie o widok na Beskid Niski chodzi tylko na Tatry, których już nie widać, bo drzewa urosły na tyle duże, że zasłaniają. A że większość uważa, że ze względów widokowych drzew nawet nie można przyciąć (a co dopiero wycinać!) to robią wieże. I przy okazji zarobią na biletach. Była o tym gorąca dyskusja z moim udziałem w tym wątku ale nie wiedziałem wtedy, że taka wieża na Jaworzynie powstanie. Prorok jaki, czy co? xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę to dziwne, w Bieszczadach mają kilka gór powyżej 1300 m, a stacje budują na pagórku o wysokości 600m. Jak ja bym był inwestorem to bym zrobił "Szczyrk" na stokach np. Smereka, Roha i Szarego Berdo. Kolejki 6 osobowe, wyprzegane z Bomblem i najlepiej dwa poziomy, bo było by powyżej 500m przewyższenia. A sezon był by pewnie dłuższy niż w Szczyrku, bo bardziej na Wschod i jest w środku pasma.

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ty lubisz 'stacje' na pagorkach z jednym wyciągiem, ale nie musisz obrażać tych, którzy lubią co innego. Jak widać po Szczyrku jest wielu zwolenników stacji, gdzie jest dużo połączonych ze sobą tras, przewyższenia są spore, a widoki cudne. 

Owszem takie stacje jak lubisz też mają rację bycia, ale po co pisać że będą nową Białka? Akurat na Podkarpaciu nie ma, żadnej stacji narciarskiej z prawdziwego zdarzenia, a bardzo by się przydała. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Może ty lubisz 'stacje' na pagorkach z jednym wyciągiem, ale nie musisz obrażać tych, którzy lubią co innego. Jak widać po Szczyrku jest wielu zwolenników stacji, gdzie jest dużo połączonych ze sobą tras, przewyższenia są spore, a widoki cudne. 

Owszem takie stacje jak lubisz też mają rację bycia, ale po co pisać że będą nową Białka? Akurat na Podkarpaciu nie ma, żadnej stacji narciarskiej z prawdziwego zdarzenia, a bardzo by się przydała. 

Nie rżnij głupa bo aż ręce opadają.

Nie chodzi o to że ktoś lubi "stacje na pagórach" a nie lubi tych z przewyższeniami i widokami, tylko o to że w parku narodowym nie ma miejsca na mcdonaldsa.

  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hextor napisał:

Trochę to dziwne, w Bieszczadach mają kilka gór powyżej 1300 m, a stacje budują na pagórku o wysokości 600m. Jak ja bym był inwestorem to bym zrobił "Szczyrk" na stokach np. Smereka, Roha i Szarego Berdo. Kolejki 6 osobowe, wyprzegane z Bomblem i najlepiej dwa poziomy, bo było by powyżej 500m przewyższenia. A sezon był by pewnie dłuższy niż w Szczyrku, bo bardziej na Wschod i jest w środku pasma.

Myślę że powody są z grubsza takie same ja te, z których wybudowano wyciągi w Białce, a nie w Tatrach. 

- Ekologia, teren parku narodowego. Masz racje, że funkcjonują stacje na terenach parków, ale perspektywa pozwoleń, papierów i protestów "zielonych", to wszystko może ciągnąć się latami i nie wiadomo jaki będzie miało finał. Myślę że to wszystko może zniechęcić potencjalnego inwestora, dlatego wybiera prostszy temat.

- Ogólnie łatwiejsza inwestycja, mniejszy koszt. Później też pewnie mniejsze koszty utrzymania samego ośrodka. 

- No i fakt, że w Polsce właśnie takie stacje na pagórkach mają największe wzięcie, można powiedzieć że to sprawdzony model :)

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ale prywatnie cieszę się, że jednak nikomu nie wpadło na razie do głowy budować wielkich ośrodków narciarskich na zboczach o których mówisz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hextor napisał:

Może ty lubisz 'stacje' na pagorkach z jednym wyciągiem, ale nie musisz obrażać tych, którzy lubią co innego. Jak widać po Szczyrku jest wielu zwolenników stacji, gdzie jest dużo połączonych ze sobą tras, przewyższenia są spore, a widoki cudne. 

Owszem takie stacje jak lubisz też mają rację bycia, ale po co pisać że będą nową Białka? Akurat na Podkarpaciu nie ma, żadnej stacji narciarskiej z prawdziwego zdarzenia, a bardzo by się przydała. 

Nie ma i nie będzie,bo wszędzie dla Polaków za daleko i kiepski dojazd.Gdy kiedyś Bronek M. inwestował w Lawortę i Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych,czynił to dla klienta ze Lwowa,który jest duży i blisko,i przyjeżdżał przed 2004.Niestety,gdy weszliśmy do UE,napór Ukraińców się skończył,ze względu na korowody wizowe,i już nie powrócił.Ustrzyki Dolne są puste nawet w okresach feryjno-świątecznych,a ile jeszcze stamtąd  trzeba byłoby jechać na połoniny...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Nie ma i nie będzie,bo wszędzie dla Polaków za daleko i kiepski dojazd.Gdy kiedyś Bronek M. inwestował w Lawortę i Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych,czynił to dla klienta ze Lwowa,który jest duży i blisko,i przyjeżdżał przed 2004.Niestety,gdy weszliśmy do UE,napór Ukraińców się skończył,ze względu na korowody wizowe,i już nie powrócił.Ustrzyki Dolne są puste nawet w okresach feryjno-świątecznych,a ile jeszcze stamtąd  trzeba byłoby jechać na połoniny...

Zbychu, jak wybudują drogę S19 to z Lublina, Warszawy, Białegostoku będzie już niejako bliżej w Bieszczady, to i może narciarze  się pojawia w większej ilości. A wracając do tematu stacji narciarskiej w Bieszczadach, kiedyś już p. Zielonacki za nią  lobbowal. Jak widać z mizernym skutkiem. W tamtych latach było łatwiej, całe te zgraje pseudoekologów po prostu nie istniały, ale jak widać zabrakło woli, pieniędzy, determinacji, czy czegoś tam jeszcze. A szkoda. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Hextor napisał:

Przypominam że jesteśmy na forum narciarskim, a nie ekologicznym. Więc na inwestycje patrzę jako narciarz. Zresztą

Czyli co jesteś narciarz to rozpierniczyć wszystko dookoła... w tym te resztki na które wpływu nie mają te leśne pasożyty z Lasów Państwowych. Róbmy tak dalej i końca patrzmy. Dziś trip rowerowy po rejonach Mogielicy i już jakiś cwaniak postawił na hali Stumorgowej przyczepę kempingową, zrył sporo traw z borowinami, ogrodził i jeszcze kamery zamontował. Tak sobie teraz oczami wyobrażni widzę tą stację narciarską co to mieli tam ciągnąć ze Słopnic. Co to by tam się działo. Ani mi to nie pasuje zimą ani latem i każdego z tak durnymi pomysłami na resztkach naszych "dzikich" gór okładał bym kijem przez plery. Możesz się obrażać bo jak widać nadajemy na innych częstotliwościach. Powtarzam po raz setny usprawniamy i modernizujmy to co jest obecnie a dopiero potem kreślmy na mapach kolejne wyciągi. 

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...