Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Nieważne czyja, ważne że jest.

O dziwo, nie ma (na razie) tragedii inwestycyjnej. Chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się ma dziać?  Ja się kupuje firmę, to zawsze ma się wizje, co my tu zrobimy. Za chwilę pojawia się rzeczywistość. W postaci choćby przybliżonego biznes planu. Jakie będą przychody, ile będzie kosztować. Ile kosztować utrzymanie.  I skąd wziąść forsę na rozpoczęcie. I kto da tą forsę, studiując nasz plan biznesowy. 

Przychody, to klient kolejek. Największa zagadka.  Koszty to pensje, energia, remonty.  I po co ten kłopot. Przecież ci, co kierują bezpośrednio stacją, to nie są właściciele.  Tylko ludzie na pensji. Właściciele są anonimowi. Jakiś skarb państwa.  Którego w skrajnym przyypadku można sprowadzić do kota.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pawelb91 napisał:

O narciarskich nie. W przyszłym roku(?) mają oddać do użytku nową gondole nad Soliną, nie wiem czy ruszyli z budową czy nie. Tematu nie śledziłem. 

Edit: Sprawdziłem i prace już trwają: https://esanok.pl/2021/kolejka-gondolowa-w-solinie-prace-ida-pelna-para-foto-00e2mp.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież PKL nie musi inwestować w stoki. Dobry sezon mieli w Zawoi a będzie jeszcze lepiej z tą wieżą widokową. Jest Solina i pewnie dojdzie Butorowy z kolejną wieżą i ścieżkami w koronach. Po jakiego grzyba wchodzić w jakąś tematykę narciarską? Będzie śnieg nie będzie, martwić się czy spadnie deszcz i wszystko spłynie czy nie. Na co to komu i do czego jest potrzebne?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Author napisał:

Ale przecież PKL nie musi inwestować w stoki. Dobry sezon mieli w Zawoi a będzie jeszcze lepiej z tą wieżą widokową. Jest Solina i pewnie dojdzie Butorowy z kolejną wieżą i ścieżkami w koronach. Po jakiego grzyba wchodzić w jakąś tematykę narciarską? Będzie śnieg nie będzie, martwić się czy spadnie deszcz i wszystko spłynie czy nie. Na co to komu i do czego jest potrzebne?  

To prawda, dla PKL-u narciarstwo to może 20-30 proc. obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 21:46, Hextor napisał:

Pewnie, że nie musi. Może zaorać kolejki i zająć się hodowlą jedwabników. 

Państwo się na biznesie nie zna. Państwo jest tylko świetnym poborcą podatkowym.

Pewnie pamiętacie bardzo rozpoznawalny budynek na szczycie Śnieżki, słynny spodek, w tej chwili robi tam za ruderę.

W prywatnych rękach to byłaby kura znoszące złote jaja. 

No niestety, właścicielem jest państwowy IMGW.

Więc podobny los spotka PKL.

Oczywiście nie można wykluczyć że państwo sypnie groszem i coś tam wybuduje. Ale nie musi w tym być żadnej logiki, przecież wydaje nasze a nie swoje.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zibi28 napisał:

Państwo się na biznesie nie zna. Państwo jest tylko świetnym poborcą podatkowym.

Pewnie pamiętacie bardzo rozpoznawalny budynek na szczycie Śnieżki, słynny spodek, w tej chwili robi tam za ruderę.

W prywatnych rękach to byłaby kura znoszące złote jaja. 

No niestety, właścicielem jest państwowy IMGW.

Więc podobny los spotka PKL.

Oczywiście nie można wykluczyć że państwo sypnie groszem i coś tam wybuduje. Ale nie musi w tym być żadnej logiki, przecież wydaje nasze a nie swoje.

 

No tu się troszkę pomyliłeś......

https://wroclaw.wp.pl/rusza-remont-dolnego-spodka-obserwatorium-na-sniezce-inwestycja-warta-3-3-mln-euro-6630986547727168a 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej się nie pomylił. Tyle tylko ze ingw - właściciel budynku ma gdzieś turystów, ich cele statutowe to prognoza pogody. W zasadzie to turyści im tylko przeszkadzają. Dlatego też swoja część wyremontowali dawno temu, a turystyczna stała pusta tak długo jak tylko się dało. Teraz niby planują remont, ale to dlatego że sprawa zrobiła się głośna i były naciski z góry. 

 

PKL jednak to co innego, ich biznesem jest obsługa narciarzy i turystów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Nie, nie pomyliłem się.

https://www.money.pl/gospodarka/polski-wstyd-na-sniezce-knajpa-na-szczycie-oplaca-sie-tylko-czechom-6415517994936449a.html

Ten stan trwa od 2015 roku. Wiesz jak wielkie pieniądze przeszły państwu czyli nam koło nosa? 

Teraz mówią że zrobią, to tylko mówią.

Tak się właśnie marnuje, nasze, czyli podatników pieniądze.

Ktoś kto ma normalnie pod sufitem, to wiedząc że ma problem z konstrukcją, to by go na bieżąco remontował. Tak, na pracującej restauracji i na działających łazienkach. Przecież problem był znany wcześniej. W praktyce to ta władza, marnuje to co zbudowała nasza socjalistyczna ojczyzna.

A teraz podlicz, licząc bardzo skromnie, że ten obiekt będzie stał, taki oszczany, bite 10 lat. Wiesz jak kosmiczne pieniądze w tym czasie pójdą koło nosa? Wiesz ile w tym czasie zarobią działający obok Czesi?

Już nie mówiąc o stratach wizerunkowych, miejsca tak znanego w całej Polsce i nie tylko. Tak, to są ciężkie miliony cholernych dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Zibi28 napisał:

Nie, nie pomyliłem się.

https://www.money.pl/gospodarka/polski-wstyd-na-sniezce-knajpa-na-szczycie-oplaca-sie-tylko-czechom-6415517994936449a.html

Ten stan trwa od 2015 roku. Wiesz jak wielkie pieniądze przeszły państwu czyli nam koło nosa? 

Teraz mówią że zrobią, to tylko mówią.

Tak się właśnie marnuje, nasze, czyli podatników pieniądze.

Ktoś kto ma normalnie pod sufitem, to wiedząc że ma problem z konstrukcją, to by go na bieżąco remontował. Tak, na pracującej restauracji i na działających łazienkach. Przecież problem był znany wcześniej. W praktyce to ta władza, marnuje to co zbudowała nasza socjalistyczna ojczyzna.

A teraz podlicz, licząc bardzo skromnie, że ten obiekt będzie stał, taki oszczany, bite 10 lat. Wiesz jak kosmiczne pieniądze w tym czasie pójdą koło nosa? Wiesz ile w tym czasie zarobią działający obok Czesi?

Już nie mówiąc o stratach wizerunkowych, miejsca tak znanego w całej Polsce i nie tylko. Tak, to są ciężkie miliony cholernych dolarów.

Wybacz, ale DLA MNIE socjalistyczna to nie była Ojczyzna, ale państwo pod okupacją sowiecką z namiestnikami moskiewskimi na jej czele. 

Polacy nie mieli wpływu na wybór swojej władzy. Nawet najmniejszego, tamci rządzili tylko dzięki sowieckim czołgom i żołnierzom...

A co do własności prywatnej vs publicznej, to nie warto kategorycznie głosić co jest lepsze. Każdą sytuacje należy rozpatrywać indywidualnie. Nie zawsze biznes ściśle narciarski może przynieść zysk, ale dzięki niemu w zimie może żyć cała miejscowość czy region. Koszty SN mogą wyjśc na 0 lub minus, jednak zysk podatkowy z działalności hotelarskiej, gastronomicznej, itp może przewyższyć straty ON ( w sytuacji gdy właścicielem jest gmina czy państwo). 

PKL pod rządami luksemburczyków nigdy by nie zainwestowało, a PKL w rękach państwa jednak realizuje plany rozwojowe. Czy wystarczająco szybko, tego nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 11:41, Zibi28 napisał:

Państwo się na biznesie nie zna. Państwo jest tylko świetnym poborcą podatkowym.

Pewnie pamiętacie bardzo rozpoznawalny budynek na szczycie Śnieżki, słynny spodek, w tej chwili robi tam za ruderę.

W prywatnych rękach to byłaby kura znoszące złote jaja. 

No niestety, właścicielem jest państwowy IMGW.

Więc podobny los spotka PKL.

Oczywiście nie można wykluczyć że państwo sypnie groszem i coś tam wybuduje. Ale nie musi w tym być żadnej logiki, przecież wydaje nasze a nie swoje.

 

Nie za bardzo wiem czego niektórzy oczekują od PKL. Moim zdaniem inwestują i się rozwijają. Solina wiadomo. Byłem w Szczawnicy to imponująco wygląda nowy czy bardziej wyremontowany obiekt przy dolnej stacji. Mosorny dojdzie ta wieża choć budowana przez gminę to jednak z myślą o kolei. Na pewno zainwestują w Butorowy. Czego chcecie więcej od firmy która nic narciarskiego nawet w nazwie nie ma a sporo wozi po prostu pieszych? Swoją drogą co jadę przez Zawoję czy zahaczam o Mosorny to kolej chodzi non stop. Czy wjadą 2 osoby na dzień czy 20 czy 200, czy świeci słońce czy jest mgła gdzie jeszcze parę lat temu nie chcieli w ogóle chodzić nawet latem poza weekendami. Niby prąd poszedł w górę a oni kręcą i kręcą co jakoś przy prywaciarzu by mi się nie widziało. No i nie da się moim zdaniem łapać wszystkich srok za ogon z tyloma inwestycjami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Author napisał:

Nie za bardzo wiem czego niektórzy oczekują od PKL. Moim zdaniem inwestują i się rozwijają. Solina wiadomo. Byłem w Szczawnicy to imponująco wygląda nowy czy bardziej wyremontowany obiekt przy dolnej stacji. Mosorny dojdzie ta wieża choć budowana przez gminę to jednak z myślą o kolei. Na pewno zainwestują w Butorowy. Czego chcecie więcej od firmy która nic narciarskiego nawet w nazwie nie ma a sporo wozi po prostu pieszych? Swoją drogą co jadę przez Zawoję czy zahaczam o Mosorny to kolej chodzi non stop. Czy wjadą 2 osoby na dzień czy 20 czy 200, czy świeci słońce czy jest mgła gdzie jeszcze parę lat temu nie chcieli w ogóle chodzić nawet latem poza weekendami. Niby prąd poszedł w górę a oni kręcą i kręcą co jakoś przy prywaciarzu by mi się nie widziało. No i nie da się moim zdaniem łapać wszystkich srok za ogon z tyloma inwestycjami. 

Chcieć jeszcze inwestycji na Jaworzynie Krynickiej.I chcieć sezonówki PKLu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Author napisał:

Nie za bardzo wiem czego niektórzy oczekują od PKL. Moim zdaniem inwestują i się rozwijają. Solina wiadomo. Byłem w Szczawnicy to imponująco wygląda nowy czy bardziej wyremontowany obiekt przy dolnej stacji. Mosorny dojdzie ta wieża choć budowana przez gminę to jednak z myślą o kolei. Na pewno zainwestują w Butorowy. Czego chcecie więcej od firmy która nic narciarskiego nawet w nazwie nie ma a sporo wozi po prostu pieszych? Swoją drogą co jadę przez Zawoję czy zahaczam o Mosorny to kolej chodzi non stop. Czy wjadą 2 osoby na dzień czy 20 czy 200, czy świeci słońce czy jest mgła gdzie jeszcze parę lat temu nie chcieli w ogóle chodzić nawet latem poza weekendami. Niby prąd poszedł w górę a oni kręcą i kręcą co jakoś przy prywaciarzu by mi się nie widziało. No i nie da się moim zdaniem łapać wszystkich srok za ogon z tyloma inwestycjami. 

A mim jak wyciąg chodzi bez klientów to jest to wydawanie naszych pieniędzy.

Jak im zabraknie to władza im dosypie.

Tylko że jak im dosypie, to nie dosypie medykom, nauczycielom i wielu innym. Chyba że grosza dodrukują, ale wtedy też zapłacimy - w inflacji.

To którą wersję wybierasz?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zibi28 napisał:

 

To którą wersję wybierasz?

Ja wybieram repolonizację energetyki w ramach której odkupiliśmy w 2017 r od Francuzów 8 elektrociepłowni węglowych wtapiając na tym kupę kasy (pewnie więcej jak na tym rozebranym bloku).

Jak widzę jak nasze państwo bierze się za biznesy to ręce opadają. Na przykład taki CPK w sytuacji gdy pojęcie hubów lotniczych powoli odchodzi do lamusa.

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krakus81 napisał:

Wybacz, ale DLA MNIE socjalistyczna to nie była Ojczyzna, ale państwo pod okupacją sowiecką z namiestnikami moskiewskimi na jej czele. 

Polacy nie mieli wpływu na wybór swojej władzy. Nawet najmniejszego, tamci rządzili tylko dzięki sowieckim czołgom i żołnierzom...

A co do własności prywatnej vs publicznej, to nie warto kategorycznie głosić co jest lepsze. Każdą sytuacje należy rozpatrywać indywidualnie. Nie zawsze biznes ściśle narciarski może przynieść zysk, ale dzięki niemu w zimie może żyć cała miejscowość czy region. Koszty SN mogą wyjśc na 0 lub minus, jednak zysk podatkowy z działalności hotelarskiej, gastronomicznej, itp może przewyższyć straty ON ( w sytuacji gdy właścicielem jest gmina czy państwo). 

PKL pod rządami luksemburczyków nigdy by nie zainwestowało, a PKL w rękach państwa jednak realizuje plany rozwojowe. Czy wystarczająco szybko, tego nie wiem...

Ja się w tym systemie urodziłem, to był mój kraj i innego nie znałem. Sądziłem że tak będzie wiecznie. Tata słuchał w RWE o Katyniu i ja nie za bardzo mu w te historie wierzyłem, albo wcale nie wierzyłem. Aż przyszedł taki czas, że mu powiedziałem, Tato miałeś rację. A potem nastały u nas demokratyczne przemiany, które dzisiaj mogę śmiało nazwać cudem, jak stałem się "przedsiębiorcą" a Tata zaczął psioczyć na aktualnie rządzących:;)

Tak, pamiętam jak u nas wprowadzono społeczne środki produkcji i jakie to miało skutki na ich biznesową efektywność.

Ale też pamiętam, że chłopi dopiero za ich czasów przestali być głodni i mieli buty na nogach. Poczytaj jak potworna bieda bieda na wsi panowała. A potem jeszcze musieli przeżyć cały dramat drugiej wojny.

PKL pod rządami luksemburczyków zarobiło dla właściciela górę pieniędzy, tanio kupili a drogo sprzedali:;) Czy można chcieć lepiej:;) A czy  y nie zainwestowali? Tego już się nie dowiemy, ale to było ich i mogli te ośrodki nawet zaorać, nic nam do tego. Za to teraz, to jest również moja firma i oczekuję jej dużej efektywności:;)

Firmy prywatne są z zasady bardziej efektywne. Na temat zarządzania przez firmy państwowe czy nawet spółki miejskie można by książki napisać. Chyba tutaj wspominałem jak działa kolej w Karpaczu z kiblem z PRL i panią kasującą złotówkę. Znaleźli kasę w ciężkich milionach a nie mają jakichś drobnych aby reszta pasowała do dzisiejszych standardów. Co do reszty to się z Tobę absolutnie zgadzam. Taki ośrodek ma potężny wpływ na życie okolicznych miejscowości, bardzo pozytywny, oczywiście na mannę podatkową z nieba do miejskiej kasy również:;) W Szczyrku można powiedzieć że ich ten "dobrobyt" przerósł:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wujot napisał:

Ja wybieram repolonizację energetyki w ramach której odkupiliśmy w 2017 r od Francuzów 8 elektrociepłowni węglowych wtapiając na tym kupę kasy (pewnie więcej jak na tym rozebranym bloku).

Jak widzę jak nasze państwo bierze się za biznesy to ręce opadają. Na przykład taki CPK w sytuacji gdy pojęcie hubów lotniczych powoli odchodzi do lamusa.

Bo oni są wizjonerami, wiedzą jak naszą kasę utopić:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...