Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, sstar napisał:

Za stromy na kanapę.

Tego nie wiem, jeździłem tam jakieś 10 lat temu, czerwona trasa.

Raczej stawianie 1 krzesła na trasie 800m sensu nie ma, nie wiem czy można by tam wytyczyć więcej tras.

Pisałem raczej z przymróżeniem oka, bo Jakuszyce kojarzą się głównie z biegówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, izydar napisał:

Tego nie wiem, jeździłem tam jakieś 10 lat temu, czerwona trasa.

Raczej stawianie 1 krzesła na trasie 800m sensu nie ma, nie wiem czy można by tam wytyczyć więcej tras.

Pisałem raczej z przymróżeniem oka, bo Jakuszyce kojarzą się głównie z biegówkami.

Niby tak, choć z Jakuszyc w strone Szrenicy to już skitury, choć biegówki tez dadzą radę. Ja zjeżdżałem kilka razy tam właśnie na Babińcu. Jakby stok dłuższy i łagodniejszy ew inna trasa widokowa to może…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zimę, zaczyna się:

Nie komentuję, czy dobrze czy źle (nie mam ochoty na taką dyskusję, w innych miejscach znajdziecie moją opinię), niemniej w kuluarach słychać (słyszałem z kilku źródeł, nie oceniam jak wiarygodnych, ale pomysł na pewno chodzi po rządzie), że po prostu takie regulacje będą dotyczyły sezonu narciarskiego w Polsce w ogóle!

Polski Związek Narciarski podjął decyzję o tym, że konkursy w Wiśle i w Zakopanem obejrzą jedynie zaszczepieni. Co więcej, jest to bezwzględna regulacja. Negatywny test, czy jakiekolwiek inne zapewnienia, nie wystarczą. Nie zaszczepisz się? Nie obejrzysz konkursu w Polsce. Niewykluczone, że podobne regulacje obowiązywać będą w innych państwach, w których odbywają się zawody.

PS. Wówczas postanie problem prawny związany z biletami sezonowymi (tu chyba właśnie przoduje Szczyrk), które już zostały sprzedane - bez takich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

takie regulacje będą dotyczyły sezonu narciarskiego w Polsce w ogóle!

W Dolinie Aosty rusza dzisiaj sezon. Tam wpuszczają zaszczepionych, ale przetestowanych też. Trzeba udowodnić swoją tożsamość.

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/wlochy-poczatek-sezonu-narciarskiego-w-dolinie-aosty/r70e0lw,07640b54

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jeśli chodzi o zimę, zaczyna się:

Nie komentuję, czy dobrze czy źle (nie mam ochoty na taką dyskusję, w innych miejscach znajdziecie moją opinię), niemniej w kuluarach słychać (słyszałem z kilku źródeł, nie oceniam jak wiarygodnych, ale pomysł na pewno chodzi po rządzie), że po prostu takie regulacje będą dotyczyły sezonu narciarskiego w Polsce w ogóle!

Polski Związek Narciarski podjął decyzję o tym, że konkursy w Wiśle i w Zakopanem obejrzą jedynie zaszczepieni. Co więcej, jest to bezwzględna regulacja. Negatywny test, czy jakiekolwiek inne zapewnienia, nie wystarczą. Nie zaszczepisz się? Nie obejrzysz konkursu w Polsce. Niewykluczone, że podobne regulacje obowiązywać będą w innych państwach, w których odbywają się zawody.

PS. Wówczas postanie problem prawny związany z biletami sezonowymi (tu chyba właśnie przoduje Szczyrk), które już zostały sprzedane - bez takich warunków.

Wszystko fajnie, tylko co z dziećmi, które jeszcze nie mogą być zaszczepione (bo nie mają skończonych lat 12) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jeśli chodzi o zimę, zaczyna się:

Nie komentuję, czy dobrze czy źle (nie mam ochoty na taką dyskusję, w innych miejscach znajdziecie moją opinię), niemniej w kuluarach słychać (słyszałem z kilku źródeł, nie oceniam jak wiarygodnych, ale pomysł na pewno chodzi po rządzie), że po prostu takie regulacje będą dotyczyły sezonu narciarskiego w Polsce w ogóle!

Nie sądzisz chyba, że nawet jak coś to się wszyscy dostosują. Nie wydaje mi się na przykład by taki Pasek miał kłopot z nie przyjmowaniem niezaszczepionych i tak dalej. W jego ślad pójdą inni. Nie wiadomo jak ciepła będzie zima a biorąc pod uwagę ilu jest niezaszczepionych to będzie wybór albo bankructwo w najbliższym czasie albo bawimy się dalej. Co może funkcjonować w tak upodlonych społecznościach jak tam na południu Europy to nas na pewno nie przejdzie. Innymi słowy rząd to se może... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na południu jest zaszczepionych jakieś 80% społeczeństw, u nas 60%, a wśród pokolenia jeżdżącego najczęściej na nartach - ok. połowy (tzn. nie licząc pokolenia "60+") więc dla naszych stacji oznacza to ograniczenie dochodów na dużo większą skalę. Pytanie, czy nie rozgraniczą tego na "stacje narciarskie" i np. na pojedyncze wyciągi talerzykowe, tak jak zrobiono w przypadku rozgraniczenia na aquaparki  i baseny - nagle okazałoby się, że marketingowe określanie pojedynczych wyciągów "stacjami narciarskimi" (czy lunaparków "parkami rozrywki") nie popłaca:)

No i trzeba brać poprawkę, że może to być na razie straszenie, by zagonić jak najwięcej ludzi do szczepień, więc rząd może celowo takie "plotki" wypuszczać.

 

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te 60% to tak średnio bo w górach a już na takim Podhalu ten wskażnik to przez pół albo i mniej w niektórych gminach. Tubylcy też na nartach jeżdzą. Nie ma o czym rozmawiać nawet i normalnie funkcjonować jak obecnie. Jak ktoś jest strachliwy niech się zabunkruje w domu i tam czeka na lepsze czasy. A straszenie już przestało dawno działać. 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jusik2002 napisał:

A ja zapytam jakim prawem ? Nigdzie nie ma zapisanego obowiązku szczepienia tym dziadostwem wiec dlaczego ktoś chce ograniczyć moją wolność ? Kolejne totalne bezprawie chcą wprowadzić. Mam nadzieje, ze rozsądni wyłamią się z tego.....

No, w Warszawie podobno jest restauracja, która już teraz stosuje segregację (a nie ma póki co żadnej ustawy) - nie wiem na jakiej zasadzie, ani czy ktoś ją pozwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

No, w Warszawie podobno jest restauracja, która już teraz stosuje segregację (a nie ma póki co żadnej ustawy) - nie wiem na jakiej zasadzie, ani czy ktoś ją pozwał.

https://www.rdc.pl/informacje/odwazne-ale-nie-ryzykowne-prawnik-o-restauracji-tylko-dla-zaszczepionych/

Pierwsi odważni przetarli drogę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resto to prywatny biznes i każdy jakieś tam zasady może wprowadzić. Śmieszą mnie ludzie co mają z tego problem. Nie ta to idzie się do kolejnej. Stoki tak samo. Jak ktoś oberwał finansowo przez te dwa lata to wiadomo jak będzie. Ze skokami jest jeden problem. W tą  dyscyplinkę od wielu lat pompowane są pieniądze publiczne więc już jest inaczej. Za taką decyzję ktoś powinien dostać po ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wujot napisał:

Jak dla mnie to pierwsi idioci ale... chciałem przypomnieć, że PKL to firma państwowa wiec oni nie mogą sobie stawiać kryteriów które nie są objęte prawnie...Więc mogą cmoknąć się w hydrant....Ci co będą mieli czas i ochotę będą wytaczać procesy jak to było przy zamknieciu gastronomi. Niestety państwo będzie na straconej pozycji i przykre, że tacy ludzie jak @Wujot chcą narażać Państwo na straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujot napisał:

Pierwsi odważni przetarli drogę.

Kiedyś kina Helios wpuszały tylko zaszczepionych, ale biorąc pod uwagę, że ludzie po pandemii do kin nie wrócili ... chyba z tego zrezygnowali.

edit: może stacje PKL tak będą postępowały i da się pojeździć na Jaworzynie (żeby nie było off topu - to byłaby nowa inwestycja w jakość)

Edytowane przez WojtekM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jusik2002 napisał:

Jak dla mnie to pierwsi idioci ale... chciałem przypomnieć, że PKL to firma państwowa wiec oni nie mogą sobie stawiać kryteriów które nie są objęte prawnie...Więc mogą cmoknąć się w hydrant....Ci co będą mieli czas i ochotę będą wytaczać procesy jak to było przy zamknieciu gastronomi. Niestety państwo będzie na straconej pozycji i przykre, że tacy ludzie jak @Wujot chcą narażać Państwo na straty.

Bredzisz. Ochrona zdrowia ludzi na przykład pracowników restauracji jest najważniejsza. Wyobrażasz sobie, że jeden chory na linii produkcyjnej może doprowadzić do kwarantanny zakładu z dużymi finansowymi konsekwencjami? Podobnie będzie na uczelniach. Nie chcesz się szczepić - proszę bardzo szanujemy Twoją wolę. Ale jak chcesz korzystać z dostępnych usług pokaż aktualny test.

Masz wybór.

Edytowane przez Wujot
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wujot napisał:

Bredzisz. Ochrona zdrowia ludzi na przykład pracowników restauracji jest najważniejsza. Wyobrażasz sobie, że jeden chory na linii produkcyjnej może doprowadzić do kwarantanny zakładu z dużymi finansowymi konsekwencjami? Podobnie będzie na uczelniach. Nie chcesz się szczepić - proszę bardzo szanujemy Twoją wolę. Ale jak chcesz korzystać z dostępnych usług pokaż aktualny test.

Masz wybór.

Bredzisz to Ty. Nie ma nakazu wiec mam wybór. Place składki zdrowotne wiec o co Ci chodzi  ? Dlaczego chcesz mnie namówić do czegoś co nie jest obowiązkowe  ? Prawo nie nakłada na mnie obowiązku jak i nie pozwala segregować. Prywatny niech robi sobie co chce, chociaż i tak naraża się na ewentualne procesy ale państwowa firma jak może mi zabrobic ? Coś tam piszesz o kwarantannie ale jsk w kręgu zaszczepionych jest ktoś zarażony ( podobno szczepionka nie chroni przed zarażeniem) to co nie ma kwarantanny  ??? Widziałeś statystyki szczepień w służbie zdrowia? Dlaczego tak mało się szczepi....

  • Like 1
  • Confused 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jusik2002 napisał:

Bredzisz to Ty. Nie ma nakazu wiec mam wybór. Place składki zdrowotne wiec o co Ci chodzi  ? Dlaczego chcesz mnie namówić do czegoś co nie jest obowiązkowe  ? Prawo nie nakłada na mnie obowiązku jak i nie pozwala segregować. Prywatny niech robi sobie co chce, chociaż i tak naraża się na ewentualne procesy ale państwowa firma jak może mi zabrobic ? Coś tam piszesz o kwarantannie ale jsk w kręgu zaszczepionych jest ktoś zarażony ( podobno szczepionka nie chroni przed zarażeniem) to co nie ma kwarantanny  ??? Widziałeś statystyki szczepień w służbie zdrowia? Dlaczego tak mało się szczepi....

Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna moja. Nie chcę być zarażany i oczekuję od państwa, że skutecznie mnie odizoluje od takich jak Ty. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Prywatny niech robi sobie co chce, chociaż i tak naraża się na ewentualne procesy ale państwowa firma jak może mi zabrobic ?

Jak państwo może zabronić wszystkim nawet wejścia do lasu, to właściwie może wszystko. Inna sprawa, że Polacy po tygodniu potrafią obejść każdy przepis, więc będzie to wieczna walka kto szybciej kogo przechytrzy (o ile w ogóle coś takiego wejdzie w życie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Author napisał:

Resto to prywatny biznes i każdy jakieś tam zasady może wprowadzić. Śmieszą mnie ludzie co mają z tego problem. Nie ta to idzie się do kolejnej. Stoki tak samo. Jak ktoś oberwał finansowo przez te dwa lata to wiadomo jak będzie. Ze skokami jest jeden problem. W tą  dyscyplinkę od wielu lat pompowane są pieniądze publiczne więc już jest inaczej. Za taką decyzję ktoś powinien dostać po ... 

Nie może. Polski Związek Narciarski nie ma prawa klientów pytać o kwestie medyczne. Tego jestem pewien. Była dyskusja o pracodawcach i opinie prawne były jednoznaczne: w obecnym stanie prawnym pracodawca nie ma prawa pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wujot napisał:

Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna moja. Nie chcę być zarażany i oczekuję od państwa, że skutecznie mnie odizoluje od takich jak Ty. 

Ale czego się boisz  ? Przecież zaszczepionych jestes.... A jak ja zarazem się od Ciebie to co ?? Pokaż mi cokolwiek co będzie świadczyć, że nie możesz się zarazić i przenosić wirusa dalej. Jeżeli to przedstawisz to chętnie się zaszczepie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...