Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

57 minutes ago, Narciarz ze Śląska said:

Ja już tą trasą jechałem. Jest gotowa.

W grudniu będąc na Stoku ze zdziwieniem skonstatowałem - ooo, nowa trasa. Nie chwalili się nią wcześniej, a w zeszłym sezonie nie było tam jeszcze nic widać. Bardzo pozytywne zaskoczenie.  Pan z obsługi mi powiedział, że jest gotowa, ale nie otworzą jej w tym sezonie, bo nie ma jeszcze naśnieżania i oświetlenia. A przecież nie trzeba tego w dzień, gdy jest napadane - co się właśnie potwierdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marekesz napisał:

W grudniu będąc na Stoku ze zdziwieniem skonstatowałem - ooo, nowa trasa. Nie chwalili się nią wcześniej, a w zeszłym sezonie nie było tam jeszcze nic widać. Bardzo pozytywne zaskoczenie.  Pan z obsługi mi powiedział, że jest gotowa, ale nie otworzą jej w tym sezonie, bo nie ma jeszcze naśnieżania i oświetlenia. A przecież nie trzeba tego w dzień, gdy jest napadane - co się właśnie potwierdziło.

Nie dziwię się, że się nie chwalili za bardzo. To jedyna metoda na, hmmm, brak kłopotów. Oczywiście wszystko załatwili legalnie, ale to... i tak nie gwarantowało braku kłopotów.

BRAWA DLA STACJI!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marekesz napisał:

W grudniu będąc na Stoku ze zdziwieniem skonstatowałem - ooo, nowa trasa. Nie chwalili się nią wcześniej, a w zeszłym sezonie nie było tam jeszcze nic widać. Bardzo pozytywne zaskoczenie.  Pan z obsługi mi powiedział, że jest gotowa, ale nie otworzą jej w tym sezonie, bo nie ma jeszcze naśnieżania i oświetlenia. A przecież nie trzeba tego w dzień, gdy jest napadane - co się właśnie potwierdziło.

Myślę, że za rok będzie już oświetlona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bumer napisał:

Burmistrz Muszyny ogłosił, że w lutym będzie negocjował z Niemcem, właścicielem 500ha ziemi, w sprawie pozwolenia na działalność wyciągu w Szczawniku. Może Pan z Niemiec się zgodzi? 

Jeżeli rozmowy zakończyłyby się porozumieniem (nie traćmy nadziei) , to chyba uruchomią tylko orczyki, bo krzesło SZCZAWNIKOWE, to chyba musieliby poddać konserwacji lub zmienić na nowsze, więc prawdopodobnie będzie "półtorej doliny", ale i tak z 30% ośrodka, otworzy się 80% , więc krok do przodu. Trzymam kciuki !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawelel napisał:

Jeżeli rozmowy zakończyłyby się porozumieniem (nie traćmy nadziei) , to chyba uruchomią tylko orczyki, bo krzesło SZCZAWNIKOWE, to chyba musieliby poddać konserwacji lub zmienić na nowsze, więc prawdopodobnie będzie "półtorej doliny", ale i tak z 30% ośrodka, otworzy się 80% , więc krok do przodu. Trzymam kciuki !!! 

Bez krzesła pewnie nie ma sensu rozmów, musi być wyciąg z samego dołu żeby zassać narciarzy ze Szczawnika / Muszyny. Odnowić to co trzeba i będzie działać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelel napisał:

Jeżeli rozmowy zakończyłyby się porozumieniem (nie traćmy nadziei) , to chyba uruchomią tylko orczyki, bo krzesło SZCZAWNIKOWE, to chyba musieliby poddać konserwacji lub zmienić na nowsze, więc prawdopodobnie będzie "półtorej doliny", ale i tak z 30% ośrodka, otworzy się 80% , więc krok do przodu. Trzymam kciuki !!! 

Bez przesady, nie takie „trupy” są uruchamiane i maja się dobrze. Naprawić co trzeba i powinno jeszcze długo podziałać. To krzesło z tego co pamietam nie było złe, na pewno wyprzęgane i sporo szybsze niż to w Wierchomli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felieton narciarski dot. byłych inwestycji na nizinach:

 

 

AVvXsEjvGSyvA3dEBJxlQIWS48lix6C-g8vvT7A8gkblLyH3VCVuUEEcUJbp80FmdmtHOxtS5stT31f0Q3DyciT_vWQ6SsC1t4g2t0fBrP07nT-Dr7DvsN8XoX3OQWvTITIjKq9GeQ2fqHHmDM4JVaPL2i6CeWRgwkfZU8jCXTsIAc63ZE6RI7llK0lgLFzs=w640-h416
Przedziwna konstrukcja startowa (wygląda na nieużywaną) w nieczynnej już
stacji narciarskiej Malinka. Zdjęcie z Dziennika Łódzkiego

 Padła niczym nasza kadra na mundialu w Rosji stacja narciarska Malinka w Zgierzu, czyli niemal w środku Polski.

 

— Czy narciarstwo na nizinach ma sens. Przecież zimy poza górami są już od wielu lat słabe? — zapytacie.

— Wszystko zależy od jakości infrastruktury i od jakości zarządzania ośrodkiem — odpowiem. I dodam: — Na przykład miałem okazję jeździć parę razy na królowej nizinnych stacji narciarskich: Górze Kamieńsk. Królowej przez parametry góry i czteroosobowego wyciągu krzesełkowego: 721 m długości, 123 m różnicy poziomów, prawie 2000 os./h przepustowości. To naprawdę niezłe (jak na niziny) liczby stacji usytuowanej (dosłownie) na hałdzie. Tyle, że wyciąg ma już 18 lat, oświetlenie jest takie sobie, a naśnieżanie jeszcze słabsze. Stąd stacja jest czynna sporadycznie, nie każdej zimy i rzadko w pełnym zakresie. Podobno są tam problemy z większym... zasilaniem, co brzmi absurdalnie wobec faktu, kto jest jej właścicielem. A jest nim koncern energetyczny, największy w kraju.

 

AVvXsEhKFTmL94m9E4JQz3x9sb3FILdKj2AvS2_m
Na Górze Kamieńsk (2019 r.). Zdjęcie własne autora
 
AVvXsEjixJ67SvzSMofGiv00Q7YhRDPsaXc2hng_
Góra Kamieńsk w całej okazałości (2019)
 

 

— Ale to jedna strona medalu, jeśli chodzi o stacje nizinne — rozwinę swój wywód. I kontynuuję: — Na przykład taka Szwajcaria Bałtowska funkcjonuje całkiem, całkiem. I taka Kurza Góra - też. Kazimierz - też. Przemyśl (choć to góra miejska) - też nieźle.

Nie ma więc reguły. Oczywiście warunki klimatyczne (nisko) i pogodowe mają niebagatelny wpływ na długość sezonu, ale przy braku oszczędzania na śnieżeniu i ubijaniu tras, przy dobrej infrastrukturze i dobrym zarządzaniu - wszystko jest możliwe. 

 

Dalszy tekst i kamery z działających ośrodków (link):

Felieton. Czy narciarstwo na nizinach ma sens? Wszystko zależy od jakości infrastruktury | Blog o nartach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Będę tradycyjnie złośliwy. 

Było już kilka tygodni temu coroczne info o rychłej inwestycji na Kasprowym. Teraz więc czas na zapowiedzi o Nosalu. W kolejce czeka info o niedługim zakończeniu negocjacji z właścicielami terenów na Gubałówce i narciarskim eldoradu w wykonaniu PKL na tej górce. Tradycji musi stać się zadość. I tak do końca świata i jeden dzień dłużej.

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Będę tradycyjnie złośliwy. 

Było już kilka tygodni temu coroczne info o rychłej inwestycji na Kasprowym. Teraz więc czas na zapowiedzi o Nosalu. W kolejce czeka info o niedługim zakończeniu negocjacji z właścicielami terenów na Gubałówce i narciarskim eldoradu w wykonaniu PKL na tej górce. Tradycji musi stać się zadość. I tak do końca świata i jeden dzień dłużej.

To nie złośliwość, nie zamartwiaj się chłopie. To pragmatyzm przez ciebie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Będę tradycyjnie złośliwy. 

Było już kilka tygodni temu coroczne info o rychłej inwestycji na Kasprowym. Teraz więc czas na zapowiedzi o Nosalu. W kolejce czeka info o niedługim zakończeniu negocjacji z właścicielami terenów na Gubałówce i narciarskim eldoradu w wykonaniu PKL na tej górce. Tradycji musi stać się zadość. I tak do końca świata i jeden dzień dłużej.

No widzisz ale nie wszędzie tak jest - nowy Pan na Korbielowie/Pilsku ponoć ma ogrzewanie instalować na wyciągach ....... i to na sposób ekologiczny i w oparciu o źrodła odnawialne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/tatry-dyrektor-tpn-nosal-po-latach-postoju-zostanie-oddany-narciarzom/pm6ghgf,79cfc278
 

trzeba tylko dostać pozwolenie ekologiczne wyciąć 1h lasu w parku i mogą startować.

juz widzę protesty greenpeace- będą się przykuwać do planowanych do wycinki drzew. 

Zapowiadają to co roku! Chodzi o zapowiedzi, nie o realizację!

Chciałbym się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOSAL - zapowiedź inwestycji

Cytuję:
<<<— Nasz kraj oszalał — mówi Radosław Ślusarczyk, ekolog z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. — Właśnie ogłoszono, że część parku narodowego zostanie zniszczona i odebrana przyrodzie, a twarzą tego zniszczenia jest właśnie ten park narodowy i jego dyrektor Szymon Ziobrowski. Dla mnie to jest gigantyczny skandal, przeciwko któremu będziemy protestować. Myślę zresztą, że nie tylko my.>>>

STOK - zrealizowana inwestycja po cichu (nowa trasa)

Brak wypowiedzi Ślusarczyka.

Gdyby naprawdę chcieli odnowić tę trasę, nie informowaliby prasy. Tyle na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hextor napisał:

Czy ja wiem? To jest inwestycja rządowa, a nie prywatna. Myślę że nie muszą się przejmowac eko-terrorystami, bo już mają dogadane wszelkie pozwolenia. A dla rządu i Dudy najważniejsza jest propaganda, dlatego ogłosili inwestycje za wczasu. 

No właśnie: propaganda. Lotnisko też budują, aż się kurzy.

Dobra, dość polityki. Oby, oby, oby!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...