Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i Kotarz Arena się rypnął ;) Kotarz Agro sprzedała grunty https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,28397058,najwieksza-hala-w-beskidzie-slaskim-moze-zostac-zalana-betonem.html 
Warto zrobić spacer w rejonie hali Jaworowej bo z betonem i zespołem apartamentowców to już nie będzie to samo. Niestety.
Polecam przeczytać uzasadnienie
https://brenna.esesja.pl/zalaczniki/177827/1-kotarz-o-przystapieniu-studium_1698263.pdf


Pozdrawiam
mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 21:46, Hextor napisał:

[quote]  Nasz kraj oszalał — mówi Radosław Ślusarczyk na temat potencjalnej inwestycji na Nosalu.[/QUOTE] 

 

Ten koleś ma jakąś narciarsko fobie. Może kiedyś jakiś wysportowany narciarz miał romans z jego żona? 

On nie ma żadnej fobii. Podejrzewam, że ma interes. Oczywiście... ekologiczny (jakby ktoś chciał mnie skarżyć za wypowiedź). Tak... sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2022 o 15:18, mirekn napisał:

No i Kotarz Arena się rypnął ;) Kotarz Agro sprzedała grunty https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,28397058,najwieksza-hala-w-beskidzie-slaskim-moze-zostac-zalana-betonem.html 
Warto zrobić spacer w rejonie hali Jaworowej bo z betonem i zespołem apartamentowców to już nie będzie to samo. Niestety.
Polecam przeczytać uzasadnienie
https://brenna.esesja.pl/zalaczniki/177827/1-kotarz-o-przystapieniu-studium_1698263.pdf


Pozdrawiam
mirekn

Widać było, że to nie idzie, że to (na razie?) projekt na papierze. Brenna to też b. niskie góry - duże ryzyko braku śniegu i duży koszt naśnieżania - praktycznie 100 proc. tras. Ale z drugiej strony Wisła też niskogórska, a pyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirekn napisał:

Nie wiem czy tak można ;) regulamin ale aktualne widoki z mojej ulubionej hali Jaworowej http://gorybezgranic.pl/zanim-zniknie-hala-jaworowa-2022-vt6127.htm

m

Dla mnie cały pomysł mega ośrodka w... Brennej niewykonalny i tyle. To już lepiej Czantorię rozbudować i Ski Dolinę odnowić (też Brenna). Od 20 lat Węgierski stoi...

Ale hotele na Hali Jaworowej to już jakaś PROWOKACJA! Jeśli to przejdzie, to już wszystko wiem na temat ekologii w Polsce i więcej wiedzieć nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Lanovky.sk:

2022

Slovensko

KLO15 Biela púť – Priehyba / Jasná (Doppelmayr) výstavba 2021-2022
SLF4 Deny / Ždiar (Doppelmayr) montáž technológie

Poľsko

KLO8 Plasza – Jawor / Solina (Doppelmayr) výstavba 2021-2022
SLO6B Master Ski / Tylicz (Doppelmayr)

Česko

SLO6B Bílá – Zbojník / Bílá
SLO4B Jadrná / Orlické Záhoří (Garaventa)
SLO4B Olšanka / Paprsek (Garaventa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to już raczej brak sensu na inwestycje. Rynek jest mocno nasycony a małe stacje coraz częściej są puste... Jedynie może na Pilsku się coś ruszy ale reszta to raczej brak szans. Inwestycje na Skrzycznym przy obecnych czasach można włożyć pomiędzy bajki tak jak i w Brennej. Można zakładać wzrost cen karnetów na nowy sezon na poziomie 20-30 procent wiec juz bardzo wielu amatorów wypadnie. Narty to coraz bardziej elitarny sport i o dużych inwestycjach można zwyczajnie zapomnieć. 

Edytowane przez Jusik2002
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemekc1 napisał:

W tym sezonie dużo jeździłem i moim zdaniem był widać znaczący odpływ narciarzy, obecne ceny są zdaje się zbyt wysokie dla zauważalnej części narciarzy.

Tak, pisałem o tym przed sezonem, że ceny wykruszą nieortodoksyjnych oraz/lub biedniejszych narciarzy, nie tylko ceny karnetów - liczą się też benzyna, noclegi, jedzenie.

W szczycie sezonu i w popularnych stacjach tego odpływu ludzi nie było, ale po szczycie i poza popularnymi stacjami - moim zdaniem był. Dlatego też stacje (mimo śniegu wokół) pozamykały się szybciej niż musiały.

Przypominam mój artykuł:

Inflacja na stokach. Tanio... już było | Blog o nartach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hgx126 napisał:

Też się zgadzam, w tym sezonie prawie nie stałem w kolejkach i to w terminach w których kiedyś nie warto było jechać. 

Ludzie pojadą kilka razy w ferie do dużych ośrodków, małe stacje w tym roku świeciły pustkami.

A odejdzie jeszcze "efekt pandemiczny" (ludzie bez paszportów medycznych jeździli w Polsce zamiast w Alpach - moim zdaniem to znaczna liczba) - będzie w sumie mniej klientów.

Choć ten sezon dla stacji (dużych?) był raczej dobry, jak pisał sam o tym np. Zieleniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na działce prywatnej się nie da wyciąć jednego drzewa (kto nie przechodził takiego horroru) - bo ekologia, tam też - bo ekologia, ale jak spółka o nowoczesnej nazwie Green (sic!) Mountain Investments (sprawdziłem: zarejestrowana w Warszawie z kapitałem zakładowym... 5000 zł) pokaże plan na biznes, wówczas na obszarze Natura 2000 (sic!) da się zrobić (niemal) wszystko:
- hotel na unikatowej hali, największej chyba w Beskidach;
- droga dojazdowa przez góry ze Szczyrku do Brennej;
- wyciąg na Kotarz (też jest w planach).
Pomysły budowy ośrodka narciarskiego tam mnie nie do końca dziwiły (ingerencja jest mniejsza), choć dziwiło mnie to, że w planach nie było odtworzenia starych tras (Węgierski, Hyrca), tylko budowa nowych.
Ale ten pomysł to jakiś wybitny "POLISZ EKOLOGISZ PO NASZYMU"!
 
PS. Nie jestem wrogiem inwestycji w hotele, ani (tym bardziej) ośrodki narciarskie, ale są też pewne granice komercji oraz granice logiki.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym drzewo i przyroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2022 o 20:24, Narciarz ze Śląska napisał:

Za Lanovky.sk:

2022

Slovensko

KLO15 Biela púť – Priehyba / Jasná (Doppelmayr) výstavba 2021-2022
SLF4 Deny / Ždiar (Doppelmayr) montáž technológie

Poľsko

KLO8 Plasza – Jawor / Solina (Doppelmayr) výstavba 2021-2022
SLO6B Master Ski / Tylicz (Doppelmayr)

Česko

SLO6B Bílá – Zbojník / Bílá
SLO4B Jadrná / Orlické Záhoří (Garaventa)
SLO4B Olšanka / Paprsek (Garaventa)

Ja nie o Polsce, bo zainteresowało mnie to nowe krzesło w Zdiarze. Czy to jest ten mini ośrodek zaraz obok Bachledovej, który ma teraz talerzyk? Przecież tam jest zawsze pusto i jedna trasa. Podziwiam, że ktoś się bierze za inwestycję tam, nawet jeżeli ma być tylko używka. No chyba, że w planach jest rozwój ośrodka lub połączenie z Bachledovą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tresor napisał:

Czy to jest ten mini ośrodek zaraz obok Bachledovej, który ma teraz talerzyk?

Tak to są Deny, przy wjeździe po prawej z tą klasyczną "wyrwidupą" tj. wystrzałowym talerzem. 
https://www.bachledova-deny.sk/zjazdovky/  ten pierwszy z dołu to 900 metrów ;)

Edytowane przez mirekn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 14:24, tankowiec napisał:

Z tymi wyjazdami zagranicznymi też może być różnie. Bo jak na razie złotówka dość słaba. No i wirus też pewnie powróci na jesień. Na pewno będzie luźniej. Bo recesja się dopiero rozkręca.

No nie wiem czy tak było pusto w mniejszych ośrodkach. Np. w maleńkich Podstolicach były tłumy nawet poza feriami. W Tylicz Ski (co prawda w weekend w ferie Warszawskie) stało się 15 minut żeby wjechać krzesłem na górę. Co więcej przepisy pandemiczne sprawiły, że do Polski zawitało sporo foliarzy z zagranicy. Było sporo filmików na youtube gdzie pokazywali zimę np. w Białce. Zakładam, że rozpowiedzą znajomym i za rok może być więcej turystów z zagranicy. W sumie dla osób słabo jeżdżących taka Białka, Szczyrk czy Zieleniec może być dobrą alternatywą dla Alp. Dużo taniej, a jest sporo łagodnych tras z nowymi wyciągami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hextor napisał:

No nie wiem czy tak było pusto w mniejszych ośrodkach. Np. w maleńkich Podstolicach były tłumy nawet poza feriami. W Tylicz Ski (co prawda w weekend w ferie Warszawskie) stało się 15 minut żeby wjechać krzesłem na górę. Co więcej przepisy pandemiczne sprawiły, że do Polski zawitało sporo foliarzy z zagranicy. Było sporo filmików na youtube gdzie pokazywali zimę np. w Białce. Zakładam, że rozpowiedzą znajomym i za rok może być więcej turystów z zagranicy. W sumie dla osób słabo jeżdżących taka Białka, Szczyrk czy Zieleniec może być dobrą alternatywą dla Alp. Dużo taniej, a jest sporo łagodnych tras z nowymi wyciągami. 

Jak ceny w nowym sezonie pójdą o 20-30% w górę, plus oczywiście paliwo, paszownik i noclegi, to narciarstwo stanie się sportem elitarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...