Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, janusz.ski napisał:

Zgodnie ze strategią PKL na sezon 2022-2023 w ośrodku Jaworzyna Krynicka ma powstać sześcioosobowa kolej krzesełkowa "izwór" na trasie nr 4.

Jest gdzieś potwierdzenie u źródła tej informacji? 
Trochę wątpliwe dla mnie że będą stawiać kolej na trasę (południową) którą odpalają raz na kilka sezonów.

Edytowane przez pawelb91
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelb91 napisał:

Jest gdzieś potwierdzenie u źródła tej informacji? 
Trochę wątpliwe dla mnie że będą stawiać kolej na trasę (południową) którą odpalają raz na kilka sezonów.

Ta planowana kolej nie miała być na czwórce, tylko biec z okolic hotelu Czarny Potok na Polanę Izwór, czyli miejsce gdzie spotykają się trasy 2a i 4. W założeniu miała stanowić alternatywny dostęp do ośrodka (z pominięciem gondoli), a wzdłuż niej biegła by łatwa trasa. Takie były kilka lat temu plany, ale nie mam pojęcia czy to faktycznie będzie realizowane. 

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kokoSKI napisał:

Ta planowana kolej nie miała być na czwórce, tylko biec z okolic hotelu Czarny Potok na Polanę Izwór, czyli miejsce gdzie spotykają się trasy 2a i 4. W założeniu miała stanowić alternatywny dostęp do ośrodka (z pominięciem gondoli), a wzdłuż niej biegła by łatwa trasa. Takie były kilka lat temu plany, ale nie mam pojęcia czy to faktycznie będzie realizowane. 

No właśnie...
Ten pomysł pamiętam, a trasa która by przy niej powstała to jedynie dojazd do parkingu bo przewyższenie marniutkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kolej nie narciarska, ale dzisiaj rusza kolej gondolowa w Solinie.

Poniżej cennik

KOLEJ GONDOLOWA BILET ONLINE ZAKUP W KASIE
 BILET NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+ NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+
W dwie strony  39 zł 32  zł 45 zł  35 zł 
W jedną stronę 32 zł  26 zł  35 zł  29 zł 
Rodzinny 2 + 1  99 zł  99 zł 
Rodzinny 2 + 2 119  zł  119 zł 
Kolejne dziecko   zakup możliwy w kasie   zakup możliwy w kasie 25  zł

 

OPŁATY DODATKOWE
bagaż/pies*/ wózek jeśli rozłożony   10 zł

 *Pies wyłącznie na smyczy, oraz w kagańcu

 

WIEŻA WIDOKOWA
NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+
15 zł 10 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawelb91 napisał:

Co prawda kolej nie narciarska, ale dzisiaj rusza kolej gondolowa w Solinie.

Poniżej cennik

KOLEJ GONDOLOWA BILET ONLINE ZAKUP W KASIE
 BILET NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+ NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+
W dwie strony  39 zł 32  zł 45 zł  35 zł 
W jedną stronę 32 zł  26 zł  35 zł  29 zł 
Rodzinny 2 + 1  99 zł  99 zł 
Rodzinny 2 + 2 119  zł  119 zł 
Kolejne dziecko   zakup możliwy w kasie   zakup możliwy w kasie 25  zł

 

OPŁATY DODATKOWE
bagaż/pies*/ wózek jeśli rozłożony   10 zł

 *Pies wyłącznie na smyczy, oraz w kagańcu

 

WIEŻA WIDOKOWA
NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+
15 zł 10 zł

Rusza jutro, dziś tylko dla Premiera.

https://www.gov.pl/web/premier/premier-otwarcie-kolej-liniowa-solina

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelb91 napisał:

Hmmm patrzę na kamerkę i co widzę?
Czyżby demontaż wyciągu przy trasie nr 6?
Może tam będzie nowe krzesło? Aktualne działało chyba od sezonu 09/10.

image.thumb.png.95887a70bf9fd3eaa4d3a41f3cad680d.png

image.thumb.png.a1ba153cf085c9f9827f7188ed88d121.png

Ciekawe. 
W ostatnich latach ten ośrodek słynął z demontowania „dublujących się” wyciągów (talerzyki na 2 i 4). Mam dziwne przeczucie, że tu może być podobnie, czyli uznali, że do korzystania z 6-taki wystarczy gondola….. bo o planach inwestycyjnych totalna cisza, dziwne by było utrzymywanie ich w tajemnicy. 
 

Swoją drogą, na kamerce widać też, że chyba ostatecznie zaorali snowpark na szóstce, chyba i tak nieczynny w ostatnich sezonach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja byłem na Jaworzynie (tylko raz w życiu), to tym wolnym krzesłem wzdłuż gondoli mało kto jeździł. Może akurat tak trafiłem.

Z innych ciekawostek - na Dzikowcu Wielkim k.Wałbrzycha (znanym z trudnego stoku) ma powstać druga już, znacznie wyższa wieża widokowa:

https://walbrzych.naszemiasto.pl/spacer-w-chmurach-na-dzikowcu-w-boguszowie-gorcach/ar/c7-8846721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kokoSKI napisał:

Ciekawe. 
W ostatnich latach ten ośrodek słynął z demontowania „dublujących się” wyciągów (talerzyki na 2 i 4). Mam dziwne przeczucie, że tu może być podobnie, czyli uznali, że do korzystania z 6-taki wystarczy gondola….. bo o planach inwestycyjnych totalna cisza, dziwne by było utrzymywanie ich w tajemnicy. 
 

Swoją drogą, na kamerce widać też, że chyba ostatecznie zaorali snowpark na szóstce, chyba i tak nieczynny w ostatnich sezonach. 

 

28 minut temu, koliber napisał:

Gdy ja byłem na Jaworzynie (tylko raz w życiu), to tym wolnym krzesłem wzdłuż gondoli mało kto jeździł. Może akurat tak trafiłem.

 

Z krzesełka przy trasie nr 6 zazwyczaj faktycznie korzystało niewiele osób, ale gdy termin bardziej oblegany to jednak pozwalało nie stać po 40 minut do gondoli, gdyby tego krzesełka się pozbyli i nie wstawili tam nic nowego to nie wyobrażam sobie korzystać z Jaworzyny "w sezonie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kokoSKI napisał:

 

Swoją drogą, na kamerce widać też, że chyba ostatecznie zaorali snowpark na szóstce, chyba i tak nieczynny w ostatnich sezonach. 

Z tych snowparków też prawie nikt nie korzysta, a zajmują często pół szerokości trasy. Czyli nie dość, że będzie szerzej, to jeszcze puściej na trasach, jeśli faktycznie zlikwidują tą kanapę od dołu.

I teraz wszystko układa się już w całość - po prostu ją pewnie przeniosą i to będzie ta "niespodzianka" (nowa inwestycja) w postaci krzesła transportowego od nowego parkingu.

Tak w ogóle to jestem w Karpaczu, ale tu bez zmian - zresztą zapowiadali, że z budową naśnieżania ruszą dopiero od sierpnia (na razie rury leżą pod kolejką, jak na wcześniejszych zdjęciach było widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, koliber napisał:

Z tych snowparków też prawie nikt nie korzysta, a zajmują często pół szerokości trasy. Czyli nie dość, że będzie szerzej, to jeszcze puściej na trasach, jeśli faktycznie zlikwidują tą kanapę od dołu.

I teraz wszystko układa się już w całość - po prostu ją pewnie przeniosą i to będzie ta "niespodzianka" (nowa inwestycja) w postaci krzesła transportowego od nowego parkingu.

Likwidacja snowparku który rzadko działał to na plus bo właśnie będzie sporo szerzej. Jeśli krzesełko z trasy 6 przeniosą to pewnie na trasę 2, bo ten orczyk to kumulacja zatoru (kiedyś był też po drugiej stronie ale oczywiście usunęli, tak jak i na trasie 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co takiego fajnego jest w przejeździe gondola przy temperaturze 35 stopni..  Generalnie nie wiem co jara ludzi w takich turystycznych przejazdach  ??? No ale może tak myślę, ponieważ jak jadę nartowac np do TMR to nawet nie zwracam uwagi co się tam za szyba dzieje...Nie jestem zwolennikiem takich inwestycji ale to moja subiektywna ocena  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2022 o 13:52, sebek napisał:

Może wymiana na nowszy a ten pójdzie na inną trasę?

Swoją drogą ciekawe dlaczego trzymają nas w niepewności..?🤔

Bo jako państwowy ośrodek, jak i każda inna państwowa firma mają prawo mieć wy******.

A Wy tak serio z tymi snowparkami? moim zdaniem, dobrze zaplanowane i urządzone przyciągają trochę ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 09:43, koliber napisał:

Bardzo wątpię, by chodziło o Golgotę - to na 99% pomyłka i chodziło o Bieńkulę (zgodnie zresztą z pierwotnymi planami).

Dwie kanapy z Soliska na Pośredni to by oznaczało łącznie 4800 os/h na jedną wąską i stromą trasę (Golgotę) oraz jedną, jeszcze węższą objazdówkę (trasa nr 10). To jest praktycznie niemożliwe, by zdecydowali się na takie szaleństwo.

Moim zdaniem pomylono Golgotę z Bieńkulą!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2022 o 21:46, Jusik2002 napisał:

Nie wiem co takiego fajnego jest w przejeździe gondola przy temperaturze 35 stopni..  Generalnie nie wiem co jara ludzi w takich turystycznych przejazdach  ??? No ale może tak myślę, ponieważ jak jadę nartowac np do TMR to nawet nie zwracam uwagi co się tam za szyba dzieje...Nie jestem zwolennikiem takich inwestycji ale to moja subiektywna ocena  😉

My tego nie czujemy, my notoryczni narciarze, ale dla wielu ludzi taka wizyta w górach i przejazd wyciągiem (wysoko!) to bardzo duża atrakcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2022 o 21:53, pawelb91 napisał:

Warto połączyć nartowanie z obserwacją otoczenia. 🙂

Jak jest sezon narciarski to jest parcie na narty, a nie na podziwianie widoków.

Przynajmniej ja tak mam, widoki podziwiam po sezonie, jak montuję nagrania z kamerki sportowej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2022 o 19:06, pawelb91 napisał:

Likwidacja snowparku który rzadko działał to na plus bo właśnie będzie sporo szerzej. Jeśli krzesełko z trasy 6 przeniosą to pewnie na trasę 2, bo ten orczyk to kumulacja zatoru (kiedyś był też po drugiej stronie ale oczywiście usunęli, tak jak i na trasie 4).

Na 2-ce to bardzo wątpliwe wg mnie, bo tam wyciąg ma lekko zakręcającą trasę - musieliby wyciąć nową przecinkę w lesie. Tymczasem na kamerkach widać demontażu c.d. - już prawie nic nie zostało z dolnej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koliber napisał:

Na 2-ce to bardzo wątpliwe wg mnie, bo tam wyciąg ma lekko zakręcającą trasę - musieliby wyciąć nową przecinkę w lesie. Tymczasem na kamerkach widać demontażu c.d. - już prawie nic nie zostało z dolnej stacji.

Gdyby postawić krzesło po takim śladzie, to obeszło by się bez dużej wycinki. Ale to zwykle rozważania laika, nie mam pojęcia, czy dało by się w ten sposób postawić to konkretne krzesło. 24FA35CA-FF27-47D4-8DA7-34827F2F7C00.thumb.jpeg.cf27a32d6952af4f5098ed8fadb6af35.jpeg

 

W Małem Cichem raczej wybudowano nową kolej, a starą chyba skrócono i przeniesiono na prawo od głównej trasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...