Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Przecież trudno aby firma państwowa była inna niż jej państwo. To jak z CPK. Pisze się plany, plany, plany... Wypłaty lecą, lecą, lecą...

Jak to w państwie teoretycznym .... plany, dobre rady i gonienie króliczka (czytaj dochodzenie do prawdy).... ZERO realnych działań - zachowawczo i bezpiecznie.... a wypłaty lecą, lecą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

- Na trasie Hala Pośrednia - Wierch Pośredni w śladzie dawnego wyciągu orczykowego chcielibyśmy wybudować 6-osobową kolej linową. Obecnie pracujemy nad uzyskaniem pozwolenia na budowę - mówi Marian Galajda z TMR.

....

Kolejnym priorytetem inwestora jest Czyrna. - Dawny wyciąg orczykowy na Halę Skrzyczeńską planujemy zastąpić 6-osobową kanapą, która z jednej strony pozwoli szybko i wygodnie dostać się z rejonu Czyrnej na Halę Skrzyczeńską do serca naszego ośrodka, gdzie koniecznie trzeba odwiedzić restaurację Kuflonka na poziomie 1000 m, a z drugiej strony ułatwi dostęp do legendarnej czarnej trasy Bieńkula - mówi Galajda.

https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,28634846,nowe-inwestycje-w-beskidach-w-szczyrku-powstana-dwie-kolejki.html?disableRedirects=true

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2022 o 23:19, pawelb91 napisał:

O nieeee, tylko nie krzesełko na piątce 😔

No nie wiem. W tym roku co prawda na Jaworzynie byłem tylko raz i to w słoneczną (ale marcową) niedzielę, ale akurat na 5 do talerzyka była najdłuższa, poza gondolą, kolejka. Aż w szoku byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 16:56, Hextor napisał:

 Teraz będą musieli kolejke wymienić bo się tłumy zjada z Krakowa i będą kolejki do kolejki. 

Z tym że teraz jak kolejek nie ma, to jestem pewny, że to finansowo się nie spina. Wybór jest więc pewnie taki, że albo zrobią jakąś łatwiejszą trasę żeby przyjechało więcej ludzi, albo zamkną to w cholerę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2022 o 13:40, kokoSKI napisał:

Bardzo jestem ciekaw popularności nowego krzesła na 6-tce. Jak zauważyli poprzednicy, stare krzesło na tej trasie nie cieszyło się popularnością, nawet jak były kolejki do gondoli.

Jak trasa 4 była otwarta, wtedy krzesło obok 6 miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, WojtekM napisał:

Jak trasa 4 była otwarta, wtedy krzesło obok 6 miało sens.

Jeżeli wydłużyć talerzyk przy trasie nr 3 do skrzyżowania trasy z gondolą, oraz z drugiej strony poprowadzić na szczyt to z pewnością z krzesło będzie miało spory sens w alternatywnym dostępie do szczytu - pomijając z reguły nieczynną trasę 4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane więcej zdjęć z prac budowlanych (doceńcie, że specjalnie dla Was i własnej ciekawości schodziłem z góry by ponownie się na nią wdrapywać, bo wchodziłem od strony Muszyny), więcej zdjęć z Jaworzyny wstawię jutro (jak je obrobię do Podróży moruńka), dziś jeszcze relacja z rodzinnej wyprawy rowerowej (wczorajszej), rodzinnie zrobione ponad 50 kilometrów (córka dała radę i była zadowolona). 

Tu (nieco powyżej 5, na 3) leży sobie i czeka na ponowny montaż górna stacja z 6.

DSC-3381.jpg

I z drugiej strony.

DSC-3382.jpg

Na Słotwinach, też jakby jakieś prace ziemne. 

DSC-3384.jpg

A na 5 cisza, spokój.

DSC-3386.jpg

Zaraz, na dole coś się jednak dzieje.

DSC-3389.jpg

Raczej to jeszcze nie przebudowa bo góra nie ruszona.

DSC-3392.jpg

Z góry 6 jakby coś zginęło, coś się jednak pojawiło.

DSC-3393.jpg

Panowie intensywnie pracują.

DSC-3395.jpg

I widok na stok.

DSC-3397.jpg

Od dołu, widok na górny peron.

DSC-3398.jpg

Zdemontowane podpory koło basenu na wodę.

DSC-3399.jpg

  • Like 4
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 17:41, Narciarz ze Śląska napisał:

My tego nie czujemy, my notoryczni narciarze, ale dla wielu ludzi taka wizyta w górach i przejazd wyciągiem (wysoko!) to bardzo duża atrakcja!

Dokładnie. Jak ktoś jest z "płaskopolski" i z gorami czy narciarstwem nie ma nic wspólnego, to taki przejazd to będzie największa atrakcja wyjazdu. Większośc tych osób nawet do Wetliny czy Ustrzyk Górnych nie trafi, nie mówiąc o wejściu na jakąś większą czy mniejszą górkę. Ta inwestycja to będzie perła w koronie PKLu. 

Nie każdy jest maniakiem chodzenia po górach czy nabijania km na nartach ;)

Ja osobiście tez lubie takie atrakcje. W dniu relaksu, a takim zawsze jest wycieczka nad Solinę z Bieszczad z pewnościa skorzystam z tej nowej atrakcji. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem padło na Tylicz, miałem akurat po drodze nad zalew w Klimkówce (polecam). Master Ski wygląda tak, jak poniżej.

Za krzaków coś tam niby widać.

DSC-3545.jpg

Tu kolejna podpora.

DSC-3548.jpg

Z pewną dozą nieśmiałości, przez mosteczek.

DSC-3551.jpg

Budowa mocno zaawansowana.

DSC-3550.jpg

Tu widać już stację dolną.

DSC-3554.jpg

Praca cały czas wre.

DSC-3556.jpg

I jeszcze jedno takie.

DSC-3557.jpg

To co mnie zaskoczyło jednak bardziej, to ilość prac ziemnych prowadzonych w Tylicz Ski. Tu mamy mocno rozkopany dół głównego stoku. Być może jeszcze tam podjadę przyjrzeć się bliżej, temu co się tam dzieje.

DSC-3646.jpg

I jeszcze jedno.

DSC-3645.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestycja nie narciarska, aczkolwiek wzbudzająca dużo kontrowersji, niesmaku i nieufności. Polana Stumorgowa pod Mogielicą zmieni swoje oblicze na lepsze czy gorsze?

Cytat

Najpiękniejsza polana w Beskidzie Wyspowym, znajdująca się w otulinie rezerwatu przyrody, może stracić swój wyjątkowy i dziewiczy charakter – na Polanie Stumorgowej na Mogielicy rozpoczęto właśnie prace budowlane.

W skrócie:

  • Zagrodzony teren na Mogielicy to nie zaplecze budowy wieży, a odrębna - prywatna inwestycja. 
  • Działka na Polanie Stumorgowej jest w otulinie Rezerwatu Przyrody Mogielica. Aktualny plan zagospodarowania nie dopuszcza tam żadnej zabudowy, ale właściciel zdobył pozwolenie na budowę jeszcze przed jego zmianą. 
  • Inwestor najpierw mówi o budowie schroniska z miejscami noclegowymi dla 12 osób, później twierdzi, że buduje ogólnodostępną bacówkę. W przeszłości wielokrotnie wnioskował do gminy, by dopuściła zabudowę na prowadzenie usług turystycznych. 
  • Stracimy jeden z najpiękniejszych widoków w Beskidzie Wyspowym.

Więcej tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spacerując po okolicznych górach, podszedłem na Tylicz Ski. Tam bardzo dużo prac ziemnych, zmieniają dojazd do kanapy. 

Tu widać pierwsze efekty prac. Zdemontowane oświetlenie.

DSC-4679.jpg

Im dalej, tym więcej prac.

DSC-4681.jpg

Tu widać jak zmienia się stok.

DSC-4683.jpg

Widać nową niweletę. 

DSC-4685.jpg

A tak będzie wyglądał dojazd do kanapy.

DSC-4687.jpg

I w szerszej perspektywie. Zdecydowanie więcej miejsca na dole.

DSC-4688.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...