Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie narciarsko, Pingwin wybuduje nową wieżę widokową w Wiśle (są w tym konsekwentni).

Wieża z widokiem na Tatry i spacer w koronach drzew. Beskidy będą miały nową atrakcję dla turystów

W Wiśle trwają przygotowania do uruchomienia atrakcji turystycznej, jakiej tu jeszcze nie było. Na szczycie Skolnity powstanie ścieżka w koronach drzew o długości 1,3 km, z której chętni wejdą na wysoką wieżę widokową.

https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,28772196,wieza-z-widokiem-na-tatry-i-spacer-w-koronach-drzew-beskidy.html

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hgx126 napisał:

Powaliło ich z tymi ścieżkami w koronach drzew. Po sukcesie Bachledovej teraz każdy chce mieć taką u siebie, a paskudne dla krajobrazu to jest jak nic innego. Wymyślili by coś oryginanego.

To tylko twoja ocena. Mi się bardzo podobała ścieżka w Krynicy. Niczego też to nie szpeci tylko jakiscnarciarze mają alergie do niszczenia krajobrazu a wyciągi są super.... Równowaga musi być i super, że ściągnie wielu klientów na Skolnity jak i do Wisły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, hgx126 napisał:

Powaliło ich z tymi ścieżkami w koronach drzew. Po sukcesie Bachledovej teraz każdy chce mieć taką u siebie, a paskudne dla krajobrazu to jest jak nic innego. Wymyślili by coś oryginanego.

Aczkolwiek pierwsza była Dolni Morava - w Bachledovej powstała później, tylko była intensywniej reklamowana (zwłaszcza w Polsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, jak ktoś tu kiedyś pisał, że takie wieże mają sens właśnie w takich miejscach jak Krynica, a nie wiadomo po co one są na terenach odkrytych (Dolni Morava), skoro tam i tak jest piękny widok, nieosłonięty lasami.

A właśnie moim zdaniem jest na odwrót - bo cóż to za frajda oglądać same czubki drzew? Frajdą jest ta przestrzeń, gdy zarówno możemy spojrzeć w dół, mierząc się z lękiem wysokości, jak i widok dookoła.

Poza tym ta konstrukcja w dolnej Moravie jest taką fajną, pokręconą spiralą, a te wiślańsko-krynickie to takie wielkie, masywne, drewniane bryły - jeden poziom chodnika tuż pod drugim. I to rzeczywiście moim zdaniem szpeci krajobraz.

Mimo wszystko, nie jestem przeciwnikiem, może akurat ze Skolnitego będzie ciekawy widok - podejrzewam, że choć częściowo będzie można dostrzec stoki zarówno Soszowa, jak i Stoku w Jaworniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 06:21, moruniek napisał:

Nie narciarsko, Pingwin wybuduje nową wieżę widokową w Wiśle (są w tym konsekwentni).

Wieża z widokiem na Tatry i spacer w koronach drzew. Beskidy będą miały nową atrakcję dla turystów

W Wiśle trwają przygotowania do uruchomienia atrakcji turystycznej, jakiej tu jeszcze nie było. Na szczycie Skolnity powstanie ścieżka w koronach drzew o długości 1,3 km, z której chętni wejdą na wysoką wieżę widokową.

https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,28772196,wieza-z-widokiem-na-tatry-i-spacer-w-koronach-drzew-beskidy.html

U nas nikt nigdy nie wymyślił niczego oryginalnego, jak jest moda na hulajnogi, to hulajnogi, jak na ścieżki w chmurach, to takie coś powstaje wszędzie... To już nawet nie jest kopiowanie. Za chwilę będzie ich więcej niż centrów handlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 21:05, Narciarz ze Śląska napisał:

U nas nikt nigdy nie wymyślił niczego oryginalnego, jak jest moda na hulajnogi, to hulajnogi, jak na ścieżki w chmurach, to takie coś powstaje wszędzie... To już nawet nie jest kopiowanie. Za chwilę będzie ich więcej niż centrów handlowych.

To prawda. Ale w takich miejscach jak Wisła czy Krynica to jest to dla wielu punkt podstawowy do zobaczenia. Wisła czy Krynica mają ruch przez cały rok, Wisła dodatkowo blisko dużego skupiska ludziego jakim jest Śląsk. Gwarantowany zysk. Nie podoba mi się, ale rozumiem. Gdybym był na miejscu właściciela, to zrobiłbym dokładnie tak samo. 

Jedynym plusem dla narciarzy może być to, że pomyślą o jakiejś gondoli, a może przy okazji o jakimś nowym stoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 23:30, koliber napisał:

Aczkolwiek pierwsza była Dolni Morava - w Bachledovej powstała później, tylko była intensywniej reklamowana (zwłaszcza w Polsce).

Pierwsza akurat była na Szumavie - Lipno nad Vltavou.

https://www.stezkakorunamistromu.cz/en/

A jeśli mam coś w temacie napisać, to ptaszki mocno ćwierkają o otwarciu Szczawnika/Muszyny w przyszłym sezonie :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andis napisał:

Pierwsza akurat była na Szumavie - Lipno nad Vltavou.

https://www.stezkakorunamistromu.cz/en/

A jeśli mam coś w temacie napisać, to ptaszki mocno ćwierkają o otwarciu Szczawnika/Muszyny w przyszłym sezonie :)

Bardzo bym chciał, by była to prawda. Widziałeś moją relację z Wierchomli ? Nie wygląda to dobrze na chwilę obecną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tam jest chyba determinacja burmistrza. Miejscowość zdaje się zdechła.

 

Są jeszcze konie, córka jeździła. Pizza na dowóz. A tak na poważnie, zarżnięto bardzo fajny ośrodek. Teraz zaczyna się kampania samorządowa, więc obiecać można wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W tej Cisnej cisną ten temat już jakiś czas, więc niekoniecznie.

Wiem bo jestem tam bardzo częstym gościem od wielu, wielu lat i śledzę wszystkie "zrywy" na bieżąco.
Myślę, że w tym roku dołożyła się do covida sytuacja w Ukrainie i dla "biznesów turystycznych" takie zimowe
coś to mogłaby być szansa. Patrząc na skalę realizowanych w okolicy zrywek myślę, że może to ma jakiś sens. 
Choć nie mam w tej materii wyrobionego zdania (klimat, target dla tego ośrodka etc.).
   
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 20:28, koliber napisał:

A wie ktoś może czy udało się wymienić talerzyk na Świniorkę w Brennej - na ten od Tatrapomy? Bo tam zdaje się pozwolenie było uzyskane, chodziło tylko o dogadanie się w kwestii gruntów.

Jak tam byłem ostatnio, to nic się nie zmieniło. Ale byłem jakiś czas temu.

Myślę jednak, że właściciel by trąbił o inwestycji. A szkoda, bo górka fajna (z potencjałem trasy dookoła), a w Brennej już niczego innego nie ma, zdaje się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze jedno ryzyko:

Jak właściciele mniejszych ośrodków dostaną nowe cenniki na energię elektryczną (przychodzą w C11 takie na 2200-2500 zł/MWh), to zwyczajnie zamkną biznes - jak ten producent kafelków.

Spodziewam się, że w tę trudną zimę będzie w Polsce efektywnie chodziło może 10 ośrodków, o ile w ogóle będą klienci. Bo ludzie całą kasę wydadzą na opał i energię. Tam, gdzie wyciągi ruszą, spodziewam się też cen skipassów rzędu 200-250 zł za 1 dzień na nartach.

Na "plus" (???): będzie luźno na stokach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...