Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Krynica, Słotwiny Arena. Coś mocno kopią w okolicy górnej stacji kolei „Słotwinka”. Na miejscu nie udalo mi się dowiedzieć co to, i czy w ogóle ma coś wspólnego z Areną. Może dodatkowy zbiornik na wodę?
 

może ktoś ma jakieś informacje?

2873EEE1-C695-4032-BD9C-50514CBFC126.thumb.jpeg.d8e4b9d7b0deec39616ae9ce8719ec42.jpeg

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerszy kontekst naszej ulubionej rozrywki:

 

Gazeta%20Krakowska.jpg
Zdjęcie z Gazety Krakowskiej

 Co jakiś czas odżywa temat zamkniętego raptem parę lat temu stoku w Szczawniku. Temat zresztą wykracza poza sam Szczawnik, bo zamknięcie dwóch wyciągów (krzesełko oraz jednoosobowa poma) w Szczawniku połączyło w sobie zamknięcie dwóch wyciągów na polanie od strony Wierchomli (łączniki) oraz marginalizację samej Wierchomli, która z wielkich Dwóch Dolin (nazwa własna) została zredukowana do jednej nie za wielkiej dolinki narciarskiej. Zamknięcie Szczawnika zmarginalizowało też zimą Muszynę, prawdopodobnie przyczyniła się obecnego rozwoju Tylicza (oferta dla wczasowicza w Krynicy-Zdrój) i być może do porzucenia inwestycji w Piwnicznej.

 

Dziś za ponownym uruchomieniem wyciągu nie biega biznes, dziś za tym biega... burmistrz. Tak, tak: tam zrozumiano, że wyciąg to nie tylko wyciąg, to morze ludzi z pieniędzmi do wydania, to instruktorzy, to wypożyczalnie sprzętu, to knajpy i noclegi.

Cytuję z artykułu z Gazety Krakowskiej:

<<<O to, aby zimowa atrakcja wznowiła działalność, burmistrz stara się już od pewnego czasu. Chodzi nie tylko o gminę i jej rozwój turystyczny, ale również o przedsiębiorców, którzy prowadzili tam swoje działalności. Po zamknięciu wyciągu zostali bez źródła zarobków.

— W okresie zimowym ludzie z tego żyli. Zamknięcie tego wyciągu było bardzo dużym uderzeniem w nich. Wiele osób musiało szukać innych możliwości zarabiania pieniędzy, co w zimowym sezonie nie było łatwe — mówi.>>>

— Jest wyciąg – jest praca, nie ma wyciągu – nie ma pracy — oto moje podsumowanie tematu.

 

Link: Jest wyciąg – jest praca, nie ma wyciągu – nie ma pracy | Blog o nartach

 

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały artykuł pojawił się na jednym z portali Sądecczyzny.
Trochę w formie marzeń o których mówiło się już kiedyś.

"Muszyna. Miasto walczy o budowę krytego stoku narciarskiego"
https://www.dts24.pl/muszyna-miasto-walczy-o-budowe-krytego-stoku-narciarskiego


Zdjęcie z "wizualizacji" w artykule niezbyt trafione, sugeruje lokalizacje u wylotu Złockiego Potoku do Popradu u podnóża ruin zamku które aktualnie są odbudowywane. Do tego skopiowane logo Snow Areny na Litwie. Grafika poniosło 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawelb91 napisał:

Taki mały artykuł pojawił się na jednym z portali Sądecczyzny.
Trochę w formie marzeń o których mówiło się już kiedyś.

"Muszyna. Miasto walczy o budowę krytego stoku narciarskiego"
https://www.dts24.pl/muszyna-miasto-walczy-o-budowe-krytego-stoku-narciarskiego


Zdjęcie z "wizualizacji" w artykule niezbyt trafione, sugeruje lokalizacje u wylotu Złockiego Potoku do Popradu u podnóża ruin zamku które aktualnie są odbudowywane. Do tego skopiowane logo Snow Areny na Litwie. Grafika poniosło 😁

Moim zdaniem w polskich warunkach kryte stoki, to może na nizinach, ale w górach - nie. Nart latem już próbowała stacja BSA i okazało się to niewypałem: koszty duże i kilku narciarzy na stoku 200 m!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Moim zdaniem w polskich warunkach kryte stoki, to może na nizinach, ale w górach - nie.

Między Śląskiem a Krakowem i frekwencja na hali dopisze, kluby sportowe jak i "cywilni", do tego również zagraniczne kluby. Lokalizacja niezbyt odległa od lotnisk (Balice, Pyrzowice) też by była na plus. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawelb91 napisał:

Między Śląskiem a Krakowem i frekwencja na hali dopisze, kluby sportowe jak i "cywilni", do tego również zagraniczne kluby. Lokalizacja niezbyt odległa od lotnisk (Balice, Pyrzowice) też by była na plus. 

Cześć

Pewnie Paweł, myślę że chętnych by było sporo i to głównie zorganizowane grupy. W innych krajach hale cieszą się popularnością, dlaczego w PL miałoby się nie udać. Inwestycja spora - więc tu pewnie jest przeszkoda.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawelb91 napisał:

Między Śląskiem a Krakowem i frekwencja na hali dopisze, kluby sportowe jak i "cywilni", do tego również zagraniczne kluby. Lokalizacja niezbyt odległa od lotnisk (Balice, Pyrzowice) też by była na plus. 

Większych bzdur jak te hale nad stokami nigdy nie widziałem....Kto w czymś takim jeździ i ciągnie z tego przyjemność???Muszyna niech się ogarnie i wyciśnie możliwości zimowe. Utrzymanie hali to ogromne koszta a ludzi którzy w nich jezdza to jak dla mnie dziwiki... Totalne zaprzeczenie idei narciarstwa....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jusik2002 napisał:

Większych bzdur jak te hale nad stokami nigdy nie widziałem....Kto w czymś takim jeździ i ciągnie z tego przyjemność???Muszyna niech się ogarnie i wyciśnie możliwości zimowe. Utrzymanie hali to ogromne koszta a ludzi którzy w nich jezdza to jak dla mnie dziwiki... Totalne zaprzeczenie idei narciarstwa....

Bez tych wrzut i epitetów, plisss. 

Ale po części się zgadzam: to ma sens średni. Sam jestem zapalonym narciarzem i jazda w hali mnie nie kręci. I jak długą trasę można tam zrobić? 200m? 300m? A kosztuje niewyobrażalnie więcej niż normalne narty,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jusik2002 napisał:

Większych bzdur jak te hale nad stokami nigdy nie widziałem....Kto w czymś takim jeździ i ciągnie z tego przyjemność???Muszyna niech się ogarnie i wyciśnie możliwości zimowe. Utrzymanie hali to ogromne koszta a ludzi którzy w nich jezdza to jak dla mnie dziwiki... Totalne zaprzeczenie idei narciarstwa....

Głównie kluby żeby nie wypaść z rytmu jazdy i nie stracić czucia śniegu (choć tam to raczej lodu...), cywilni pewnie jako ciekawostka i zapewne nie regularnie. Ja nigdy nie byłem ale pewnie bym się wybrał gdyby było bliżej, chociaż spróbować jak to tam wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet na oświetlonych stokach nie lubię jeździć, a co dopiero w hali. Dla mnie połowa przyjemności z nart to sam pobyt na słońcu i widoki gór. Zresztą nocna jazda to taka typowo polska tradycja - w Alpach oświetlone stoki stanowią margines, nawet w ośrodkach z 200km tras to z reguły jedna ośla łączna, czynna 1 wybrany dzień w tygodniu.

Edytowane przez koliber
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, koliber napisał:

Ja nawet na oświetlonych stokach nie lubię jeździć, a co dopiero w hali. Dla mnie połowa przyjemności z nart to sam pobyt na słońcu i widoki gór. Zresztą nocna jazda to taka typowo polska tradycja - w Alpach oświetlone stoki stanowią margines, nawet w ośrodkach z 200km tras to z reguły jedna ośla łączna, czynna 1 wybrany dzień w tygodniu.

Cześć

Ale o czym ty piszesz i co porównujesz. Polskie pagórki do Alp? W PL sezon jest dużo krótszy niż w Alpach, a nakłady na utrzymanie stoków dużo wyższe. Oświetlenie stoków, to tylko poprawienie rentowności ośrodków i sztuczne wydłużenie sezonu. W Alpach każda górka ma 2000 m - a w Polsce ile ich jest?

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Między Śląskiem a Krakowem i frekwencja na hali dopisze, kluby sportowe jak i "cywilni", do tego również zagraniczne kluby. Lokalizacja niezbyt odległa od lotnisk (Balice, Pyrzowice) też by była na plus. 

Oczywiście że tak.. lokalizacja idealna w tym miejscu (lub okolicach) ... a że ktoś tam ma klaustrofobie - niech sie leczy..😄

Dla mnie jasne jest że nie jest to to samo co jazda w górach - to jest hala !!!!! czy to aż takie skomplikowane?....nikt nikogo nie zmusza do niczego przecież

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Bez tych wrzut i epitetów, plisss. 

Ale po części się zgadzam: to ma sens średni. Sam jestem zapalonym narciarzem i jazda w hali mnie nie kręci. I jak długą trasę można tam zrobić? 200m? 300m? A kosztuje niewyobrażalnie więcej niż normalne narty,

Yyy jakie tu epitety ?? To czyste stwierdzenie i nic więcej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Cześć

Ale o czym ty piszesz i co porównujesz. Polskie pagórki do Alp? W PL sezon jest dużo krótszy niż w Alpach, a nakłady na utrzymanie stoków dużo wyższe. Oświetlenie stoków, to tylko poprawienie rentowności ośrodków i sztuczne wydłużenie sezonu. W Alpach każda górka ma 2000 m - a w Polsce ile ich jest?

pozdrawiam

To prawda, ale trzeba zwrócić uwagę, ze w ostatnich latach podejście do kwestii jazdy wieczornej się zmienia. Coraz więcej ośrodków ogranicza się do jednej-dwóch tras, w określonych godzinach, po przerwie na ratrakowanie. Czyli przebija się model alpejski. Pionierem był zdaje się Szczyrk, pamietam ze było wiele krzyku po tym jak kazali sobie dopłacać za jazdę wieczorną. A teraz to samo jest w wielu innych stacjach. Wyjątkiem jest Podhale, z Białką na czele, ale kto wie czy tez wkrótce nie zmienia polityki.

36 minut temu, Lexi napisał:

A jaka jest idea narciarstwa?

A no właśnie, wszystko się zmienia i idzie do przodu czy to się komuś podoba czy nie. 30 lat temu ktoś mógł by powiedzieć ze  jazda po sztucznym śniegu to zaprzeczenie idei narciarstwa, a gdyby nie on to kto by dziś jeździł na nartach? Kto wie w którą stronę to pójdzie, ale być może za kolejne 30 lat wiele więcej niż te hale nam nie pozostanie? A póki co na pewno jest na nie popyt, głównie wśród trenujących których jest cała masa, a dostęp do lodowców nie oszukujmy się, spada. Prócz zawodników jest tez cała masa amatorów, którzy wkręcili się w jazdę sportową i są gotowi korzystać z takich miejsc i tu wystarczy w zupełności te kilkaset metrów trasy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Większych bzdur jak te hale nad stokami nigdy nie widziałem....Kto w czymś takim jeździ i ciągnie z tego przyjemność???Muszyna niech się ogarnie i wyciśnie możliwości zimowe. Utrzymanie hali to ogromne koszta a ludzi którzy w nich jezdza to jak dla mnie dziwiki... Totalne zaprzeczenie idei narciarstwa....

ja to lubię być taką dziwką

w ubiegłą środę byłem dziwką narciarską w czwartek byłem dziwką taternicką bo wspinałem się na sztucznej ściance w sobotę łyżwiarską na krytym lodowisku a przed godziną wróciłem z krytego basenu gdzie byłem dziwką pływacką

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Haha 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

ja to lubię być taką dziwką

w ubiegłą środę byłem dziwką narciarską w czwartek byłem dziwką taternicką bo wspinałem się na sztucznej ściance w sobotę łyżwiarską na krytym lodowisku a przed godziną wróciłem z krytego basenu gdzie byłem dziwką pływacką

Nie wiem jaka to przyjemność ale jak komuś podoba się być dziwką to nie będę negował....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego by nie wybudować hali - ponoć jest jakiś mglisty plan (w okolicach Sosnowca)..... Skoro są środki na taki CPK który zrodził sie w jakimś chorym umyśle albo przekop mierzei (tylko dla kajaków) to hala na 100% nie jest głupszym pomysłem...

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pawelb91 napisał:

Między Śląskiem a Krakowem i frekwencja na hali dopisze, kluby sportowe jak i "cywilni", do tego również zagraniczne kluby. Lokalizacja niezbyt odległa od lotnisk (Balice, Pyrzowice) też by była na plus. 

Patrząc na anomalie pogodowe i zmiany klimatyczne każda lokalizacja wydaje się słuszna a frekwencja będzie zadawalająca dla inwestora, choć osobiście uważam że region koło Poznania lub centralnie w granicach przecięcia A1 i A2 tak żeby z każdego kierunku PL było powiedzmy równo w dojeździe . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Dlaczego by nie wybudować hali - ponoć jest jakiś mglisty plan (w okolicach Sosnowca)..... Skoro są środki na taki CPK który zrodził sie w jakimś chorym umyśle albo przekop mierzei (tylko dla kajaków) to hala na 100% nie jest głupszym pomysłem...

Zgłośmy projekt obywatelski, oczywiście musi być to hala, nasza Narodowa, najlepiej im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wówczas szanse na jej finansowanie z budżetu Państwa, znacząco wzrosną. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Victor napisał:

dojeździe

Wydaje mi sie ze słowo "dojeżdzie" jest kluczowe - dlatego lokalizacja pomiędzy Katowicami a Krakowem wydaje mi sie o niebo lepsza. Większość klubów narciarskich jest jednak z południa do tego dwie aglomeracje = masa ludzi i założę sie ze w takim Krakowie czy Katowicach mieszka więcej narciarzy niż w Poznaniu (większy odsetek w stosunku do populacji).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lexi napisał:

Wydaje mi sie ze słowo "dojeżdzie" jest kluczowe - dlatego lokalizacja pomiędzy Katowicami a Krakowem wydaje mi sie o niebo lepsza. Większość klubów narciarskich jest jednak z południa do tego dwie aglomeracje = masa ludzi i założę sie ze w takim Krakowie czy Katowicach mieszka więcej narciarzy niż w Poznaniu (większy odsetek w stosunku do populacji).

Ta lokalizacja przy A4 jest oczywista,kiedyś przymierzał się do niej Maspex,oprócz sporej populacji jest jeszcze dostępność z SK i CZ.Aż dziw bierze,że gdy w NL postawiono 7 hal,na litewskim odludziu ,gdzie przyjeżdżają reprezentacje Austrii ,Finlandii i Kazachstanu też postawiono,a u nas od lat tylko się mówi,raz burmistrz Golba o Muszynie,raz Maspex o Wadowicach...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...