Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Lexi napisał:

Wydaje mi sie ze słowo "dojeżdzie" jest kluczowe - dlatego lokalizacja pomiędzy Katowicami a Krakowem wydaje mi sie o niebo lepsza. Większość klubów narciarskich jest jednak z południa do tego dwie aglomeracje = masa ludzi i założę sie ze w takim Krakowie czy Katowicach mieszka więcej narciarzy niż w Poznaniu (większy odsetek w stosunku do populacji).

Pełna zgoda przy założeniu bardzo dramatycznych zmian klimatycznych a co za tym idzie brak naśnieżania na południu polski. Bo ilu z was pojedzie do hali w okresie powiedzmy grudzień-marzec mając do dyspozycji obok stoki na zewnątrz? To mija się z celem. W takiej Holandii jest brak śniegu i dlatego to dobrze funkcjonuje.Co więcej jest jeszcze jedno słuszne ich rozwiązanie, kupując godziny liczone są adekwatnie do czasu spędzonego na stoku a nie od-do, czyli wychodząc do toalety czy restauracji czas się zatrzymuje i tak inwestując w np 4 godziny możemy spędzić prawie cały dzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby sezon coraz bliżej, pogoda też zapowiada się coraz bardziej zimowa i można już sensownie podyskutować, a tutaj taka gówno burza z epitetami... 🥺

Jeśli ktoś ma plan, ma rozeznanie rynku, finansowanie, to niech buduje. To nie moja, ani wasza sprawa. Jeśli sprawę ułatwi taki, a nie inny patron to czemu nie ? Niech będzie im. Lecha, ale może też być też im. Stania i Nel lub  ;). Liczy się skuteczność, czego życzę pomysłodawcy. 

Ja z chęcią bym odwiedził taką atrakcję, gdyby była blisko mojego miejsca zamieszkania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krakus81 napisał:

tutaj taka gówno burza z epitetami... 🥺

Popatrz Krakusie jak to czasy się zmieniają, kiedyś za offtopowy żart dostawało się od @JC

bana czasowego a za "synku" wylatywało z forum na zawsze,

teraz jakiś smark z zerowym pojęciem o narciarstwie może większość użytkowników bezkarnie zbluzgać i nazwać "dziwką"

Hala Narciarska to nie tylko jazda na nartach czy desce ale też centrum sportowe, świetnie zaopatrzony sklep ze sprzętem zimowym i warsztatem, hotele, knajpy, pola golfowe, ścianki wspinaczkowe, parki linowe.

W "mojej" hali przez letnie miesiące trenują kadry młodzieżowe Niemiec, Słowenii, Chorwacji i Tyrolu Południowego.

W Polsce taka hala musiała by powstać w centrum największego skupiska ludności w pobliżu autostrady bo tylko tam będzie rentowna. W górach nie ma sensu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jeeb napisał:

teraz jakiś smark z zerowym pojęciem o narciarstwie może większość użytkowników bezkarnie zbluzgać i nazwać "dziwką"

Nie zamierzam być niczyją adwokatką, ale @Jusik2002 napisał "dziwiki" a wszyscy przeczytali, co przeczytali. Nie wiem, co to jest dziwik, może to jednak literówka i chodziło mu o dziwaka?

Edytowane przez tanova
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Krakus81 napisał:

a na niebieskiej na Czantorii nie mieli robić sztucznego naśnieżania ? 

Zrobili, ale w górnej części (przy orczyku) - i chyba tak już pozostanie.

Odnośnie tego wszechobecnego oświetlenia, to nie tylko w Alpach, ale też w Czechach i Słowacji takich długich, oświetlonych stoków jest bardzo mało. 

Kolejna sprawa, że gdy wśród pięknej przyrody, z boku trasy stoi ciąg takich słupów, to czuję się jak na jakiejś ulicy w mieście (szczególnie dało się to odczuć na Czarnej Górze, gdzie w górnych partiach te lampy wystają znacznie ponad drzewka).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Victor napisał:

Pełna zgoda przy założeniu bardzo dramatycznych zmian klimatycznych a co za tym idzie brak naśnieżania na południu polski.

O czym tu gadać...przed chwilą Dawid Kubacki wygrał zawody inaugurujące ZIMOWY puchar świata w skokach na sezon 22/23 ..rozegranym - a jakże, na igielicie.............jeszcze dwa trzy sezony i będziemy dyskutować jakiego Ludwika używać na jakim plastiku pod slalomki a jakiego pod hybrydy.....

IMG_0193.thumb.jpg.47714d15a4933e33b955e21d63af73f4.jpg

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lexi napisał:

zawody inaugurujące ZIMOWY puchar świata w skokach na sezon 22/23 ..rozegranym - a jakże, na igielicie

Pomijając sportowy aspekt tych zawodów to słabo to się oglądało... Po cholerę FIS tak się pospieszył ze skokami na początku listopada. Lepiej było zacząć w Kuusamo w zimowej scenerii a nie jakieś takie dziwadła. Oby ostatnia taka inauguracja sezonu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawelb91 napisał:

Pomijając sportowy aspekt tych zawodów to słabo to się oglądało... Po cholerę FIS tak się pospieszył ze skokami na początku listopada. Lepiej było zacząć w Kuusamo w zimowej scenerii a nie jakieś takie dziwadła. Oby ostatnia taka inauguracja sezonu...

Ponoć nie było wolnych terminów dla Wisły, do wyboru albo teraz, albo wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Victor napisał:

 centralnie w granicach przecięcia A1 i A2 tak żeby z każdego kierunku PL było powiedzmy równo w dojeździe . 

 

Ze względu gdzie mieszkam jak najbardziej jestem za tą opcją. Mam zresztą gotową propozycję lokalizacji w samym centrum miasta 🤪 - przy obecnym obłożeniu ( raczej jego braku) pasażerami najlepiej by było przerobić na kryty stok nowy dworzec Łódź Fabryczna 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lexi napisał:

Wydaje mi sie ze słowo "dojeżdzie" jest kluczowe - dlatego lokalizacja pomiędzy Katowicami a Krakowem wydaje mi sie o niebo lepsza. Większość klubów narciarskich jest jednak z południa do tego dwie aglomeracje = masa ludzi i założę sie ze w takim Krakowie czy Katowicach mieszka więcej narciarzy niż w Poznaniu (większy odsetek w stosunku do populacji).

Dołóż Warszawę i Łódź:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jack78 napisał:

A kiedy ostatni raz niebieska była czynna? Bo ja nie pamiętam

Ja też nie pamiętam. Jeździłem tam tylko na czerwonej, ale gdzieś mi migła informacja o planach budowy szfucznego naśnieżania i miałem nadzieję, że może wtedy otworzą całą trasę. Oczywiście nie wiem czy już nie zarosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krakus81 napisał:

Ja też nie pamiętam. Jeździłem tam tylko na czerwonej, ale gdzieś mi migła informacja o planach budowy szfucznego naśnieżania i miałem nadzieję, że może wtedy otworzą całą trasę. Oczywiście nie wiem czy już nie zarosła.

Na początku lutego była przejezdna, choć miejscami było bardzo problematycznie. Oficjalnie oczywiście zamknięta. Tam jest raczej wąsko i dość łagodnie - wystarczyłoby pewnie minimalne naśnieżanie, żeby to utrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fafek napisał:

Na początku lutego była przejezdna, choć miejscami było bardzo problematycznie. Oficjalnie oczywiście zamknięta. Tam jest raczej wąsko i dość łagodnie - wystarczyłoby pewnie minimalne naśnieżanie, żeby to utrzymać...

Od dwóch lat, górna część niebieskiej trasy (orczyk) jest względnie dobrze przygotowana, zrobili nowe naśnieżanie/oświetlenie i lekkie niwelacje. Na sam dół, chyba z 3 lata temu ostatni raz była oficjalnie otwarta - natomiast tam nie ma planów uruchomienia naśnieżania, także pogoda musiałaby wydatnie pomóc żeby to się udało w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnie otwartej niebieskiej na sam dół zjechałem już 20-go grudnia (chyba 2010). Nie wiem, ile dni wcześniej ją otwarto. Pewnie nie wiecie, ale kiedyś śnieg (naturalny) pochodził w dużych ilościach z chmur, a nie z armatek (oczywiście temperatury atmosferyczne ku temu też musiały bywać niższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...