Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 Kolejne "inwestycje" w Żabnicy:

 

zabnica2016.jpg.2eb7ba04d7153af4f42a77da81c27915.jpg

 

zabnica2017.jpg.ebd35e58febdeaab0911752bcc1ea28f.jpg

 

zabnica2021.jpg.3f1a68f40b975645cefaa39d382c81d5.jpg

 

zabnica-prusow1.jpg.ff8b3d880262a7452db1b774d388489f.jpg

 

zabnica-mapa2.jpg.af4f52d9687579e9b9781a3cafd54d5f.jpg

 

Ośrodek ma tylko jedną, "drobną" wadę - nie istnieje.

A może istnieje (w tajemnicy przed ekologami), tylko my o nim nic nie wiemy? :)

W każdym razie, są gotowe przecinki pod 4 wyciągi, ok. 10 tras. Jeszcze trochę, a przebiją się (na lewo od mapki) do miejscowości Cisiec - tuż przy nowej ekspresówce S1.

 

 

Edytowane przez koliber
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koliber napisał:

 Kolejne "inwestycje" w Żabnicy:

 

zabnica2016.jpg.2eb7ba04d7153af4f42a77da81c27915.jpg

 

zabnica2017.jpg.ebd35e58febdeaab0911752bcc1ea28f.jpg

 

zabnica2021.jpg.3f1a68f40b975645cefaa39d382c81d5.jpg

 

zabnica-prusow1.jpg.ff8b3d880262a7452db1b774d388489f.jpg

 

zabnica-mapa2.jpg.af4f52d9687579e9b9781a3cafd54d5f.jpg

 

Ośrodek ma tylko jedną, "drobną" wadę - nie istnieje.

A może istnieje (w tajemnicy przed ekologami), tylko my o nim nic nie wiemy? :)

W każdym razie, są gotowe przecinki pod 4 wyciągi, ok. 10 tras. Jeszcze trochę, a przebiją się (na lewo od mapki) do miejscowości Cisiec - tuż przy nowej ekspresówce S1.

 

 

A tak serio to miał powstać osrodek  ? Ciekawe czemu nic się tam nie dzieje skoro las wycięty to jest przeszkodą  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koliber napisał:

 Kolejne "inwestycje" w Żabnicy:

 

zabnica2016.jpg.2eb7ba04d7153af4f42a77da81c27915.jpg

 

zabnica2017.jpg.ebd35e58febdeaab0911752bcc1ea28f.jpg

 

zabnica2021.jpg.3f1a68f40b975645cefaa39d382c81d5.jpg

 

zabnica-prusow1.jpg.ff8b3d880262a7452db1b774d388489f.jpg

 

zabnica-mapa2.jpg.af4f52d9687579e9b9781a3cafd54d5f.jpg

 

Ośrodek ma tylko jedną, "drobną" wadę - nie istnieje.

A może istnieje (w tajemnicy przed ekologami), tylko my o nim nic nie wiemy? :)

W każdym razie, są gotowe przecinki pod 4 wyciągi, ok. 10 tras. Jeszcze trochę, a przebiją się (na lewo od mapki) do miejscowości Cisiec - tuż przy nowej ekspresówce S1.

 

 

Zawsze mnie to zbocze zastanawiało, czy to byłe stoki, czy nieukończone? Ale wygląda z S1 imponująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Zawsze mnie to zbocze zastanawiało, czy to byłe stoki, czy nieukończone? Ale wygląda z S1 imponująco.

Wyjaśniam

Z właścicielem góry siedziałem w podstawówce w ławce, to tylko część wyrysowana, niestety, jemu się nie śpieszy, nie wiem czy jest tam już nowe MZP, ale stok będzie petarda, drzewa z Kanady,  z Austrii firma wszystko obsiewała pianą z trawą, powiem tak, jak to kiedyś odpali to myślę że będzie to jeden z lepszych ośrodków w PL, najkrótsza trasa ma 1200 m, najdłuższa 4 km - tak, nie pomyliłem się, wiem bo tam bywam często, przyjaciel ma na szczycie 1 domek w którym robimy posiadówki, reszta góry (cała, nie 5/6 hektarów) należy do kolegi ze szkolnej ławki. Jak pół Węgierskiej Górki, Ciśca, Żabnicy, Cięciny. Taki lokalny krezus.

pozdrawiam

ps. Te 2 pierwsze wyrysowane (nie pełne) stoki to spokojnie na PE a nawet PŚ w SL i GS się nadają, a trawa jak na polu golfowym, w końcu ma 2000 owiec które te stoki obrabiają 😁 Tam cały czas coś się dzieje, są od paru lat etatowi jego pracownicy i non stop coś robią.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum znalazłem taką oto wypowiedź z 2019r:

"Dowiedziałem się ciekawych rzeczy. Jednak w Żabnicy powstanie duży jak nie bardzo duży ośrodek narciarski jak na Polskie warunki. Kto wie czy ilością tras nie przebije SMR. Jednak na początek będzie ich trochę mniej (w km) niż w całym Szczyrku. Właściciel jest na etapie papierologi. Planuje za 5 lat czyli w grudniu 2024 otwarcie całości na raz nie etapami. Do tego po otwarciu ma ruszyć z papierologią by w ciągu 10 lat podwoić ilość tras jednak to zależy od popularności (w założeniach ma połowę ludzi które odwiedziły Szczyrk w pierwszym roku). Plany obejmują też Skibus skomunikowany na początek z pociągami. Jak będę jechał autem zrobie zdjęcia stoku które są przeznaczone pod inwestycje. Jak będę na budowie to wrzucę też widok na jeden z przyszłych stoków." 

i druga:

"Właścicielem terenów jest niejaki Wojciech Gaweł - regionalny potentat w zakresie rekultywacji za środki unijne hal beskidzkich. No i właśnie pod tą legendą (podobno) poszerzył istniejące na zboczach Prusowa hale wytyczając niejako przypadkiem szereg tras narciarskich zbiegających w dolinę Żabnicy. Sprawa budowy tego ośrodka ciągnie się od ok 10 lat i końca nie widać. Tyle no powiedzmy fakty a teraz troszkę ploteczek. W. Gaweł od samego początku lansował realizację z własnych środków finansowych bez udziału "mocnych" inwestorów typu TMR. Nie mając silnego wsparcia borykał się i nadal boryka z zielonymi, decyzjami adm. dotyczącymi nielegalnej wycinki i konieczności przywrócenia do stanu pierwotnego przeprowadzonych prac ziemnych. Na dokładkę nie posiada w dolinie wystarczającej ilości gruntów na wybudowanie infrastruktury przy stokowej. Można by jeszcze wspomnieć o lokalnych układach - gmina - starostwo ale nie miejsce na to. Na chwilę obecną W. Gaweł i Józef Polok wygrali przetarg na dzierżawę SKI Zwardoń co rokuje likwidacją blokującego wjazd kontenera i uruchomieniem Dużego Rachowca. Jedno jest pewne jak tylko ruchy ta inwestycja dam znać na SF. 

W każdym bądź razie bardziej pewne jest chyba uruchomienie przez Rusinka innej małej SN (dwie kanapy) w dolinie Soły niż rychła budowa SN w Żabnicy ."

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Zawsze mnie to zbocze zastanawiało, czy to byłe stoki, czy nieukończone? Ale wygląda z S1 imponująco.

Zwróć uwagę, że trasy tam się co roku pojawiają, a nie zarastają, więc to raczej przyszłość (oby).

Niewiele brakuje, by się przebić do Ciśca, w którym wprawdzie istnieje orczyk 500m (o dziwo czynny w ostatnich latach - z aktualną stroną www), ale niestety znajduje się po drugiej stronie zbocza - i to dość wysoko nad miejscowością. No ale może i tam kiedyś nas krzesło dowiezie. A póki co, tak wygląda marzenie o ew. narciarskiej huśtawce:

cisiec2.thumb.jpg.a5c441bfa8a3314a256b9d27b9d7ef3a.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, koliber napisał:

Na innym forum znalazłem taką oto wypowiedź z 2019r:

"Dowiedziałem się ciekawych rzeczy. Jednak w Żabnicy powstanie duży jak nie bardzo duży ośrodek narciarski jak na Polskie warunki. Kto wie czy ilością tras nie przebije SMR. Jednak na początek będzie ich trochę mniej (w km) niż w całym Szczyrku. Właściciel jest na etapie papierologi. Planuje za 5 lat czyli w grudniu 2024 otwarcie całości na raz nie etapami. Do tego po otwarciu ma ruszyć z papierologią by w ciągu 10 lat podwoić ilość tras jednak to zależy od popularności (w założeniach ma połowę ludzi które odwiedziły Szczyrk w pierwszym roku). Plany obejmują też Skibus skomunikowany na początek z pociągami. Jak będę jechał autem zrobie zdjęcia stoku które są przeznaczone pod inwestycje. Jak będę na budowie to wrzucę też widok na jeden z przyszłych stoków." 

i druga:

"Właścicielem terenów jest niejaki Wojciech Gaweł - regionalny potentat w zakresie rekultywacji za środki unijne hal beskidzkich. No i właśnie pod tą legendą (podobno) poszerzył istniejące na zboczach Prusowa hale wytyczając niejako przypadkiem szereg tras narciarskich zbiegających w dolinę Żabnicy. Sprawa budowy tego ośrodka ciągnie się od ok 10 lat i końca nie widać. Tyle no powiedzmy fakty a teraz troszkę ploteczek. W. Gaweł od samego początku lansował realizację z własnych środków finansowych bez udziału "mocnych" inwestorów typu TMR. Nie mając silnego wsparcia borykał się i nadal boryka z zielonymi, decyzjami adm. dotyczącymi nielegalnej wycinki i konieczności przywrócenia do stanu pierwotnego przeprowadzonych prac ziemnych. Na dokładkę nie posiada w dolinie wystarczającej ilości gruntów na wybudowanie infrastruktury przy stokowej. Można by jeszcze wspomnieć o lokalnych układach - gmina - starostwo ale nie miejsce na to. Na chwilę obecną W. Gaweł i Józef Polok wygrali przetarg na dzierżawę SKI Zwardoń co rokuje likwidacją blokującego wjazd kontenera i uruchomieniem Dużego Rachowca. Jedno jest pewne jak tylko ruchy ta inwestycja dam znać na SF. 

W każdym bądź razie bardziej pewne jest chyba uruchomienie przez Rusinka innej małej SN (dwie kanapy) w dolinie Soły niż rychła budowa SN w Żabnicy ."

 

 

Cze

Papierogia to jedno, a prawda taka że Wojtek wymieniał, kupował wszystkie grunty przez bardzo długi okres czasu, od ponad kilkunastu lat, a owce to promil jego działalności, zawsze jest coś, a to wybudował Galerię Handlową w Węgierskiej Górce i umoczył kupę kasy, teraz naprzeciwko tej góry kupił wąwóz za grosze, a że jego firma bierze udział w budowie S-ki naprzeciwko wiec już 2 lata wywozi ziemię z tunelu i zasypuje wąwóz, dzień w dzień. Prawie skończyli. Z wąwozu zrobił 7 hektarów stołu z widokiem na stok, już dzieli na działki i będzie budował piękne kwatery z pięknym widokiem. Info z pierwszej ręki - to jest właśnie to coś co wiecznie to opóźnia. Na „stokach” jest wszystko przygotowane, woda, prąd, kamienia na trasie nie znajdziesz. Ale jak pisałeś, nie chce wspólników, ten Zwardoń to chyba takie know-how które chce zdobyć, bo Polok do niczego nie jest mu potrzebny, ani Zwardoń.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, koliber napisał:

Zwróć uwagę, że trasy tam się co roku pojawiają, a nie zarastają, więc to raczej przyszłość (oby).

Niewiele brakuje, by się przebić do Ciśca, w którym wprawdzie istnieje orczyk 500m (o dziwo czynny w ostatnich latach - z aktualną stroną www), ale niestety znajduje się po drugiej stronie zbocza - i to dość wysoko nad miejscowością. No ale może i tam kiedyś nas krzesło dowiezie. A póki co, tak wygląda marzenie o ew. narciarskiej huśtawce:

cisiec2.thumb.jpg.a5c441bfa8a3314a256b9d27b9d7ef3a.jpg

 

 

 

 

 

Cze

Orczyk ma mój kumpel, Piotrek Słowik - ja stamtąd pochodzę, ale to inna górka i dzieli je Soła. Natomiast Gawełek kupił sporo działek po drugiej stronie tej góry - właśnie w stronę Ciśca.

pozdrawiam

ps. Po cichu liczę że to odpali kiedyś bo buduję nieopodal domek całoroczny😉

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 17:22, kokoSKI napisał:

Krynica, Słotwiny Arena. Coś mocno kopią w okolicy górnej stacji kolei „Słotwinka”. Na miejscu nie udalo mi się dowiedzieć co to, i czy w ogóle ma coś wspólnego z Areną. Może dodatkowy zbiornik na wodę?
 

może ktoś ma jakieś informacje?

2873EEE1-C695-4032-BD9C-50514CBFC126.thumb.jpeg.d8e4b9d7b0deec39616ae9ce8719ec42.jpeg

Mój mąż (snowboardzista) mówi, że przebudowują snowpark,  prawdopodobnie, żeby był bardziej w linii prostej, bo obecnie biegnie po łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, koliber napisał:

 Kolejne "inwestycje" w Żabnicy:

Ośrodek ma tylko jedną, "drobną" wadę - nie istnieje.

A może istnieje (w tajemnicy przed ekologami), tylko my o nim nic nie wiemy? :)

W każdym razie, są gotowe przecinki pod 4 wyciągi, ok. 10 tras. Jeszcze trochę, a przebiją się (na lewo od mapki) do miejscowości Cisiec - tuż przy nowej ekspresówce S1.

 

 

O i to mnie bardzo ciekawiło. Zawsze jak jechałem z Żywca do Jablunkova (CZ) to mówiłem żonie że tam ta górka wygląda jak fajny ośrodek narciarski i jak szukałem informacji w necie to niczego nie znalazłem. Czyli jednak się coś szykuje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, koliber napisał:

Na dokładkę nie posiada w dolinie wystarczającej ilości gruntów na wybudowanie infrastruktury przy stokowej.

Cześć

To prawda i to chyba będzie i jest największą przeszkodą w całej tej inwestycji. W jakiej części jest właścicielem - tego nie wiem, działki skupował od bardzo dawna - nikt wcześniej nie wiedział o tym pomyśle, kupował je tanio. Problem z Żabnica jest taki, że tam nie ma miejsca nigdzie. Wieś długa i wąska otoczona 2 górami, przez "środek płynie rzeka Żabniczka i wije się droga. Wszyscy mają bardzo małe działki, gęsta zabudowa od podnóża jednej góry do podnóża drugiej. Dojazd możliwy tylko od "dolnej stacji". Górna niedostępna dla cywilów, od strony Boraczej wjazd techniczny dla służb leśnych i właścicieli działek z identyfikatorami. Raz tamtędy jechałem swoim cywilnym SUV-em zawieść syna kolegi do jego domku, offroad pełną gębą, dziw bierze że dojechałem i niczego nie urwałem. Baza noclegowa bardzo skromna i słabo to widzę aby była jakaś duża możliwość jej poszerzenia, bo wolnych działek po prostu tam nie ma. Wszystko musiało by się skupić w okolicznych wsiach - są w "dolinie" i tam są większe możliwości. Na tak duży obiekt to nawet z parkingiem będzie kłopot, żywcem nie ma gdzie. Dojazd jakimiś ski busami albo coś w tym stylu. Stąd chyba pomysł wykupu działek w stronę Ciśca - tam jest dużo więcej miejsca na cokolwiek, ale ludziska już wiedzą o planach więc tanio skóry nie sprzedadzą, więc wszystko idzie bardzo wolno.

Jak pisałem wcześniej, cały czas na górze trwają jakieś prace, Wojtek cały czas coś zmienia poprawia i nie leży to odłogiem, stąd widoczne zmiany na zdjęciach satelitarnych. Ale jeszcze trzeba poczekać - temat stary, ale może coś z tego kiedyś wyjdzie, ja w każdym razie trzymam kciuki.

pozdrawiam

ps. w miarę dobrze jest to wyrysowane - tylko mnie zmyliło - jest do góry nogami mapa.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stąd ta ostatnia, wąska "objazdowa" nartostrada w kierunku polan w Ciścu (brakuje ok. 200m wąskiej przecinki, by się przebić przez las - coś na kształt połączenia Skrzycznego z Małym Srzycznem) - tam pewnie baza turystyczno-parkingowa byłaby łatwiejsza do wybudowania, bo teren przy ekspresówce wydaje się bardziej ucywilizowany i płaski. Ja sam się zastanawiałem nad wykupem tam jakiegoś drobnego kawałka ziemi w celu droższej odsprzedaży (przypuszczając co się tam kroi), ale niestety w Polskich realiach nawet istnienie wyciągów nie gwarantuje jeszcze ich funkcjonowania (chociażby Buczynka w Korbielowie - wybudowana w 2014, a uruchomiona 6 lat później), więc to pewnie daleka droga.

No ale najważniejsze, że są wycięte trasy - być może jak zyska na popularności narciarstwo ski-turowe (na skutek np. wzrostu cen wyciągów), to przynajmniej będziemy mogli używać tych przecinek wyciągowych do podchodzenia:)

Precyzując kwestię mapy - to istotnie, potocznie można powiedzieć, ze jest "do góry nogami", a w praktyce po prostu każda mapa ma na górze północ, na dole południe - a że większość polskich stoków ma nachylenie północne, to patrzy się na stoki jakby z góry na dół, a nie odwrotnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekbtl

Ciekawy pomysł, kibicuję realizacji. W Polsce nie będzie to łatwe, może kiedyś się doczekamy.
Oby zimy też pozwoliły w realizacji tego...

"Podobny" obszar pod ośrodek narciarski ale nie tej skali obserwuję od jakiś 10 lat w Szczawnicy. Dobrze to widać z Palenicy z trasy FIS. Po przeciwnej stronie Szczawnicy jest górka gdzie były wykonane duże prace ziemne, są "wytyczone" 2-3 trasy. Problem w tym że to stok południowo-wschodni... przy tych niedużych wysokościach i aktualnych zimach raczej bez sensu...

Nie wiem co tam miało / ma być.

93671301_Zrzutekranu(13105).thumb.png.a5b407ab45733e743c4fe6c75ba3c148.png

1745923016_Zrzutekranu(13106).thumb.png.51b1998a52ed9d851fd3f2f3c3515546.png

Te przecinki w linii prostej mają tylko około 400m.

Na mapach google jest jedno zdjęcie stamtąd:
901036992_Zrzutekranu(13107).thumb.png.74c55c3ddfad080d4383cb2b8e72c6bc.png

A tutaj na moim zdjęciu z Palenicy sprzed około 10 lat:
228420496_Zrzutekranu(13108).thumb.png.32fb0d00ff3199d4b4594b7325f2a1eb.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marekbtl napisał:

Wyjaśniam

Z właścicielem góry siedziałem w podstawówce w ławce, to tylko część wyrysowana, niestety, jemu się nie śpieszy, nie wiem czy jest tam już nowe MZP, ale stok będzie petarda, drzewa z Kanady,  z Austrii firma wszystko obsiewała pianą z trawą, powiem tak, jak to kiedyś odpali to myślę że będzie to jeden z lepszych ośrodków w PL, najkrótsza trasa ma 1200 m, najdłuższa 4 km - tak, nie pomyliłem się, wiem bo tam bywam często, przyjaciel ma na szczycie 1 domek w którym robimy posiadówki, reszta góry (cała, nie 5/6 hektarów) należy do kolegi ze szkolnej ławki. Jak pół Węgierskiej Górki, Ciśca, Żabnicy, Cięciny. Taki lokalny krezus.

pozdrawiam

ps. Te 2 pierwsze wyrysowane (nie pełne) stoki to spokojnie na PE a nawet PŚ w SL i GS się nadają, a trawa jak na polu golfowym, w końcu ma 2000 owiec które te stoki obrabiają 😁 Tam cały czas coś się dzieje, są od paru lat etatowi jego pracownicy i non stop coś robią.

 

Ważne są plany zagospodarowania i fakt, że... nie trzeba wycinać drzew. To się może udać, choć trzeba uważać na pewne pracownie, bo wykryją, że tam jedyne na świecie motyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod rozwagę: zdjęcie użytkownika SkiBum z Soelden
A nie można tak na Pośrednim i wzdłuż Bieńkuli?
 
Taka myśl:
1) u nas zdyskwalifikowano orczyki, bo "muszą być podgrzewane kanapy";
2) a gdyby coś takiego zrobić na Pośrednim i na Bieńkuli zamiast tych drogich podgrzewanych kanap;
3) jednak (to wie każdy, kto był a AT) te orczyki różnią się znacząco od naszych, byłych szczyrkowskich oraz nadal istniejących korbielowskich.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, jeździ na nartach i przyroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marekbtl napisał:

Cześć

To prawda i to chyba będzie i jest największą przeszkodą w całej tej inwestycji. W jakiej części jest właścicielem - tego nie wiem, działki skupował od bardzo dawna - nikt wcześniej nie wiedział o tym pomyśle, kupował je tanio. Problem z Żabnica jest taki, że tam nie ma miejsca nigdzie. Wieś długa i wąska otoczona 2 górami, przez "środek płynie rzeka Żabniczka i wije się droga. Wszyscy mają bardzo małe działki, gęsta zabudowa od podnóża jednej góry do podnóża drugiej. Dojazd możliwy tylko od "dolnej stacji". Górna niedostępna dla cywilów, od strony Boraczej wjazd techniczny dla służb leśnych i właścicieli działek z identyfikatorami. Raz tamtędy jechałem swoim cywilnym SUV-em zawieść syna kolegi do jego domku, offroad pełną gębą, dziw bierze że dojechałem i niczego nie urwałem. Baza noclegowa bardzo skromna i słabo to widzę aby była jakaś duża możliwość jej poszerzenia, bo wolnych działek po prostu tam nie ma. Wszystko musiało by się skupić w okolicznych wsiach - są w "dolinie" i tam są większe możliwości. Na tak duży obiekt to nawet z parkingiem będzie kłopot, żywcem nie ma gdzie. Dojazd jakimiś ski busami albo coś w tym stylu. Stąd chyba pomysł wykupu działek w stronę Ciśca - tam jest dużo więcej miejsca na cokolwiek, ale ludziska już wiedzą o planach więc tanio skóry nie sprzedadzą, więc wszystko idzie bardzo wolno.

Jak pisałem wcześniej, cały czas na górze trwają jakieś prace, Wojtek cały czas coś zmienia poprawia i nie leży to odłogiem, stąd widoczne zmiany na zdjęciach satelitarnych. Ale jeszcze trzeba poczekać - temat stary, ale może coś z tego kiedyś wyjdzie, ja w każdym razie trzymam kciuki.

pozdrawiam

ps. w miarę dobrze jest to wyrysowane - tylko mnie zmyliło - jest do góry nogami mapa.

Można zrobić coś a la Wielka Racza (kiedyś to były tam tłumy) >>> parkingi poza doliną i skibusy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, koliber napisał:

Na chwilę obecną W. Gaweł i Józef Polok wygrali przetarg na dzierżawę SKI Zwardoń co rokuje likwidacją blokującego wjazd kontenera i uruchomieniem Dużego Rachowca.

To też byłby mocny ruch do przodu. Na razie region tej szeroko rozumianej okolicy (droga od Żywca do Zwardonia) praktycznie zdechł narciarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:
Pod rozwagę: zdjęcie użytkownika SkiBum z Soelden
A nie można tak na Pośrednim i wzdłuż Bieńkuli?
 
Taka myśl:
1) u nas zdyskwalifikowano orczyki, bo "muszą być podgrzewane kanapy";
2) a gdyby coś takiego zrobić na Pośrednim i na Bieńkuli zamiast tych drogich podgrzewanych kanap;
3) jednak (to wie każdy, kto był a AT) te orczyki różnią się znacząco od naszych, byłych szczyrkowskich oraz nadal istniejących korbielowskich.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, jeździ na nartach i przyroda

Cześć

Staliśmy się wygodni, ot co. Akurat tych nie lubię, wolę pojedyńcze talerzyki. Ten ma co prawda wydajność x 2, ale zależy z kim się jedzie. Z dzieckiem - do luftu, samemu, znośnie - a jak włożysz między nogi to lux, jak długi to nawet warto ochrzan od obsługi zebrać. W St. Lambrecht - gdzie jeździmy cała góra tylko w takich kilofach jest/była - tu nie wiem - bo stawiają teraz gondolę 10-cio osobową, ma być w grudniu otwarcie. Oczywiście jeśli to jakaś przejazdówka - to czemu nie, zapewnie sporo taniej wyjdzie niż kanapa a i wydajność taki jak na zdjęciu ma sporą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marekbtl napisał:

Wyjaśniam

Z właścicielem góry siedziałem w podstawówce w ławce, to tylko część wyrysowana, niestety, jemu się nie śpieszy, nie wiem czy jest tam już nowe MZP, ale stok będzie petarda, drzewa z Kanady,  z Austrii firma wszystko obsiewała pianą z trawą, powiem tak, jak to kiedyś odpali to myślę że będzie to jeden z lepszych ośrodków w PL, najkrótsza trasa ma 1200 m, najdłuższa 4 km - tak, nie pomyliłem się, wiem bo tam bywam często, przyjaciel ma na szczycie 1 domek w którym robimy posiadówki, reszta góry (cała, nie 5/6 hektarów) należy do kolegi ze szkolnej ławki. Jak pół Węgierskiej Górki, Ciśca, Żabnicy, Cięciny. Taki lokalny krezus.

pozdrawiam

ps. Te 2 pierwsze wyrysowane (nie pełne) stoki to spokojnie na PE a nawet PŚ w SL i GS się nadają, a trawa jak na polu golfowym, w końcu ma 2000 owiec które te stoki obrabiają 😁 Tam cały czas coś się dzieje, są od paru lat etatowi jego pracownicy i non stop coś robią.

 

Poczeka kilka lat, te młode pokolenia wychowane przez Gretę dorosną i stwierdzą, że <<<narciarstwo to bardzo szkodliwa dla przyrody rekreacja, jako takie powinno być zakazane!>>> - i tyle z tego będzie. A że u nas podpisują wszystkie takie (i inne deklaracje), to "po ptokach"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekbtl napisał:

Cześć

Staliśmy się wygodni, ot co. Akurat tych nie lubię, wolę pojedyńcze talerzyki. Ten ma co prawda wydajność x 2, ale zależy z kim się jedzie. Z dzieckiem - do luftu, samemu, znośnie - a jak włożysz między nogi to lux, jak długi to nawet warto ochrzan od obsługi zebrać. W St. Lambrecht - gdzie jeździmy cała góra tylko w takich kilofach jest/była - tu nie wiem - bo stawiają teraz gondolę 10-cio osobową, ma być w grudniu otwarcie. Oczywiście jeśli to jakaś przejazdówka - to czemu nie, zapewnie sporo taniej wyjdzie niż kanapa a i wydajność taki jak na zdjęciu ma sporą.

pozdrawiam

Nie wolno (jak te nasze) pod nogi. Verboten!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...