Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, sstar napisał:

w ostatnim sezonie bylo znacznie mniej zjazdow na nielegalu niz sezon wczesniej i to nie dlatego, ze mario pilnowal, a po porostu dosc pozno puscili gorne krzeslo

Korzystałem w 2021 i 2022 roku. W 2020 to chyba śniegu nie było w szklarskiej. W tym sezonie też zamierzam skorzystać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 14:54, Jusik2002 napisał:

W kraju nas okradają a zagranicą inwestują....

PKL raczej kasę ma, to nie kwestia kasy. Orlen im tam niezbyt potrzebny, choć zawsze byłoby miło, gdyby Orlen promocyjnie wspomagał też polskie topowe ośrodki. 

Co do okradania (o niczym nie przesądzam, ja tylko opisuje swoje obserwacje) to w 2022 roku spędziłem na róznych wyjazdach (narty, narty, wczasy, narty) po Europie ponad 6 tygodni. Byłem na Słowacji, Węgrzech, Chorwacji, Słowenii, Włoszech, Francji, Monako, Niemczech i Czechach. Ostatni raz byłem pod koniec listopada w Tyrolu. 

Wszędzie płaciłem ZNACZNIE więcej za paliwo. A wczoraj na Orlenie za 95 płaciłem 6.51. 

Co do Butorowego, to oczywistym dla każdego NORMALSA jest to, że zrobienie tam nowej 4 os. nowoczesnej kanapy, śnieżenia oraz jakiegoś normalnego połączenia z Kotłem Gąsienicowym w niczym nie zniszczyłoby przyrody. 

Dla NORMALSA wiadomo jest, że latem Janusze i Grażyny zdecydowanie bardziej impaktują przyrodę w TPNie. Byłem na Morskim Okiem w ostatni weekend października, jarmark który jest pomiędzy Włosienicą a Mokiem jest przerażający, fasiągi obładowane młodymi i zdrowymi ludźmi pokazują z kim mamy do czynienia. 

I teraz pomyślcie sobie, że te "tłumy" wywożąne koleją główną jeżdzące po grubej warstwie śniegu coś zrobią tamtej przyrodzie...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ski89 napisał:

Chociażby dlatego że Polska to nie jest jakiś kraj pokroju Gwinei.

Serio??.... no może klimatycznie nie

 

2 godziny temu, ski89 napisał:

mieć coś swojego z czego będziemy dumni.

Kup sobie kawałek pola i zbuduj wyrwirączkę -  będziesz dumny.

Tatr nie porównuj do Alp, polskie Tatry można przejść w dwa dni wiec może zamiast ładować sie z buciorami i idiotycznymi pomysłami zostaw troche dla dzieci i wnuków cobyś nie musiał kozicy w zoo im pokazywać....nie masz dzieci i wnuków? ..kup kota niektórzy z odjechanymi pomysłami tak robią.

3 godziny temu, ski89 napisał:

dla takich "obrońców średniowiecza" jak Ty

No proszę Cię..... jak już rozjeździsz Tatry i Beskidy i zeżresz ostatniego Świstaka to znaczy że cofnąłeś sie daleko głębiej niż średniowiecze.

No i po co następne stacje narciarskie skoro otwarli wam kilka i nie ma kto w nich jeździć?

  • Like 4
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Krakus81 napisał:

PKL raczej kasę ma, to nie kwestia kasy. Orlen im tam niezbyt potrzebny, choć zawsze byłoby miło, gdyby Orlen promocyjnie wspomagał też polskie topowe ośrodki. 

Co do okradania (o niczym nie przesądzam, ja tylko opisuje swoje obserwacje) to w 2022 roku spędziłem na róznych wyjazdach (narty, narty, wczasy, narty) po Europie ponad 6 tygodni. Byłem na Słowacji, Węgrzech, Chorwacji, Słowenii, Włoszech, Francji, Monako, Niemczech i Czechach. Ostatni raz byłem pod koniec listopada w Tyrolu. 

Wszędzie płaciłem ZNACZNIE więcej za paliwo. A wczoraj na Orlenie za 95 płaciłem 6.51. 

Co do Butorowego, to oczywistym dla każdego NORMALSA jest to, że zrobienie tam nowej 4 os. nowoczesnej kanapy, śnieżenia oraz jakiegoś normalnego połączenia z Kotłem Gąsienicowym w niczym nie zniszczyłoby przyrody. 

Dla NORMALSA wiadomo jest, że latem Janusze i Grażyny zdecydowanie bardziej impaktują przyrodę w TPNie. Byłem na Morskim Okiem w ostatni weekend października, jarmark który jest pomiędzy Włosienicą a Mokiem jest przerażający, fasiągi obładowane młodymi i zdrowymi ludźmi pokazują z kim mamy do czynienia. 

I teraz pomyślcie sobie, że te "tłumy" wywożąne koleją główną jeżdzące po grubej warstwie śniegu coś zrobią tamtej przyrodzie...

 

Połączenie Butorowego z Gąsienicową klasa światowa.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ski89 napisał:

Mam dzieci i chce z nimi DOBRZE pojeździć na nartach w POLSCE. Nie pisałem o nowych stacjach, tylko o rozbudowie tego co już jest na kilku ważnych dla narciarstwa górach. U nas właśnie lepiej jest postawić 50 gównianych stacji typu Słotwiny, Wierchomla czy jakiś Tylicz niż zainwestować grubą kasę i zrobić 4 porządne ośrodki narciarskie z 50km+ tras zjazdowych. Tak by przyjechać na 7 dni i się nie zanudzić(tak wiem, Ty się pewnie nie nudzisz).

Nie mogę słuchać takiego pierdolenia jak Twoje typu "zbuduj i będziesz dumny" bo nie rozumiesz sedna i tego co chciałbym, żeby miał nasz kraj. I to, że przeznaczysz Pilsko i Skrzyczne na narciarstwo to nie znaczy, że rozjeżdżasz całe Beskidy. Właśnie o to mi chodzi przeznacz dwa szczyty, a pozostałe 73 zostaw w spokoju dla natury.

Łooooo Panie. A gdzie chcesz taki ośrodek zrobić ? U nas totalnie nie ma na to najmniejszej szansy. U nas nie ma do tego odpowiednich gór. Ze Szczyrku można jeszcze troszkę wycisnąć ale gdzie tam do 50km tras..... W ogóle jakieś bzdury też z Wierchomlą piszesz bo gdyby ponownie ją uruchomić jako dwie doliny to jest bardzo fajny ośrodek - wystarczy tylko doinwestować infrastrukturę. Tylicz to tez fajne rodzinne miejsce. Ale na 50 km to u nas naprawde nie ma warunków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ski89 napisał:

No nie ma warunków jak gadamy o Tyliczu :) Dwie Doliny owszem to było coś fajnego, spędzałem tam 5 lat z rzędu w latach 2009-2014, ale brakowało połączenia z Jaworzyną i jednego skipassu, żeby o tym mówić WOW. Szczyrk spokojnie może przebić 50km na jednym skipassie. Jest cała dolina Czyrnej do zagospodarowania, całe drugie zbocze Skrzycznego, nowa trasa do gondoli na wjeździe, wskrzeszone trasy na Skrzycznym np. stara Kaskada.

Pewnie na każdej górce można postawić jeszcze wyciągi tylko zwróć uwagę na ekspozycje innych zboczy Skrzycznego. Tam już jest kolosalny tłok a co dopiero gdyby tam dołożyć kolejne trasy. Już teraz jest problem z wodą to ciekawe skąd by jej mieli nabrać. Już nie wspomnę o przepustowości dojazdowej do Szczyrku. Jak tylko powstanie gondola od strony Buczkowic to tam już będzie mega hard core.... Jedynie można by iść zgodnie z inną koncepcją przez Kotarz ale to nigdy nie powstanie .......... Szczyrk już zostawmy taki jaki jest (no może jeszcze dodajmy krzesło na Julianach i w Czyrnej) i to już wszystko. Inaczej to miasteczko zostanie już całkowice uduszone i zadeptane....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ski89 napisał:

Mam dzieci i chce z nimi DOBRZE pojeździć na nartach w POLSCE. Nie pisałem o nowych stacjach, tylko o rozbudowie tego co już jest na kilku ważnych dla narciarstwa górach. U nas właśnie lepiej jest postawić 50 gównianych stacji typu Słotwiny, Wierchomla czy jakiś Tylicz niż zainwestować grubą kasę i zrobić 4 porządne ośrodki narciarskie z 50km+ tras zjazdowych. Tak by przyjechać na 7 dni i się nie zanudzić(tak wiem, Ty się pewnie nie nudzisz).

Nie mogę słuchać takiego pierdolenia jak Twoje typu "zbuduj i będziesz dumny" bo nie rozumiesz sedna i tego co chciałbym, żeby miał nasz kraj. I to, że przeznaczysz Pilsko i Skrzyczne na narciarstwo to nie znaczy, że rozjeżdżasz całe Beskidy. Właśnie o to mi chodzi przeznacz dwa szczyty, a pozostałe 73 zostaw w spokoju dla natury.

A) Z 50 km tras w naszym przypadku będzie ciężko ;)

B) Wierchomla jest bardzo, bardzo spoko jakby działala ze Szczawnikiem. Dlatego nie ma co porównywać do Tylicza, który wg mnie też jest super ;)

C) ale masz rację, że jako 40 mln kraj fajnie gdybyśmy podeszli na nowo do utworzenia kilku większych ośrodków narciarskich - tak jak zrobiono to w Szczyrku, ale trzeba byłoby zmienić prawo lub korygować granicę parków, obszarów Natura 2000 czy parków krajobrazowych. Ale dla chcącego nic trudnego, oczywiscie nalezałoby utracić ekoterorystom narzedzia, które dziś dla swojej kasy nadużywają. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ski89 napisał:

Walnij się w cymbał. Jedź do Lenzerheide i zobacz jak w trzech wioseczkach, na dwóch zboczach można zrobić około 140km tras + kolejne 80-90km w Arosie i to wszystko na jednym karnecie.

U nas przez takich baranów jak kilka osób na tym forum, nie można zrobić nawet tunelu na Kasprowym by połączyć dwa kotły, bo się niedźwiedź ze świstakiem zesrają. W takim Solden na lodowcu jest to rzecz normalna.

Toś pojechał porównaniem. Tak tylko delikatnie zwrócę uwagę na te wysokości które tam są no i warunki wodne... Reszty już nie trzeba komentować......

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kael napisał:

To nie ma żadnego znaczenia, kolega chce 50km tras i trzeba mu je wybudować! 

Postawa życzeniowa .... "milenijna" :)

10 minut temu, ski89 napisał:

U nas przez takich baranów jak kilka osób na tym forum, nie można zrobić nawet tunelu na Kasprowym by połączyć dwa kotły, bo się niedźwiedź ze świstakiem zesrają.

Jeśli w dyskusji wyzywasz ludzi od baranów to znaczy że nie masz argumentów lub jesteś organizmem prostym i przaśnym..

Jeśli używasz do tego wulgaryzmów oznacza to że brak ci słów i określeń....co potwierdza diagnozę zawartą w poprzednim zdaniu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jusik2002 napisał:

 W ogóle jakieś bzdury też z Wierchomlą piszesz bo gdyby ponownie ją uruchomić jako dwie doliny to jest bardzo fajny ośrodek - wystarczy tylko doinwestować infrastrukturę. 

No, nie bardzo - połączenie jest bardzo "na siłę", ten grzbietowy talerzyk jest prawie płaski, a trasa do Szczawnika dość wąska (akurat w najbardziej stromym miejscu) i tylko jedna. Max. wysokość 1000m n.p.m. to zaledwie wysokość parkingów pod Chopokiem (tych najniżej położonych).

Rzeczywiście, w Polsce nie ma potencjału na ośrodek z 50km tras (Szczyrk jest i pozostanie jedynym dużym ośrodkiem), ale Kocioł Goryczkowy umożliwiłby wytyczenie z 2-3 tras, a nowa (wyprzęgana) kanapa bardzo by się przydała. Tym bardziej, że jak niektórzy donosili, w ubiegłym sezonie wpuszczali na 60-letnie krzesełka tylko po jednej osobie, a na oficjalnej stronie PKL już nawet zmienili info, że to kolej 1-osobowa. Nie pociągnie już długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do Szczyrku, to jeśli tylko zrealizują plany, które już znamy (2 kanapy w SMR, gondola ze Skalitego, niebieska nartostrada od zakrętu na Ondraszku do Czyrnej, omijająca wszystkie wyciągi), to będzie ośrodek pomyślany genialnie.

1. Trasa z Małego Skrzycznego zrobi się pusta (nie będzie dublowana przez wracających ze Skrzycznego przez Zbójnicką Kopę).

2. Odpadnie podchodzenie na szczyt Skrzycznego, by wrócić do SMR.

3. Pozostałe trasy zostaną odciążone.

4. Wszystkie trasy będą dostępne bez zdejmowania nart, bo nawet z Czyrnej będzie można wracać na górę kanapą, a nie ładować się do stłoczonych wagoników.

5. Odpadnie problem parkingów i zakorkowania drogi dojazdowej (jakiś drobny korek pewnie będzie, ale już nie ciągnący się przez cały Szczyrk).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, koliber napisał:

No, nie bardzo - połączenie jest bardzo "na siłę", ten grzbietowy talerzyk jest prawie płaski, a trasa do Szczawnika dość wąska (akurat w najbardziej stromym miejscu) i tylko jedna. Max. wysokość 1000m n.p.m. to zaledwie wysokość parkingów pod Chopokiem (tych najniżej położonych).

Rzeczywiście, w Polsce nie ma potencjału na ośrodek z 50km tras (Szczyrk jest i pozostanie jedynym dużym ośrodkiem), ale Kocioł Goryczkowy umożliwiłby wytyczenie z 2-3 tras, a nowa (wyprzęgana) kanapa bardzo by się przydała. Tym bardziej, że jak niektórzy donosili, w ubiegłym sezonie wpuszczali na 60-letnie krzesełka tylko po jednej osobie, a na oficjalnej stronie PKL już nawet zmienili info, że to kolej 1-osobowa. Nie pociągnie już długo.

Goryczkowa z systemem naśnieżania to byłoby eldorado narciarskie od listopada/ grudnia do początku maja. 

A modernizacja kolejki i sensowne połaczenie z Gąsienicową to bylby powrót Polski do XXI w. wysokogórskiego narciarstwa. 

Oby się kiedyś udało. 

Mam jednak nadzieję na:

1. Modernizacja kolejki w Goryczkowej. 

2. Odbudowa narciarstwa na Nosalu.

3. A po tym wszystkim przemyślenie sprawy naśnieżania. Może nowe pokolenia będą bardziej pragmatycznie na to patrzyły, niż zgredy które teraz zasiadają w Parkach Narodowych i wśród rządzących (wszystkich opcji). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sstar napisał:

Chyba tak zle to nie bylo, Marionen hulał po naszej stronie, a ja w Harrachov/ROKYTNICE. 2020.

DDF91ED8-249C-401B-AB49-6E88F706F2E1.jpeg

Sprawdziłem swoje foty z nart z 2020 r. Byłem kilka razy w Harrachovie i tylko raz w Szklarskiej (7.03.2020 r.). Z tego co pamiętam to jechalem orczykiem świąteczny kamień z jakimś narciarzem co mówił, że wchodził na FIS na skiturach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...