Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Hextor napisał:

Myślę, że jak się policzy to wcale nie jest tak źle z inwestumycjami. 

Na przyszły sezon mamy zapowidziane:

1) Szczyrk TMR - nowa kanapa na wierzch posredni

2) Szczyrk TMR - nowa kanapa wzdłuż Bienkuli

3) Szczyrk COS - nowa kanapa na miejsce orczyka na Skrzycznd

4) Szczyrk COS - nowa kotwica powyżej Jaworzyny i poszerzenie górnej części Ondraszka

5) Krynica PKL - Nowa kanapa w miejsce orczyka na szczyt Jaworzyny

6) Krynica PKL - Stara kanapa na miejsce orczyka na czarnej trasie

7) Pilsko - nowa kanapa zamiast kotwicy ze Szczawin na Miziowa

😎 Zakopane Nosal - nowa kanapa i poszerzenie trasy

9) Poronin PKL - reaktywacja starej stacji i nowa kanapa

10) Zakopane Harenda - połączenie ze stacja Suche

11) Szczyrk BSA - nowy ratrak PistenBully 600

To naprawdę sporo jak na jeden sezon. 

A w przygotowaniu na kolejne lata mamy też nowy wyciąg na Goryczkowa, termy na Szymoszkowej i w Beskidach. 

a gdzie zębatka na świnicę i tunel w Kasprowym ?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rozwiązanie że Park buduje wyciąg, uważam za nierozsądne. Będą z tym problemy w przyszłości .... 

 

"Jak mówi Ślusarczyk, narciarstwo to gałąź turystyki, która bardzo mocno niszczy przyrodę. — Stok na Nosalu trzeba będzie wykarczować, a następnie zniwelować trasę narciarską buldożerami. Wprowadzone zostaną tam armatki wodne i lampy. Jedne i drugie będą straszyć zwierzęta. Do tego na funkcjonowanie tego ośrodka pójdą tysiące hektolitrów wody i gigawaty prądu. Dyrektor Ziobrowski zachowuje się jak pazerny biznesmen, a nie człowiek, który został powołany na swoje stanowisko, by bronić przyrody. Po informacji o tym, co będzie robione na Nosalu, powinien on honorowo podać się do dymisji, a nie triumfalnie ogłaszać swój sukces — dodaje."

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarioJ napisał:

Akurat rozwiązanie że Park buduje wyciąg, uważam za nierozsądne. Będą z tym problemy w przyszłości .... 

 

"Jak mówi Ślusarczyk, narciarstwo to gałąź turystyki, która bardzo mocno niszczy przyrodę. — Stok na Nosalu trzeba będzie wykarczować, a następnie zniwelować trasę narciarską buldożerami. Wprowadzone zostaną tam armatki wodne i lampy. Jedne i drugie będą straszyć zwierzęta. Do tego na funkcjonowanie tego ośrodka pójdą tysiące hektolitrów wody i gigawaty prądu. Dyrektor Ziobrowski zachowuje się jak pazerny biznesmen, a nie człowiek, który został powołany na swoje stanowisko, by bronić przyrody. Po informacji o tym, co będzie robione na Nosalu, powinien on honorowo podać się do dymisji, a nie triumfalnie ogłaszać swój sukces — dodaje."

Też wolałbym inny podmiot, ale finalnie liczy się to, by to było wybudowane. Park ma swoje argumenty, że jak odda tę inwestycję w ręce innego podmiotu to stracą nad tym kontrolę. A tak będą nad wszystkim panować. 

Więc lepiej niech będzie tak, niż jakby nie było w ogóle. Zakopane tego potrzebuje. A taki PŚ w Slalomie może  też kiedyś zawita i do nas.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powraca temat inwestycji na Wielkiej Sowie w Górach Sowich. Tym razem ma być gondola 8 osobowa. Po nieudanym inwestorze z Legnicy,  w Potoczku ruszyć z tematem chce gmina Pieszyce. Czy jednak coś z tego wyjdzie, mam wątpliwości. Gdyby udało się uruchomić wyciąg i trasy to by było około 2 kilometrów zjazdu. W tej części DŚ nie ma konkurencji, a jeździło się tu całkiem fajnie na 2 orczykach. Ja ostatni raz 13-14 lat temu. Nawet na Sylwestra tu byłem.

https://gazetawroclawska.pl/nowa-kolej-gondolowa-na-wielka-sowe-tak-ma-wygladac-wyciag-w-gorach-sowich-wizualizacje/ar/c1-17391831

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

I tak lepiej niż jakieś brukowce typu Gazeta Polska.

Jedno i drugie warte tyle samo. Brukowiec to brukowiec, tylko spojrzenie z innego krawężnika, a czego dowodem jest ostatni artykuł o Grotach Wyrwała & spólki, który specjaliści od broni wrecz zniszczylii merytorycznie i udowodnili, że Onet pisze szkalujące polski produkt materiały w momencie w którym jakiś podmiot polski/zagraniczny rozważa zakup polskiej lub niemieckiej broni. Przypadek ? "Nie sondze".

Aby jednak nie odbiegać od tematu narciarskiego, to już ktoś wyżej napisał, że LITOŚCI odnośnie merytoryki tego czegoś co ukazało się w tym czymś zwanym Onet. A jest to kolejny artykuł na zamówienie lobby ekoterrorystycznego. Podobne artykuły leciały w tzw. mediach po zgodzie na modernizacje kolejki w Goryczkowej. 

Szanujmy się!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

Powraca temat inwestycji na Wielkiej Sowie w Górach Sowich. Tym razem ma być gondola 8 osobowa. Po nieudanym inwestorze z Legnicy,  w Potoczku ruszyć z tematem chce gmina Pieszyce. Czy jednak coś z tego wyjdzie, mam wątpliwości. Gdyby udało się uruchomić wyciąg i trasy to by było około 2 kilometrów zjazdu. W tej części DŚ nie ma konkurencji, a jeździło się tu całkiem fajnie na 2 orczykach. Ja ostatni raz 13-14 lat temu. Nawet na Sylwestra tu byłem.

https://gazetawroclawska.pl/nowa-kolej-gondolowa-na-wielka-sowe-tak-ma-wygladac-wyciag-w-gorach-sowich-wizualizacje/ar/c1-17391831

 

Też sądzę że małe szanse.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

 

Też sądzę że małe szanse.

 

Jak dla mnie wystarczyłoby przywrócić orczyki, z całą pewnością nie byłoby potrzeby wydawać 60 mln. Ewentualnie jakąś starą kanapę z Austrii czy Włoch, wtedy latem rowerzyści, a jest ich tu dużo, też by pojeździli. Jednak narciarzy o zbliżonych poglądach do moich zostało raczej niewielu. Pozostają skitury póki chaszcze i las jeszcze trasy całkowicie nie pochłonął...🙃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marionen napisał:

Jak dla mnie wystarczyłoby przywrócić orczyki, z całą pewnością nie byłoby potrzeby wydawać 60 mln. Ewentualnie jakąś starą kanapę z Austrii czy Włoch, wtedy latem rowerzyści, a jest ich tu dużo, też by pojeździli. Jednak narciarzy o zbliżonych poglądach do moich zostało raczej niewielu. Pozostają skitury póki chaszcze i las jeszcze trasy całkowicie nie pochłonął...🙃

 Byłeś w tym roku, ja tam w zeszłym prawie zaczynałem i kończyłem sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...