Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, miało być o nowych inwestycjach!!! :mad:

PROSZĘ

Też BARDZO PROSZĘ,ponieważ już nic nie rozumię-szukam inwestycji!!a otrzymuje rozprawki;)

Kowalczuk/Ryszard/jestem oczywiście pod wrażeniem Twojej wiedzy,ale ona się zaciera z innymi postami.Może lepiej jak wcześniej pisałem-założyć nowy wątek o tych problemach,gdzie jak widzę znajdziesz dyskutantów/ekonomiści,marketing.zarządzanie i prawnicy/.Zgadzam się,że piszesz miejscami mądre rzeczy,ale tutaj w wątku chcemy inwestycji,które są wykonywane,albo będą w najbliższym czasie.Może napisz ciekawy artykuł na ten temat i za przyzwoleniem Admina wrzuć na stronę czołową-jestem za:rolleyes:Ale wchodząc w ten wątek od tygodnia -zero/(0)/inwestycji,tylko problemy:eek:Oczywiście tematyka przez Ciebie poruszana jest bardzo ważna i czasami tłumaczy istniejącą sytuację,ale może lepiej poruszyć to w innym wątku/a jest ich pare..o ekologach kilka/:rolleyes:Nie podzielam zdania innych,że Twoje uwagi są zaśmiecaniem forum,ale trzeba to uporządkować:rolleyes:

Te polemiki są jak mecz tenisowy Mistrz kontra Pozostali. Wydaje się, że Mistrz wygrywa ale trudno być pewnym bo stosuje styl bardzo długich i monotonnych wymian, które przynoszą mu pozorny sukces-zwycieża przez zniechęcanie przeciwników. A gdy już jest przyciśnięty do muru to broni najbardziej niesamowite akcje. Jest tylko jedna ułomność tych obron - on najczęsciej gra bez piłki, ale zawsze gra swoją grę i jest wierny taktyce.

Jest takie klasyczna sentensja: Gdy ci dziesieć osób mówi, że nie masz racji to zastanów sie mocno nad samym sobą - orginał idzie troszkę inaczej:D

Tak jest. W naszych czasach mamy dużo większą świadomość jak działają ekosystemy niż 100 lat temu. Tak samo jak inaczej wychowujemy nasze dzieci, inaczej traktujemy rolę kobiet w społeczeństwie i wiele innych rzeczy.

Jednorazowe doświadczenie kolegi Kowalczuka to rzeczywiście dowód. Kolego Kowalczuk postaw sobie wyciąg na wysokości 700 m n.p.m. zobaczymy czy po 5 sezonach nadal będziesz takim super optymistą jeśli chodzi o rozwijanie infrastruktury narciarskiej w Polsce.

Jak nie masz możliwości to skontaktuj się z Panem Mrugałą z Ustrzyk Dolnych lub z gestorami niżej położonych wyciągów w Beskidzie Śląskim. Wiele z tych miejsc często z trudem chodzi 30 dni w sezonie, mimo naśnieżania. Nie wszędzie też jest wystarczająco dużo wody (Zwardoń, Sucha Dolina). Prawda jest taka, że w Europie Środkowej, to chyba tylko Węgry i Chorwacja mają gorsze od nas warunki naturalne i klimatyczne do rozwoju infrastruktury narciarskiej. Wystarczy nawet porównać Szpindel ze Szrenicą. Warunki narciarskie i pogodowe są w tym pierwszym z reguły lepsze, mimo że oba ośrodki "widzą się". Mocarstwem narciarskim nie będziemy.

Ze względu na powyższe uwagi odpowiedź zamieszczam w nowym wątku p.t. "Nowe inwestycje w polskich górach - dlaczego jest tak źle?"

Jednocześnie mam prośbę do kolegi Admina, by w celu uporządkowania pozostawić w tym wątku następujące numery postów: 1 3 4 5 7 9 38 39 41 49 a pozostałe (tzn. 2 6 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 40 42 43 44 45 46 47 i 48) przenieść pod ten nowy temat.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapą w sześć minut na Skrzyczne

Szybkie czteroosobowe kanapy z osłonami od wiatru wywiozą turystów na szczyt.W dół narciarze pomkną szerszymi i wygodniejszymi trasami.

Centralny Ośrodek Sportu chce zmodernizować popularny ośrodek na Skrzycznem.Na pierwszy ogień pójdzie przebudowa górnego odcinka kolejki z Jaworzyny na Skrzyczne o długości 1.3km..Planujemy budowę nowoczesnej, czteroosobowej i szybkiej kolejki,która będzie kursowała z prędkością 5m na sekundę-mówi Grzegorz Kotowicz,dyrektor COS w Szczyrku.

Nowe kanapy wjadą z Jaworzyny w ciągu sześciu minut.

W godzinę będą mogły wywieżć2,4tys. osób.

To powino skrócić kolejki.Kanapy mają również być wyposażone przed zimnem i wiatrem.

Zaprojektowaniem nowej kolejki zajmuje się już słowacka firma Tatrapoma.Budowa rozpocznie się, gdy tylko pieniądze na wyciąg przekaże Ministerstwo Sportu.W Szczyrku mają nadzieję ,że prace ruszą jak najszybciej. Niewykluczone,że nawet w przyszłym roku.

Następnie ma zostać przebudowany dolny odcinek kolejki Szczyrk-Jaworzyna.Modernizację przejdą również trasy narciarskie.-Chcemy znacznie poszerzyć zarówno trasę FIS ,jak iKaskadę-zapowiada Krzysztof Marek,kierownik kojejki.

MAC. gazeta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie czteroosobowe kanapy z osłonami od wiatru wywiozą turystów na szczyt.W dół narciarze pomkną szerszymi i wygodniejszymi trasami.

Centralny Ośrodek Sportu chce zmodernizować popularny ośrodek na Skrzycznem.Na pierwszy ogień pójdzie przebudowa górnego odcinka kolejki z Jaworzyny na Skrzyczne o długości 1.3km..Planujemy budowę nowoczesnej, czteroosobowej i szybkiej kolejki,która będzie kursowała z prędkością 5m na sekundę-mówi Grzegorz Kotowicz,dyrektor COS w Szczyrku.

Nowe kanapy wjadą z Jaworzyny w ciągu sześciu minut.

W godzinę będą mogły wywieżć2,4tys. osób.

To powino skrócić kolejki.Kanapy mają również być wyposażone przed zimnem i wiatrem.

Zaprojektowaniem nowej kolejki zajmuje się już słowacka firma Tatrapoma.Budowa rozpocznie się, gdy tylko pieniądze na wyciąg przekaże Ministerstwo Sportu.W Szczyrku mają nadzieję ,że prace ruszą jak najszybciej. Niewykluczone,że nawet w przyszłym roku.

Następnie ma zostać przebudowany dolny odcinek kolejki Szczyrk-Jaworzyna.Modernizację przejdą również trasy narciarskie.-Chcemy znacznie poszerzyć zarówno trasę FIS ,jak iKaskadę-zapowiada Krzysztof Marek,kierownik kojejki.

MAC. gazeta.pl

Brzmi to jak bajka,a jednak to prawda! :rolleyes:

Wreszcie COS-ie zrozumieli co należy zrobić!Aż trudno uwierzyć,tyle lat...:rolleyes:

Skrzyczne,obok Pilska,to chyba najfajniejsze górka w okolicy(według mnie),więc tym bardziej się cieszę! :)

Ale dostanie się do górnego odcinka.... nadal będzie jak było... :eek: przynajmniej zanim zmodernizują dolny odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to jak bajka,a jednak to prawda! :rolleyes:

Dla mnie brzmi to jak koszmar:rolleyes::

W Szczyrku mają nadzieję ,że prace ruszą jak najszybciej. Niewykluczone,że nawet w przyszłym roku.

W Katschbergu w zeszłym roku jeszcze nikt nie słyszał o nowej gondoli, a dzisiaj już nowe wagoniki wiszą na linach, a oni piszą że prace ruszą nawet w przyszłym roku:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szybkie czteroosobowe kanapy z osłonami od wiatru wywiozą turystów na szczyt.W dół narciarze pomkną szerszymi i wygodniejszymi trasami.

Centralny Ośrodek Sportu chce zmodernizować popularny ośrodek na Skrzycznem.Na pierwszy ogień pójdzie przebudowa górnego odcinka kolejki z Jaworzyny na Skrzyczne o długości 1.3km..Planujemy budowę nowoczesnej, czteroosobowej i szybkiej kolejki,która będzie kursowała z prędkością 5m na sekundę-mówi Grzegorz Kotowicz,dyrektor COS w Szczyrku.

Nowe kanapy wjadą z Jaworzyny w ciągu sześciu minut.

W godzinę będą mogły wywieżć2,4tys. osób.

To powino skrócić kolejki.Kanapy mają również być wyposażone przed zimnem i wiatrem.

Zaprojektowaniem nowej kolejki zajmuje się już słowacka firma Tatrapoma.Budowa rozpocznie się, gdy tylko pieniądze na wyciąg przekaże Ministerstwo Sportu.W Szczyrku mają nadzieję ,że prace ruszą jak najszybciej. Niewykluczone,że nawet w przyszłym roku.

Następnie ma zostać przebudowany dolny odcinek kolejki Szczyrk-Jaworzyna.Modernizację przejdą również trasy narciarskie.-Chcemy znacznie poszerzyć zarówno trasę FIS ,jak iKaskadę-zapowiada Krzysztof Marek,kierownik kojejki.

MAC. gazeta.pl

Na 2012 może zrobią..

Btw masz linka do tego newsa gdzieś :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie czteroosobowe kanapy z osłonami od wiatru wywiozą turystów na szczyt.W dół narciarze pomkną szerszymi i wygodniejszymi trasami.

Centralny Ośrodek Sportu chce zmodernizować popularny ośrodek na Skrzycznem.Na pierwszy ogień pójdzie przebudowa górnego odcinka kolejki z Jaworzyny na Skrzyczne o długości 1.3km..Planujemy budowę nowoczesnej, czteroosobowej i szybkiej kolejki,która będzie kursowała z prędkością 5m na sekundę-mówi Grzegorz Kotowicz,dyrektor COS w Szczyrku.

Nowe kanapy wjadą z Jaworzyny w ciągu sześciu minut.

W godzinę będą mogły wywieżć2,4tys. osób.

To powino skrócić kolejki.Kanapy mają również być wyposażone przed zimnem i wiatrem.

Zaprojektowaniem nowej kolejki zajmuje się już słowacka firma Tatrapoma.Budowa rozpocznie się, gdy tylko pieniądze na wyciąg przekaże Ministerstwo Sportu.W Szczyrku mają nadzieję ,że prace ruszą jak najszybciej. Niewykluczone,że nawet w przyszłym roku.

Następnie ma zostać przebudowany dolny odcinek kolejki Szczyrk-Jaworzyna.Modernizację przejdą również trasy narciarskie.-Chcemy znacznie poszerzyć zarówno trasę FIS ,jak iKaskadę-zapowiada Krzysztof Marek,kierownik kojejki.

MAC. gazeta.pl

Obawiam się, że nowy Minister Sportu może mieć inne plany:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brzmi to jak koszmar:rolleyes::

W Katschbergu w zeszłym roku jeszcze nikt nie słyszał o nowej gondoli, a dzisiaj już nowe wagoniki wiszą na linach, a oni piszą że prace ruszą nawet w przyszłym roku:mad:

No cóż,oto Polska właśnie... :(:mad:

Pewnie jak będzie mi trzeszczeć w stawach,zobaczę plon inwestycji w Szcyrku... :(:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie nowe ciekawe informacje z internetu. Nowa mapka z Czarnej Góry - www.czarnagora.pl

Ale czym ona się różni od starej?:

mapa%20czarna%20gora.jpg

Aha:

Że 2 czarne trasy te najkrótsze poczerwieniały? Dlaczego?

I opisem, 2 koleje linowe zamiast 2 orczyków przedtem?

Naśnieżanie to samo - niezbyt jednoznacznie wynika czy główna czarna trasa z Czarnej Góry jest naśnieżana (wygląda jakby sam dól tylko). Ciekaw jestem, czy przy tym nachyleniu to wystarczy. ???

Edytowane przez kowalczuk
Uzupelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wybrzydzać kolego K. po prostu się tam przejdź jak będziesz w Polsce. Dla mnie CG to jeden z dwóch ulubionych ośrodków narciarskich. Brakowało tam przepustowości i w tym roku powinno być lepiej. Naśnieżanie jest tam ograniczone. W tym roku ogłosili przetarg na nowy system. Czarna trasa jest po prostu nieratrakowaną trasą czerwoną. Miejmy nadzieję, że jak będą ją naśnieżać to zaczną też ratrakować. CG to bardzo fajne trasy no i bardzo urokliwe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym ona się różni od starej?:mapa%20czarna%20gora.jpgAha:Że 2 czarne trasy te najkrótsze poczerwieniały? Dlaczego?I opisem, 2 koleje linowe zamiast 2 orczyków przedtem?Naśnieżanie to samo - niezbyt jednoznacznie wynika czy główna czarna trasa z Czarnej Góry jest naśnieżana (wygląda jakby sam dól tylko). Ciekaw jestem, czy przy tym nachyleniu to wystarczy. ???
acha okolarki chyba zaparowaly jak roznicy nie widzisz

czrna gora.jpg

57da80f96536b_czrnagora.jpg.42572df36adeab6a7664fce4af7890d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wybrzydzać kolego K. po prostu się tam przejdź jak będziesz w Polsce. Dla mnie CG to jeden z dwóch ulubionych ośrodków narciarskich. Brakowało tam przepustowości i w tym roku powinno być lepiej. Naśnieżanie jest tam ograniczone. W tym roku ogłosili przetarg na nowy system. Czarna trasa jest po prostu nieratrakowaną trasą czerwoną. Miejmy nadzieję, że jak będą ją naśnieżać to zaczną też ratrakować. CG to bardzo fajne trasy no i bardzo urokliwe miejsce.

Kolego Honza szkoda nerwów, K. Kowalczuk zna to tylko z internetu i

nie wie co się zmienia.

A ponarzekać chłopak lubi i co zrobisz, nawet stronki o Czarnej Górze sobie nie odświeży, a tam wszystkie inwestycje są opisane jak wół z detalami.

nawet specjalne wysięgniki pod naśnieżanie w górnej części Bfis postawili.

Ale to widza ci którzy po tych górach też w lecie łażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wybrzydzać kolego K. po prostu się tam przejdź jak będziesz w Polsce. Dla mnie CG to jeden z dwóch ulubionych ośrodków narciarskich. Brakowało tam przepustowości i w tym roku powinno być lepiej. Naśnieżanie jest tam ograniczone. W tym roku ogłosili przetarg na nowy system. Czarna trasa jest po prostu nieratrakowaną trasą czerwoną. Miejmy nadzieję, że jak będą ją naśnieżać to zaczną też ratrakować. CG to bardzo fajne trasy no i bardzo urokliwe miejsce.

A czy ja wybrzydzam? Przecież widzę, że fajne. Oby więcej takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wybrzydzam? Przecież widzę, że fajne. Oby więcej takich.

Aha:

Że 2 czarne trasy te najkrótsze poczerwieniały? Dlaczego?

I opisem, 2 koleje linowe zamiast 2 orczyków przedtem?

Naśnieżanie to samo - niezbyt jednoznacznie wynika czy główna czarna trasa z Czarnej Góry jest naśnieżana (wygląda jakby sam dól tylko). Ciekaw jestem, czy przy tym nachyleniu to wystarczy. ???

:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Chętniej bym widział te krzesła przy nowych trasach w kierunku na Stromą. Ale cóż, ten teren jak się dowiadywałem jest przed dalszym rozwojem zamknięty.

z tobą to jak z przedszkolakiem;)

zawsze gdzieś szukasz dziury

nic nie zaakceptujesz

nie dasz pozytywnej opinii

ja zaczynam zawsze od szukania rzeczy pozytywnych bo negatywnych nie trzeba szukać (i może nie jestem taki sfrustrowany jak kolega)

w tym wątku też kończę pisaninę tym postem:mad:

bo w sumie wszystko sie tu sprowadza do jakiejś wyliczanki

a nie mam zamiaru kogoś na siłę do czegoś przekonywał

ja się ciesze z tego co jest, widzę że gdzie można to coś się robi

a jak mam zamiar poszaleć (tak jak teraz-samochodzik spakowany, nartki na dachu) to jadę w Alpy:D:D:D

pozdrowienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tobą to jak z przedszkolakiem;)

zawsze gdzieś szukasz dziury

nic nie zaakceptujesz

nie dasz pozytywnej opinii

ja zaczynam zawsze od szukania rzeczy pozytywnych bo negatywnych nie trzeba szukać (i może nie jestem taki sfrustrowany jak kolega)

w tym wątku też kończę pisaninę tym postem:mad:

bo w sumie wszystko sie tu sprowadza do jakiejś wyliczanki

a nie mam zamiaru kogoś na siłę do czegoś przekonywał

ja się ciesze z tego co jest, widzę że gdzie można to coś się robi

a jak mam zamiar poszaleć (tak jak teraz-samochodzik spakowany, nartki na dachu) to jadę w Alpy:D:D:D

pozdrowienia:)

A ja widzę rzeczy takimi jakie są i nie próbuję zamydlać oczu sam sobie. Dziwi mnie więc to, że w Polsce prawie nic nigdy nie można i dlaczego.

:)

Ale może, rzeczywiście się nie odzywaj i tak niczego nie jesteś w stanie wyjaśnić w żadnym temacie.:eek: Mimo wszystko szerokiej drogi.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę rzeczy takimi jakie są i nie próbuję zamydlać oczu sam sobie. Dziwi mnie więc to, że w Polsce prawie nic nigdy nie można i dlaczego.

:)

Ale może, rzeczywiście się nie odzywaj i tak niczego nie jesteś w stanie wyjaśnić w żadnym temacie.:eek: Mimo wszystko szerokiej drogi.

dzięki

niema to jak dobre mniemanie o potędze swojego intelektu :D:D:D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Gazetą Krakowską nowe krzesło powstanie na Słotwinach w Krynicy , wróble ćwierkały o nim w ubiegłym sezonie :)

link: http://www.polskatimes.pl/gazetakrakowska/nowysacz/krynica/175318,kryzys-dotknal-centra-narciarskie-bedzie-drozej,id,t.html

Edytowane przez magelan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Muszę powiedzieć, że w tym roku i Rzepa i GW nie popisały się artykułami o nowościach na Polskich stokach. Jedyna informacja, to potwierdzenie że w Szklarskiej nadal się starają zbudować krzesło na Świąteczny Kamień w 2010 r. i zainwestować w trasy. Na naszym forum jest znacznie więcej informacji :). 6-7 nowych krzeseł, w tym 2 wyprzęgane to nie jest zły wynik. W tym roku jesteśmy lepsi od Czechów :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...