Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężkie życie ekologa

Ostatnio Ślusarczyk jest bardzo zapracowany:rolleyes: Tyle inwestycji sypnęło i chyba nie nadążają z tymi protestami:cool: Gminy powinny się skrzyknąć i na raz zgłaszać projekty zawsze coś przejdzie, bo nie wszędzie zdążą z protestami:D. Swoją drogą, słowaccy ekolodzy jakoś cicho siedzą może by tak Ślusarczyka tam wyeksportować:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Ślusarczyk jest bardzo zapracowany:rolleyes: Tyle inwestycji sypnęło i chyba nie nadążają z tymi protestami:cool: Gminy powinny się skrzyknąć i na raz zgłaszać projekty zawsze coś przejdzie, bo nie wszędzie zdążą z protestami:D. Swoją drogą, słowaccy ekolodzy jakoś cicho siedzą może by tak Ślusarczyka tam wyeksportować:)
Świetny pomysł :) zasypać rzeczywistość pomysłami na inwestycje, pozwoleniami na budowę itd. Coś jak systemy obronne - wypuszczamy dziesiątki wabików tylko jeden cel jest właściwy a rakieta czy torpeda atakuje na ślepo :) Nie wiem jak by to wychodziło finansowo - procedury też kosztują, ale pewnie taniej niż wstrzymane a zaawansowane inwestycje.Przy okazji foto - jakoś mi się przypomniało w związku z ww. panem :/Może zgadywanka: gdzie to jest? Miejsce b. dobrze znane :)

P1010073_male.jpg

P1010073_male.jpg.fe96c186ae4f941cfc4234cdfc7364c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przespałem, czy nie było napisane więc dorzuce że PKL kupiło ośrodek Mosorny Groń w Zawoi, przed sezonem 10/11 będzie przebudowany system nasnieżania żeby dało się jeździć przez całą zimę nawet bezśnieżną.

Może wreszcie ktos zaopiekuje się tą fajną górą, i będzie można u nich pojeździć bez lodu na stoku i mega muldach w pierwszej fazie trasy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Skrzyczne i Inne

Prowadzę sklep w Szczyrku wiec sporo wpada w ucho ale wiarygodne informacje.Sam jestem narciażem a na turystach tez mi zależy wiec interesuje mnie bardzo ten temat

1.Burmistrz przyblokował budowę nowego krzesła Jaworzyna -Skrzyczne do puki trasy nie zostaną poszerzone.

2. Tras jeszcze nie poszerzają chociaż wbicie łopaty ma nastąpić lada dzień a to dlatego ze znany wszystkim klub z Bielska zwany ''Gaja" poszukuje w jaskiniach przy FiSe zagrożonego gatunku nietoperza!!!.

3. z GATem sprawa wiadoma PODPISIK z Ministerstwa i Czyrna Solisko kupione kasa jest nawet na wczoraj.

4. Tyle co wiem w GATcie ma być nowy system naśnieżania lecz nie wiem czy nie ograniczy się to tylko do Golgoty.

5. Moim zdaniem będzie śnieg będzie jazda i zabawa ludzi wcale z roku na rok w sezonie zimowym nie ubawa.

Pozdrawiam

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze zaslyszane, niekoniecznie prawda...

Korbielow, jak wiadomo GAT mial byc sprzedany ale w calosci nikt go nie chce kupic.ALe cos po cichu PKL planuje aby wykupic Korbielow...Jak im sie to uda?skad pieniadze?nie mam pojecia ;)

zgadzam sie, ze jak bedzie w tym roku dobra zima to Korbielow i Szczyrk jakos sobie poradza, jak bedzie tak jak rok temu to nedza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem przewrażliwiony na punkcie Korbielowa ale żeby pojeździć to tam tylko czasem jest dosyć fajnie a tak po za tym to jest dziadostwo mieszkam od Korbielowa 20 km a wole jeździć dalej na narty i śmigać po przygotowanych stokach

A tu niespodzianka;)obniżono ceny karnetów- w porównaniu do zeszłego roku ceny są obniżone, np. skipass popołudniowy został obniżony z 38zł do 30zł. Również nowością jest możliwość wykupienia skipassu 2-godzinnego za 25zł;)

No coś się dzieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu niespodzianka;)obniżono ceny karnetów- w porównaniu do zeszłego roku ceny są obniżone, np. skipass popołudniowy został obniżony z 38zł do 30zł. Również nowością jest możliwość wykupienia skipassu 2-godzinnego za 25zł;)

No coś się dzieje:)

Ostatnie próby reanimacji po wieloletnich zaniedbaniach i udanej próbie przeszczepu dość starego narządu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu niespodzianka;)obniżono ceny karnetów- w porównaniu do zeszłego roku ceny są obniżone, np. skipass popołudniowy został obniżony z 38zł do 30zł. Również nowością jest możliwość wykupienia skipassu 2-godzinnego za 25zł;)

No coś się dzieje:)

Wiesz no jak mało ludzi tam jeździ bo stoki bardzo słabo przygotowane nawet jak jest śnieg to muszą się czymś ratować żeby klientów ściągnąć

Oby w ten sezon było lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby rzeczywiscie PKL przejal Pilsko, to choc tak przez nas nielubiany, bylby w stanie zainwestowac jakies pieniadze na minimalna modernizacje i moze bysmy pare dni tam pojezdzili. Lubie to Pilsko :)

Ciężko będzie ekoludków przekonać by się zgodzili na wycinkę drzew.

Tam trzeba zacząć od inwestycji w naśnieżanie, potem poszerzanie i niwelacja tras, wyciągi..... oj daleka droga. Ale trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu niespodzianka;)obniżono ceny karnetów- w porównaniu do zeszłego roku ceny są obniżone, np. skipass popołudniowy został obniżony z 38zł do 30zł. Również nowością jest możliwość wykupienia skipassu 2-godzinnego za 25zł;)

No coś się dzieje:)

Nie ma co popadać w zachwyt... ;)

Trochę surowej prawdy:

-Rzeczywiście popołudniowy karnet od 13 do... 15 staniał,bo to była paranoja,żeby płacić za 2 godziny (i to czasem niepełne dwie!) jazdy38 zł,do tego po rozj... stoku,kiedy rano od 8.00 do 13,czyli 5 godzin,płaciło się 48zł. :mad:

-Karnet dwugodzinny dostępny będzie od godziny 11.00,czyli wtedy,kiedy najlepiej brać odwrót!Czemu?Bo wtedy jest już w... tzn.baaaardzo duuuużo ludzi,a trasa wygląda jak zamarznięty sztorm... :eek:

-Za to karnet poranny zdrożał o 2zł;najprawdopodobniej ktoś policzył jak zrekompensować sobie tę fenomenalną obniżkę popołudniówki.Mało tego,pewnie liczą na większą frekwencję kamikadze,którym bark hajsu. :rolleyes:

Jak dla mnie to taka prosta kombinacja,żeby dudków nie ubyło,ale klient odniósł wrażenie,że coś się zmienia,nawet tanieje. :P

-Jeszcze karnety wielodniowe;tutaj nic się nie zmieniło,pewnie temu,że to margines sprzedaży,dla wyjątkowo zdesperowanych lub ukaranych. :P

PS.Jeszcze nie znamy ceny za zaparkowanie(czytaj: wrycie w zaspę)samochodu!:confused:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no jak mało ludzi tam jeździ bo stoki bardzo słabo przygotowane nawet jak jest śnieg to muszą się czymś ratować żeby klientów ściągnąć

Oby w ten sezon było lepiej

Staszku,ostatnio byłem w marcu 2008, było tyle ludzi,ze w siebie wjeźdzali narciarze:pTo jak to jest?:confused:Mnie zawsze odrzucało- poprzez dużą liczbę narciarzy i kolejki do tej skansenowej infrastruktury ,a Ty piszesz,że brak zainteresowania:p.To kiedy narciarze/w jakim okresie /odrzucają możliwość jazdy na Pilsku:rolleyes:?

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

-Za to karnet poranny zdrożał o 2zł;najprawdopodobniej ktoś policzył jak zrekompensować sobie tę fenomenalną obniżkę popołudniówki.Mało tego,pewnie liczą na większą frekwencję kamikadze,którym bark hajsu. :rolleyes:

Jak dla mnie to taka prosta kombinacja,żeby dudków nie ubyło,ale klient odniósł wrażenie,że coś się zmienia,nawet tanieje. :P

-Jeszcze karnety wielodniowe;tutaj nic się nie zmieniło,pewnie temu,że to margines sprzedaży,dla wyjątkowo zdesperowanych lub ukaranych. :P

PS.Jeszcze nie znamy ceny za zaparkowanie(czytaj: wrycie w zaspę)samochodu!:confused:

Witaj Johnny:)Ja robię pozytywną reklamę Naszych osrodków/to po marszach z pochodniami;)/a Ty dalej ...."antypolsko";):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku,ostatnio byłem w marcu 2008, było tyle ludzi,ze w siebie wjeźdzali narciarze:pTo jak to jest?:confused:Mnie zawsze odrzucało- poprzez dużą liczbę narciarzy i kolejki do tej skansenowej infrastruktury ,a Ty piszesz,że brak zainteresowania:p.To kiedy narciarze/w jakim okresie /odrzucają możliwość jazdy na Pilsku:rolleyes:?

Mi się wydaje że z roku na rok jest tam coraz gorzej wiadomo czasem są kolejki i to wszędzie gdzieś trzeba w końcu jeździć

Oby tylko było jak najlepiej a nie jak najgorzej

(jak przyjeżdżają ludziska na kolonie itd to wiadomo że nie będą dojeżdżać bug wie gdzie tylko jeżdżą w takich warunkach jakie są ) trasy też nie są za szerokie wystarczy parędziesiąt osób i już jest tłok

Edytowane przez staszek2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ty Staszku jako ziomek tego regionu,nie widzisz tych procesów resuscytacji/reanimacja to przesada;)/,to co będzie dalej :eek:Wiadomo,ze trasy nie są lodowcowe,to trudno liczyć na jakieś szerokości,ale jak dla mnie to były normalne warunki w tych masywach górskich:pNajgorsze jest to,że tam ciągle jest dużo narciarzy,którzy oczekują w kolejkach:confused: i tu chyba nic się nie zmieniło:cool:,a myślałem,że ktoś zapomniał o tym miejscu;)

Nie ma co ukrywać,rejon Pilska jest bardzo ciekawy narciarsko:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lubiłem jeździć na Pilsku nawet miałem wrażenie że 4 lata temu naprawde nieźle przygotowywali trasy, ale teraz postępuje powolny upadek. Poziom inwestycji -1, do tego korbielów i okoliczne miejscowości nie wykorzystały szansy i dalej są wiochami zabitymi dechami gdzie nic się nie dzieje po zamknięciu wyciągu.

Na szczęście koło korbielowa jest wielka racza, którą obsługuje super skipass słowacja:) I nie wiem jak wy ja w tym roku robie bojkot polskich ośrodków dam zarobić słowakom. Im przynajmniej zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lubiłem jeździć na Pilsku nawet miałem wrażenie że 4 lata temu naprawde nieźle przygotowywali trasy, ale teraz postępuje powolny upadek. Poziom inwestycji -1, do tego korbielów i okoliczne miejscowości nie wykorzystały szansy i dalej są wiochami zabitymi dechami gdzie nic się nie dzieje po zamknięciu wyciągu.

Na szczęście koło korbielowa jest wielka racza, którą obsługuje super skipass słowacja:) I nie wiem jak wy ja w tym roku robie bojkot polskich ośrodków dam zarobić słowakom. Im przynajmniej zależy.

Oj niestety prawda , trzeba mieć nadzieje że ostatni ekolog zaćpa się na śmierć i coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne inwestycje w Beskidzie wyspowym.

W Laskowej Kamionnej powstała nowa trasa (nowy wariant zjazdu) który nieco odciąży trasy. szczegóły na mapce:

http://www.laskowa-ski.pl/images/mapkalaskowa2008440.jpg

W Limanowa Ski pracowano nad poprawą dojazdu oraz systemu drenażowego stoku. W centrum Limanowej w styczniu ma zostać ponadto uruchomiony basen sportowy i rekreacyjny wraz z jacuzzi, masażem wodnym oraz saunami. Otwarto również nowy most od strony Bochni który utrudniał dojazd do Limanowej w zeszłym sezonie.

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...