Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

9 minut temu, nikdob napisał:

Cytuję co napisałem:  Z Warszawy do Zieleńca jest 380km w linii prostej, do Szczyrku 320km. Z Pragi, Brna czy Bratysławy jest ok 280 km do Schladming. 

Czas dojazdu wg Google może być różny różnymi drogami (choć jak pisałem - zazwyczaj krótszy z Pragi do Schladming niż Warszawy do Szczyrku ale oczywiście mogę być korki itp itd ) dlatego posłużyłem się linijką na mapie. 

sorry za kontyuacje  off top, ale zeby oddać realia to odpowiednikiem Szczyrku w Austrii będzie nie Schladming ale takie Hochficht (gondola + kilka krzeseł), dokad z Pragi jest 200km

• Like 2

16 minut temu, ewangelizator napisał:

sorry za kontyuacje  off top, ale zeby oddać realia to odpowiednikiem Szczyrku w Austrii będzie nie Schladming ale takie Hochficht (gondola + kilka krzeseł), dokad z Pragi jest 200km

O faktycznie, nawet stronę po czesku mają :) 

• Like 1

32 minuty temu, nikdob napisał:

O faktycznie, nawet stronę po czesku mają :) 

bo to jest na granicy czesko-austriackiej, kiedys miałem tam się okazje zatrzymać, niestety nie narciarsko

Dnia 19.02.2019 o 13:55, Jeeb napisał:

dla kogo by się przydała jeśli wolno zapytać ?

Np. dla osób chcących zacząć wędrówkę od Kasprowego, albo Hali Goryczkowej. W Alpach bardzo częsta praktyka - dojazd kolejką do interesującego miejsca i wejście na szlak dopiero tam.

1 godzinę temu, laryzbyszko napisał:

W Alpach bardzo częsta praktyka

tyle że nie w PARKACH NARODOWYCH

• Like 1

20 minut temu, Jeeb napisał:

tyle że nie w PARKACH NARODOWYCH

Oczywiście, że w parkach narodowych. Pierwszy przykład z brzegu, to Park Narodowy Wysokich Taurów w Austrii.

• Like 1

Dnia 19.02.2019 o 18:10, Hextor napisał:

Może i odczuwamy, ale nic z tym nie robimy... Jak był smog w Krakowie tak dalej jest, tylko prezydent Majchrowski twierdzi, że jest dobrze.

Jak byś nie wiedział Kraków za parę miesięcy to będzie miasto bez możliwości palenia paliwami stałymi w tym w kominkach. Majcher to nie moja bajka ale nich by kto inny tyle zrobił i poświecił co my w Krakowie to by było lepiej. Obecnie dym z kominów to sprawa pomijalna wiec jak już to okoliczne wsie trują Kraków. 

Nadal jak widać są tacy co porównują nasze Tatry z Alpami... Kurcze ta geografia to jednak bardzo trudny był przedmiot w szkole. image.gif.5e58de538d5add48987417ac49168c67.gif

image.gif

image.gif

21 godzin temu, Author napisał:

Jak byś nie wiedział Kraków za parę miesięcy to będzie miasto bez możliwości palenia paliwami stałymi w tym w kominkach. Majcher to nie moja bajka ale nich by kto inny tyle zrobił i poświecił co my w Krakowie to by było lepiej. Obecnie dym z kominów to sprawa pomijalna wiec jak już to okoliczne wsie trują Kraków. 

Nadal jak widać są tacy co porównują nasze Tatry z Alpami... Kurcze ta geografia to jednak bardzo trudny był przedmiot w szkole. image.gif.5e58de538d5add48987417ac49168c67.gif

image.gif

image.gif

No i co z tego, że niby wejdzie zakaz jak całą zimę są przekroczone normy. A to że w takiej Skale jest gorzej nic mi nie daje.

Trzeba podjąć prawdziwe kroki, a nie pozorować działania. Np. wzorem niemieckich miast zakazać wyjazdu do centrum aut nie spełniających normy euro 5. Nie mówac już o tym że budynki miejskie dalej są ogrzewane węglem.

7 minut temu, Turysta69 napisał:

Oby się udało

Pozytywne ,ale obawiam się ,że nie czas teraz na takie inwestycje. Obym się mylił. Pozytywny przykład z Alp https://www.skionline.pl/stacje/czy-osrodek-narciarski-moze-byc-eko,newsy,7844.html Wszystko fajnie ,ale czy nam klimat (AGW) dalej na to pozwoli. Obawiam się ,że trzeba będzie likwidować szkody po ekstremalnych zdarzeniach pogodowych (powodzie, susze,orkany, gradobicia) i na inwestycje turystyczno-narciarskie nie będzie czasu, kasy i oczekiwań. 

• Like 1

2 godziny temu, janek57 napisał:

Pozytywne ,ale obawiam się ,że nie czas teraz na takie inwestycje. Obym się mylił. Pozytywny przykład z Alp https://www.skionline.pl/stacje/czy-osrodek-narciarski-moze-byc-eko,newsy,7844.html Wszystko fajnie ,ale czy nam klimat (AGW) dalej na to pozwoli. Obawiam się ,że trzeba będzie likwidować szkody po ekstremalnych zdarzeniach pogodowych (powodzie, susze,orkany, gradobicia) i na inwestycje turystyczno-narciarskie nie będzie czasu, kasy i oczekiwań. 

Oj Janek skąd takie czarno widztwo. Powodzie, suszę i silne wiatry były zawsze. Czasem coś zniszczą i trzeba naprawiać, ale dlaczego mielibyśmy z tego powodu rezygnować z naszej ulubionej rozrywki?

• Thanks 1

3 godziny temu, Turysta69 napisał:

Tu trochę więcej

Dnia 22.12.2017 o 22:40, surfing napisał:

Krajowe Centrum Aktywnego Wypoczynku Kotarz Arena chce zbudować w Brennej Beskidzkie Centrum Narciarstwa z 6 wyciągami i 10 km tras narciarskich oraz hotel na 500 miejsc wraz z Aquaparkiem.

Radni Gminy w Brennej podjęli uchwałę, w której udzielają poparcia dla inicjatywy stworzenia Krajowego Centrum Aktywnego Wypoczynku w Brennej. Wcześniej inwestycję wpisano do Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą opracowuje Ministerstwo Rozwoju.

KCAW ma ambicje stworzenia jednego z najlepszych kompleksów do całorocznej rekreacji w Polsce, w którym wykorzystane zostaną odnawialne źródeł energii, technologie solarne, oszczędne pompy ciepła a po terenie mają poruszać się elektrobusy.

Kompleks wpisuje się w projekt samowystarczalności energetycznej Brennej, w ramach którego utworzono klaster energetyczny w którym kilkanaście miejscowych firm wraz z Urzędem Gminy pracować będą nad niezależnością energetyczną miejscowości.

58b86585e935c_p.jpg?1488492375

ulotka-Kotarz-Arena-2.jpg

• Like 2
  • Thanks 1

Dnia 20.02.2019 o 14:10, nikdob napisał:

To jest dokładnie casus zamku w Puszczy Noteckiej.

No kilka takich osób się pojawiało przez ostatnie lata jak np. pan Ryszard Florek. Sporo inwestycji jest robione przez zapaleńców, którzy mają pieniądze. Ale jeśli od razu założymy, że oni na pewno chcą nas okraść, to ciężko o jakąkolwiek dyskusję. 

To masz dziwne wrażenie i pewnie bardzo smutne życie przez to ;) Jeśli nie ma monopolu, to wymiana handlowa odbywa się dzięki temu, że obie strony zyskują na transakcji. 

To jest element "Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", czyli kampanii wyborczej. Inwestycja państwowa, więc na szczęście rachunek ekonomiczny się nie liczy, bo gdyby się liczył, nikt normalny nie włożyłby kilkuset mln zł w ... 10 km tras.

Ale z drugiej strony, ponieważ to państwowe, więc szansa na realizację mała. Dużo gadania, wielkie plany i ... mało roboty. 

Obym się mylił. Fajnie, jakby to powstało.

29 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

To jest element "Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", czyli kampanii wyborczej. Inwestycja państwowa, więc na szczęście rachunek ekonomiczny się nie liczy, bo gdyby się liczył, nikt normalny nie włożyłby kilkuset mln zł w ... 10 km tras.

Ale z drugiej strony, ponieważ to państwowe, więc szansa na realizację mała. Dużo gadania, wielkie plany i ... mało roboty. 

Obym się mylił. Fajnie, jakby to powstało.

to nie jest państwowa inwestycja, tylko prywatna - warto czytać ze zrozumieniem, a nie pod z góry założoną tezę.

Wpisanie jej do rządowej strategii nie oznacza że państwo będzie ją realizować, a co istotne szacunkowo podawane koszty nie dotyczą nie tylko ośrodka narciarskiego tylko całości inwestycji - program funkcjonalny jest dość ambitny i bierze pod uwagę również aspekty na razie pomijane w Szczyrku.

Prawdziwy potencjał tej inwestycji to także możliwe turystyczne połączenie pomiędzy Brenną i Szczyrkiem - realne rowerowo, trasami biegowymi, itp... - a stricte narciarskie ( tak jak np. pokazywaliśmy 2012 roku w koncepcji w Solisko Arena) to już cięższy temat. 

Przyszłościowo patrząc Brenna+Szczyrk powiązane turystycznie mogą zdziałać razem wiele - ale to póki co teoretyczna melodia przyszłości - obwarowana paroma kontrowersjami jak na razie. Niech szczyrkowscy inwestorzy robią swoje, brenneńscy swoje - do pewnych spraw jeszcze jest daleko, ale w przyszłości może staną się możliwe.

• Like 2
  • Thanks 4

1 hour ago, ptk89 said:

Nowy ośrodek w rękach PKL i „dość spektakularna” inwestycja. Ja nie kojarzę bardziej spektakularnych terenów w Polsce niż Pilsko. 

https://m.interia.pl/biznes/news,2604829

Na podstawie artykułu można mieć pewność co do wymiany krzesła na Kasprowym. Reszta to wielka niewiadoma.

Niestety zmiana właściciela nie wiele zmieniła. PKL jak było enigmatyczne przed prywatyzacją i po prywatyzacji, tak nadal jest po renacjonalizacji. Mimo barku wiary w państwowe gestorowanie wyciągami (patrz stary PKL, GAT) muszę powiedzieć że to co robiło (w zasadzie nie robiło) Mid Europa Partners tez mnie nie przekonywało. W związku z tym nie mam wielkich nadziei co do nowego znacjonalizowanego PKL. 

9 minutes ago, Honza said:

Niestety zmiana właściciela nie wiele zmieniła. PKL jak było enigmatyczne przed prywatyzacją i po prywatyzacji, tak nadal jest po renacjonalizacji. Mimo barku wiary w państwowe gestorowanie wyciągami (patrz stary PKL, GAT) muszę powiedzieć że to co robiło (w zasadzie nie robiło) Mid Europa Partners tez mnie nie przekonywało. W związku z tym nie mam wielkich nadziei co do nowego znacjonalizowanego PKL. 

Artykuł dobrze współgra z Twoim postem http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24521314,firma-luksemburga-zarzadza-kasprowym-wierchem.html

8 minutes ago, Hextor said:

Jakieś inwestycje się szykują na kolejny rok?

PKL chwali się, że zrobią dużą inwestycję. Ale nie wiem czy już sprecyzowali co to będzie.

• Like 1

5 minutes ago, WojtekM said:

PKL chwali się, że zrobią dużą inwestycję. Ale nie wiem czy już sprecyzowali co to będzie.

Wspominali na konferencji prasowej o nowym krześle na Kasprowym i nowa infrastruktura na górze.