Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

W dniu 9.07.2019 o 08:04, Jeeb napisał:

tu na forum ?

Zło czai się wszędzie. I najciemniej jest pod latarnią. Czy jakoś tak .... :cool:

• Haha 1

54 minuty temu, WojtekM napisał:

Zło czai się wszędzie. I najciemniej jest pod latarnią. Czy jakoś tak .... :cool:

ja bym powiedział:

biznes is biznes a lajf is brutal ent ful of zasadzkas ;) 

• Like 1

52 minuty temu, WojtekM napisał:

Myślę nawet, że forum może być bardzo łatwym miejscem namierzania przez ekologów tego, co się gdzieś dzieje. Obserwuję, że wiele mniejszych inwestycji powstaje ... w ciszy. I chyba nijak inaczej się tego nie da robić, choć trudno utrzymać tę ciszę w górach, po których chodzą setki tysięcy (a może i więcej) pieszych turystów, w tym nasze grono zapalonych i zainteresowanych narciarzy.

• Like 3

48 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

I podziwiam za cytat z Agaty Christie!

Do Auchan rzucili serię z Herculesem Poirot i panną Marple. 9,99 zł szt - w sam raz, żeby potem na forum narciarskim cytatami rzucać :cool:

• Haha 3

8 godzin temu, WojtekM napisał:

Do Auchan rzucili serię z Herculesem Poirot i panną Marple. 9,99 zł szt - w sam raz, żeby potem na forum narciarskim cytatami rzucać :cool:

Muszę wpaść do tego oszołoma.

• Haha 1

5 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

@leitner, Marcin w miejscu starego orczyka wzdłuż Bieńkuli w ciągu ostatniego miesiąca pięknie wyrównano trasę. Czy wiesz może czy tam postawią coś tymczasowego jak na M.S.

Niestety na razie nic nie wiem, choć podejrzewam, że mogą postawić jakiś talerzyk. Może uda mi się czegoś dowiedzieć w najbliższym czasie jak tam wpadnę :) 

• Like 2
  • Thanks 1

Do czasu jak prawo będzie ochraniać takich  takich cwaniaków ekoterrorystów, to w Polsce nic się nie zmieni...

W dniu 9.07.2019 o 08:31, Hextor napisał:

A ilu tu ludzi hejtowalo pomysł wymiany 60 letniej kolejki na Kasprowym na nową?

Btw. Oszołomy dalej nie odpuszczają

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24975049,plany-rozbudowy-stacji-narciarskich-ekolodzy-wnikliwie-sie.html#s=BoxLoKrLink

no i racje ma dyrektor TPN, zgoda na wymiane krzesel na dotychczasowej trasie ale zadnych tuneli, jeziorek i armat.

• Like 3

24 minuty temu, Jeeb napisał:

no i racje ma dyrektor TPN, zgoda na wymiane krzesel na dotychczasowej trasie ale zadnych tuneli, jeziorek i armat.

akurat tunel w skale wiele nie psuje w przyrodzie, szczególnie taki tunel kolejowy z zakopca do strbskiego,

również mały tunelik w kopule kasprowego byłby przydatny

• Like 2

54 minuty temu, Jeeb napisał:

Jesteś ekoterrorystą? 😈

• Like 2

13 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Muszę wpaść do tego oszołoma.

spolszczonych określeń tej sieci jest całe mnóstwo, ale oszołom chyba najlepiej się przyjął :) 

• Like 2

W dniu ‎10‎.‎07‎.‎2019 o 23:44, WojtekM napisał:

Jesteś ekoterrorystą? 😈

to kim w takim razie jest dyrektor TPN ?

Wchodząc do Parku Narodowego chciał bym oglądać jedynie dziką przyrodę a nie liny wyciągu, lance, armaty, sztuczne jeziorka, garaże albo inne zabudowania.

10 godzin temu, Jeeb napisał:

to kim w takim razie jest dyrektor TPN ?

Wchodząc do Parku Narodowego chciał bym oglądać jedynie dziką przyrodę a nie liny wyciągu, lance, armaty, sztuczne jeziorka, garaże albo inne zabudowania.

A powinieneś chcieć widzieć budy, dymiące grille, ryczące głośniki i świstaki na talerzach. Czyli taki nowy polski wzorzec Parku Narodowego. Nie będzie Słowak śmiał się nam w twarz, hej! Ale Wam, ekoterrorystom, trudno dogodzić.

• Like 1

Godzinę temu, WojtekM napisał:

A powinieneś chcieć widzieć budy, dymiące grille, ryczące głośniki i świstaki na talerzach. Czyli taki nowy polski wzorzec Parku Narodowego. Nie będzie Słowak śmiał się nam w twarz, hej! Ale Wam, ekoterrorystom, trudno dogodzić.

Cześć

Wiesz Wojtek byłem ostatnio w Białowieży - ten wzorzec jest niestety prawdziwy. Ja nie widzę innego sposobu jak zamknięcie. Społeczeństwo o tak niskim poziomie nie zasługuje na obcowanie z przyrodą. Albo się ogarnie i nauczy albo nie ma wstępu. Myślę, że to nie ma nic wspólnego z ekoterroryzmem - przynajmniej w moim wypadku bo nie czerpie z tego żadnych korzyści - po prostu chcę obcując z przyroda robić to tak aby jej nie niszczyć aby nie niszczyć chociażby tej chwili.

Chcąc nie chcąc udostępnienie i umasowienie wiąże się z dopływem zwykłej hołoty. Widać to na każdym kroku.

Pozdrowienia

Edited by Mitek
  • Like 1

W dniu 11.07.2019 o 08:36, MarioJ napisał:

akurat tunel w skale wiele nie psuje w przyrodzie, szczególnie taki tunel kolejowy z zakopca do strbskiego,

również mały tunelik w kopule kasprowego byłby przydatny

Dokładnie tak - nie rozumiem dlaczego ten tunel, a w zasadzie tunelik budzi tyle kontrowersji. Ingerencja w przyrodę żadna - nawet widzę plusy tego rozwiązania, bo mniej osób będzie dreptać wokoło - a naprawdę moze to spowodować wygodne skomunikowanie Goryczkowej z Gąsienicowa.

W skale moznaby nawet schować cześć szpejów górnej stacji wyciągu, co oznaczałoby także polepszenie walorów krajobrazowych.

• Like 1

W pobliżu mojej rodzinnej miejscowości coś powstaje,ale z treści artykułu trudno mi zdefiniować,co to będzie-może ktoś wytłumaczy prostemu człowiekowi,co będzie budowane za prawie milion?...https://gorlice24.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/658_sekowa/7166_malastow_to_juz_pewne_powstanie_snowpark_z_igielitem.html  W tej chwili jest tam niewielki stok z 2 talerzykami...

Edited by lski@interia.pl
  • Like 2

W dniu 14.07.2019 o 10:36, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz Wojtek byłem ostatnio w Białowieży - ten wzorzec jest niestety prawdziwy. Ja nie widzę innego sposobu jak zamknięcie. Społeczeństwo o tak niskim poziomie nie zasługuje na obcowanie z przyrodą. Albo się ogarnie i nauczy albo nie ma wstępu. Myślę, że to nie ma nic wspólnego z ekoterroryzmem - przynajmniej w moim wypadku bo nie czerpie z tego żadnych korzyści - po prostu chcę obcując z przyroda robić to tak aby jej nie niszczyć aby nie niszczyć chociażby tej chwili.

Chcąc nie chcąc udostępnienie i umasowienie wiąże się z dopływem zwykłej hołoty. Widać to na każdym kroku.

Pozdrowienia

Jak chcesz obcować z przyrodą to sobie idź na Pyszną, tam nie ma ludzi. A Kasprowy zostaw narciarzom.

• Downvote 1

42 minuty temu, Hextor napisał:

Kasprowy

tak samo jak Pyszna jest w Parku Narodowym,

• Like 1

7 godzin temu, Hextor napisał:

Jak chcesz obcować z przyrodą to sobie idź na Pyszną, tam nie ma ludzi. A Kasprowy zostaw narciarzom.

Na szczęście nie jesteś właścicielem gór. Pozwól, aby zasady ustalali ci, którzy od lat o te góry dbają w sposób zrównoważony. Oczywiście mamy dziś boom turystyczny (jeszcze większy na chodzenie i wspinaczki, niż na narty). Boom minie, a paru zapaleńców zostanie. Idioci się sami wykruszą lub przerzucą na elektryczne hulajnogi. A góry są też dla ludzi, są też po to, aby je podziwiać. A aby je podziwiać, trzeba tam wejść, wjechać, czy zjechać. 

Ponadto miejscowość górska powinna mieć korzyść z tych gór w okolicy, a nie zdychać z głodu i biedy.

Wszytko musi mieć swoje miejsce, także turystyka i także narciarstwo. Oczywiście w ramach zdrowego rozsądku, a zdrowym rozsądkiem nie jest blokowania wszystkiego. Bo to blokowanie rozwoju na Kasprowym przyczyniło się ... do powstania wielu stacji tam, gdzie ograniczeń nie było (Białka, Jurgów, Małe Ciche, Bukowina, itp.). Nie dało się zaśnieżyć trochę Goryczkowej, to powstały kilometry zaśnieżonych tras w Białce. Ot, skutek. Dla Białki - pozytywny.

niedziela, 21 lipca 2019

Nowa inwestycja. Gondola na Siodło i krzesło na Klimczok

2019-07-21%2B%25289%2529.png

Pomysł po sprawdzeniu dystansu na mapach u wujka Google'a, wcale nie wygląda kompletnie abstrakcyjnie.

Kluczowa dla realizacji projektu jest odległość od ewentualnego parkingu zlokalizowanego w Biłej - dzielnicy Szczyrku. Parking taki mógłby powstać przy Hotelu Klimczok (co pewnie byłoby bardzo dogodną sprawą dla tegoż hotelu) lub przy przystanku PKS (ok. 300 m dalej).

Odległość w linii prostej od Hotelu Klimczok do Siodła pod Klimczokiem okazuje się bowiem zaskakująco przyjazna: tylko ok. 1370 m

(...)

A zalety? Zalet jest mnóstwo:

• śnieg do maja;
  • śnieg od początku grudnia zaledwie przy lekkim dośnieżeniu;
  • powstałe bardzo fajne rodzinne centrum narciarskie dla nielubiących wielkich przestrzeni rodzin;
  • bliskość gastronomii - schronisko;
  • bliskość wielkich stacji wokół (Szczyrk) - co gwarantuje popularność.

(...)

Więcej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/07/nowa-inwestycja-gondola-na-siodo-i.html

Edited by Narciarz ze Śląska
  • Like 2

13 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nowa inwestycja. Gondola na Siodło i krzesło na Klimczok

Kto jest inwestorem i kiedy ruszają prace budowlane ?