Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa kolej linowo-krzesełkowa w Białce Tatrzańskiej!

"Wraz z początkiem sezonu zimowego 2015/2016 narciarze odwiedzający Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska będą mogli skorzystać z nowej kolei linowo-krzesełkowej - siódmej w tym ośrodku a dziewiątej w Białce Tatrzańskiej. Wiadomość ta z pewnością ucieszy wszystkich pasjonatów narciarstwa i snowboardu, którzy co roku licznie przybywają poszusować pod Tatry. Nowoczesny wyciąg nosi nazwę Remiaszów i na mapie ośrodka będzie oznaczony numerem IX.

Nowa 6-osobowa kolej linowo-krzesełkowa ma swój początek przy Potoku Remiaszów, od czego też wzięła swoją nazwę, a narciarzy i snowboardzistów wywiezie na szczyt Wysokiego Wierchu. Czterominutowa podróż, z prędkością 5m/s przebiegać będzie w bardzo komfortowych warunkach za sprawą 59 podgrzewanych krzesełek oraz kopuł przeciwwietrznych. W czasie jednej godziny kolej będzie mogła wywieźć na górę aż 3000 adeptów białego szaleństwa". wiecej na: http://www.bialkatatrzanska.pl/2014-11-20-11-21-23/aktualności.html

No tak. Najciemniej pod latarnią:

Bachledova Ski w TatrySki

Nowa kolej w Białce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Białka Tatrzańska doceniona przez czytelników "The Guardian"

Eksperci oraz czytelnicy internetowego wydania brytyjskiego dziennika "The Guardian" na podstawie własnych doświadczeń wskazali 10 najlepszych miejsc do uprawiania narciarstwa alpejskiego na świecie. W zestawieniu znalazła się Białka Tatrzańska. Zobaczcie, które ośrodki zostały docenione w rankingu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w temacie o Snow Expo, spotkałem się wczoraj z przedstawicielem Kotelnicy i Tatry Ski. Ośrodek nie planuje póki co żadnych inwestycji (na razie chwalą się i cieszą najnowocześniejszymi w Polsce dwoma 6-osobowymi kanapami). Od dwóch lat Kaniówka stara się o budowę wyciągu talerzykowego łączącego ośrodek z górną stacją kolei Remiaszów. Mają nadzieję, że w następnym sezonie wyciąg zostanie oddany do użytku.

Zapytałem się też o współpracę TatrySki z grupą Góral Skipass. Podobno ta pierwsza grupa zwróciła się do kilku stacji z ofertą dołączenia do karnetu TS. Właściciele odrzucili ofertę. Łatwiej jest dogadać się z zagraniczną Bachledovą niż z sąsiednią stacją... Jeśli karnet Góral Skipass powiedzie się, być może rozpoczną się rozmowy z TatrySki. Jeśli się uda, za kilka lat powstanie karnet narciarski obejmujący Harendę, Suche, Witów, Szymoszkową, Kasprowy Wierch, Kotelnicę, Kaniówkę, Banię, Palenicę w Szczawnicy, Jurgów, Czorsztyn-ski (Kluszkowce), Grapę-Litwinkę, Czarną Górę (Koziniec) i Bachledovą. Czyli ponad 53km tras na jednym karnecie. Gdy to się uda, nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby połączyć kilka ośrodków wyciągami (zwłaszcza, jeśli dołączy się jeszcze Rusiń-ski). Póki co to tylko pomysły, ale dobrze że górale zaczęli w końcu zwracać uwagę na łączenie się a nie dzielenie. Brawo!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
31 minut temu, leitner napisał:

Gdyby lina puściła, to cała leżałaby na ziemi a nie tylko z jednej strony. Wygląda mi to raczej na skracanie liny (pewnie kilka metrów) przed sezonem. Jeśli mam rację, to trochę dziwne, że zabrali się do tego tak późno.

Możliwe że wynika to z jakiś przepisów producenta że np rok po oddaniu do użycia. A jak mnie pamięć nie myli Remiaszów zadebiutował w zeszłym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oczy nie widzą by Remiaszów był śnieżony aktualnie. Przynajmniej te armatki najbliższe na to nie wskazują. To, że u góry jest siwo to raczej taka pogoda bo poza trasami jest podobnie.

Białka ma raczej dość mądrze zarządzających i chyba gdyby wiedzieli, że to kwestia godzin lub dni to armaty pracowały by pełną parą. Jeśli nie pracują to znaczy, że widzą zagrożenie czy wyciąg w ogóle ruszy.

Sama lina jest chyba kluczowym elementem i nawet po takim skracaniu to chyba krzesło powinno przejść testy i odbiory techniczne. Nie wydaje mi się, żeby "pan Janek" skrócił linę i powiedział "można wsiadać". To chyba zbyt mało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby "pan Janek" skrócił linę i powiedział "można wsiadać". To chyba zbyt mało.


Na pewno "Pan Janek" tak nie zrobi, bo skracaniem liny zajmują się najprawdopodobniej spece z Doppelmayra. Wykonanie odplotu i zaplotu liny (w dodatku trzeba utrzymać jeszcze napięcie liny) nie jest takie proste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leitner napisał:

Gdyby lina puściła, to cała leżałaby na ziemi a nie tylko z jednej strony. Wygląda mi to raczej na skracanie liny (pewnie kilka metrów) przed sezonem. Jeśli mam rację, to trochę dziwne, że zabrali się do tego tak późno.

Mam wiadomości od kierownika kolei z Białki. Dzisiaj skracali linę, to normalna procedura, przed odbiorami technicznymi przed sezonem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pablo napisał:

Przed sezonem 16/17 ośrodek zakupił dwa najnowsze ratraki Prinoth New Leitwolf, tym samym sukcesywnie wymieniając starsze modele Pistenbully na kolejne po Prinoth Beast urządzenia tego samego producenta cb25ca07c64b9f27ab1f0f802d4a3a6e.jpg



Pozdrawiam
Paweł

Cytując klasyke z Kilera - "Mają rozmach sku.....y"  :-) :-) :-) :-) Jak tak będą sie rozwijać to może wpadną na pomysł aby nadsypać te pagórki :-) :-) :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...