Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mysiauek napisał:

Białka ma jeden plus o którym nikt nie pisze: termy. Drugie w Bukowinie, trzecie w Szaflarach a dla upartych w Popradzie caly park wodny.

W Szczyrku pozostają knajpy albo zapvhane Bielskie centra handlowe.

Czesć

Masz rację. Ma jeszcze zamki, ruiny, zapory, jaskinie, piękny widok na Tatry z Głodówki, dobre knajpy w Zakopcu, klimat, prestiż, możliwość ujrzenia celebrytów, Giewont, i w ogóle.

I niech tak trzyma.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termy to racja - zimą możliwość wygrzania się w gorącej wodzie jest wspaniała, zwłaszcza przy oświetleniu i padającym na głowy śniegu (fajny efekt daje takie połączenie).

Aczkolwiek termy znam jedynie te słowackie - czy te białczańskie są w stanie pomieścić tą ilość narciarzy? Bo przypuszczam, że kompleks nie jest aż tak duży jak np. Tatralandia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska jest planowane przed weekendem 9 grudnia 2017r. 
Szczegółowe informację na temat otwarcia O.N. Kotelnica Białczańska zostaną podane na początku przyszłego tygodnia.
Zapraszamy 
 
Bania otwiera się już 02 grudnia 2017.
 
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ‎2017‎-‎11‎-‎28 at 11:59 PM, Mitek said:

      On ‎2017‎-‎11‎-‎28 at 10:27 PM, mysiauek said:

Białka ma jeden plus o którym nikt nie pisze: termy. Drugie w Bukowinie, trzecie w Szaflarach a dla upartych w Popradzie caly park wodny.

W Szczyrku pozostają knajpy albo zapchane Bielskie centra handlowe.

On ‎2017‎-‎11‎-‎28 at 11:59 PM, Mitek said:

Czesć

Masz rację. Ma jeszcze zamki, ruiny, zapory, jaskinie, piękny widok na Tatry z Głodówki, dobre knajpy w Zakopcu, klimat, prestiż, możliwość ujrzenia celebrytów, Giewont, i w ogóle.

I niech tak trzyma.

Pozdro

Cieszę się , że mnie zrozumiałeś. Szczególnie gustuję w spotykaniu celebrytów :)

Jak wiesz w Szczyrku i okolicy jest mnóstwo atrakcji, które możesz zaplanować na popołudnie. Szczególnie z dziećmi.

Edytowane przez mysiauek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mysiauek napisał:

Cieszę się , że mnie zrozumiałeś. Szczególnie gustuję w spotykaniu celebrytów :)

Jak wiesz w Szczyrku i okolicy jest mnóstwo atrakcji, które możesz zaplanować na popołudnie. Szczególnie z dziećmi.

Cześć

Wiem. Jeżdżę z dziećmi na narty odkąd urodził się Kacper - czyli pierwszy sezon to był 2002/2003 i szczerze Ci powiem, że nie zauważyłem, żeby się nudziły choć przez moment choć bywałem na nartach w Szczyrku często (ale w Białce też). Jak były malutkie to im było wszystko jedno a już jak przekroczyły dwa lata to ciągnęły mnie na narty nawet w nocy. A w przerwach... mam wrażenie, że największą frajdę jaka mogła być to było rycie tuneli w śniegu i budowa różnych śnieżnych twierdz. Fakt kłopot pewien był jak wracały. :):)

Pozdrowienia

PS

Nie odnoś do siebie celebrytów. Chodziło mi raczej o koloryt Białki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mitek said:

Cześć

Wiem. Jeżdżę z dziećmi na narty odkąd urodził się Kacper - czyli pierwszy sezon to był 2002/2003 i szczerze Ci powiem, że nie zauważyłem, żeby się nudziły choć przez moment choć bywałem na nartach w Szczyrku często (ale w Białce też). Jak były malutkie to im było wszystko jedno a już jak przekroczyły dwa lata to ciągnęły mnie na narty nawet w nocy. A w przerwach... mam wrażenie, że największą frajdę jaka mogła być to było rycie tuneli w śniegu i budowa różnych śnieżnych twierdz. Fakt kłopot pewien był jak wracały. :):)

Pozdrowienia

PS

Nie odnoś do siebie celebrytów. Chodziło mi raczej o koloryt Białki.

Jak już wspominaliśmy sobie kiedyś, każde dziecko jest inne. Dobrze jest mieć pod ręką coś więcej niż tylko śnieg. Nie wiem co oznacza "były malutkie". W moim przypadku oznacza to roczek - 2015 - i nadal trwa i jak już dziecko jest znudzone śniegiem, bierzesz drugą torbę i lądujesz na termach. Na jednych, drugich, n-tych. Ewentualnie wybierasz hotel, pensjonat z dużą salą (salami) zabaw o co w BT bardzo łatwo/W Szczyrku nie jest to takie proste.

Nie deprecjonuje wartości narciarskiej Szczyrku, chcę tylko przekazać, że w BT można łatwiej zorganizować sobie czas. Szczególnie z dziećmi.

P.S. Celebryci to był mały żarcik do zbudowania atmosfery posta. Wiem jakie jest postrzeganie BT, rozumiem, można mieć to w nosie jak ja i po prostu wykorzystywać szanse jakie BT daje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2001 roku ruszyło 3-os krzesło Kotelnica I - zostało ono sprowadzone z Dolomitów ze stoku Belvedere. 

Najświeższe info z FB:

STARTUJEMY !!!!
Jutro od 9.00 czynne:
Kolej nr IV „Kotelnica Express”
Kolej nr V Bania
Wyciąg nr 4
Ośrodek Kotelnica Białczańska będzie czynny:
Środa 6.12.2017 r. w godzinach od 9:00 do 16:00
Czwartek 7.12.2017 r. w godzinach od 9:00 do 16:00
Na weekend planowane otwarcie Kolei nr III oraz Kolei nr IV Pasieka Express.

Edytowane przez leitner
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Nie wiem, czy już było, ale warto wiedzieć. Od niedawna (podobno od ferii) na skipassach Tatry Ski można jeździć na dodatkowym wyciągu orczykowym - Horników Wierch (wyciąg "u Goryla"), zlokalizowanym w pobliżu Kaniówki. Górna część wyciągu przebiega wzdłuż tej samej trasy, którą można zjechać z Remiaszowa do Kaniówki. Z rozmowy z obsługą wynika, że jeszcze w okresie świąt niektóre osoby korzystające z nowego łącznika pomiędzy Remiaszowem a Kaniówką nie wiedziały, że trzeba odbić w prawo na Kaniówkę i zjeżdżały w dół, a tam była niespodzianka - wyciąg, który nie był w systemie Tatry Ski, co powodowało konieczność zakupu osobnego skipassu. Wychodząc naprzeciw narciarzom, właściciele wyciągu Horników Wierch dogadali się z właścicielami Tatry Ski i zamontowana została jedna bramka Skidata wspólnego systemu Tatry Ski (oraz zostały 2 dotychczasowe bramki tylko na ten stok). Byłem w Białce w zeszłym tygodniu i przypadkiem to odkryłem. Nie znalazłem natomiast żadnej informacji na ten temat ani na stronie www Horników Wierch, ani na stronie Kotelnicy.

IMG_20180207_190955.jpg

IMG_20180207_191107.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak górale potrafią się dogadać dla dobra turystów, szkoda że Białki tylko. Jeszcze z właścicielem Rusiń-ski ale tu będzie ciężko:( gdyby jeszcze wymienili  stare krzesła na nowe. Zostają wtedy najlepszym ośrodkiem narciarskim w Polsce. A słyszałem od miejscowych, że właściciele  maja nawet wizje połączenia się z stacją narciarską Litwinka (gondolą)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaca775 napisał:

A jednak górale potrafią się dogadać dla dobra turystów, szkoda że Białki tylko. Jeszcze z właścicielem Rusiń-ski ale tu będzie ciężko:( gdyby jeszcze wymienili  stare krzesła na nowe. Zostają wtedy najlepszym ośrodkiem narciarskim w Polsce. A słyszałem od miejscowych, że właściciele  maja nawet wizje połączenia się z stacją narciarską Litwinka (gondolą)     

odnośnie gondoli to wiadomość 100 procent potwierdzona . Właściciel Litworowego Stawu podejmie się tego .To jego odwieczne marzenie .Kolejka będzie w tym miejscu bardzo spektakularnie wyglądać . .Już widać jak będzie to wyglądało na tle tej charakterystycznego urwiska Litwinki .Bo trzeba przyznać , że od naszej strony to Litwinka super się prezentuje ..

Gorylów wyciąg też jest na swój sposób dobry .Długość 900 metrów , może kiedyś jeszcze i tu staną krzesełka . 

Jak dotąd u nas wszyscy się dogadujemy i bardzo dobrze .

Rusinski został już sam sobie , wszyscy się tylko śmieją z jaką zawziętością chcą być sobą . Obserwuję z okna jak z roku na rok coraz mniej narciarzy tam jeździ .

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemekc1 napisał:

Co do gondoli to wiadomo w jakich latach jest planowana taka budowa?

Prawdopodobnie w najbliższych latach , Może nie na tą najbliższą zimę , ale znając zapał naszych głów to może na następną .zimę ..

Tu od lewej strony nad tą pionowym urwiskiem do samego krzyż ma być ta kolejka .

289448_274978375869588_1933211377_o.jpg

329038_274978572536235_1872592723_o.jpg

1540531_699579316742823_136609157_o.jpg

1622492_699579540076134_2020793547_o.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Jedni to widzą, a inni upierają się, że TMR ze swoimi lancami mają dobrą politykę. To jest właśnie nastawienie na klienta, a na brak kasy czy długi też nie słyszę, żeby narzekali. Brawo Białka!

Pewnie z braku laku będę musiał się tam wybrać od 8 do 15 grudnia. Nikt inny nie zaoferuje mi więcej otwartych tras.

Edytowane przez ptk89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...