Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Wczoraj w Białce warunki świetne. Z rana wprawdzie trochę wiało i sypało po twarzy ale później ok. Dostępne trasy przygotowane super, śniegu dużo. Na trasie 6 warunki extra, ludzi znikoma ilość, nawet o 14:00 było mega. W nocy sypało śniegiem i armatki również dosypywały :) 

 

20181210_102149.jpg

20181210_114015.jpg

20181210_115147.jpg

20181210_141548.jpg

Było pochmurno. Za to dzisiaj rano widoczek cudny mnie obudził. Tatry już niestety zasłonięte i wygląda, że tak pochmurno będzie cały dzień.

20181211_081625.jpg

 

Edytowane przez adales
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mysiauek napisał:

@adales

Śpisz w domkach? Jeśli tak to daj znać jak tam jest.

W domkach rewelacja. Polecam.
20181211_100232.thumb.jpg.a671275b60e0f748cf14b0c54348fe39.jpg

Robiąc panoramę aparat nie zmienił ekspozycji sam. Poniżej fota z balkonu :D

20181211_100305.jpg

PS. Patrząc na to co się dzieje to w piątek otworzą kolej I (w nocy rartrak rozgarniał kope śniegu pod bramki), na pewno otworzą VIII, IX, 12. 

Edytowane przez adales
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z wczoraj wieczora. Warunki wypas, dzisiaj rano po nocy świeży śnieg trochę zalegał na trasach, lekki mrozik od 0 do -3. Ludzi niby mało bo bez kolejek do wyciągów, ale na trasach już wcale tak pusto nie jest. Dzisiaj od rana naliczyłem 10 autokarów różnych grup, głównie dzieci. Połowa górnego parkingu pod Kotelnicą zajęta przez osobówki. Według mnie jak na grudzień i środek tygodnia to ludzi trochę jest. Widziałem tablice rejestracyjne z Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Łodzi czy nawet Ukrainy i Węgier. Naśnieżanie ładnie się zwraca, a armaty pracują praktycznie non stop(wyłączane są tylko te najbliżej otwartych tras, żeby nie fukało po pyskach). W piątek rusza Jankulakowski, a w sobotę Remiaszów.

W piątek po południu ruszam do Szczyrku :)

02B13A14-1358-41CF-BE7B-A7248E3387E7.jpeg

9A0B590E-1434-43C4-9458-6C08DE9BFBC5.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Na stronie zamieściłem ceny skipassów Tatry Super Ski obejmujące m.in. Białkę Tatrzańską

Przypomnę, że skipass Tatry Super Ski obejmuje następujące ośrodki narciarskie na terenie Polski (BIAŁKA TATRZAŃSKA: Bania, Kaniówka, Kotelnica Białczańska | KLUSZKOWCE: Czorsztyn-Ski | CZARNA GÓRA: Grapa-Litwinka, Koziniec| JURGÓW: Jurgów-Ski | SZCZAWNICA - PKL Palenica | ZAKOPANE: Polana Szymoszkowa, Harenda-Wyciągi | ZAWOJA: PKL Mosorny Groń |SUCHE: SkiSuche | WITÓW: Witów-Ski) i na terenie Słowacji (BACHLEDOVA DOLINA: BACHLEDKA Ski and Sun)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W tym okresie ruch nie istnieje, ponieważ jest tyle judzi, że panuje bezruch. Przygotuj sie na stanie w kolejkach do kolejki. Jeżeli do tego czasu otworzą wszystkie trasy, to się pojeździ.
Nie mniej jednak nie przejmuj się, to jest Białka. Tam zawsze w sezonie jest opór ludzi. W końcu najlepszy z łatwych ośrodków narciarskich w Polsce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomnieli jaca i Spiochu ruch jest bardzo duży, ale w odróżnieniu od nich twierdzę, że da się pojeździć i to całkiem sporo.

Nie jeździłem do Białki w tym okresie między świętami a Sylwestrem (chyba tylko raz byłem w tym okresie), ale przez kilka lat jeździłem w okresie ferii mazowieckich i liczba osób była podobna. Zazwyczaj z samego rana, czyli równo od 9:00 jeździliśmy na Kotelnicy około 1,5h. Następnie przenosiliśmy się na jakiś mniej popularny stok  z karnetu wtedy jeszcze Tatraski np. Litwinkę albo Koziniec. Czasem Jurgów. Od tego sezonu doszło jeszcze kilka ośrodków więc wybór jest spory (Harenda, Rusiński itd). A na koniec dnia, powiedzmy tak od 16:00 wracaliśmy z powrotem na Kotelnicę i jeździliśmy do końca czyli 21-22:00.

Czasem zamiast rano jechać na Kotelnicę od razu zaczynaliśmy od jakichś mniejszych stoków i po południu wracaliśmy na Kotelnicę, a czasem jechaliśmy na cały dzień do Bachledovej. Opcji jest sporo, generalnie Kotelnicę omijaliśmy w godzinach 11-15/16 bo wtedy faktycznie kolejki były bardzo duże.

Edytowane przez cyniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bachledova dolina jest bardzo urokliwa. W Białce właściwie widoków nie ma, to tak jakby po łąkach biegać ze stadem baranków lub łowiecek ;) , ale to samo można robić na krupowkach za free, wiec po co płacić w Białce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stevcio napisał:

Naprawdę?

Ta najdluzsza w Bialce ma chyba cos kolo 1900m, a tam?

Czy ciekawiej pod wzgledem mniejszej ilosci ludzi?

Różnorodność tras, w Białce wszystko na jedno kopyto i płasko. No i ludzi powinno być trochę mniej, mimo że w takim terminie wszędzie będzie ruch.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się zastanów jak jest najdłuższa kolejka w Białce.

Ja polecam Jurgów, ale w tym terminie to wszędzie jest lipa.

Natomiast w Białce lipa jest zawsze ;)

Kiedyś byłem wiosną. Wszystkie trasy otwarte i zero kolejek do wyciągów.

Po 1.5h miałem dość bo wszędzie płasko i pełno niebezpiecznie jeżdżących ludzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stevcio napisał:

Az tak plasko? Bo lubie troche szybciej pojezdzic, czyli tak srednio ? haha

Hmm, no musze dobrze przejrzec sobie te trasy, skoro tak mowicie :)

Nieco mniej płasko, tylko na trasach FIS, i nie radzę tam szaleć w takim tłumie, naprawdę jest ciasno i bardzo niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Białka tak naprawdę jest dla... nikogo. Ci którzy potrafią jeździć tam się zanudzą i nie wyjeżdżą, z kolei ci którzy się uczą, to tam się nie nauczą tylko wystraszą bezwładnej masy okalającej zewsząd. To może więc dla tych którzy nary traktują jedynie jako dodatek do Hotelu ze SPA?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stevcio napisał:

Naprawdę?

Ta najdluzsza w Bialce ma chyba cos kolo 1900m, a tam?

Czy ciekawiej pod wzgledem mniejszej ilosci ludzi?

Ta na 1900 (trasa nr 7) to w zdecydowanej części przypomina bardziej biegową trasę niż zjazdową. Generalnie najdłuższe normalne trasy to te z Kotelnicy nr 3 i 4.

Na Bachledovej ludzi potrafi też być sporo, zwłaszcza, że z tego co pamiętam nie ma jazdy wieczornej/nocnej. Natomiast przy sporej liczbie ludzi można uciec na orczyki.

Tak jak inni piszą, w Białce generalnie jest płasko, Jurgów oraz Bachledova to ciekawsze trasy, z tym, że wszystko jest na jednym karnecie, więc możesz raz pojechać do Białki of course unikając największych tłumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...